Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-01-2013, 12:43   #41
aerde
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-11-2012
Model: Focus MkIII
Silnik: 1.6 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2012
Postów: 22
Domyślnie Odp: Jaki wyświetlacz komputera pokładowego?

Cytat:
Napisał arturj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do żarówek to faktycznie widać, czy światła są włączone, czy nie, ale czy samochód w ten sposób poinformuje o przepalonej żarówce... To byłby już jakiś liczący się dodatek.
Tego nie wiem, jeszcze mi się żadna żarówka nie przepaliła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Ale zgodnie z instrukcją obsługi, na wyświetlaczu pojawiają się informacje o przepalonych żarówkach z podziałem na rodzaj (mijania, hamowania itp.). Więc jakaś informacja jest i być może prezentowana jest na samochodziku.

aerde jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2013, 12:51   #42
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,727
Domyślnie Odp: Jaki wyświetlacz komputera pokładowego?

Samochód informuje o przepalonych żarówkach. Przy małym wyświetlaczu są to komunikaty, a przy duzym pewnie komunikaty i może tez zgaśnie poswiata przy danym świetle, ale to tylko przy awarii świateł mijania z przodu i tyłu, reszta tylko komunikat.
Ja widziałem liczniki z dużym LCD na Allegro. Nie pamiętam ceny, ale więcej niż 500. Jeśli kiedyś kupię, to po gwarancji podstawowej. Jest z tym trochę zachodu, ale koledzy w S-maxach wstawiali Convers+ zamiast zwykłego i wszystko działa oprócz dodatkowych komunikatów nawigacji. Przecież jest komunikacja cyfrowa, a wiązki powinny być identyczne.
Swoja drogą może ktoś kto dostał mniejszy zamiast dużego się spyta czy diler dokona takiej zmiany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Edit: Wczoraj testowo chciałem sprawdzić te komunikaty o przepalonych żarówkach i jaka żarówka do postojowych siedzi w klapie i zdziwiłem się widząc dwuwłóknową P21/5W jak w głównym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., bo podłączenie jest tylko do 5W. Według instrukcji powinna tam być W5W. Pomijając oczywistą niezgodność, to nie mam pojęcia czemu taką zastosowali, a nie zwykłą P5W, która jest tańsza. Do cofania też jest inna niż w instrukcji...
Inna kwestia, że ta żarówka mi się spaliła podczas tej zabawy i teraz mam 1 światło pozycyjne z prawej strony. I tutaj istotna informacja - nie generuje to komunikatu o awarii światła pozycyjnego.

Ostatnio edytowane przez boncio ; 04-01-2013 o 10:35
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2013, 15:38   #43
Jasper
ford::beginner
 
Imię: Bogusław
Zarejestrowany: 24-11-2012
Skąd: Kraków
Model: Kuga
Silnik: EcoBoost 1.5 150KM
Rocznik: 2019
Postów: 29
Domyślnie Odp: Jaki wyświetlacz komputera pokładowego?

Rozmawiałem w końcu ze swoim sprzedawcą - wszystkie nowe Focusy Titanium mają ten mniejszy wyświetlacz, warunkiem dostania tego większego jest zamówienie dodatkowych pakietów, z których najtańszy kosztuje 3900 (nawigacja jesli dobrze zrozumiałem).
Z rozmowy wynikało że to polski dystrybutor Forda zamówił taką specyfikacje i zaczęło się to wczesniej niż w listopadzie 2012, czyli nie jest to wersja 2013.
Jak zwykle chodzi to o produkcję sterowaną przez księgowych.
Myslę, że niezadowolenie klientów jest tu po prostu wliczone w ryzyko.

Ja zamierzam się z tym pogodzić, mając nadzieję (może głupią) że nie zaoszczędzili jeszcze w innych miejscach.

Pozdrawiam
Jasper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2013, 21:43   #44
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,727
Domyślnie Odp: Jaki wyświetlacz komputera pokładowego?

Wyrównali poziom w dół, do C-maxaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja byłem tego świadom, ale Wy w Focusie nie koniecznie...
Najtańsza nawigacja kosztuje 1900PLN, Sony 5000PLN. Pakiet Driver Assistant PLUS kosztuje 4750PLN, bez BLISS można kupić za 4000, są jeszcze pakiety Business z navi.
Co ciekawe w C-maxie niektóre są tańsze.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2013, 17:50   #45
jni
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 17-12-2012
Model: Focus Mk3 Kombi
Silnik: 1.6 Ecoboost 150KM
Rocznik: 2012
Postów: 76
Domyślnie Odp: Jaki wyświetlacz komputera pokładowego?

Cytat:
Napisał Jasper Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ja zamierzam się z tym pogodzić, mając nadzieję (może głupią) że nie zaoszczędzili jeszcze w innych miejscach.
Odebrałem właśnie mojego Trendanium. Wyświetlacz wyświetlaczem, ale chyba odkryłem inne zmiany...

Przede wszystkim wygląda, że nie można już gadać po polsku do samochodu. Po drugie obawiam się, że można już tylko w ten sposób zadzwonić gdzieś, a np. ustawienie temperatury już nie jest możliwe.

Ale to są pierdoły - najbardziej boli mnie, że niestety chyba nie można już nawigować po menu systemu audio za pomocą przycisków na kierownicy, nie można zmienić źródła dźwięku (np. przełączyć się z radia na USB), przeglądać listy połączeń, książki adresowej, nawigować po folderach na pamięci USB. Być może jeszcze nie odkryłem jak, ale próba nawigowania jak w poprzedniej "wersji" kończy się zrobieniem głośniej/ciszej. Wcześniej do głośniej/ciszej, następny/poprzedni były przyciski na dole kierownicy, a górnymi obsługiwało się menu.
jni jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2013, 18:06   #46
Jasper
ford::beginner
 
Imię: Bogusław
Zarejestrowany: 24-11-2012
Skąd: Kraków
Model: Kuga
Silnik: EcoBoost 1.5 150KM
Rocznik: 2019
Postów: 29
Domyślnie Odp: Jaki wyświetlacz komputera pokładowego?

Cytat:
Przede wszystkim wygląda, że nie można już gadać po polsku do samochodu.
A wcześniej można było ?
Jasper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2013, 18:11   #47
jni
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 17-12-2012
Model: Focus Mk3 Kombi
Silnik: 1.6 Ecoboost 150KM
Rocznik: 2012
Postów: 76
Domyślnie Odp: Jaki wyświetlacz komputera pokładowego?

Cytat:
Napisał Jasper Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A wcześniej można było ?
Można było, ale dla mnie to były gadżety do poszpanowania przed pasażerami. Brak możliwości nawigowania po menu systemu audio z kierownicy - żenada!

Serio w FF3 nie można już zmienić źródła dźwięku nie odrywając rąk od kierownicy? Niech mnie ktoś uszczypnie...

Ostatnio edytowane przez jni ; 05-01-2013 o 18:19 Powód: bo nie mogę uwierzyć!
jni jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2013, 18:37   #48
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,054
Domyślnie Odp: Jaki wyświetlacz komputera pokładowego?

Cytat:
Napisał Jasper Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A wcześniej można było ?
Przez dość krótki czas była stosowana seria modułów BT/VC/USB "212" wyposażona m.in. w język polski. Po wprowadzeniu "Ford SYNC" ta seria modułów została wycofana.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2013, 19:27   #49
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,727
Domyślnie Odp: Jaki wyświetlacz komputera pokładowego?

Cytat:
Przede wszystkim wygląda, że nie można już gadać po polsku do samochodu. Po drugie obawiam się, że można już tylko w ten sposób zadzwonić gdzieś, a np. ustawienie temperatury już nie jest możliwe.
Mnie tam angielski nie przeszkadza, bo od 4 lat tak gadam z Fordami. Może w SYNC zmienili polecenia i strukturę menu. SYNC potrafi odczytywać SMS-y i ponoć reaguje na polecenie "play artist".
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2013, 14:58   #50
combit
ford::average
 
Avatar combit
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 19-09-2012
Skąd: Wieluń
Model: Focus ecoboost MK3 / Fiesta ST 182KM MK7
Silnik: 1.0
Rocznik: 2012
Postów: 128
Domyślnie Odp: Jaki wyświetlacz komputera pokładowego?

czyli poprostu robia gorsza kiche, niby to nic ale zawsze jakas wartosc dodana, po co mi czytanie smsow po angielsku ?

Tomek
combit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.