Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-12-2012, 13:28   #41
Zawiedziony Fordem
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 02-12-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 7
Domyślnie Odp: piszczący pasek wielorowkowy

Witam serdecznie. Mondeo MK4 2010 rok , 1.8 TDCI 125 KM. Kupiony nowy. Od 18 tys km piszczy pasek wielorowkowy , naprawy gwarancyjne w serwisie 6x , wymiana pasków i napinacza nie pomaga , różnej firmy , krótsze , oryginalne, bez znaczenia . Hałas nie do wytrzymania , nie idzie wyjechać na miasto . Pierwsze 5 wymian pasków to około 5 tys km spokoju . Teraz po wymianie napinacza i paska nie pomogło wcale. wystarczy polac wodą , kilka kropel i jak ręką odjął . Auto ma 40 tys . Jest juz po gwarancji . 3 mechaników garażowych dobrej renomy nie dało rady. Koła pasowe sprawdzone i osprzęt . Zero luzów , wszystko idzie w osi , nic sie nie zaciera. Pomysły sie skończyły .

Zawiedziony Fordem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2012, 07:16   #42
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: piszczący pasek wielorowkowy

Zawiedziony Fordem zadałeś to pytanie w dziale Mondeo to cierpliwie poczekaj na odpowiedź tam. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie dubluj. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2013, 17:56   #43
lcitko
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 13-01-2013
Skąd: Białystok
Model: Galaxy 110KM
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 1998
Postów: 5
Domyślnie Odp: piszczący pasek wielorowkowy

Witam jestem posiadaczem Galaksiaka 1.9 110KM z 1998 roku i miałem do dzisiaj problem ze skaczącym paskiem pk. Zanim doszedłem co go boli wymieniłem 2 napinacze firmy skf 2 paski koło pasowe na wale bo miało delikatne bicie koło pasowe na sprężarce od klimy oraz łożyska (było drogo) puźniej wymieniłem tulejki w podstawie alternatora z ośką , rolke prowadzącą i napinacz , przez jakieś 40 - 50 km miałem spokuj i cisze. Puźniej wymieniłem podstawe i niepowiem bo było troche lepiej ale jeszcze nie to co być powinno więc pojechałem żeby sprawdzili mi alternator i wyszło że koło pasowe było bez sprzęgiełka i do tego był delikatniutki luz na łożyskach po zrobieniu tego zrobiło się zupełnie inne auto silniczek ładnie pracuje i co najważniejsze paskek idzie równo nie skacze i nie piszczy. Tak więc jeżeli ktoś ma ten sam problem niech zacznie od sprawdzenia alternatora.

Bump: Zapomniałem jeszcze dodać że po drodze wymieniłem jeszcze sprzęgło z dwumasą ponieważ mechanik stwierdził że jest taka możliwość że dwumasa może przenosić drgania na pasek. To nie prawda przynajmniej nie w moim przypadku 1500 poszło psu w d..e. Żałuje że nie zaczełem od aletrnatora. Pozdrawiam
lcitko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2013, 18:33   #44
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: piszczący pasek wielorowkowy

Porażka mechanik.
doświadczony mechanik od razy sprawdził by rolkę alternatora !

wychodziły niestety SGA bez rolki. ja w galaxym używanym trafiłem na taki i wymieniłem alternator na taki z rolką - samej rolki nie da się przykręcić do alternatora, który pracuje z rolką bez sprzęgiełka.

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 14-01-2013 o 22:47 Powód: Zbędne cytowanie. ;)
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2013, 17:51   #45
lcitko
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 13-01-2013
Skąd: Białystok
Model: Galaxy 110KM
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 1998
Postów: 5
Domyślnie Odp: piszczący pasek wielorowkowy

u mnie siedział alternator z kołem pasowym bez sprzęgiełka ale w zakładzie którym zajmują się regeneracją alternatorów i rozruszników założyli mi do tego co miałem koło z łożyskiem i jest git Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lcitko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2013, 20:44   #46
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: piszczący pasek wielorowkowy

Cytat:
Napisał lcitko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
u mnie siedział alternator z kołem pasowym bez sprzęgiełka ale w zakładzie którym zajmują się regeneracją alternatorów i rozruszników założyli mi do tego co miałem koło z łożyskiem i jest git Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wirnik, na ktorym mocuje sie koło pasowe ma inne mocowanie/ gwint więc same kółko to nie wszystko. Co jeszcze Ci zamienili ?
przypuszczam, że cały wirnik.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2013, 06:17   #47
lcitko
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 13-01-2013
Skąd: Białystok
Model: Galaxy 110KM
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 1998
Postów: 5
Domyślnie Odp: piszczący pasek wielorowkowy

najlepsze jest to że nic więcej tylko łożyska i koło pasowe
lcitko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2013, 09:14   #48
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: piszczący pasek wielorowkowy

niemożliwe, bo ja na swój alternator chciałem dac koło ze sprzegiełkiem to nie dało się - inne mocowanie na wirniku.
choć nie twierdze, że dotyczy to wszystkich alternatorów, mój 90A nie pozwalał na taką przeróbkę.

widocznie miałeś wirnik z alternatora ze sprzęgłem, albo ktoś wsadził jakoś koło bez sprzęgła na alternator ze sprzęgłem, albo twój altek dawał taką możliwośc (nowsze lata produkcji np.)
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2013, 13:26   #49
lcitko
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 13-01-2013
Skąd: Białystok
Model: Galaxy 110KM
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 1998
Postów: 5
Domyślnie Odp: piszczący pasek wielorowkowy

nowszy to raczej nie bo auto z 1998r i altek orginalnie był bez sprzęgiełka a takiej przerubki dokonała firma PolStarter w Białymstoku przy ul Gajowej 110
lcitko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2016, 18:45   #50
sibek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-12-2015
Model: galaxy mkI
Silnik: 1.9
Rocznik: 1998
Postów: 7
Domyślnie Odp: Piszczący pasek wielorowkowy

Witam i odświeżam temat, u mnie występuje podobny problem ale z piszczeniem występują delikatne trzaski i teraz mam pytanie czy z filmiku który nakręciłem i zamieściłem na yt ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - od 30 sek.) można coś wywnioskować, ja w pierwszej kolejności postawiłbym na rolkę napinacza ale chciałbym poznać opinie bardziej doświadczonych użytkowników. dzięki
sibek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.