Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-06-2012, 21:11   #41
viktor4444
ford::amateur
 
Imię: sławek
Zarejestrowany: 30-05-2012
Skąd: berlin
Model: focus
Silnik: benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie Odp: Dziwne stuki w przednim zawieszeniu

mam podobny problem w aso po przeglądzie całego zawieszenia nie stwierdzono zadnych uchybien te stuki co mam ruszajac kierownica prawo lewo i na nierownej drodze jak jade to nic innego jak maglownica -przekładnia kierownicza dokładnie zabki na listwie sa uszkodzone te ktore jak kola sa na wprost i chyba bez regeneracja sie nie obejdzie

viktor4444 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2012, 07:48   #42
JohnLenin
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-08-2011
Skąd: Rzeszów
Model: Focus MK3
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2011
Postów: 320
Domyślnie Odp: Dziwne stuki w przednim zawieszeniu

Witam. Mam podobny problem z dziwnymi dźwiękami, w czasie skręcania i jazdy np. po kostce brukowej. Z tego co widzę, to jest to ciężka sprawa z diagnozą i na razie troszeczkę dam sobie na luzGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Napiszę o moich spostrzeżeniach. U mnie denerwujące dźwięki pojawiły się po pewnym czasie od wymiany opon letnich na nowe. Zresztą te które wymieniłem, były w dobrym stanie, miały 3latka i bdb stan bieżnika, ale były, jakieś takie miękkie i powodowały pływanie auta na drodze. Wymieniłem na Bridgestony, autko zaczęło się fajnie, sztywno prowadzić, extra, ale przez to że nowe oponki są sztywniejsze, zaczęły się pojawiać dziwne dźwięki, m.in. przy skręcaniu. Zauważyłem jeszcze, że te włochate uszczelki w drzwiach wydaja niesamowite dźwięki - starego tapczanu, pryskanie ich smarem w silikonie pomaga na chwilkę. Wieczorem spryskane, cisza, ale rano już trzeszczą. Może macie jakiś patent, czym je zapuścić?
JohnLenin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2012, 08:21   #43
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Dziwne stuki w przednim zawieszeniu

Cytat:
Napisał JohnLenin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zauważyłem jeszcze, że te włochate uszczelki w drzwiach wydaja niesamowite dźwięki - starego tapczanu, pryskanie ich smarem w silikonie pomaga na chwilkę. Wieczorem spryskane, cisza, ale rano już trzeszczą. Może macie jakiś patent, czym je zapuścić?
Zwykła taśma bezbarwna 1,5-2cm szerokości przyklejona na ramie w miejscu, w którym uszczelka styka się z ramą rozwiązuje problem praktycznie na zawsze. 2 lata temu zaaplikowałem i się trzyma i nie trzeszczy.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2012, 08:27   #44
JohnLenin
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-08-2011
Skąd: Rzeszów
Model: Focus MK3
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2011
Postów: 320
Domyślnie Odp: Dziwne stuki w przednim zawieszeniu

Cytat:
Napisał wrzoch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zwykła taśma bezbarwna 1,5-2cm szerokości przyklejona na ramie w miejscu, w którym uszczelka styka się z ramą rozwiązuje problem praktycznie na zawsze. 2 lata temu zaaplikowałem i się trzyma i nie trzeszczy.
Taka zwykła taśma z papierniczego? nie odkleja się? dałeś na całej długości przylegania uszczelki?
JohnLenin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2012, 12:12   #45
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Dziwne stuki w przednim zawieszeniu

Cytat:
Napisał JohnLenin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Taka zwykła taśma z papierniczego? nie odkleja się? dałeś na całej długości przylegania uszczelki?
Moja była chyba produkowana przez firmę 3M, ale bądź co bądź zwykła taśma przeźroczysta. Kiedy ją przyklejałem delikatnie ją uciągałem, aby nie porobiły się żadne zagięcia i postarałem się aby nie robić pęcherzyków powietrza pod.
Trzyma pięknie, nic się nie odkleja, nie odłazi no i co najważniejsze nie piszczy i nie skrzypi. Efekt natychmiastowy.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2012, 09:44   #46
rekado
ford::amateur
 
Imię: KAROL
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: MIĘDZYRZECZ
Model: FOCUS
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Odp: Dziwne stuki w przednim zawieszeniu

witam, też miałem podobne objawy, na przeglądzie nie wykrywano żadnych luzów w zawieszeniu, mocowanie amortyzatora ok, maglownica również, auto bez usterek. a stuki były nadal. okazało się ,że przy nadkolach zarówno po lewej i po prawej wykręciły się śruby i lużne nadkole przy wjechaniu w dziurę lub przy jeżdzie po bruku, przejazd kolejowy stukało.proponuje sprawdzić jeszcze czy zderzak nie ma luzu. u mnie również stuki były słyszalne po środku auta w okolicy magla

Ostatnio edytowane przez rekado ; 06-07-2012 o 09:46
rekado jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2012, 09:27   #47
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Dziwne stuki w przednim zawieszeniu

Miałem uszkodzoną poduszkę silnika tą prawą. Jakiś czas temu pojawił się na niej olej (na początku myślałem, że to mechanik ją upaprał przy "operacji rozrząd", ale okazało się, że gorzej - rozszczelniła się, i przestała być poduszką olejową z braku oleju). W przednim zawieszeniu cały czas mi coś stukało, wymieniłem łącznik stabilizatora po lewej stronie, na chwilę ustało, a potem znowu zaczęło.
Wymieniłem wczoraj poduchę na oryginalną (pociągnęło po kieszeni pomimo dużego rabatu) i spokój wreszcie.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2012, 21:02   #48
JohnLenin
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-08-2011
Skąd: Rzeszów
Model: Focus MK3
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2011
Postów: 320
Domyślnie Odp: Dziwne stuki w przednim zawieszeniu

Cytat:
Napisał wrzoch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moja była chyba produkowana przez firmę 3M, ale bądź co bądź zwykła taśma przeźroczysta. Kiedy ją przyklejałem delikatnie ją uciągałem, aby nie porobiły się żadne zagięcia i postarałem się aby nie robić pęcherzyków powietrza pod.
Trzyma pięknie, nic się nie odkleja, nie odłazi no i co najważniejsze nie piszczy i nie skrzypi. Efekt natychmiastowy.
Zastosowałem Twój patent z taśmą, i zobaczymy, wygląda że włochate uszczelki nie skrzeczą. Niestety zawieszeni skrzeczy-trzeszczy, trzeba będzie dalej szukać.
JohnLenin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2012, 17:39   #49
JohnLenin
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-08-2011
Skąd: Rzeszów
Model: Focus MK3
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2011
Postów: 320
Domyślnie Odp: Dziwne stuki w przednim zawieszeniu

Płyn spr. ok. Dziś jeszcze raz pobujałem autem i wygląda mi na to, że te skrzypienia dochodzą z okolic górnego mocowania amortyzatorów, także to chyba wina tych gum + łożysk, nie wiem jeszcze czy amortyzator z prawej strony jest dobry, bo jest troszkę zapocony. Jak byłem niedawno na szarpakach to wychodziło że są ok, ale do końca z doświadczenia z innymi autami wiem że czasem pokazuje że są dobre, a po wykręceniu "skaczą"
JohnLenin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.