Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-09-2011, 13:28   #41
pieszy
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-07-2011
Skąd: Wrocław
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 12
Domyślnie Odp: pojemność zbiornika paliwa

Cytat:
Napisał greegi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kurcze, ciekawe rzeczy piszecie...
To dlaczego w instrukcji do Masia stoi ze bak ma 70l?
Na flaszce tez stoi 0,5litra a jak się postarać, to można wlać 0,6l.

Cytat:
Napisał MagMa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oj, coś mi się nie chce wierzyc, żeby w przewodach zmieściło się 10 litrów...
Jeżeli przyjmiemy, że przewód ma 3cm średnicy- to musi miec 141 cm długości, żeby pomieścił w sobie 1 litr płynu- czyli 10 litrów to 14 mb przewodu- trochę dużo...
Chyba robisz mały błąd zakładając, że przewód ma średnicę 3cm. Myślę, że ma troche więcej.
Moim zdaniem nie o sam przewód chodzi, ale o konstrukcję zbiornika. Może o jego odpowietrzenie?
Ciekawe ile mi się uda zatankować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez pieszy ; 07-09-2011 o 13:32
pieszy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2011, 14:31   #42
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: pojemność zbiornika paliwa

Cytat:
Napisał pieszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba robisz mały błąd zakładając, że przewód ma średnicę 3cm. Myślę, że ma troche więcej
Rura pomiędzy bakiem a wlewem na pewno ma 3cm lub więcej. Natomiast przewody paliwowe do pompy i dalej są raczej sporo mniejsze - stawiam, że góra 1cm
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2011, 13:22   #43
citrovit
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-10-2010
Skąd: Szczecin
Model: S-Max STLine/EcoSport/Mustang GT
Silnik: 2,0 TDCI /1,0 EB/5.0 V8
Rocznik: 2019/2018/2022
Postów: 224
Domyślnie Odp: pojemność zbiornika paliwa

Coś z tymi pojemnościami jest nie tak,a zwłaszcza te 81 litrów jak u któregoś z kolegów,to wydaje mi się,że ktoś go tu oszukuje-pewnie dystrybutor.
Ja ostatnio wyjeżdziłem prawie do sucha,komputer wskazywał 0 km już od 20 km,to pewnie ledwo-na oparach dojechalem do stacji benzynowej.
Nalałem do zbiornika max 71 litrów po długiej zabawie w upychanie pod korek.
według mnie te 81 litrów to mało prawdopodobne,a może na dystrybutoże przeskoczyła 8 zamiast 7 i zrobiło sie 81litrów.
Pozdrawiam wszystkich.
citrovit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2011, 13:26   #44
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: pojemność zbiornika paliwa

Cytat:
Napisał citrovit Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
według mnie te 81 litrów to mało prawdopodobne.
Wg.mnie też i to bardzo...kiedyś pokazywał mi komp 0km do przejechania i weszo mi max ok.71 litrów po jakimś 10 - odbiciu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2011, 23:02   #45
RP S-MAX
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-08-2011
Skąd: WARSZAWA
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: pojemność zbiornika paliwa

A ja myślałem, że nikt nie zechce pisać.
Prawie tak samo jak z ilością paliwa w maxiu.
miało wejść 70, weszło 80
post miał być zamknięty, a dalej żyje (fajnie)
RP S-MAX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2011, 23:16   #46
RP S-MAX
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-08-2011
Skąd: WARSZAWA
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: pojemność zbiornika paliwa

Wlewałem paliwo dość wolno ale to jak z kuflem piwa, na pianie daleko się nie zajedzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest to spora tolerancja (kilkanaście procent), teraz trochę z dystansem patrzę na wskazania komputera, ile jeszcze można przejechać.
nie mam pretensji do koncernu, reklamowałem ponieważ maszyny czasami się psują, jednak byłem zaskoczony że po 75l dalej wchodzi paliwo do zbiornika (może się rozciągnął).
RP S-MAX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2011, 11:39   #47
Speedy_xx
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-01-2010
Skąd: WWA
Model: Galax
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 108
Domyślnie Odp: pojemność zbiornika paliwa

Przed chwilą dotankowywałem auto przed trasą. Nie wiem ile mieści się paliwa w całości (bo miałem ponad połowę baku),ale wiem ile wchodzi do baku między pierwszym odbiciem, a dolanie pod korek: 12,8LGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Speedy_xx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2011, 13:26   #48
pawel2m
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Kraków
Model: S MAX II Titanium 4x4 180 Aut
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 284
Domyślnie Odp: pojemność zbiornika paliwa

Wysoko oceniam merytoryczną wartość tego wątku i wszystkich postów, może lepiej piszmy o pogodzie co? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
__________________
_
pawel2m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2011, 04:52   #49
wojtas2221
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-03-2011
Skąd: Bytom
Model: S-Max
Silnik: 2.0 140 KM
Rocznik: 2007
Postów: 62
Domyślnie Odp: pojemność zbiornika paliwa

Dołanczam się do grona użytkowników esia którym wchodzi 80 litrów, parę razy jednak odbije przy tankowaniu - ale przydatne zwłaszcza przy wyjazdach wakacyjnych.

Normalnie jednak kończę tankowanie przy pierwszym odbiciu bo nie chce mi się bawić z dolewaniem.

Pozdrawiam
wojtas2221 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2011, 06:04   #50
Speedy_xx
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-01-2010
Skąd: WWA
Model: Galax
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 108
Domyślnie Odp: pojemność zbiornika paliwa

Cytat:
Napisał pawel2m Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wysoko oceniam merytoryczną wartość tego wątku i wszystkich postów, może lepiej piszmy o pogodzie co? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
Teraz jak będziesz jechał na zakupy do Niemców, to będziesz wiedział, ze jak dobrze zatankujesz na stacji w PL, to zrobisz min 150km więcej na taniej polskiej ropie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Speedy_xx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.