Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-09-2011, 22:40   #41
Atlis
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ile pali Wasz EcoBoost?

miks bzdur z trocha prawdy podany w bardzo glupi sposob...

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2011, 22:52   #42
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: Ile pali Wasz EcoBoost?

czy ja wiem czy taki miks bzdur . silniki nowe jezdzone pyr pyr sa gorzej dotarte i napewno klekna szybciej. jak ktos przez 5 tys przebiegu nie przekracza 3 tys rpm , a potem przykreci go do 7 tys kilka razy . Trzeba jezdzic w pelnym zakresie i go nie przeciazac.

A najwieksze przeciazenia ma silnik ktory na 5 biegu przy 1500 rpm musi jechac.

Wiec np na 4 biegu przy 60 mamy obciazenie silnika 30% a na 5 biegu przy 60 mamy obciazenie 60 % wiec ani nie spalimy mniej ani zadnych pozytywow nie bedzie.


A u nas tak 3/4 osob odbiera eko jazde , na swiatlach 1 bieg delikatnie gazu , 2 bieg jeszcze mniej , wtedy na odcinku 500m rozpedzi sie do 42 km/h zeby kolejne 500m przed swiatlami zaczac zwalniac do 20 km/h


Tak samo kumpel docieral silnik , pierwsze 8 tys nie przekraczal 2500 rpm , ze na 5 biegu pod gorke przy 70 wbijaj 5 bieg , przy wolnossacym silniku. Paranoja.
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2011, 09:16   #43
Atlis
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ile pali Wasz EcoBoost?

wolnossacy silnik to jedna sprawa, turbo (diesel lub benzyna) druga. 1.6EB osiaga max moment obrotowy w zakresie 1600-4000 obrotow. jezeli sie czlowiek trzyma w tym zakresie na jakimkolwiek biegu, nie widze problemu.

ja przez pierwsze 5tys jezdzilem do 3tys obrotow (zdarzyla sie 4ka), teraz stopniowo do 10tys dodaje obrotow, 6tys nie przekroczylem, nie boje sie depnac i silnik chodzi az milo. ten sposob stosuje juz w 3 samochodzie i nawet po 160tys w dieslu nie mialem problemow...
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2011, 14:33   #44
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: Ile pali Wasz EcoBoost?

aha no dobra jak 160 tys okreslamy przebiegiem to luz , umnie auta troche wiecej musza wytrzymywac.

Kwestia ulozenia silnika, 5000km jezdzone do 4 tys rpm, a predkosc obrotowa bezpieczna to np 7 tys. Wiec bezsensu jest takie ddocieranie i jak wiele razy udowodnione szkodliwe.

"max moment obrotowy w zakresie 1600-4000 obrotow. jezeli sie czlowiek trzyma w tym zakresie na jakimkolwiek biegu"

I myslisz ze przy 1600 rpm jest mu tak samo lekko jak przy 3000 ?? ciekawe teorie kolego tutaj rodzisz.


Wasza sprawa mi to lotto.

turbo czy wolnossacy w kwesti docierania jeden pies. Tutaj jest korbowod i tloki ktore pracuja w cylindrze. ZAden z nich to nie jest silnik elektryczny.


Temat o spalaniu byl wiec koniec EOTu
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2011, 15:53   #45
Atlis
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ile pali Wasz EcoBoost?

jezeli jade stowa na 6. i silnik ma mniej niz 2tys obrotow, nie pojade na 3. biegu tylko dlatego, bo moge na nim jechac do 150kmh i mu bedzie przy 100kmh lzej...

160tys uwazam za przebieg, samochod jezdzi dalej bez problemu, z tego co wiem przekroczyl 180tys i nadal bez problemu.

jezeli ktos jezdzi na 900 obrotach po miescie na 6. to jest idiota, ale 1500-1600 nie jest na 4-5 zaden problem, jezdza tak miliony nowych aut, nie widze problemu by panikowac...
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2011, 18:55   #46
focus88
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-04-2011
Skąd: Łódź
Model: Focus II FL
Silnik: 1.6TDCi 90KM DPF
Rocznik: 2011
Postów: 16
Domyślnie Odp: Ile pali Wasz EcoBoost?

No ja tak jeździłem swoim FF II 1.6tdci 90 tka i po 146 tysiach miałem EGR do wymiany.

Teram mam FF II FL tez z tym samym silnikiem i system sugeruje mi zmiane biegu juz przy 1800 obortach... jednak jest to bez sensu bo auto nie idzie, moim zdaniem optymalna predkosc obrotowa to 2.500 tys. obortow.

tak czytam te wasze wyniki spalan i jestem naprawde w mega szoku (pozytywnie) moj 1.6tdci chlapie od 5.5 do 6.5 ropki.
focus88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2011, 19:42   #47
Atlis
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ile pali Wasz EcoBoost?

na te spalanie jest prosta odpowiedz - przy obrotach kolo 2000 mamy taka sama moc i moment obrotowy - dlatego tez te auta spalaja tyle samo paliwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. roznica zaczyna sie za ta granica. twoj moment obrotowy juz byl na topie i dalej spada. osiagneles 2/3 mocy maximalnej. ja mam moment obrotowy w pelni do dyspozycji jeszcze az do 4000 i przy 2000 nie jestem nawet w polowie mocy samochodu... no i spalanie tez leci w gore Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2011, 08:17   #48
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: Ile pali Wasz EcoBoost?

Cytat:
Napisał Atlis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na te spalanie jest prosta odpowiedz - przy obrotach kolo 2000 mamy taka sama moc i moment obrotowy - dlatego tez te auta spalaja tyle samo paliwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. roznica zaczyna sie za ta granica. twoj moment obrotowy juz byl na topie i dalej spada. osiagneles 2/3 mocy maximalnej. ja mam moment obrotowy w pelni do dyspozycji jeszcze az do 4000 i przy 2000 nie jestem nawet w polowie mocy samochodu... no i spalanie tez leci w gore Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wogole kolego widze nie masz pojecia co piszesz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czyli z Twojej teori wynika ze przy 1500 rpm focus 1.6 eb przyspiesza lepiej niz powyzej 4000 rpm. Czyli silnik ecoboost dziala odwrotnie niz kazdy inny turbo czy wogole jakikolwiek silnik , przy wyzszych obrotach slabnie.


To oczywiscie tekst ironiczny.

Wiec proponuje poczytac sobie o mocy , momencie , do obrotow.


Ja napisalem ogolnikowo ze nie zawsze oplaca sie jezdzic na jak najnizszycvh obrotach. A Ty jakos dziwacznie to odbierasz i starasz sie zmienic prawa fizyki i matematyki.

Jeszcze wrzuc sobie wykres swojego ecoboosta .
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2011, 08:29   #49
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Ile pali Wasz EcoBoost?

Cytat:
Napisał Atlis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na te spalanie jest prosta odpowiedz - przy obrotach kolo 2000 mamy taka sama moc i moment obrotowy - dlatego tez te auta spalaja tyle samo paliwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. roznica zaczyna sie za ta granica. twoj moment obrotowy juz byl na topie i dalej spada. osiagneles 2/3 mocy maximalnej. ja mam moment obrotowy w pelni do dyspozycji jeszcze az do 4000 i przy 2000 nie jestem nawet w polowie mocy samochodu... no i spalanie tez leci w gore Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bzdura
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2011, 08:50   #50
Atlis
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ile pali Wasz EcoBoost?

tomiscorpio:

1. ty masz chyba problem z czytaniem ze zrozumieniem. 2000 obr. to na 6. biegu 1.6EB predkosc +/- 100kmh, tak samo jak w przypadku 1.6TDCi, pomyjajac smieszna roznice w efektywnosci diesla do benzyny, nie ma co sie dziwic, ze te samochody beda w tym trybie miec bardzo podobne spalanie. nic o przyspieszaniu nie napisalem.

2. co natomiast napisalem jest, ze nad ta granica ja mam jeszcze rezerwe powyzej 50% mocy, natomiast 1.6TDCi zaczyna powoli umierac - 0 tekstu o spalaniu, 0 tekstu o tym, czy samochod przyspiesza lepiej (oczywiscie ze tak), 0 tekstu o tym, czy jest lepiej przyspieszac przy 1600 lub 4000...

3. ja napisalem ogolnikowo, ze wyzej spomniany artykul jest zle napisany. meczenie silnika na wysokim biegu, nizkich obrotach jest bez sensu, z tym sie zgadzam, natomiast nie jest absolutnie prawda, ze trzeba koniecznie jezdzic na niewiadomo jakich obrotach, by samochod wytrzymal jezdzic setki tysiecy kilometrow. to moze bylo prawda, kiedy benzyna byla w 99% wolnossaca, bez kontroli spalania stukowego, bez mocy i momentu obrotowego... z drugiej strony komuna skonczyla, mamy spolecznosc konsumpcyjna i samochody takie jak Focus sa tylko torbami na zakupy, ktore sie po przejechaniu okreslonej ilosci kilometrow poprostu wywala na smieci. sami producenci deklaruja, ze auta sa robione na 150-160tys km i potem dowidzenia... wiec powiedz mi tomiscorpio Ford ekspercie - po jaka cholerke mnie ty uczysz razem z pseudoekspertami z onet.pl jak mam jezdzic, skoro ta eurotorba na zakupy i tak kleknie po 150tys km? mnie interesuje tylko by jezdzila oszczednie kiedy tego wymagam, co oczywiscie laczy sie z jazda na relatywnie nizkich obrotach i szybko kiedy mam na to ochote... nic wiecej. co bedzie sie z nia dzialo pozniej, to jest problemem amatorow zakupow starych gratow... jezeli chcialbym auto, ktore wytrzyma jezdzic od mojej 30tki do emerytury, kupie sobie 5l wolnossaca V8 ze skrzynia automatyczna (chran boze dwosprzeglowa) i przy odrobinie szczescia za te +/- 35 lat ten silnik wytrzyma jezdzic (w moim przypadku kolo miliona km), szkoda tylko, ze buda zgnije...

matych:

konretnie w czym? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.