Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-11-2012, 19:41   #41
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Cytat:
Napisał amoebaFCP Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Prawie natychmiast leci ciepłe powietrze.
Pozdrawiam
Bez przesady:-) To nie jest nagrzewnica jak dawniej w Żukach. No faktcznie jest lepiej, ale to dopioero będzie wiadomo na dużych mrozach jak się sprawdza. Przy temperaturze do 0 stopni to standardowe ogrzewanie daje radę.
Piszę, aby ktoś nie pomyślał, że za naciśnięciem cudownego przycisku będzie miał nagle 22 stopnie w aucie :-)

__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2012, 22:52   #42
amoebaFCP
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 84
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Piszę, aby ktoś nie pomyślał, że za naciśnięciem cudownego przycisku będzie miał nagle 22 stopnie w aucie :-)
No tak dobrze to niestety, nie jest :-)
Ale:
Dzisiaj rano, jakieś 4st.C. odpaliłem fokę i natychmiast ruszyłem. Pierwsze 15-20sek. wykorzystanie nagrzewnicy wahało się w ok. 10-60%. Po tym czasie wzrosło na stałe na 100%. No i po kolejnych 15-20sek. czuć było już cieplutkie powietrze z nawiewów.
W stosunku do FFI 1.8TDCI to porównanie żółwia z gepardem :-)
Zobaczymy jednak jak to się sprawdzi przy -10 -20st.C
Pozdrawiam
amoebaFCP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2012, 06:22   #43
Lechugr
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 17-03-2012
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK3 FL ST-Line
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 86
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Cytat:
Napisał kuguar1989 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledzy a jak najlepiej przeprowadzić przewody od skrzynki bezpieczników w komorze silnika do nagrzewnicy? Jakieś sugestie?
Oryginalnie kable przechodzą przez gródź za GEM'em
Ładny opis ze zdjęciami:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Lechugr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2012, 18:41   #44
kuguar1989
ford::beginner
 
Avatar kuguar1989
 
Zarejestrowany: 25-06-2012
Model: Focus
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 45
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Oki właśnie skończyłem montaż nagrzewnicy elektrycznej zajęło mi to ok 5godzin bo musiałem dorobić całą instalację, jak odpalę a jadę do tedi_k jutro żeby włączył mi to ELMconfigiem to napiszę jaki jest tego rezultat i kroki po kolei co należy zrobić. Tak więc do jutra.Pozdrawiam
kuguar1989 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2012, 09:46   #45
kuguar1989
ford::beginner
 
Avatar kuguar1989
 
Zarejestrowany: 25-06-2012
Model: Focus
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 45
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

No więc wczoraj odwiedziłem Pana Tadeusza( tedi_k) który uruchomił mi nagrzewnicę i zaktualizował oprogramowanie komputera i wszystko pięknie śmiga. Nagrzewnicę sprawdziłem dzisiaj rano przy temp zewnętrznej ok +4stopnie C i po chwili od włączenia silnika (ok półtorej minuty leciało już cieplutkie powietrze) i w kabinie od razu zrobiło się bardzo komfortowo. Bardzo fajny gadżet, szczerze polecam, pracy nie dużo a efekt super jak dla mnie wręcz fantastyczny bo mieszkam w górach i tutaj temperatury są zdecydowanie niższe niż w innych częściach Polski. Kosztowo wychodzi też nie dużo bo nagrzewnica+kable+bezpiecznik 80A wyniósł mnie 140zł plus ok 5godzin roboty z zamontowaniem fizycznym i przeciągnięciem i podłączeniem odpowiednich przewodów i tyle. Do tego dochodzi włączenie ELMconfigiem za odpowiedni "załącznik" . Chciałbym bardzo serdecznie podziękować użytkownikowi tedi_k-Panu Tadeuszowi który mnie naprowadził i szczegółowo opisać co i jak i włączył moją nagrzewnicę ELM-em i zaktualizował oprogramowanie. Jak najbardziej polecam ten mod do każdej Foczki która go nie posiada. Pozdrawiam Jakub
kuguar1989 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2012, 17:46   #46
Lechugr
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 17-03-2012
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK3 FL ST-Line
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 86
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Dzisiaj zakończyłem modyfikacje. W moim przypadku musiałem dorobić wiązkę sterującą i wpiąć się z nią w GEM'a. Kable zasilające i bezpieczniki były ułożone oryginalnie. Czekam na zimę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Lechugr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2012, 18:10   #47
kuguar1989
ford::beginner
 
Avatar kuguar1989
 
Zarejestrowany: 25-06-2012
Model: Focus
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 45
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

A włączyłeś nagrzewnicę ELM-em?

Rada dla tych którzy nie mają instalacji zasilającej nagrzewnicę czyli tego przewodu biegnącego od skrzynki bezpieczników w komorze silnika do nagrzewnicy. Najlepiej przewody przeciągnąć przez grodź za GEM-em, w tym celu należy wykręcić schowek i wtedy mamy super dostęp, przeciągamy czerwony do skrzynki bezpieczników poza aku a czarny(masę) ja przyłączyłem do śrubki znajdującej się za grodzią w komorze silnika.
kuguar1989 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2012, 19:59   #48
Lechugr
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 17-03-2012
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK3 FL ST-Line
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 86
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Cytat:
Napisał kuguar1989 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A włączyłeś nagrzewnicę ELM-em?
Tak oczywiście. Bawiłem się z tematem 2 tygodnie bo niestety dopiero drugi kupiony ELM działał z ELMconfig. Fajny jest ten wskaźnik przydzielanej mocy na nagrzewnicę w zegarach. Przed chwilą sprawdzałem w aucie bo zrobiło się chłodniej (różnica między otoczeniem a ustawieniem klimatronika > 10 stopni)
Lechugr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2012, 22:25   #49
kuguar1989
ford::beginner
 
Avatar kuguar1989
 
Zarejestrowany: 25-06-2012
Model: Focus
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 45
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Fajny tylko szkoda że w momencie wskazywania procentowego użycia nagrz. nie można zmienić nic na kompie dlatego mi komp pokazuje tylko czy jest włączona czy nie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kuguar1989 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2012, 20:14   #50
amoebaFCP
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 84
Domyślnie Odp: Dostęp do nagrzewnicy

Cytat:
Napisał kuguar1989 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fajny tylko szkoda że w momencie wskazywania procentowego użycia nagrz. nie można zmienić nic na kompie dlatego mi komp pokazuje tylko czy jest włączona czy nie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Można zmienićGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wystarczy nacisnąć przycisk na manetce kierunkowskazów.
amoebaFCP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.