Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-09-2013, 14:18   #41
nori76
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-02-2011
Skąd: Poznań
Model: Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost Hybrid 125 KM
Rocznik: 2022
Postów: 220
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie biegów

Ja jeżdziłem mk2 2009 uprzednio i od nowości był ten "problem" ale to z tego co wywiedziałem się dotyczyło wszystkich modeli. Trzeba się porządnie zatrzymać i z czuciem wbijac.

nori76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2013, 17:20   #42
bonzo000
ford::advanced
 
Avatar bonzo000
 
Imię: Bonzo
Zarejestrowany: 17-12-2009
Skąd: ?
Model: Passat B7
Silnik: TSI
Rocznik: 2014
Postów: 209
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie biegów

Dostałem dzisiaj zastępczego focusa 2011r. 1.6 105hp Pb, szarpałem obiema półosiami i jest luz od i do skrzyni biegów. Pisząc o moim złomku też jest luz ale tylko na lewej półosi.
bonzo000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2013, 07:07   #43
nori76
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-02-2011
Skąd: Poznań
Model: Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost Hybrid 125 KM
Rocznik: 2022
Postów: 220
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie biegów

Cytat:
Napisał bonzo000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
szarpałem obiema półosiami i jest luz od i do skrzyni biegów
Kolego dzięki za informację. Szarpałeś za półośki i jest luz, ok. Zwróciłeś uwagę czy poruszały się półosie w kielichach, czy łącznie z kielichami przesuwało się wszystko od/do skrzyni? To jest dość istotne bo moim zdaniem półoś w przegubie kielichu jak najbardziej ma prawo się ruszać (wręcz musi w ograniczonym zakresie), ale żeby kielich przegubu wsuwał się i wysuwał ze skrzyni (mechanizmu różnicowego zdaje się) to chyba nie halo. Może to ktoś potwierdzić/zanegować?
nori76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2013, 19:56   #44
bonzo000
ford::advanced
 
Avatar bonzo000
 
Imię: Bonzo
Zarejestrowany: 17-12-2009
Skąd: ?
Model: Passat B7
Silnik: TSI
Rocznik: 2014
Postów: 209
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie biegów

Koledzy nowy trop, znęcałem się trochę nad autem zastępczym.Proponuję wrzucić 2-gi bieg na postoju kogoś poprosić aby nasłuchiwał w komorze silnika co stuka.Zdecydowanie puszczajcie sprzęgło ale do momenty kiedy samochód rusza odpuszczamy i tak kilka razy, łupie koszmarnie.

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 06-09-2013 o 07:59
bonzo000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2013, 07:47   #45
nori76
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-02-2011
Skąd: Poznań
Model: Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost Hybrid 125 KM
Rocznik: 2022
Postów: 220
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie biegów

Cytat:
Napisał bonzo000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
łupie koszmarnie
W Twoim czy testowym?

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 06-09-2013 o 07:59
nori76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2013, 17:41   #46
bonzo000
ford::advanced
 
Avatar bonzo000
 
Imię: Bonzo
Zarejestrowany: 17-12-2009
Skąd: ?
Model: Passat B7
Silnik: TSI
Rocznik: 2014
Postów: 209
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie biegów

W zastępczym w moim nie testowałem bo szkoda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bonzo000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2013, 20:39   #47
bonzo000
ford::advanced
 
Avatar bonzo000
 
Imię: Bonzo
Zarejestrowany: 17-12-2009
Skąd: ?
Model: Passat B7
Silnik: TSI
Rocznik: 2014
Postów: 209
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie biegów

Nagralem jak kielich od strony kierowcy rusza sie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
bonzo000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2013, 07:03   #48
nori76
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-02-2011
Skąd: Poznań
Model: Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost Hybrid 125 KM
Rocznik: 2022
Postów: 220
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie biegów

Cytat:
Napisał bonzo000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nagralem jak kielich od strony kierowcy rusza sie
No piękne dzięki za profesjonalne podejście do tematu, od razu wiele to wyjaśnia. U mnie nie zaobserwowałem takiego luzu jaki Ty prezentujesz na filmiku, tzn dopychając kielich od dołu ku górze. U mnie jest, co mnie niepokoi, a serwis twierdzi że to normalna sprawa, luz tego typu, że jak złapałbyś za kielich dłonią to da się go przesuwać lewo-prawo (u Ciebie pokazujesz góra-dół) i na końcach słychać puk(lewe skrajne położenie) i puk (prawe skrajne położenie). Normalnie to wydaje mi się, iż ten kielich powinien sprężynować (a przynajmniej stawiać duży opór), czyli odepchnięty w kierunku do lewego koła powinien wrócić w kierunku do skrzyni (przynajmniej tak to wygląda zazwyczaj w połączeniach przegubowych w innych autach). Wg mnie skutkiem tego luzu, który jest u mnie, jest jakby luźne drganie "czegoś" podczas jazdy z małą prędkością (do 20km/h) po tzw. tarce (nierównościach poprzecznych) i może mieć związek ze stukami przy zmianie biegów, czy ruszaniu. Dzieje się tak za sprawą pracującej półosi, która "wykorzystuje" luz przegubu.

Ostatnio edytowane przez nori76 ; 09-09-2013 o 07:06
nori76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2013, 16:27   #49
danieluk
ford::amateur
 
Avatar danieluk
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 19-08-2013
Skąd: Warszawa
Model: Focus II FL
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie biegów

czesc.
focus mk2 2009 2.0TDCi z 6 biegową skrzynią. 77tys przebiegu. Mam to samo. Lekkie stuknięcie przy 1, 2 i 3 biegu. Sprawdzę u siebie luzy na kielichu w wolnej chwili.
Dajcie znać jak dojdziecie co to jest.
No i mam lekkie wibracje na kierownicy (lewo-prawo) w okolicy 80-100km/h, ale nie wiem czy przyczyną są też półosie czy może coś innego. Zastanawiam się też czy nie zrobić ponownie wyważania kół. Niby robiłem 2tys km temu ale zakładałem nowe kapcie i podobno powinno się ponownie wyważyć po 1-2 tys.
---update
Odnośnie tych wibracji byłem przedwczoraj w serwisie opon żeby zacząć wykluczanie od najprostszych przyczyn. Okazuje się że letni Nokian ZG2 potrafi czasem trafić się lekko bijący góra dół i tak też było w moim przypadku. Panowie ponownie wyważyli i przełożyli prostsze opony na przód i jest od razu lepiej. Wibracje zdecydowanie zmalały. Poradzono mi że Nokiany zimowe tak a letnie to tak niekoniecznie. No ale cóż kupiłem nówki więc trochę pojeżdzę. W razie gdyby jeszcze biło mam wrócić na rozpompowanie, smarowanie, etc ...chłopaki maja mnie ratować jakoś. Wyważali na maszynie z certyfikatem i podobno wada nie bardzo duża i nie kwalifikuje się na reklamacje opon :-/

A stukanie to odzielna kwestia. Zauważyłem że stukanie jest przy wrzucaniu biegu 1,2,3 a czasem przy puszczaniu sprzęgła ..ale nie wiem czy sprzęgło może też być przyczyną.

Ostatnio edytowane przez danieluk ; 13-09-2013 o 13:43
danieluk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2013, 20:24   #50
nori76
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-02-2011
Skąd: Poznań
Model: Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost Hybrid 125 KM
Rocznik: 2022
Postów: 220
Domyślnie Odp: Stuki przy zmianie biegów

Chciałbym wrócić do temtu, zrobiło się chłodniej, wydaje mi się, że stuki występują ale rzadziej po rozpoczęciu jazdy po nocnym postoju. Po paru km problem powraca. Czy to może być efekt poduszek silnika/skrzyni, które twardnieją w niższej temp.?
nori76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.