Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-01-2017, 20:42   #41
leszekadamek
ford::beginner
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 03-06-2016
Skąd: Lublin
Model: był S-MAX jest XC60
Silnik: 2.0 D3 210 KM by HEKO :)
Rocznik: 2011
Postów: 23
Domyślnie Odp: Wymiana wtryskiwacza 1.6 tdci

U mnie 2 wymienione, ale różnica między starymi a nowymi musi być na tyle duża, że nie udało się doprowadzić do całkowicie równej pracy, od ok 1500 do 2000 obr trzęsie, tak więc wkrótce kolejne 2. Czekam na wynik Twojego testu, u mnie zaczęło się dokładnie tak samo, bez objawów fizycznych, tylko błąd na komputerze.

leszekadamek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2017, 20:44   #42
KolarzNFS
ford::average
 
Avatar KolarzNFS
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 10-01-2009
Skąd: Zabrze
Model: Cee'd C+/FF3 Trend
Silnik: 1.4 109KM/1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2008/2011
Postów: 72
Domyślnie Odp: Wymiana wtryskiwacza 1.6 tdci

Cytat:
Napisał leszekadamek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czekam na wynik Twojego testu, u mnie zaczęło się dokładnie tak samo, bez objawów fizycznych, tylko błąd na komputerze.
Jaki miałeś przebieg?
__________________
MK6 1.4 -> MK7 1.8 TD -> Punto 1.2 8V -> Cee'd 1.4 + FF3 1.6 TDCi

http://www.motostat.pl/user_images/80938/icon5.png
KolarzNFS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2017, 20:46   #43
leszekadamek
ford::beginner
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 03-06-2016
Skąd: Lublin
Model: był S-MAX jest XC60
Silnik: 2.0 D3 210 KM by HEKO :)
Rocznik: 2011
Postów: 23
Domyślnie Odp: Wymiana wtryskiwacza 1.6 tdci

Cytat:
Napisał KolarzNFS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jaki miałeś przebieg?
Błąd zarejestrowany przy 189 tys, test i wymiana przy ok. 193
leszekadamek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2017, 22:38   #44
raptorf22
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 02-03-2016
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus Mk.III kombi
Silnik: 1.6 TDCI 115 KM (upgrade z 95)
Rocznik: 2011
Postów: 148
Domyślnie Odp: Wymiana wtryskiwacza 1.6 tdci

Czym sprawdzałeś błędy na wtryskach? Rozumiem że ASO tylko sprawdzi Tobie dawki jakie są? Duży koszt w ASO takiej usługi?
raptorf22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2017, 04:07   #45
ministerq
ford::professional
 
Avatar ministerq
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford fiesta mk4, mondeo mk4
Silnik: 1.8MTDI/170KM 2.0TDCI/140KM
Rocznik: 1998/2010
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: Wymiana wtryskiwacza 1.6 tdci

Cytat:
Napisał KolarzNFS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od razu uprzedzę pytających o objawy: TOTALNY BRAK.

Tyle tylko, że problem z wtryskami mogą trwać i trwać, a objawów nie będzie. FF3 już jest na tyle dziki, że sobie tak steruje dawką żeby silnik chodził równo i nie trzęsło. Tak sobie myślę, że szkoda trochę, bo przynajmniej bym wiedział, że coś się na prawdę psuje
Zaprawdę powiadam Ci, nie wiesz co mówisz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wyobraź sobie że w MK1 z delphi, nawet średnia odchyłka parametrów wtrysku powoduje problemy z pracą silnika. I tak naprawdę cieżko to ogarnąć tak, żeby wszystko działało poprawnie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
"Diesel jak każdy, musi puścić porządnego bąka żeby się cieszyć zdrowiem. "
ministerq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2017, 20:49   #46
KolarzNFS
ford::average
 
Avatar KolarzNFS
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 10-01-2009
Skąd: Zabrze
Model: Cee'd C+/FF3 Trend
Silnik: 1.4 109KM/1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2008/2011
Postów: 72
Domyślnie Odp: Wymiana wtryskiwacza 1.6 tdci

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - sęk w tym, że między konstrukcjami MK1 a MK3 jest lekko licząc 13 lat różnicy, cała wieczność w motoryzacji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ale nie o tym.

Jestem zażenowany poziomem obsługi w ASO.
Po badaniu IDSem nie dostałem żadnych wydruków, a jedynie słowne, mocno rozmyte informacje na temat stanu mojego układu wtryskowego.

Dowiedziałem się, że... no... wieszają się w tym aucie wtryskiwacze, ale... no... nie jest tak źle... bo w sumie... to ludzie tak jeżdżą i jeżdżą i wie Pan, no... można się powoli szykować na wymianę, ale to może nie że już tylko tak no... za chwilę.... ale no trzeba. Ale nie trzęsie Panu, nie? No bo... jak nie trzęsie, to ja bym się nie spieszył.

I tak też póki co postanawiam, spieszył się nie będę, bo żadnych fizycznych objawów nie zauważyłem. Tym bardziej, że w niemieckiej centrali Forda skończyły się wtryskiwacze regenerowane i są jak na razie jedynie nowe - trochę droższe. O jakieś 400 zł na sztuce.
__________________
MK6 1.4 -> MK7 1.8 TD -> Punto 1.2 8V -> Cee'd 1.4 + FF3 1.6 TDCi

http://www.motostat.pl/user_images/80938/icon5.png
KolarzNFS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2017, 21:24   #47
leszekadamek
ford::beginner
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 03-06-2016
Skąd: Lublin
Model: był S-MAX jest XC60
Silnik: 2.0 D3 210 KM by HEKO :)
Rocznik: 2011
Postów: 23
Domyślnie Odp: Wymiana wtryskiwacza 1.6 tdci

Cytat:
Napisał KolarzNFS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I tak też póki co postanawiam, spieszył się nie będę, bo żadnych fizycznych objawów nie zauważyłem. Tym bardziej, że w niemieckiej centrali Forda skończyły się wtryskiwacze regenerowane i są jak na razie jedynie nowe - trochę droższe. O jakieś 400 zł na sztuce.
Myślę, że słusznie, w sumie bezobjawowo jeździłem, ale chciałem udoskonalić pekaesa, to teraz muszę jeszcze 2 wymienić.
leszekadamek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2017, 19:26   #48
drof1
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 23-11-2016
Skąd: Jarosław
Model: Focus mk3 turnier
Silnik: 1,6 tdci 115 DPF
Rocznik: 2012
Postów: 68
Domyślnie Odp: Wymiana wtryskiwacza 1.6 tdci

Proszę o opinie na temat wtryskiwaczy SIEMENS regenerowanych fabrycznie. Są one dostępne w ASO w cenie 730, a więc 500 zł taniej niż nowe z katalogu Inter Cars. W PL brak jest zestawów naprawczych do tych wtryskiwaczy, taką informację uzyskałem w rozmowie z warsztatem Bosch Serwis.
Jaki więc proces regeneracji przechodzą te wtryski fabrycznie ?
Zastanawiałem się nad używkami z allegro olx, ale wybór jest bardzo mały, poza tym ryzyko zakupu złomu duże. W kręgu mojego zainteresowania pozostają więc regenerowane z ASO.
drof1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2017, 21:19   #49
leszekadamek
ford::beginner
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 03-06-2016
Skąd: Lublin
Model: był S-MAX jest XC60
Silnik: 2.0 D3 210 KM by HEKO :)
Rocznik: 2011
Postów: 23
Domyślnie Odp: Wymiana wtryskiwacza 1.6 tdci

Ja mam wymienione 2 z fabrycznej regeneracji, 2 kolejne są w drodze, subiektywne wrażenia po wymianie, to więcej mocy/momentu, tłumaczę sobie to lepszym rozpyleniem a przez to spalaniem. Więcej będę wiedział za kilka dni po wymianie pozostałych, a jeszcze więcej za 2 lata Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
leszekadamek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2017, 08:01   #50
drof1
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 23-11-2016
Skąd: Jarosław
Model: Focus mk3 turnier
Silnik: 1,6 tdci 115 DPF
Rocznik: 2012
Postów: 68
Domyślnie Odp: Wymiana wtryskiwacza 1.6 tdci

Z tego co wyczytałem w necie wynika, że gdy wtryskiwacze ulegają uszkodzeniu mechanicznemu lub zabrudzeniu nagarem, a szczególnie gdy wtryski "leją" komputer zmniejsza ciśnienie wtrysku. System generuje błędy diagnostyczne ale nie koniecznie zapala kontrolkę silnika. Silnik w takim stanie zapewne nie osiąga właściwych parametrów mocy i momentu obrotowego, ale odpala i pracuje. No i " ludzie tak jeżdżą i jeżdżą ...". Dzwoiąc do ASO w sprawie wtrykiwaczy, zapytałem czy już wymieniali takowe w mk3. Usłyszałem że jeszcze nie. Zaproponowali diagnostykę komputerem i próbę przelewową, ale podziękowałem. Koszt wymiany wtrysków w ASO wynosi około 500 zł. Wymieniają je w komplecie z przewodami wysokiego ciśnienia, podkładkami itp.

Ostatnio edytowane przez drof1 ; 26-01-2017 o 08:26
drof1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
szarpanie silnika



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.