Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-01-2009, 18:22   #41
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Re: [MK3] Jaki olej lejecie? 5W30?

co to jest DPF ??? filtr cząstek stałych ?? jesli to to to od kiedy jest "montowane" w Mondeo ??
w moim (2003) raczej tego nie ma co ??

__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline  
Stary 31-01-2009, 18:28   #42
krogulc
ford::advanced
 
Avatar krogulc
 
Zarejestrowany: 14-12-2008
Skąd: szczecinek
Model: mk3 kombi
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 275
Domyślnie Re: [MK3] Jaki olej lejecie? 5W30?

Diesel Particulate Filter tyle wiem :fcp5

Działanie filtra cząstek stałych DPF (Diesel Partikelfilter) polega na oddzielaniu sadzy powstającej przy spalaniu paliwa od spalin wydostających się przez rurę wydechową. Sadza utylizowana jest podczas pasywnej i aktywnej regeneracji (przekształca się w dwutlenek węgla lub ulega całkowitemu spaleniu), co wpływa na ochronę filtra, którego podobnie jak katalizatora nie trzeba właściwie wymieniać.

Dzięki umieszczeniu DPF blisko silnika jego wpływ na zużycie paliwa jest minimalny, ponieważ fazy regeneracji trwają stosunkowo krótko.
__________________
-------------------------------------------------------------------------------------------
W JEDNYM POŚCIE NIE RÓB WIĘCEJ BŁĘDÓW ANIŻELI JEST TO DOZWOLONE W TESTACH NA PRAWO JAZDY
krogulc jest offline  
Stary 31-01-2009, 18:29   #43
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Re: [MK3] Jaki olej lejecie? 5W30?

czyli "ten" filtr ... no ja go nie mam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wiec pozostaję przy swoim Mobilku :fcp26
__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline  
Stary 31-01-2009, 23:45   #44
ADS
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-04-2008
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 42
Domyślnie Re: [MK3] Jaki olej lejecie? 5W30?

Cytat:
Napisał Piccolo_Jr
Cytat:
Napisał Cobretti
nie wiem skąd wziąłeś Mobila ESP ale ja jedynego "fordowskiego" Mobila jakiego znam to ->[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
ESP to nowy olej Mobila który jest podobno specjalnie przeznaczony do silników z DPF - info z odziału sprzedaży w Poznaniu (dokładniej to Przeźmierowie :fcp4 ) - z tego co pamietam odradzają korzystanie w slilnikach bez tego wynalazku.
Jak wejdziesz na stronę Mobila to jest podstrona gdzie jak podasz markę, model i bodajże silnik dobierze Ci odpowiednie oleum.
Do mondasa MKIII diesla wyskakują własnie ESP i Super FE
Coś Ci sie pomyliło wychodzi
REKOMENDOWANY Mobil 1 Fuel Economy 0W-30 5.5
POLECANY Mobil Super FE Special 5W-30

ESP to nowy olej Mobila ale trochę zagęsy
ADS jest offline  
Stary 01-02-2009, 02:02   #45
Piccolo_Jr
ford::average
 
Avatar Piccolo_Jr
 
Zarejestrowany: 30-05-2008
Skąd: Poznań stolica Pyrlandii ;)
Model: Ford Mondeo MkIV
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 188
Domyślnie Re: [MK3] Jaki olej lejecie? 5W30?

Że co mi się niby pomyliło :fcp9
Z grubsza napisałam to co sprawdziłeś właśnie (mie się nia chciało włazićz znowu na stronę mobila żeby sprawdzać).
A co do nazewnictwa, rekomendowany, polecany - czy ja językoznawcą jestem żeby wiedzieć co za róznica... Jak dla mnie jeden i drugi pasi. I tak Super FE kupiłem bo pani z działu sprzedaży odradziła ESP dlatego że on właśnie pod silniki z DPF niby jest.
Piccolo_Jr jest offline  
Stary 01-02-2009, 02:49   #46
feniu
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: [MK3] Jaki olej lejecie? 5W30?

Niech Pani sobie pracę zmieni... :fcp2

ESP jest w miarę dobry ze względu na niski HTHS (2,9 do 3,5), a ESP ma go na poziomie 3,58...

10W40 jest za gęstym olejem i u siebie bym go zmienił :fcp29
 
Stary 01-02-2009, 09:43   #47
Pepik1
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-08-2006
Skąd: świętokrzyskie (TKN)
Model: Mondeo MkIII
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 269
Domyślnie Re: [MK3] Jaki olej lejecie? 5W30?

Cytat:
Napisał heko
...co do 5w50 to nawet doradca techniczny Mobil (infolinia) odradził mi go do Forda ze względu na lebkość...gęstość...a jak pierwszego tdci kupiłem...to był zalany takim przez ASO :fcp15
Czy sprecyzował Ci ten doradca co miał na myśli? Ja swojego Mundka kupiłem zalanego właśnie takim olejem (Platinum Max Power) i nie stwierdzam żadnych problemów z tym związanych. Kilka postów wyżej pisałeś że TDCi ma kanały olejowe o małej średnicy tak więc wskazany jest rzadszy olej a 5W50 taki właśnie jest.
__________________
"Bogactwo nie jest ulgą w kłopotach - jest tylko zmianą kłopotów"
Pepik1 jest offline  
Stary 01-02-2009, 11:09   #48
feniu
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: [MK3] Jaki olej lejecie? 5W30?

Kolego ale w przypadku TDCi trzeba się bardziej zagłębić w lepkość. Chodzi o lepkość dynamiczną w wys. temperaturach (ścinanie i te sprawy; oznaczana współczynnikiem HTHS - High Temperature High Shear) i w naszym przypadku musi się zawierać w przedziale 2,9 - 3,5.
 
Stary 01-02-2009, 12:22   #49
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Re: [MK3] Jaki olej lejecie? 5W30?

Ja 30tys km temu zainwestowałem w Motula 300v 5w40 z wielkimi obawami czy cena faktycznie = jakości. Po zalaniu byłem zaskoczony rezultatem. Kultura pracy słuchowo od razu zauważalna. Dynamika również wzrosła! dodatkowo przestał tak bardzo dymić podczas przyspieszania?! nie wiem czy to również zasługa oleju czy nie ale przestał. Dlatego uważam że jak ktoś ma zamiar wydac na olej ponad 200zł to niech dołoży i bierze 300v. Ok 100zł za 2L na allegro. Ja akurat mam w Poznaniu sklep gdzie w tej cenie moge kupićGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tak nawiasem odnośnie mondków tdci to zawsze kupujcie fordowski filtr oleju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SrebnaStrzała jest offline  
Stary 01-02-2009, 12:24   #50
uro2
ford::professional
 
Avatar uro2
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: bydgoszcz
Model: mondeo sedan [mk1]
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1996
Postów: 1,730
Domyślnie Re: [MK3] Jaki olej lejecie? 5W30?

W porównaniu z waszymi mój mondek to staruszek('96 TD), ale leję mu mobila 0-w50(zaje...drogi) ale się nie skarży :fcp2 .
__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford
uro2 jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.