Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-09-2013, 15:51   #41
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,726
Domyślnie Odp: Programowanie funkcji / triki

Trochę chyba tedi przekombinowałeś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie da się tego tak zrealizować, a jeśli już to dokładnie w drugą stronę, czyli że da się z pilota otworzyć wszystkie szyby, ale zamknąć tylko te zaprogramowane.
Przyczyna jest prosta, otwierając nie da się przyciąć palcy, więc szyba może iść bezpiecznie w dół Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zabezpieczenie przed przytrzaśnięciem działa tylko w górę.
Nawet po rozprogramowaniu szyby powinny otwierać się jednym naciśnięciem przycisku, ale zamykać już nie. Choć muszę przyznać, że testowałem to w Fieście, ale tu powinno być podobnie.

boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2013, 19:20   #42
da borizz
ford::amateur
 
Avatar da borizz
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 18-08-2013
Skąd: Złotów (WLKP.)
Model: MONDEO kombi
Silnik: 2.0 115KM
Rocznik: 2003 (polift)
Postów: 4
Domyślnie Odp: Programowanie funkcji / triki

Jeszcze jedno pytanie - czy po odłączeniu aku rozkoduje mi się radio? Bo szczerze, to chciałbym tego uniknąć (brak kodu)...
da borizz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2013, 20:03   #43
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,050
Domyślnie Odp: Programowanie funkcji / triki

Cytat:
Napisał da borizz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeszcze jedno pytanie - czy po odłączeniu aku rozkoduje mi się radio? Bo szczerze, to chciałbym tego uniknąć (brak kodu)...
Bez kodu do radia to jak jazda bez trzymanki... Do czasu się udaje... Zacznij od odzyskania kodu radia...

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trochę chyba tedi przekombinowałeś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ....
Nie przeczę, że jest takie podejrzenie...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jednak bez zaprogramowania "ogranicznika" szyba nie bardzo może poruszać się automatycznie, bo nie wie kiedy ma się silnik wyłączyć... Tak więc nie zaprogramowane szyby nie mogą wykonywać "globalnego otwierania" i/lub "globalnego zamykania" z pilota. Cały czas zachęcam do spróbowania... Bo mnie to nie potrzebne i nie bardzo mi się chce odpinać aku albo wyjmować bezpiecznik...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 23-09-2013 o 20:06
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2013, 20:38   #44
HarryH
ford::average
 
Avatar HarryH
 
Zarejestrowany: 20-04-2013
Model: FOKA 3
Silnik: 1.6
Rocznik: 2014
Postów: 117
Domyślnie Odp: Programowanie funkcji / triki

Niestety u mnie nie działa ani blokowanie drzwi ani wyłączenie piszczka pasów - może to wina automatycznie zapalających się świateł mijania? Próbowałem na postojówkach no ale niestety.
ZA to zadziałało z pasami w trakcie jazdy ale tylko do wyłączenia zapłonu działa - czyli bez sensu.
HarryH jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2013, 14:12   #45
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,726
Domyślnie Odp: Programowanie funkcji / triki

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie przeczę, że jest takie podejrzenie...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jednak bez zaprogramowania "ogranicznika" szyba nie bardzo może poruszać się automatycznie, bo nie wie kiedy ma się silnik wyłączyć... Tak więc nie zaprogramowane szyby nie mogą wykonywać "globalnego otwierania" i/lub "globalnego zamykania" z pilota. Cały czas zachęcam do spróbowania... Bo mnie to nie potrzebne i nie bardzo mi się chce odpinać aku albo wyjmować bezpiecznik...
No właśnie mnie w Fieście po odłączeniu aku szyba otwierała się normalnie jednym naciśnięciem, ale w góre już musiałem trzymać, przy czym tam nie mam globalnego otwierania. To tak jakby pozycja dolna była zaprogramowana na sztywno.
Odłaczać aku też mi się nie chce, zwłaszcza że w maksie jest on delikatnie mówiąc, w dość słabo dostępnym miejscu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale z ciekawości poszukam bezpiecznika.

Ostatnio edytowane przez boncio ; 24-09-2013 o 14:17
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2013, 14:00   #46
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,158
Domyślnie Odp: Programowanie funkcji / triki

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jesteś pewien, że nie jest zablokowana, czy zakładasz, bo tak było wcześniej? Przecież nie wiadomo w 100% co Ford pozmieniał wypuszczając nowe modele klasy C.
jestem pewien, bo w rosyjskich komercyjnych (płatnych) programach jest możliwe aktywować autolocka:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

... chyba będę miał niedługo taki programik na testy, więc zapraszam zainteresowanych

Oprócz automatycznego ryglowania centralnego zamka po ruszeniu, można nim aktywować też inne funkcje (w tym takie, za które Ford żąda $ przy zakupie), np.
- DDS (monitorowanie ciśnienia w oponach),
- asystent ruszania pod górę (HSA - Hill Start Assist)
- tempomat (oczywiście trzeba zamontować klawisze)
- pełne odłączanie ESP (STkowe ESP)
- tryb skandynawski świateł
- odłączanie poduszki pasażera
- składane lusterka (oczywiście trzeba wymienić same lusterka i mieć wcześniej 4x el. szyby)
- światła 'follow me home'
- komputer pokładowy (dotyczy najprostszych wersji Amber pozbawionych tego)
- dołożone/wymienione urządzenia np. radia, wyświetlacze radia, zegary, światła przeciwmgielne, alarm, fabryczne czujniki parkowania, grzałka PTC, moduł BT/USB
- wgrać do silnika 2.0 tdci 140 KM fabryczny soft z wersji 163 KM - niestety konwersji 1.6 EB 150->182 nie ma jeszcze
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM

Ostatnio edytowane przez mayak ; 21-10-2013 o 14:43
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2013, 16:10   #47
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,726
Domyślnie Odp: Programowanie funkcji / triki

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... chyba będę miał niedługo taki programik na testy, więc zapraszam zainteresowanych

- niestety konwersji 1.6 EB 150->182 nie ma jeszcze
A szkoda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

No to daj znać jak już będziesz miał, bo to samo dotyczy też C-maxa i Kugi, a nie mam tak daleko do Ciebie.
Tempomat i DDS bym sobie aktywował Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. póki co czytając co miał kolega z forum temat porzuciłem.
A odłączanie poduchy pasażera to jak, programowo w menu?

Jeśli HSA jest tylko programowo włączane, to "ciekawe" podejście Forda, bo dostępne jest tylko w wybranych opcjach, wersji Titanium lub z power shiftem. W C-maxie zwie się to zaawansowany ESP. Polecam włączyć tym co nie mają, bo jest bardzo przydatne.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2013, 16:45   #48
_Big_Mac_
ford::advanced
 
Avatar _Big_Mac_
 
Zarejestrowany: 11-04-2013
Skąd: Wrocław
Model: Focus III kombi
Silnik: 1.6 ecoboost 150 @ 182
Rocznik: 2013
Postów: 242
Domyślnie Odp: Programowanie funkcji / triki

Na jakiej zasadzie działa HSA jeśli ma się manualną skrzynię i zwykły ręczny? Czy wtedy się nie da? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
_Big_Mac_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2013, 19:48   #49
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,158
Domyślnie Odp: Programowanie funkcji / triki

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A szkoda
to tylko kwestia złapania logów z IDSa - w Kudze2 zrobili, bo w Rosji oferują Kugę2 1.6 EB (150 i 182), a nie oferują FF3 1.6EB (zamiast jest FF3 2.0GDI)

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bo to samo dotyczy też C-maxa i Kugi
tak
Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
póki co czytając co miał kolega z forum temat porzuciłem
a o co chodzi?
Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A odłączanie poduchy pasażera to jak, programowo w menu?
nie, praktycznie w każdym fordzie robi się to podobnie, w trzech krokach:
1. motaż wyłącznika w schowku pasażera
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2. montaż kontrolki wyłączenia poduszki, w ff3 jest ona w dziwacznym miejscu, w górnej konsoli
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
3. programowanie tej funkcji (w FF2 i Fusionie zmienia się konfigurację modułu poduszek (RCM), a w innych modyfikuje się centralną konfigurację)
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2013, 20:02   #50
marianob85
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-03-2013
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 EcoBoost 182KM
Rocznik: 2012
Postów: 37
Domyślnie

Cytat:
Napisał _Big_Mac_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na jakiej zasadzie działa HSA jeśli ma się manualną skrzynię i zwykły ręczny? Czy wtedy się nie da? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam manualną ze zwykłym ręcznym oraz HSA. System raczej nie korzysta z ręcznego a zwykłych hamulców. Tak mi się przynajmniej wydaje. Na szczęście można to wyłączyć w opcjach komputera.
marianob85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.