Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-11-2012, 06:51   #41
Lukaszko
ford::advanced
 
Avatar Lukaszko
 
Zarejestrowany: 16-11-2009
Model: Ford Mondeo Mk5
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Postów: 345
Domyślnie Odp: Sensowność kupowania młodszego auta .

Myślę że tu wiele zależy od sytuacji życiowejGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Będąc na "dorobku" nie wpakowałbym bym takiej kasy w auto tylko mieszkanie dom itp, a auto kupił 3-5 letnie. Ale będąc już w sytuacji ustatkowanej jakby mnie było stać(bez kredytu i zbytniego obciążania budżetu) to chyba skusiłbym się na nowe. Z finansowego punktu widzenia chyba najbardziej opłaca się kupować auta 3-5 letnie, wtedy mogą je w ciągu 10 lat raz lub dwa zmienić, przechodząc na nowsze generacje, a kupując nowe jeżdżąc 10 lat jesteśmy zazwyczaj z dwie generacje do tyłu.
Z drugiej strony kupić dobre używane to sztuka, więc kupując nowe kupujemy też pewność, spokój i mniej ryzykujemy.

Lukaszko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2012, 08:53   #42
Magik123
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 01-10-2007
Model: Volvo
Silnik: spalinowy
Rocznik: nie młody
Postów: 5,297
Domyślnie Odp: Sensowność kupowania młodszego auta .

Dobra sory, troche wczoraj wypiłem i miałem kiepski humorGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Magik123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2012, 19:21   #43
Set2000
ford::average
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 01-06-2012
Skąd: Leszno Wlkp.
Model: transit spalanie 6,8/100 jazda mieszana
Silnik: 2,5D
Rocznik: 1998
Postów: 127
Domyślnie Odp: Sensowność kupowania młodszego auta .

Jedni kupiliby nówkę a inni tak jak ja kocham stare samochody i grzebanie w nich, kiedy tylko jest to możliwe.
Set2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2012, 19:43   #44
Rob^
FCP member
 
Avatar Rob^
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 22-04-2009
Skąd: Krosno
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 238KM Bi-Turbo
Rocznik: 2022
Postów: 717
Domyślnie Odp: Sensowność kupowania młodszego auta .

Cytat:
Napisał Markoo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wracając do tematu... a raczej trochę go naginając...
Jak myślicie co byłoby lepszym rozwiązaniem kupno nowego na długie lata ( powiedzmy 10 lat), czy kupno za te same pieniądze... powiedzmy dwóch (no oczywiście nie naraz).

Kupując nowe (ale nie będąc "mocno bogatym" ) pasuje je potrzymać z dziesięć lat no bo skoro już tyle się wydało...
Czy też kupno dwóch (pewnie lepiej wyposażonych ) A może wystarczy jeden używany (taki do 3,5 latek) na 10 lat dla przebiegu 20kkm rocznie.
Jaką drogę byście wybrali, zakładając że stać Was na obydwa te rozwiązania ?
Ja wybrałem opcję auta rocznego ... mimo że szukałem właśnie takiego około 3 lat.
Uznałem że warto dopłacić za prawie nowe i pewne auto, przekroczyłem zaplanowany budżet o 30-40% ale zrobił bym to pewno jeszcze raz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Choć pokusa kupna 3-4 latka i wymiana go po 3-4 latach użytkowania też jest dość duża.
Może też się okazać że trafimy na "udany" egzemplarz i nie będziemy się z nim chcieli rozstać.
To bardzo trudny temat i każdy musi sam stwierdzić co dla niego jest lepsze i na co go stać aby nie pchać się zarzynające kredyty.

Dochodzi jeszcze jedna sprawa podatki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wiele osób prowadzących tzw działalność gospodarczą wymienia samochody ze względu generowanie kosztów przez firmę.
Tak czy inaczej trzeba wydać pieniądze a czy one pójdą do skarbówki czy do firmy lizingowej to już wszystko jedno a można się cieszyć lepszym lub nowszym modelem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________

Było niesamowite Mondeo i zadziorna Kuga ST-Line jest Fiesta EcoBoost 1 liter !!! i Fordowa wyprawówka
Rob^ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2012, 20:10   #45
Markoo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Model: Vectra B/Mondeo MK4
Silnik: X18XE/2.0PB LPG
Rocznik: 1997/2012
Postów: 473
Domyślnie Odp: Sensowność kupowania młodszego auta .

Cytat:
Napisał Rob^ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja wybrałem opcję auta rocznego ... mimo że szukałem właśnie takiego około 3 lat.
Fajnie że Ci się udało dorwać dobrą sztukę. Te które widziałem (roczne, ok 40kkm, około 57kpln do 60kpln) były po drobnych stłuczkach sprzedawane w komisach przy-salonowych. Ale jakoś nie jestem przekonany... dlaczego to jest jednak auto z jakimś przebiegiem, a czy to jest 150kkm czy 40kkm to i tak stan bardziej zależy od kierowcy niż od przebiegu (może prezes zmieniał biegi dopiero jak mu się wskazówka na czerwonym polu zacięła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) A nowe podobne wg cennika można wyrwać juz za 75kpln. Bardziej bym się skłaniał do nowego lub 4,3 latka za odpowiednio mniejszą kwotę.
A ja chce jeszcze gaz zamontować, a to trochę koliduje z gwarancją na silnik, więc po co przepłacać za coś czego się nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ...trudny wybór.

Cytat:
Napisał Set2000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jedni kupiliby nówkę a inni tak jak ja kocham stare samochody i grzebanie w nich, kiedy tylko jest to możliwe.
Nie zawsze jest się w stanie zrobić wszystko przy samochodzie, trzeba mieć gdzie, czas i inne atuty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A nowe też ktoś musi kupować, no bo skąd by się brały używane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Markoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2012, 20:35   #46
Rob^
FCP member
 
Avatar Rob^
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 22-04-2009
Skąd: Krosno
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 238KM Bi-Turbo
Rocznik: 2022
Postów: 717
Domyślnie Odp: Sensowność kupowania młodszego auta .

Pisałeś wcześniej o przebiegu 20kkm/rok czy napewno instalacja gazowa ma znaczenie przy takich przebiegach ?
Mondeo nie w wersji nie-Ambiente + mini pakiet kosztuje od 80kpln w górę. Full wersja ponad 2x tyle ...
Jeśli Twój budżet osiąga te kwoty to pozostaje decyzja czy wypasiony wszystkomający Focus czy tańsze Mondeo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli nie chcesz tyle wydać to ja celował bym w 2-3 letnie Titanium ale poczekał bym z zakupem aż przeskoczy rocznik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem taki sam dylemat rok temu.
__________________

Było niesamowite Mondeo i zadziorna Kuga ST-Line jest Fiesta EcoBoost 1 liter !!! i Fordowa wyprawówka
Rob^ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2012, 21:42   #47
Markoo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Model: Vectra B/Mondeo MK4
Silnik: X18XE/2.0PB LPG
Rocznik: 1997/2012
Postów: 473
Domyślnie Odp: Sensowność kupowania młodszego auta .

Cytat:
Napisał Rob^ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przebiegu 20kkm/rok czy napewno instalacja gazowa ma znaczenie przy takich przebiegach ?
Biorąc wyniki ze strony autocentrum, raporty spalania ( mi dla Vectry podobnie wychodzi jak tam ludkom) mamy oszczędności około 21pln na 100 km... to zwrot instalacji za 3kpln mam w niecały rok... wiem trochę więcej za przegląd, przeglądy instalacji we własnym zakresie (ale to drobne koszty ). Traktora nie chcę bo mi się tym źle jeździ i hałasuje to nie przyjemnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał Rob^ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mondeo nie w wersji nie-Ambiente + mini pakiet kosztuje od 80kpln w górę. Full wersja ponad 2x tyle ..
Wg nowego cennika 75300 Ambiente... taniej Fokusy (ale tam brak prostego silnika) Wiem wyposażenie fajna sprawa, ale ja chcę tylko podgrzewaną szybę klimatyzację, reg. podparcie lędźwiowe... reszta nie ważna, liczy się mobilność.
Cytat:
Napisał Rob^ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
poczekał bym z zakupem aż przeskoczy rocznik
Na razie mam ten komfort, że Vectra którą mam obecnie sprawuje się całkiem nieźle, wiec szukam spokojnie.
Markoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2012, 22:13   #48
Rob^
FCP member
 
Avatar Rob^
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 22-04-2009
Skąd: Krosno
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 238KM Bi-Turbo
Rocznik: 2022
Postów: 717
Domyślnie Odp: Sensowność kupowania młodszego auta .

Cytat:
Napisał Markoo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... taniej Fokusy (ale tam brak prostego silnika) ...
Co znaczy "prosty silnik" ... ?
btw za 60kpln można kupić Focusa z 1.6 EcoBoost 150KM z 2011r.
Heko robi z tego ~210KM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a spala to ok 7-8L paliwa --> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________

Było niesamowite Mondeo i zadziorna Kuga ST-Line jest Fiesta EcoBoost 1 liter !!! i Fordowa wyprawówka
Rob^ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2012, 22:24   #49
Markoo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Model: Vectra B/Mondeo MK4
Silnik: X18XE/2.0PB LPG
Rocznik: 1997/2012
Postów: 473
Domyślnie Odp: Sensowność kupowania młodszego auta .

Cytat:
Napisał Rob^ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co znaczy "prosty silnik" ... ?
Bez sprężarki, z pośrednim wtryskiem benzyny, bez zmiennych faz rozrządu, taki co to im mniej może się w nim popsuć tym lepiej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I by się do gazu nadawał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Markoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2012, 22:28   #50
Rob^
FCP member
 
Avatar Rob^
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 22-04-2009
Skąd: Krosno
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 238KM Bi-Turbo
Rocznik: 2022
Postów: 717
Domyślnie Odp: Sensowność kupowania młodszego auta .

To musisz się śpieszyć ... bo takie silniki powoli przechodzą do historii ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________

Było niesamowite Mondeo i zadziorna Kuga ST-Line jest Fiesta EcoBoost 1 liter !!! i Fordowa wyprawówka
Rob^ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.