Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-11-2012, 18:00   #41
lulek
ford::beginner
 
Avatar lulek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 21-09-2012
Skąd: Kraków
Model: KUGA
Silnik: 2.0
Rocznik: 2012
Postów: 34
Smile Odp: ELM327 1.4b + ELMConfig = nie działa

Cytat:
Napisał langolier Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kupiłem poprzez tę aukcję. Działa bez problemów (oczywiście potrzebny jest przełącznik HS<->MS), nic oprócz przełącznika nie robiłem...
Choć na płytce jest napis ver.1.6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a Srzedający sprzedaje jako 1.3a Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie, własnie odebrałem i na razie bez przeróbek działa bez problemów. Odczyt modułu HEC (zegary) bez problemów. Testowałem na razie na FOCUS'ie, KUGA jutro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Poniżej link do aukcji. Przy wysyłce za pobraniem dostawa następnego dnia kurierem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

lulek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2012, 18:20   #42
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,048
Domyślnie Odp: ELM327 1.4b + ELMConfig = nie działa

Cytat:
Napisał lulek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...KUGA jutro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sugeruję użyć już dzisiejszej wersji ELMconfiga [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - powinno się dać podobno aktywować DDS!
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2012, 19:51   #43
zzygi
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-11-2012
Skąd: Katowice
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: ELM327 1.4b + ELMConfig = nie działa

Pytanie: czy kabel bierze zasilanie po USB i po jego podłączeniu Windows powinien wykryć port szeregowy FTDI?
Jeśli tak, to mam chyba pecha do tych kabli...nie działa, zero reakcji na podpięcie usb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

EDIT: wyleciał kabel masy ze złącza...pin był źle zabezpieczony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez zzygi ; 27-11-2012 o 21:35
zzygi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2012, 19:53   #44
amoebaFCP
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 84
Domyślnie Odp: ELM327 1.4b + ELMConfig = nie działa

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
powinno się dać podobno aktywować DDS!
Ja DDS`a aktywowałem rok temu programem ELM FF2 i działa :-)

PS
Przecież poprzednie wersje ElmConfig chyba miały możliwość jego włączenia.
Więc w czym problem?

Pozdrawiam
amoebaFCP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2012, 20:38   #45
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,048
Domyślnie Odp: ELM327 1.4b + ELMConfig = nie działa

Cytat:
Napisał amoebaFCP Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja DDS`a aktywowałem rok temu programem ELM FF2 i działa :-)

PS
Przecież poprzednie wersje ElmConfig chyba miały możliwość jego włączenia.
Więc w czym problem?
Przy uważnym czytaniu ze zrozumieniem wiadomo w czym problem - w Kudze..
Poprzednie wersje ELMconfiga źle obsługiwały BCM Kugi.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2012, 21:56   #46
amoebaFCP
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 84
Domyślnie Odp: ELM327 1.4b + ELMConfig = nie działa

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy uważnym czytaniu ze zrozumieniem wiadomo w czym problem - w Kudze..
Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...KUGA jutro
Sugeruję użyć już dzisiejszej wersji ELMconfiga [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - powinno się dać podobno aktywować DDS!
Sugerujesz kolego, że z tego stwierdzenia można wniskować, iż ElmConfig ma problemy z konfiguracją akurat Kugi i akurat dotyczy to DDS`a?
amoebaFCP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2012, 22:26   #47
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,048
Domyślnie Odp: ELM327 1.4b + ELMConfig = nie działa

Wystarczy tylko czytać (jak się wie gdzie oczywiście):

Обновил ELMConfig. Версия 0.2.2b > civil.iffc.ru.
Изменения:
- добавлена возможность считывания, изменения и сохранения центральной конфигурации платформы CD34x (Ford Mondeo IV/S-Max/Galaxy) (только на русском языке)
- добавлена возможность считывания и расшифровки кодов DTC модулей платформы CD34x
- добавлена возможность считывания информации с модулей платформы CD34x
- добавлена возможность раздельного включения/отключения звуковых сигналов рестайловой приборки (в т. ч. "звук снежинки")
- добавлена возможность мониторинга CAN-шины с записью лога
- на вкладке Информация для модуля HEC, платформа C1 добавлено поле "Количество ключей"
- в прошивке 509 исправлено отображение буквы "ч" в сообщениях RDS (прошивки предоставлены quickie, за что ему огромное спасибо)
- исправлена ошибка, в результате которой при подключении могла возникать ошибка ответа на запрос "AT L0"
- исправлена ошибка, возникающая при работе с модулем BCM на Ford Kuga (спасибо Nikitoz78 за тестирование)
- исправлена работа с модулем HCM (платформа C1)
- кнопка "Настроить ELM327 для работы с MS-CAN" перенесена в начальное окно (рядом с настройками скорости ELM)
- изменилась организация расположения файлов - теперь рядом с ELMConfig.exe расположена папка data, в которой находятся все необходимые для работы программы файлы

У кого при запуске ругается на отсутствие dll, ocx и т.п. - качаем и устанавливаем вот это > civil.iffc.ru


I wtedy ze zrozumieniem nie ma problemu...
Poprzednie wersje ELMconfiga w ogóle nie działały z BCM (modułem ESP) Kugi. Jak ktoś próbował to wie.
Podobnie porzednie wersje ELMconfig nie obsługują PCM silnika 1,6TDCi. Jak ktoś próbował to wie.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 27-11-2012 o 22:30
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2012, 17:47   #48
amoebaFCP
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 84
Domyślnie Odp: ELM327 1.4b + ELMConfig = nie działa

Kolego, takim stwierdzeniem:
Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wystarczy tylko czytać (jak się wie gdzie oczywiście):
można odpowiedzieć na każde pytanie zadane na tym forum. Wszak wszystkie odpowiedzi podawane tu przez użytkowników już są gdzieś w internecie, "wystarczy tylko wiedzieć gdzie".
Grzecznie się zapytałem "w czym problem". W Twojej pierwszej odpowiedzi wystarczyło nie używać określenia:
Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy uważnym czytaniu ze zrozumieniem
i uznałbym to za normalne wyjaśnienie mojej wątpliwości.
Niepotrzebna była ta Twoja uszczypliwość.
amoebaFCP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2012, 19:54   #49
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,048
Domyślnie Odp: ELM327 1.4b + ELMConfig = nie działa

Bijemy pianę - masz oczywiście rację.

Jeżeli tak długo jeździsz z DDS to szkoda, że nie podzieliłeś się swoimi spostrzeżeniami na pytania:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Tak czy inaczej objaśnij paru zainteresowanym kolegom dwie kwestie:
1) ile trzeba upuścić powietrza aby system zadziałał;
2) jak długo trzeba jechać ze spuszczonym powietrzem aby system zadziałał.
Przy okazji możesz podać odpowiedź na pytanie z obu postów: jaki masz ROM zegarów no i może także dane sterownika ESP (wersja, soft).

Dla porządku możesz to zrobić w tym wątku z pierwszego postu.

Aby nie być posądzonym o uszczypliwość od razu dodam, że w C-maxie nie można uruchomić systemu DDS (z nieznanych powodów Ford zablokował w tym samochodzie możliwość ustawienia funkcji DDS w sterowniku ESP). Tak więc ja nie mogę tego sprawdzić.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 28-11-2012 o 20:02
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2012, 20:20   #50
amoebaFCP
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 84
Domyślnie Odp: ELM327 1.4b + ELMConfig = nie działa

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bijemy pianę - masz oczywiście rację.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy okazji możesz podać odpowiedź na pytanie z obu postów: jaki masz ROM zegarów no i może także dane sterownika ESP (wersja, soft).

Dla porządku możesz to zrobić w tym wątku z pierwszego postu.
Już to uczyniłem.
Niestety, nie zauważyłem, że tamten wątek dotyczy C-MAXa, a tam pewnie na niewiele się przyda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez amoebaFCP ; 28-11-2012 o 20:50
amoebaFCP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.