Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-06-2010, 13:09   #41
basil
ford::average
 
Avatar basil
 
Zarejestrowany: 16-12-2007
Model: S-Max Titanium X
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2010
Postów: 157
Domyślnie Odp: hak holowniczy s-max

Zrobiłem test oraz kilka fotel. Montuje się w 10 sekund, podobnie demontaż. Ogólnie rewelka. Jedna rzecz mnie niemile rozczarowała - pytanie do osób mających taki hak: złącze do podłączenia elektryki jest schowane za zderzakiem w taki sposób, że mocno utrudnione jest (jeśli w ogóle możliwe) wciśnięcie tam wtyczki np od przyczepki... Jak jest w praktyce? złącze jest widoczne na ostatnim zdjęciu, po stronie prawej. Po lewej jest uchwyt na sam hak.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_2866.jpg (74.3 KB, 541 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_2869.jpg (44.5 KB, 594 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_2870.jpg (71.1 KB, 563 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_2871.jpg (44.7 KB, 575 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_2873.jpg (56.6 KB, 644 wyświetleń)

__________________
Piotr
basil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2010, 13:29   #42
hellix
ford::average
 
Avatar hellix
 
Zarejestrowany: 14-05-2009
Skąd: Płock
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 66
Domyślnie Odp: hak holowniczy s-max

Cytat:
Kupując nowego s-maxa zamówiłem oryginalny odpinany hak. Rewelka. Leży sobie w bagażniku z kompletem kluczyków No i cena dość ciekawa - zapłaciłem za hak 1600 zł.?
Taka mała rada z własnego doświadczenia. Mój hak po odbiorze był pokazowo zamontowany i zdemontowany. Pan zostawił kluczyk w zamku i tak to wylądowało w bagażniku. Niedawno miałem potrzebe uzycia 1 raz haka... patrzę a tu kluczyk się powyginał i nie dało się go wyjąć... dodatkowo przy wyciaganiu się złamał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Na szczeście za 40 zł udało się go wyjąc i dorobić nowy kluczyk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
---
hellix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2010, 13:43   #43
basil
ford::average
 
Avatar basil
 
Zarejestrowany: 16-12-2007
Model: S-Max Titanium X
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2010
Postów: 157
Domyślnie Odp: hak holowniczy s-max

Cytat:
Napisał hellix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Taka mała rada z własnego doświadczenia. Mój hak po odbiorze był pokazowo zamontowany i zdemontowany. Pan zostawił kluczyk w zamku i tak to wylądowało w bagażniku. Niedawno miałem potrzebe uzycia 1 raz haka... patrzę a tu kluczyk się powyginał i nie dało się go wyjąć... dodatkowo przy wyciaganiu się złamał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Na szczeście za 40 zł udało się go wyjąc i dorobić nowy kluczyk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie było ok. A jak u Ciebie jest rozwiązana kwestia gniazda elektrycznego? Jest schowany za zderzakiem?
__________________
Piotr
basil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2010, 14:08   #44
hellix
ford::average
 
Avatar hellix
 
Zarejestrowany: 14-05-2009
Skąd: Płock
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 66
Domyślnie Odp: hak holowniczy s-max

U mnie tez było by ok... tylko hak swoje pare kg wazy więc walając się w schowku poodciskał kluczyk raz w 1 raz w 2 aż go zrobił w banana.
__________________
---
hellix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2010, 14:13   #45
basil
ford::average
 
Avatar basil
 
Zarejestrowany: 16-12-2007
Model: S-Max Titanium X
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2010
Postów: 157
Domyślnie Odp: hak holowniczy s-max

Cytat:
Napisał hellix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie tez było by ok... tylko hak swoje pare kg wazy więc walając się w schowku poodciskał kluczyk raz w 1 raz w 2 aż go zrobił w banana.
No to nieźle... Ja mam dwa kluczyki w zestawie i - jak widać na zdjęciach - pokrowiec na hak. Jeden kluczyk leży w pokrowcu, drugi w domciu.
__________________
Piotr
basil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2010, 18:01   #46
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: hak holowniczy s-max

Cytat:
Napisał basil Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
złącze do podłączenia elektryki jest schowane za zderzakiem w taki sposób, że mocno utrudnione jest (jeśli w ogóle możliwe) wciśnięcie tam wtyczki np od przyczepki... Jak jest w praktyce? złącze jest widoczne na ostatnim zdjęciu, po stronie prawej.
Nie mam haka (nie mam jeszcze nawet samochodu... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.), jednak na tym ostatnim zdjęciu widać, że gniazdo zamocowane jest na kawałku metalu przypiętym do reszty jedną śrubą. Sprawdź, czy ta śruba nie stanowi przypadkiem osi obrotu gniazda - wtedy "wyjedzie" ono w dół i będzie do niego dostęp

P.S. 143k na 116k - naprawdę nieźle!!! Mi się udało zejść tylko na 114k ze 136k
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2010, 18:15   #47
basil
ford::average
 
Avatar basil
 
Zarejestrowany: 16-12-2007
Model: S-Max Titanium X
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2010
Postów: 157
Domyślnie Odp: hak holowniczy s-max

Cytat:
Napisał Slartibartfast Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie mam haka (nie mam jeszcze nawet samochodu... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.), jednak na tym ostatnim zdjęciu widać, że gniazdo zamocowane jest na kawałku metalu przypiętym do reszty jedną śrubą. Sprawdź, czy ta śruba nie stanowi przypadkiem osi obrotu gniazda - wtedy "wyjedzie" ono w dół i będzie do niego dostęp
Hmmmm, idę zobaczyćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Rzeczywiście tak wygląda. Zaraz sprawdzęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

cd:

sprawdziłem - rzeczywiście wystarczy pociągnąć w dół i schodzi pod zderzak (patrz: zdjęcia)
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_0255.jpg (38.1 KB, 547 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_0254.jpg (36.0 KB, 521 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_0253.jpg (36.3 KB, 539 wyświetleń)
__________________
Piotr

Ostatnio edytowane przez basil ; 24-06-2010 o 18:29
basil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2010, 20:01   #48
pbobek
ford::advanced
 
Avatar pbobek
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 06-10-2009
Skąd: WS/WI/WU
Model: S-max/QQJ11
Silnik: 2.0 TDCi 185KM/400Nm by Heko /DIG-T
Rocznik: 2009/2016
Postów: 464
Domyślnie Odp: hak holowniczy s-max

Cytat:
Napisał Kristoforos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja też. Podchodziłeś już do jego zamontowania? Podobno ciach-ciach, beznarzędziowo...

A czy masz w dowodzie rejestracyjnym wpisany hak? Ja nie mam, podobno po zamontowaniu trzeba pojechać do stacji diagnostycznej i uzyskać zaświadczenie i z tym pójść do urzędu, by dopisali do dowodu rejestracyjnego. Prawda-li to?
Sytuacja wygląda następująco.
Z zaminowanym hakiem jedzie się do stacji diagnostycznej pan patrzy na hak, sprawdza czy jest wiązka i drukuje zaświadczenie. Koszt kilkanaście zł (nie chcę podawać dokładnie bo nie pamiętam) z tymże zaświadczeniem jedziemy do urzędu komunikacji. Pani bierze dowodzik, w adnotacjach urzędowych pisze: HAK i datę. KoniecGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pbobek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2010, 15:53   #49
be_rcik
ford::advanced
 
Avatar be_rcik
 
Zarejestrowany: 26-08-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-MAX II
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 207
Domyślnie Odp: hak holowniczy s-max

Cześć,
mi po montażu haka palą się lampki kontrolne ESP i ABS. Komputer zgłasza też błąd funckji rusznia dod górę.
Czy miał ktoś podobne problemy?
Może to być aakiś błąd w montażu elektryki?
Odbierałem w sobotę i nie miałem możliwości zareklamowania.
be_rcik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2010, 13:12   #50
basil
ford::average
 
Avatar basil
 
Zarejestrowany: 16-12-2007
Model: S-Max Titanium X
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2010
Postów: 157
Domyślnie Odp: hak holowniczy s-max

Pytanie: na linii montażowej zamontowali mi niemiecki standard gniazda elektrycznego - 13 pinów. Na stacji diagnostycznej mnie olali (swoją drogą mają rację). Teraz domagać się od serwisu bezpłatnej zmiany gniazda? Czy żeby mi kupili przejściówkę? Jakieś pomysły?


Już wszystko wiem. 13 pinów to najnowszy standard propagowany w całej europie, również w Polsce. Jest dużo lepszy od 7-pinowego, więc nie ma sensu się cofać. Salon Forda wyśle mi gratis przejściówkę 7-13.
__________________
Piotr

Ostatnio edytowane przez basil ; 28-06-2010 o 13:38
basil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
hak holowniczy



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.