Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-12-2018, 11:30   #41
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Duratec 2.0 PB 145KM - Nierówna praca silnika po odpaleniu

Cytat:
Napisał mefisto72 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
Cieszę się że trafiłem na ten temat bo myślałem już że jestem sam z takim problemem jak opisujecie. U mnie przedstawia się on następująco. Odpalam rano auto i gdybym chciał od razu ruszyć to zadławiłby się spalinami a nawet potrafił wystąpić efekt strzału z wydechu. Problem ten mija gdy nagrzeje auto gdzieś tak do 2, 3 minut. Później jest już ok. Sprawdziłem co się dało. Przede mną regulacja zaworów i wymiana szklanek. Mechanik nie znalazł żadnej przyczyny. Diagnozował co się dało. Przepustnica wyczyszczona, świece primo etc..... Jestem ciekaw co będzie po tej całej pierestrojce. Luzy na jednym cylindrze już 0,5 a reszta 0.20 /fabrycznie ma być podobno 0,35/ , powtarzam co usłyszałem bo nie znam się na tyle. Usłyszałem też smutny komentarz że większe zużycie zaworów to wina instalacji LPG która generalnie do tych aut średnio się nadaje. Czekam na efekty. Impreza nie jest tania bo to będzie kwota ok. 1tys /oby się na tym skończyło/. Na LPG przejechałem 80tys. km. Piszę Wam to wszystko bo być może ktoś miał podobne objawy do moich a problem leżał zupełnie gdzie indziej a taka sytuacja jest możliwa. Dlatego nie wiem czy dobrze postępuję?
Kto tak mówi że LPG średni się nadaje do tych silników. Chyba papraki które nie mają pojęcia o regulacji zaworów. Jak dobrze wyregulowana instalacja to jeździ jak się patrzy. A nawet jakbyś wymienił / naprawił głowice za 2 tys to i tak jeżdżąc na LPG po 100 tys km jesteś dużo do przodu.

koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2018, 12:55   #42
grafiq
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-08-2013
Model: Mondeo Mk4/Focus Mk3
Silnik: 2.0 PB+LPG/1.6 EB
Rocznik: 2009/2011
Postów: 98
Domyślnie Odp: Duratec 2.0 PB 145KM - Nierówna praca silnika po odpaleniu

Cytat:
Napisał mefisto72 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
Cieszę się że trafiłem na ten temat bo myślałem już że jestem sam z takim problemem jak opisujecie. U mnie przedstawia się on następująco. Odpalam rano auto i gdybym chciał od razu ruszyć to zadławiłby się spalinami a nawet potrafił wystąpić efekt strzału z wydechu. Problem ten mija gdy nagrzeje auto gdzieś tak do 2, 3 minut. Później jest już ok. Sprawdziłem co się dało. Przede mną regulacja zaworów i wymiana szklanek. Mechanik nie znalazł żadnej przyczyny. Diagnozował co się dało. Przepustnica wyczyszczona, świece primo etc..... Jestem ciekaw co będzie po tej całej pierestrojce. Luzy na jednym cylindrze już 0,5 a reszta 0.20 /fabrycznie ma być podobno 0,35/ , powtarzam co usłyszałem bo nie znam się na tyle. Usłyszałem też smutny komentarz że większe zużycie zaworów to wina instalacji LPG która generalnie do tych aut średnio się nadaje. Czekam na efekty. Impreza nie jest tania bo to będzie kwota ok. 1tys /oby się na tym skończyło/. Na LPG przejechałem 80tys. km. Piszę Wam to wszystko bo być może ktoś miał podobne objawy do moich a problem leżał zupełnie gdzie indziej a taka sytuacja jest możliwa. Dlatego nie wiem czy dobrze postępuję?
Miałem to samo. Dławił się do momentu nagrzania silnika. Na zimnym po nocy ciężko było czasami ze skrzyżowania ruszyć. Po regulacji zaworów, a kilka już było prawie na styk, dławienie ustąpiło. Jedynie po nocy, odpaleniu i ruszeniu od razu czasami lekko go przydławi, ale jak go odpalę, poczekam kilka sekund, to już jedzie ładnie. No i jakby odzyskał moc, bo już strasznie mułowaty był.
grafiq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2018, 04:37   #43
Gienek88
ford::average
 
Avatar Gienek88
 
Imię: Gienek
Zarejestrowany: 08-06-2017
Skąd: Goleniów
Model: MkIV Titanium X
Silnik: 2.0 145km + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 82
Domyślnie Odp: Duratec 2.0 PB 145KM - Nierówna praca silnika po odpaleniu

Cytat:
Napisał grafiq Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem to samo. Dławił się do momentu nagrzania silnika. Na zimnym po nocy ciężko było czasami ze skrzyżowania ruszyć. Po regulacji zaworów, a kilka już było prawie na styk, dławienie ustąpiło. Jedynie po nocy, odpaleniu i ruszeniu od razu czasami lekko go przydławi, ale jak go odpalę, poczekam kilka sekund, to już jedzie ładnie. No i jakby odzyskał moc, bo już strasznie mułowaty był.
Ja mam teraz tak samo, dławi się dopóki się nie nagrzeje, ale sprawdzałam luzy i są idealne. Klapki w kolektorze też ok, zaworki działają. Chcę jeszcze EGR sprawdzić, tylko na wiosnę poczekam.
Gienek88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2019, 14:47   #44
Krzysiek94
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 23-12-2018
Skąd: Suwałki
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Przepustnica Ford Mondeo mk4 2.0 duratec he

Witam wszystkichGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Potrzebuję porady ogarniętych kolegów, mianowicie komputer diagnostyczny pokazuje błąd czujnika położenia przepustnicy. Moja przepustnica ma numery 4M5G-ED LF15 shift 2, a na allegro znalazłem używaną o numerach 4M5G-FA LF15 shift 2. Czy będzie ona pasowała? Z góry dziękuję za odpowiedziGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Krzysiek94 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2019, 17:03   #45
Garbojad
ford::professional
 
Avatar Garbojad
 
Imię: Jaro
Zarejestrowany: 03-09-2006
Skąd: Lubartów
Model: MK3
Silnik: TDDi 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 1,393
Domyślnie Odp: Duratec 2.0 PB 145KM - Nierówna praca silnika po odpaleniu

To samo możesz śmiało kupowac
Garbojad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2019, 19:05   #46
MeMeM
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-10-2018
Model: mk4
Silnik: 2.0 FF
Rocznik: 2009
Postów: 15
Domyślnie Odp: Duratec 2.0 PB 145KM - Nierówna praca silnika po odpaleniu

Jakieś nowe wieści w temacie? Udało się komuś rozwiązać problem?

Mój Mondziak 2.0 FF jak na razie bez lpg i ma najechane dopiero 103kkm, a mam identyczne problemy jak opisane przez kolegów wyżej,
tzn., czasem po nocy /to loteria/ - szczególnie zimnej - ciężko odpala (zdarzyło się kilka razy, że nie odpalił wcale a dopiero za drugim razem) i jak już odpali to się dusi i muszę przygazować żeby się unormowało i wskoczyło na "swoje" obroty. Oczywiście muszę poczekać te 3min. do rozgrzania bo w przeciwnym przypadku jest mułowaty i przy ruszaniu z delikatnym naciśnięciem pedału przyśpieszania jest "ukłon" jak to fajnie określił kolega wyżej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czy ktoś wymieniał może już ten rezystor pedału przyśpieszania i czy pomogło?

Czy ktoś z kolegów forumowiczów ma może "zdemontowane" klapki w kolektorze ssącym i mimo wszystko też ma ten problem?

Czy sprawdzaliście może z rana stan nap. aku. Pytam bo ja sprawdzam na Convers'ie i mam z rana szczególnie po zimnej nocy tylko ok. 11,9-12,1V i tak się zastanawiam czy to też nie jest po części przyczyną?

Tak jak pisałem wyżej mam na blacie lekko ponad 100kkm bez lpg więc wątpię, żeby problem leżał w luzach/wypalonych zaworach. Tak czy siak jadę niedługo na pomiar luzów bo chcę mieć porównanie za jakiś czas (np. 50kkm) czy coś się zmieniło i ile.

Pozdrawiam
eM
MeMeM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2019, 19:08   #47
trooll3
ford::average
 
Avatar trooll3
 
Imię: Z.
Zarejestrowany: 02-02-2017
Skąd: W-wa
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 benzin HE
Rocznik: 2010
Postów: 61
Domyślnie Odp: Duratec 2.0 PB 145KM - Nierówna praca silnika po odpaleniu

Wymiana potencjometru nic nie pomaga.

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
trooll3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2019, 19:19   #48
MeMeM
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-10-2018
Model: mk4
Silnik: 2.0 FF
Rocznik: 2009
Postów: 15
Domyślnie Odp: Duratec 2.0 PB 145KM - Nierówna praca silnika po odpaleniu

Cytat:
Napisał trooll3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymiana potencjometru nic nie pomaga.
Przynajmniej wiemy już coś więcej. Chociaż to marne pocieszenie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Edit:
Ja mam plan w ogóle wywalić klapki z kolektora Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Chyba, że ktoś już ich nie ma a problem dalej występuje...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Edit2:
I powiem Wam, że dla mnie osobiście to straszny przypał jak np. na parkingu pod galerią wsiadam do swojego eleganckiego, czarnego kombi w benzie :], naciskam "ford power" i.... i kręci powiedzmy przez dziesięć sekund, odpala i chodzi nierówno jak stary rozklekotany diesel... :/

Ostatnio edytowane przez MeMeM ; 02-03-2019 o 19:40
MeMeM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2019, 20:12   #49
tomekus123
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-12-2017
Model: C MAX
Silnik: 2000
Rocznik: 2005
Postów: 11
Domyślnie Odp: Duratec 2.0 PB 145KM - Nierówna praca silnika po odpaleniu

Witam.
U mnie objawy są podobne ale trochę inne.

Samochód pali bez najmniejszego problemu, bez podawania gazu. Obroty stoją stabilnie ( nie falują ) jednak co jakiś czas ( zwłaszcza na zimnym silniku) czuć pod tyłkiem coś jakby wypadanie jednego " gara" ( niewidoczne na obrotomierzu). Dla doprecyzowania jest to delikatne zachwianie pracy silnika. Dodam, że objaw jest dużo bardziej odczuwalny na zimnym silniku niż na ciepłym. Świcę wymieniane roku temu. Moje typy to wtryski albo któraś cewka pada . Proszę o pomoc.
tomekus123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2019, 20:48   #50
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Duratec 2.0 PB 145KM - Nierówna praca silnika po odpaleniu

A luz zaworowy mierzyłeś?
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
2.0pb , duratec , nie odpala



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.