Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-02-2009, 15:24   #41
anwel
ford::beginner
 
Avatar anwel
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 30-04-2008
Skąd: Braniewo
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI 90 KM
Rocznik: 1997
Postów: 47
Domyślnie Odp: Ubezpieczenie OC AC- gdzie korzystnie

Ja mam w Link4. Jako jedyni dali mi AC na 12 letnie auto. OC+AC (tylko wypadki, szyby) i NW dla wszystkich pasażerów - 948 PLN. Ja jestem zadowolony. Jeszcze nie musiałem korzystać z AC (i mam nadzieję, że nie będę musiał) więc nie wiem jak z wypłatami odszkodowań.

__________________
Był jeszcze Ford Mondeo MKI rocznik 93', 1,8, 115 KM - sprzedany - szkoda go

Ostatnio edytowane przez anwel ; 25-02-2009 o 15:26
anwel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2009, 08:39   #42
danielp
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-10-2007
Model: Sharan MK2
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2001
Postów: 379
Domyślnie Odp: Ubezpieczenie OC AC- gdzie korzystnie

Zdecydowanie odradzam Link4! Sam jestem tam ubezpieczony i niestety musiałem korzystać z AC. Nestety wypłata odszkodowania z Link4 to droga przez mękę. Za każdym razem jak się do nich dzwoni to sprzedają inną bajkę, kompletnie nie zgodną z tym co mówili wcześniej. Mają za nic 30 dniowy termin wypłaty. Ludzie z którymi się rozmawia są kompletnie niekompetentni i nie wiedzą o czym mowią, nie znają nawet OWU towarzystwa w którym pracują. Moja sprawa wyglądała mniej więcej tak:
Dzwonię tydzień po szkodzie i pytam jak tam moja sprawa, Pani w sluchawce milym głosem oświadcza, że już mają kosztorys i jest rozpatrywany, za jakiś tydzien mam sie spodziewać wyplaty. Dzwonię za tydzień i slysze to samo +, że maja na wyplatę 30 dni. Dzwonię za kilka dni i słyszę, że jest już decyzja wypłaty, wysłana do mnie pocztą, wypłata za 2-3 dni. Czekam więc na list no i na pieniądze. Mija tydzień nie ma ani jednego ani 2-giego. Dzwonię do Link4: decyzja została wyslana podają datę powiedzmy 12stego (nie pamiętam dokladnie), no i proszę czekać na wypłatę jest w księgowości i będzie za 2-3 dni. Znowu mija kilka dni, dzwonię, że nie mam decyzji którą wysłali ponad tydzień temu, bylem na poczcie i nie było takiego listu: Pan w sluchawce mówi, że nie wysłali 12-stego tylko wczoraj, ale decyzja jest i czeka w księgowości na wyplatę. Wkurzony dzwonię następnego dnia, pani do mnie ooo dzwonił Pan wczoraj list wysłaliśmy 12-stego a wyplata czeka w księgowości, mowie, że przecież wczoraj jakiś pan mówił, że wysłana wczoraj a nie 12stego. Pomylil sie wysłaliśmy 12stego! proszę czekać na pieniądze będą lada dzień. Mija kolejny tydzień w sumie juz ponad miesiąc. Dzwonię i mówię, że minęło 30 dni a ja nie mam ani pieniędzy ani nawet decyzji którą to podobno wyslaliście 12stego, zgodnie z OWU mają Państwo 30 dni na wyplatę. - my sie z umowy wywiązaliśmy bo przed terminem 30 dni wydaliśmy decyzję i to wystarczy (bzdura oczywiście), to pytam gdzie jest ta decyzja bo ja niczego nie dostalem, - została wysłana 27-go. Myślałem, że wybuchnę. Mija kolejny tydzień, dzwonię do ukochanego Link4: decyzja jest ale nie jest zatwierdzona, pytam jak nie zatwierdzona, przecież podobno jest już do mnie wysłana, -w systemie mam napisane, że nie jest zatwierdzona. Ręce opadają, w normalnym TU przy okienku jest przynajmniej komu dać w mordę, a tu mogę tylko rozwalić telefon o ścianę. Po kilku dniach dostaję decyzję ze stemplem, że została wysłana 2 dni wcześniej.... Z braku czasu opisalem tylko częśc przeżyć, nie wspomne juz o ich zabiegach z wyceną, gdzie raz samochod kosztuje więcej (wtedy kiedy ja placę) potem doslownie po miesiącu jest tańszy kiedy oni placą, by po 2 tygodniach znowu kosztował więcej. Na moje pytanie dlaczego tak jest dostalem odpowiedź, że takie maja tabelki... Szczerze nie polecam!
danielp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2009, 10:31   #43
czytaczforum
ford::advanced
 
Avatar czytaczforum
 
Zarejestrowany: 16-07-2008
Skąd: wielkopolska
Model: Ford Fokus C Max
Silnik: benzyna-1,6
Rocznik: 2005
Postów: 266
Domyślnie Odp: Ubezpieczenie OC AC- gdzie korzystnie

Wiem jedno.PZU i Link4 to chyba najdroższe oferty.Zdecydowanie ostrzegam przed jakimiś dziwnymi bractwami zakonnymi lub podobnie działającymi firmami ubezpieczeniowymi,gdzie należy wykupić udziały stając się jakby udziałowcem.Może to skutkować tym że w razie konieczności wypłacenia dużego odszkodowania poszkodowanemu udziałowcy mogą odmówić wypłaty i zaczną się schody.
czytaczforum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2009, 18:34   #44
egonmonia
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-02-2009
Skąd: hhhhhh
Model: dch
Silnik: fgfdg
Rocznik: dfg
Postów: 61
Domyślnie Odp: Ubezpieczenie OC AC- gdzie korzystnie

Witam
jestem długo kierowca ale jakoś nie posiadałem własnego mobila teraz zakupiłem i stała sie rzecz straszna hehehe ( opłaty AC i OC ) doprowadziły mnie do rozpaczy .Proponowano mi pełen pakiet ( oczywiście biorąc moją sytuacje pod uwagę > zaliczono mnie do młodych kierowców)który oscylował miedzy 7000 a 3.800 zLych oczywiscie .Zmierzam do tego że znalazłem takie coś jak compensa [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. przedstawicielstwo w OLKUSZU ( moje okolice ) gdzie za pełen pakiet zapłaciłem 2.700 złych ( oczywiście parę rzeczy trzeba było pozmieniać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. przedłużenie zniżki itp itd . Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez egonmonia ; 03-04-2016 o 19:49
egonmonia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2009, 19:10   #45
lolo1976
ford::average
 
Avatar lolo1976
 
Imię: damian
Zarejestrowany: 01-11-2005
Skąd: Busko-Zdrój
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2001
Postów: 50
Domyślnie Odp: Ubezpieczenie OC AC- gdzie korzystnie

Witam, sam robie w ubezpieczeniach i jedna z takich w miare tanich i stabilnych jest HDI Asekuracja.
Ale czasami warto wiedzieć co na rynku więc podaję linka kalkulatora ub.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Czasami są pakieciki czyli ubezpieczając mieszkanie dają zniżke na samochód, co czasami wychodzi na jedno ale mamy domek ubezpieczony, sam posiadam pakiecik i około 200 stówek zaoszczedzam na OC AC NNW mając domek ubezpieczony, niz bez domku.
lolo1976 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2009, 19:10   #46
gregmaz
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-08-2008
Skąd: pow. cieszyński
Model: STYLE
Silnik: 1,9 TDI 90 KM
Rocznik: 1999
Postów: 169
Domyślnie Odp: Ubezpieczenie OC AC- gdzie korzystnie

Jeżeli chodzi o ubezpieczenie Auto Casco to myślę, że osoby które się na nie decydują powinny nabrać wiedzy i wybrać firmę ubezpieczeniową, która jest rzetelna i zawarcie z nią umowy nie powoduje problemów na przyszłość, ponieważ z tego ubezpieczenia korzysta sam ubezpieczony. Natomiast zawierając umowę Odpowiedzialności Cywilnej powinniśmy wziąć pod uwagę fakt, że ubezpieczony nigdy nie skorzysta z tej polisy a jedynie osoba, której wyrządzi szkodę. Dlatego nie warto inwestować w najdroższych potentatów rynkowych tylko z przekonania, że jest to największa, najlepsza czy jakaś tam jeszcze firma. Ja ubezpieczam się tylko w OC i uważam, że AC jest o dużo, dużo za drogie. Mam prawo jazdy od 1990 roku i dzięki Bogu nie byłem sprawcą zdarzenia drogowego. Ilu z Was jest w podobnej sytuacji albo jeździ bezkolizyjnie jeszcze dłużej. Policzcie ile pieniędzy wydaliście łącznie przez te lata na AC i jakie auto za tą kasę byście kupili albo ile razy wyremontowali swoje w przypadku takiej konieczności. Oczywiście moja wypowiedź dotyczy szkód komunikacyjnych a nie ubezpieczenia się od kradzieży pojazdu.
gregmaz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2009, 07:33   #47
darabont
ford::average
 
Avatar darabont
 
Zarejestrowany: 30-03-2007
Skąd: Malbork
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDi 1Z 90 kM
Rocznik: 1996
Postów: 155
Domyślnie Odp: Ubezpieczenie OC AC- gdzie korzystnie

Jestem podobnego zdania.Chyba nie warto wydawać 1 tys. na AC przy 10 letnim samochodzie.Od 14 lat żadnej stłuczki,czyli troszeczkę zaoszczędzone.Już teraz kupiłbym drugiego.Myślę że to wszystko zależy do jakich celów samochód jest używany.Częste wyjazdy zagraniczne,prowadzona firma-jak najbardziej tak.Ja swojego ubezpieczyłem od samej kradzieży w PZU (250 zł rocznie,kwota 16 tys.).Ukradli mi siedzenia z samochodu i nie było żadnych problemów z wypłatą.Cała procedura(policja,ubezpieczyciel,wypłata-2 tygodnie).Jeżeli chodzi o to ubezpieczenie szczerze polecam.

Ostatnio edytowane przez darabont ; 27-02-2009 o 07:40
darabont jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2009, 12:40   #48
Jarek G.
ford::professional
 
Avatar Jarek G.
 
Imię: Ja
Zarejestrowany: 27-12-2007
Skąd: Polska
Model: Galaxy Mk2 Trend, Mk3 Titanium
Silnik: 1,9 TDI, 2,0 TDCi
Rocznik: 2001, 2009
Postów: 1,192
Domyślnie

Cytat:
Napisał gregmaz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam prawo jazdy od 1990 roku i dzięki Bogu nie byłem sprawcą zdarzenia drogowego. Ilu z Was jest w podobnej sytuacji albo jeździ bezkolizyjnie jeszcze dłużej. Policzcie ile pieniędzy wydaliście łącznie przez te lata na AC i jakie auto za tą kasę byście kupili albo ile razy wyremontowali swoje w przypadku takiej konieczności. Oczywiście moja wypowiedź dotyczy szkód komunikacyjnych a nie ubezpieczenia się od kradzieży pojazdu.
i następny.
Moi "oszczędnościowi" koledzy. Oczywiście lepiej być zdrowym i bogatym niż ... i tak dalej. Kolego gregmaz , brawo za bezszkodową jazdę.
Już kiedyś pisałem o tym na naszym forum.
Ja jeżdżę od 1975 roku, nie zawodowo, wyliczyłem sobie, że mam w kołach ok. 1 mln kilometrów. Ani razu nie miałem kolizji. Do października 2007. Oto jej wynik.

Aha, zapomniałem dodać. To był ponad 120 kg dzik.
Ot i wszystko.
Dzięki bogu płacę całe życie AC.
PozdroGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Dzik 1.JPG (76.2 KB, 128 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez subratri ; 27-02-2009 o 12:59
Jarek G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2009, 18:02   #49
radzioradzio
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-02-2009
Skąd: mazowsze
Model: Galaxy
Silnik: 1,9TDI WGR/ 2.0 TDCI 140
Rocznik: 98/ 2007
Postów: 207
Domyślnie Odp: Ubezpieczenie OC AC- gdzie korzystnie

Cytat:
Napisał gregmaz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
najtańsze w Polsce jest aktualnie Moje Towarzystwo Ubezpieczeniowe MTU, przy zniżce 60 % na Galaxy 1,9 składka roczna 291 zł., pytajcie na poczcie


Właśnie zerkałem na ofertę MTU. Fakt najtaniej OC i inne.
Czy korzystaliście z tego ubezpieczyciela, chodzi mi o samo OC.
radzioradzio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2009, 18:44   #50
tomi98
ford::professional
 
Avatar tomi98
 
Zarejestrowany: 30-11-2006
Skąd: Ziemia Lubuska
Model: Citroen C8
Silnik: 2.2 HDI
Rocznik: 2005
Postów: 1,724
Domyślnie Odp: Ubezpieczenie OC AC- gdzie korzystnie

ja mam od 1997 roku wszystkie ubezpieczenia w PZU, może nie jest tanio ale jak korzystałem z wypłat zawsze było po mojej myśli i bezproblemowo pieniądze na koncie lub w warsztacie.
tomi98 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.