Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-03-2014, 08:59   #41
bankarobert
ford::advanced
 
Avatar bankarobert
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 31-05-2013
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 388
Domyślnie Odp: Jakie nowe opony na lato.

ja przymierzam się do Fuldy Ecocontrol HP. Zastanawiałem się jeszcze nad Uniroyal Rainsport 3 i po mimo że są lepsze na mokrej to mają miększą gumę i szybko się ścierają.

bankarobert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2014, 11:38   #42
Miroo
ford::beginner
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 29-03-2013
Skąd: Poznań
Model: Focus II Titanum Kombi Automat
Silnik: Duratorq 1997 TDCI 136 KM
Rocznik: 2008
Postów: 49
Domyślnie Odp: Jakie nowe opony na lato.

Nigdy nie patrzę na opinie w gazetach tylko na opinie użytkowników... nawet jeśli ktoś próbuje nimi manipulować (bo przecież wiemy i nawet było o tym w mediach), że są tacy co na zlecenie firm w różnych miejscach umieszczają posty pozytywne za pieniądze - to jednak zdecydowana masa pochwał na forach oraz nawet w sklepach sprzedających ten towar - o czymś świadczy... nie jest przypadkiem, że jedna opona ma średnią ocen 5,3 (na 5,5) np a inna 4,7 w tej samej skali... przecież obie opony, tego samego producenta albo opony innych producentów mogą być tak samo promowane a jednak różnice w opiniach są... zresztą można poznać opinie pisane na zamówienie - są pełne frazesów, ogólnych określeń - jak się czyta to się czuje...



Ps do mojego modelu muszą być opony o indeksie 93 W - więc biorę Dunlopy z indeksem 93 W XL - wzmacniane, ale trochę się zgapiłem bo wiem, że są nawet 95 V XL - to chyba najmocniejszy już model i są one jedynie o 20 PLN droższe niż 93 W...

Ostatnio edytowane przez Miroo ; 21-03-2014 o 12:00
Miroo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2014, 18:59   #43
KrzysztofK.
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-09-2012
Skąd: Kraków
Model: Focus MK2
Silnik: 1,8 TDCI 115/144 KM ;)
Rocznik: 2005
Postów: 16
Domyślnie Odp: Jakie nowe opony na lato.

Dunlop Sp Bluresponse - od dzisiaj nowe kapcie - noo ciche, niestety innych parametrów jeszcze nie sprawdziłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
KrzysztofK. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2014, 13:46   #44
lucanx
ford::advanced
 
Avatar lucanx
 
Zarejestrowany: 02-09-2013
Skąd: Internet
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 ON 109 KM
Rocznik: 2008
Postów: 200
Domyślnie Odp: Jakie nowe opony na lato.

Ok.
Muszę coś zakupić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mianowicie komplet opon letnich na felgę aluminiową 16" (710 16X6 1/2 JJ) - nie wiem czy to oznaczenie będzie pomocne...
Poczytałem temat, ale jeszcze podpytam czy coś konkretnego doradzicie do tej felgi. Chciałem przeznaczyć na komplet nie więcej jak 1200 zł, wiadomo że im taniej tym lepiej.
Jeżdżę mało, głównie po mieście, rzadziej jakaś dłuższa trasa.
Zasypujcie propozycjami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dzięki.

A i jeszcze jedno. Na taką felgę jak ja mam to rozmiar 205/55/16 czy coś innego będzie bardziej odpowiednie? Na jakiś "indeks" jeszcze powinienem zwracać uwagę?

Ostatnio edytowane przez lucanx ; 28-03-2014 o 13:48
lucanx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2014, 20:22   #45
shokaku
ford::amateur
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 05-05-2013
Skąd: Krk
Model: Focus MK2 FL || C-MAX
Silnik: 1.6 LPG || 2.0 TDCi
Rocznik: 2009/2010 || 2004
Postów: 8
Domyślnie Odp: Jakie nowe opony na lato.

Co do felg standardowo montowane 16" mają 7 szerokości, chociaż opona 205 spokojnie na nie wejdzie. (szerokość 6,5JJ jest w felgach stalowych z oponą 205)
Co do opon od czerwca jestem posiadaczem jakże budżetowych opon Zeetex ZT1000 i co dziwne sprawują się dość dobrze. Co do ich głośności, jak dla mnie jest ok, chociaż może to i z racji dróg po których głównie się poruszam. W każdym razie biorąc pod uwagę żywotność większości opon na poziomie 3 lat i przebieg rzędu 15000-20000 km rocznie myślę że spokojnie wystarczą.
Co do innych marek które miałem okazje dłużej testować,
Dębica - moim zdaniem się zepsuła, jak dla mnie krótka wytrzymałość (max 2 sezony)
Pirelli - marka znana, ceniona aczkolwiek guma dość miękka i zużywa się szybciej niż konkurencja z tego przedziału cenowego
BFGoodrich - jak dla mnie zadowalające, chociaż nie posiadałem ich od nowości
shokaku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2014, 17:58   #46
slick
ford::advanced
 
Imię: Mat
Zarejestrowany: 16-06-2011
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus
Silnik: 2.5 RS
Rocznik: 2010
Postów: 281
Domyślnie Odp: Jakie nowe opony na lato.

Cytat:
Napisał Miroo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nigdy nie patrzę na opinie w gazetach tylko na opinie użytkowników... nawet jeśli ktoś próbuje nimi manipulować (bo przecież wiemy i nawet było o tym w mediach), że są tacy co na zlecenie firm w różnych miejscach umieszczają posty pozytywne za pieniądze - to jednak zdecydowana masa pochwał na forach oraz nawet w sklepach sprzedających ten towar - o czymś świadczy... nie jest przypadkiem, że jedna opona ma średnią ocen 5,3 (na 5,5) np a inna 4,7 w tej samej skali... przecież obie opony, tego samego producenta albo opony innych producentów mogą być tak samo promowane a jednak różnice w opiniach są... zresztą można poznać opinie pisane na zamówienie - są pełne frazesów, ogólnych określeń - jak się czyta to się czuje...



Ps do mojego modelu muszą być opony o indeksie 93 W - więc biorę Dunlopy z indeksem 93 W XL - wzmacniane, ale trochę się zgapiłem bo wiem, że są nawet 95 V XL - to chyba najmocniejszy już model i są one jedynie o 20 PLN droższe niż 93 W...
Hejka,

Ja w sumie też sugeruje się opiniami naszymi, ale też patrze na opinie w sklepach różnych jakie mają przeciez jak są dobre to się muszą powtarzać. Generalnie też z subiektywnym odczuciem może być nieobiektywnie - co za poezcja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Każdy chce chwalić swoje Continentale, Barumy i wychodzi na to, że dla części osób nawet Dębica jest lepsza niż Michelin, a to przecież bzdura Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez lukaszek_socho ; 14-07-2014 o 14:55
slick jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2014, 21:17   #47
Misieksmig
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 18-01-2013
Skąd: Zabrze
Model: Focus
Silnik: 1,0 EcoBoost
Rocznik: 2012
Postów: 175
Domyślnie Odp: Jakie nowe opony na lato.

Witam,
jeździ ktoś na oponie Michelin Primacy 3? Proszę o opinie o tej oponie.
Misieksmig jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2014, 17:05   #48
evildead
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-01-2009
Skąd: Szczecin
Model: Focus
Silnik: 1,8 i
Rocznik: 99r.
Postów: 59
Domyślnie Odp: Jakie nowe opony na lato.

Co myślicie o tych oponach, bo planuje kupić opony do 250 za sztukę
Opony CONTINENTAL ContiPremiumContact 5 195/65R15 91H
evildead jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2014, 18:37   #49
Tomciooo
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 12-09-2013
Skąd: Bielsko-Biała
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 180
Domyślnie

Mam takie w większym rozmiarze.
Super, najwyższe noty tylko głośne.
Popatrz na bluresponse bo chyba warto w takim rozmiarze, ja myślałem też o eagle f1 asymmetric.
Tomciooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2014, 18:46   #50
evildead
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-01-2009
Skąd: Szczecin
Model: Focus
Silnik: 1,8 i
Rocznik: 99r.
Postów: 59
Domyślnie Odp: Jakie nowe opony na lato.

całkiem fajne te dunlopy
evildead jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.