Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-04-2015, 22:55   #41
xxxxx440
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 17-12-2013
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1,6 16V ZETEC +LPG STAG 4
Rocznik: 2000
Postów: 21
Domyślnie Odp: Falujące obroty , jakieś sugestie przyczyn?

Na początku też myślałem że u mnie krokowiec pada ale kupiłem używany ori i było jeszcze gorzej gdyż obroty spadały za nisko po odpaleniu silnika aż zatrzęsło budą i dopiero podbijał na ssaniu.
Co do zamienników to słyszałem że jest z nimi tragedia. Dużo na forum piszą że coś było z nimi nie tak. Albo od razu były walnięte albo po dwóch tygodniach padały.
W moim przypadku jak to nie będzie altek to już chyba pozostaje regulacja zaworów. Chyba że rozrząd jeszcze sprawdzę bo podobno w focusach lubi przeskoczyć o jeden ząbek.
Musimy to pozbierać do kupy i jakoś składnie opisać. Co może być przyczyną a co było sprawdzane. Na forum jest setki o falujących obrotach ale jest tyle przyczyn ile opcji do popsucia.
Poczytajcie sobie w "Sama naprawiam" o czujnikach i za co odpowiadają. 50% czujników ma coś wspólnego z obrotami biegu jałowego
A to link do książeczki.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Ostatnio edytowane przez xxxxx440 ; 03-04-2015 o 23:42
xxxxx440 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2015, 18:04   #42
romek07
ford::average
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 02-04-2015
Skąd: Warszawa
Model: Focus Mk1 FL
Silnik: 1.6 ZETEC SE BENZYNA
Rocznik: 2003
Postów: 90
Domyślnie Odp: Falujące obroty , jakieś sugestie przyczyn?

Ford zaleca kontrole luzów zaworowych silników ZETEC zasilanych Pb co 160 000 km przebiegu / kontrola na zimnym silniku / Czasami kończy się tylko na sprawdzeniu, regulować nie ma potrzeby. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
romek07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2015, 19:31   #43
Szymon:-)
ford::average
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 29-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: Focus mk1
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1999
Postów: 159
Domyślnie Odp: Falujące obroty , jakieś sugestie przyczyn?

Cytat:
Napisał xxxxx440 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na początku też myślałem że u mnie krokowiec pada ale kupiłem używany ori i było jeszcze gorzej gdyż obroty spadały za nisko po odpaleniu silnika aż zatrzęsło budą i dopiero podbijał na ssaniu.
U siebie mam dokładnie to samo tzn. również wymieniłem krokowca tylko, że na nowy i po odpaleniu auta obroty spadają tak, że auto zaczyna drżeć i dopiero zaczynają rosnąć na ssaniu. Dzieje się to tylko na zimnym silniku, jak postoi cały dzień bo jak postoi kilka godzin i też będzie zimny to odpala normalnie.
U mnie też wszystkie metody zawiodły i nadal nie pracuje tak jak trzeba.
Jestem umówiony w serwisie na zmianę oprogramowania silnika + diagnostyka i zobaczymy czy pomoże, niektórym pomogło.
Szymon:-) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2015, 20:19   #44
r0m4n27
ford::beginner
 
Avatar r0m4n27
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 02-10-2014
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 17.07.2008
Postów: 49
Domyślnie Odp: Falujące obroty , jakieś sugestie przyczyn?

Cytat:
Napisał CzerwonaMalyna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Daniel więc masz już 100% sprawcę - krokowiec. Nie wiem jaka jest jakość zamienników, ale chyba sam sobie odpowiedziałeś.... Z krokowcami to jest różnie, wiele czytałem i raz się poprawia raz pogarsza. Może poszukaj jakiejś ori używki na aledrogo ale w jakimś ładnym stanie z gwarancją rozruchową... Nie wiem co Ci doradzić.
Pzdr
Może ten zamiennik który ja kupiłem nie był wcale ( MADE BY ITALIA) kartonik może tak ale sam Krokowiec to pewnie MADE IN CHINA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. na bank skoro wytrzymał 3 miesiące.. Kupię poprostu nowy oryginał za 400zł, bo taki ze szrotu tez może pochodzić miesiąc i zdechnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
r0m4n27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2015, 07:37   #45
xxxxx440
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 17-12-2013
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1,6 16V ZETEC +LPG STAG 4
Rocznik: 2000
Postów: 21
Domyślnie Odp: Falujące obroty , jakieś sugestie przyczyn?

Cytat:
Napisał Szymon:-) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U siebie mam dokładnie to samo tzn. również wymieniłem krokowca tylko, że na nowy i po odpaleniu auta obroty spadają tak, że auto zaczyna drżeć i dopiero zaczynają rosnąć na ssaniu. Dzieje się to tylko na zimnym silniku, jak postoi cały dzień bo jak postoi kilka godzin i też będzie zimny to odpala normalnie.
U mnie też wszystkie metody zawiodły i nadal nie pracuje tak jak trzeba.
Jestem umówiony w serwisie na zmianę oprogramowania silnika + diagnostyka i zobaczymy czy pomoże, niektórym pomogło.
Wiesz co sprawdź proszę przewod powrotny od paliwa a dokladnie tą czerwoną złączke czy nie syczy. Przystaw ucho na odpalonym silniku i pozatykaj palcami i poruszaj zlaczką. U mnie syczy i obawiam się że nie powinno. Może to będzie przyczyną.
xxxxx440 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2015, 19:19   #46
krzychu85PL
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-12-2015
Skąd: Stargard
Model: Focus
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 29
Domyślnie Falujące obroty 1.8 TDDI

Witam serdecznie,szukałem szukałem i nie znalazłem więc pozwoliłem sobie założyć temat.
Mianowicie chodzi o to ,że od jakiegoś miesiąca zauważyłem ,że auto dziwnie pracuje gdy się rozgrzeje do temp. max.
Gdy stoję i auto jest na luzie auto jakby lekko przygasało,obroty są nie równe(na zegarach wskazówka stoi w miejscu) słychać tylko po silniku.Auto nie gaśnie nie kopci normalnie przyspiesza.Zauważyłem też ,że jak włacze nawiew lub światła to obroty wracają do normy i wszystko chodzi elegancko.A i na zimnym silniku słychać takie jak by huczenie z przerwami dość ciche ,ale słyszalne w kabinie.
Pozdrawiam.
krzychu85PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2015, 10:51   #47
krzychu85PL
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-12-2015
Skąd: Stargard
Model: Focus
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 29
Domyślnie Odp: Falujące obroty , jakieś sugestie przyczyn?

Dodam ,że nie mam problemów z rozruchem na wet jak auto postoi 2-3 dni ,tylko jak odpalam to mrugnie kontrolka abs,jak polatam i odpalam to nie ma tego problemu.Mozę aku?
krzychu85PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2015, 11:43   #48
banan206
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-04-2011
Skąd: Jarocin
Model: FOCUS
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2002
Postów: 80
Domyślnie Odp: Falujące obroty , jakieś sugestie przyczyn?

No wlasnie mozesz zaczac od aku isprawdzenia napięcia ladowania. Zmierz napiecie w roznych momentach- zaraz po odpaleniu, z wlaczonymi i wylaczonymi swiatlami, wtedy gdy rowno pracuje i nierowno.
banan206 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2015, 11:34   #49
krzychu85PL
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-12-2015
Skąd: Stargard
Model: Focus
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 29
Domyślnie Odp: Falujące obroty , jakieś sugestie przyczyn?

Ok dzięki jak tylko pomierzę to napisze co wyszło.
krzychu85PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2015, 14:22   #50
krzychu85PL
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-12-2015
Skąd: Stargard
Model: Focus
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 29
Domyślnie Odp: Falujące obroty , jakieś sugestie przyczyn?

Witam sprawdziłem i w sumie nic się nie zmienia.
Zimny silnik
wyłączony 14,47
rozruch 12,75
światła ,nawiew,radio - 14,47

Rozgrzany silnik
wyłączony 14,70
rozruch 13,5
światła nawiew radio 14,6

i jak zaczynają oboroty spadać czyli auto rozgrzane i wszystkie odbiorniki wyłączone 14,7 więc bez zmian czy pod czy bez obciążeniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
krzychu85PL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.