Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-08-2006, 17:46   #41
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

monga, przy takim przebiegu (jeśli oczywiście masz pewność) to jeszcze ze 100kkm nie powinien pić nawet 5w50. Jeśli ktoś go oczywiście nie zakatował przed Tobą.

llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2006, 20:25   #42
Mondeodeo
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-07-2006
Postów: 185
Domyślnie

A ile oleju potrzeba na wymianę do Mondeo 1.8 MKIII? Zastanawiałem się nad tym [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] chyba może być, co nie? Ile płacicie w ASO za litr Formuli?
__________________
Sprzedam zderzak tył kombi ST220 i przedni RS - pytania na PW . Dla forumowiczów taniej
Mondeodeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2006, 21:13   #43
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

Ja nie kupuję oleju w ASO. A w klubowym sklepie ford formula E 5w30 kosztuje tyle, że za tego motula mam 5 wymian albo i 6 (do zeteców wchodzi 4 litry z małym haczykiem). Ale co kto uważa.
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2006, 21:31   #44
SinNameOn
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-10-2006
Skąd: śląsk
Model: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.8
Rocznik: 1998
Postów: 36
Domyślnie

Co prawda do wymiany oleju w moim Fordzie mam jeszcze sporo czasu, ale moje doswiadczenia z olejami w poprzednim samochodzie sprawiaja, ze juz sie zastanawiam, czym zaleje silnik na pierwszym przegladzie. Cala historia wyglada tak, ze w moim poprzednim autku ( Fiacik SC 900) na pierwszym przegladzie kazalem sobie wlac Mobila S. We wszystkich poprzednich autkach (sluzbówkach) lałem Mobila 1 i sprawdzalo sie, a że SC to konstrukcja mocno podstarzala to po dobrych dosiwadczeniach z Mobilem zalalem go polsyntetykiem tez Mobila. Olej sprawdzal sie bez zarzutu, a juz z pewnoscia nie gorzej niz zalecany przez Fiata olej Selena. Jakiez bylo moje zdziwienie, gdy po jakims czasie namowiony przez znajomego mechanika, wlalem polsyntetycznego Castrola Magnatec. Samochodzik nabral wigoru, a do tego "brzęczał" duuuuuuuużo ciszej niż na Mobilu! Zadnych wycieków, zadnych problemów. Dodam jeszcze tyle, że od nowości (marzec 2002) do dnia sprzedaży (wrzesień 2006) samochód nigdy nie zawiódł, nie palił powyżej normy, a motorek pracował bardzo grzecznie i przepracował 175 000 km! . Jedyne, co w nim robiłem (oprócz fanaberyjnych dodatków typu wydech Michael'a itp) to wymieniałem świece (NGK), olej i opony ( nie licząc wymiany filtrów, żarówek i łańcuszka rozrządu po 130 000km).
We fiaciku olej Castrola nie tyle się sprawdził, co zachwycił. Teraz rośnie problem, czy na przeglądzie zalać go olejem "fordowskim", czy Castrolem Magnatec Professional A1 (wg producenta olej ten spełnia normę Forda: "Castrol Magnatec Professional A1 5W-30, to olej silnikowy łączący pełnosyntetyczną technologię z Inteligentnymi Molekułami, które wiążąc z powierzchnią silnika, dostarczają mu aktywnej i stałej ochrony. Pozwala to utrzymać Twój samochód w doskonałej kondycji na dłużej.
Magnatec Professional A1 5W-30 został specjalnie sformułowany dla spełnienia rozszerzonych wymagań Forda dotyczących zmniejszenia zużycia paliwa"

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

I co teraz ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SinNameOn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2006, 21:41   #45
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

Do tak młodego silnika, ja bym zalał jednak syntetyk. Jakiegoś mobila 5w50 na przykład. A co do Ford Formula to różne są teorie. Jedni mówą, że to elf, inni, że mobil, jeszcze inni, że właśnie castrol. Ford przecież nie produkuje oleju. Może więc lejąc tego castrola wlejesz dokładnie ten sam olej :fcp2
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2006, 21:55   #46
SinNameOn
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-10-2006
Skąd: śląsk
Model: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.8
Rocznik: 1998
Postów: 36
Domyślnie

Cytat:
Napisał llechu
Do tak młodego silnika, ja bym zalał jednak syntetyk. Jakiegoś mobila 5w50 na przykład. A co do Ford Formula to różne są teorie. Jedni mówą, że to elf, inni, że mobil, jeszcze inni, że właśnie castrol. Ford przecież nie produkuje oleju. Może więc lejąc tego castrola wlejesz dokładnie ten sam olej :fcp2
Coż...na tej samej stronie Castrola jest napisane, ze "- przewyższa wymagania energooszczędości w silnikach Forda gwarantując znaczące zmniejszenie zużycia paliwa", czyli teoretycznie to nie ten sam olej, co fordowski.
SinNameOn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.