Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-12-2009, 19:11   #41
marctwain
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-07-2009
Skąd: WARSZAWA
Model: MONDEO KOMBI AUT. ghia
Silnik: 2.0 TDCI 130@152/302@341Nm
Rocznik: 2005
Postów: 301
Domyślnie Odp: wysoka temp.-brak ogrzewania

To dlaczego przy czyszczeniu układu trzeba to robić z włączonym ogrzewaniem, żeby i nagrzewnicę oczyściło?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

marctwain jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2009, 20:03   #42
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie

A dlaczego w prawie wszystkich ASO i u bardzo wielu mechaników na powtarzający się problem jest odpowiedź: TTTM czyt. ten typ tak ma.
Bo nikomu się nie chce zastanawiać i tak jest najłatwiej.
Gdyby był zamykany zawór to byłaby lipa.
Jak gasimy silnik to w wielu nowych autach nawiewy są ustawiane w jakiejś tam pozycji wyjściowej/spoczynkowej. Słychać to wyraźnie po zgaszeniu (podobnie jak z szyny CR następuje upuszczenie ciśnienia paliwa). O ile się nie mylę u nas w Mondeo domyślnie jest nawiew zimnego na szybę przednią. Czyli nic nie daje ustawianie na HOT czy też HI bo płyn zmienia się na zgaszonym silniku. Więc jakby był zawór to i tak by go zamykało.

Edycja po chwili.

Poszukałem w materiałach i znalazłem.
Żeby nie było, cytat z TISa odnośnie Diesla w Mk3:

Opróżnianie, napełnianie i odpowietrzanie układu chłodzenia — 2,0l Diesel

1. OSTRZEŻENIE: [IMG]file:///H:/auto/FORD/aTIS%20focus.korona-pl.com/TIS/graphics/illus/WARNING.gif[/IMG]Przy wyrównywaniu ciśnienia układu chłodzenia przykryj korek zbiornika wyrównawczego grubą szmatką, aby zapobiec ewentualnym poparzeniom. Niezastosowanie się do niniejszej instrukcji może spowodować obrażenia ciała.
Spuść ciśnienie układu chłodzenia, wolno odkręcając korek zbiornika wyrównawczego o ćwierć obrotu.

2. Zdejmij korek zbiornika wyrównawczego środka chłodzącego.

3. Podnieś i podeprzyj pojazd. Dodatkowe informacje - patrz rozdział 100-02.

[IMG]file:///H:/auto/FORD/aTIS%20focus.korona-pl.com/TIS/graphics/E0/00/62/E0006243.gif[/IMG]
4. Opróżnij układ chłodzenia.
  • Spuść płyn do odpowiedniego zbiornika.

RYSUNEK 1

5. Załóż korek spustowy chłodnicy.

6. Opuść samochód.

[IMG]file:///H:/auto/FORD/aTIS%20focus.korona-pl.com/TIS/graphics/Z0/11/20/Z0112071.gif[/IMG]
7. Odkręć zawór odpowietrzający pompy wodnej.

RYSUNEK 2

8. Napełnij zbiornik wyrównawczy płynu chłodzącego, aż płyn chłodzący wypłynie z zaworu odpowietrzającego pompy wodnej.

9. Dokręć zawór odpowietrzający pompy wodnej.

10. Napełnij zbiornik wyrównawczy do znaku MAX.

11. Uruchom silnik i utrzymaj prędkość obrotową na poziomie 1500 obr./min przez 20 sekund.

12. Wyłącz silnik.

13. Napełnij zbiornik wyrównawczy do poziomu 15mm ponad znakiem MAX.

14. Załóż korek zbiornika wyrównawczego środka chłodzącego.

15. Uruchom silnik, i pozwól by pracował na biegu jałowym przez dwie minuty.

16. Zwiększ prędkość silnika do 3000 obr./min i utrzymaj ją do włączenia wentylatora.

17. Pozwól, by silnik pracował na biegu jałowym przez kolejne pięć minut.

18. Odczekaj, aż silnik ostygnie.

19. Zdejmij korek zbiornika wyrównawczego środka chłodzącego.

20. Napełnij zbiornik wyrównawczy do znaku MAX.

21. Załóż korek zbiornika wyrównawczego środka chłodzącego.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: gif rys 1.gif (2.9 KB, 156 wyświetleń)
Typ Pliku: gif rys 2.gif (3.3 KB, 150 wyświetleń)
__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]

Ostatnio edytowane przez karex ; 11-12-2009 o 20:09
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2009, 22:43   #43
twspee80
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 11-12-2009
Skąd: rzeszów
Model: galaxy mk2
Silnik: 2.8 benzynz gaz
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie Odp: wysoka temp.-brak ogrzewania

panowie mam problem z ogrzewaniem węże na nagrzewnice są letnie w aucie zimno temperatura podczas jazdy stoi na zero a chłodnica ciepła termostaty juz trzy wymienione różnych firm ,ale waz od termostatu do chłodnicy jest zimny chłodnice nagrzewa ten cięki wąz wychodzący z chłodniczki oleju nie wiem o co chodzi ,pomózcie bo mnie trafi.
twspee80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2009, 08:43   #44
aras77
ford::average
 
Avatar aras77
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Skoki
Model: Mondeo Ghia/Fiesta Ghia
Silnik: 2.0/1.4
Rocznik: 2001/2002
Postów: 146
Domyślnie Odp: wysoka temp.-brak ogrzewania

To ja opiszę swój przypadek. Ustawiam temp. na 22 stopnie i po kilku kilometrach zaczyna być ciepło w aucie. Po następnych kilku już jest bajecznie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. niestety po ok. 40km z kratek zaczyna lecieć coraz zimniejsze powietrze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. aż do zimnego. Pewnego wieczoru Mondeo przestało grzać w ogóle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dodatkowo włączył się wentylator na chłodnicy. Robię test klimatronika i nic, zero błędów. Pomimo to wykasowałem (nieistniejące) błędy i... jak ręką odjął Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mondeo grzeje jak szalone Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Przez cały czas!!! Niezależnie od ilości przejechanych kilometrów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
aras77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2009, 10:30   #45
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,100
Domyślnie Odp: wysoka temp.-brak ogrzewania

Cytat:
Napisał twspee80 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
panowie mam problem z ogrzewaniem węże na nagrzewnice są letnie w aucie zimno temperatura podczas jazdy stoi na zero a chłodnica ciepła termostaty juz trzy wymienione różnych firm ,ale waz od termostatu do chłodnicy jest zimny chłodnice nagrzewa ten cięki wąz wychodzący z chłodniczki oleju nie wiem o co chodzi ,pomózcie bo mnie trafi.
Jeżeli wąż od termostatu do chłodnicy jest zimny, to wskazuje na zamknięty termostat. Skoro wymieniłeś już kilka termostatów, to ja proponuję, byś wyjął termostat i wtedy zobaczył, czy wąż nadal będzie zimny. Nie rozumiem, co masz na myśli, pisząc „temperatura podczas jazdy stoi na zero”. Czy chodzi Ci o to, że wskaźnik temperatury wcale się nie wychyla, czy stoi pionowo?
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2009, 18:50   #46
ekokk
ford::average
 
Avatar ekokk
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 07-04-2009
Skąd: kędzierzyn-koźle
Model: mondeoIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 150
Domyślnie Odp: wysoka temp.-brak ogrzewania

witam
no i po problemie od którego rozpocząłem tego post.......... u mnie okazało się iż walnięta była pompa wody - znaczy ten wieloklin się wyrobił i pompa się nie kręciła (na szczęście pompa wspomagania oki) .....auto odebrane ...wieje ciepłe powietrze w środku... a temp.na wskaźniku pionowo do góry..........ufffffff oby tak już zostało - koszt 450 (pompa+robocizna)
......jeszcze jedno pytanko które podczas wymiany fachman wyłapał okazało się iż mam spalone trzy świece żarowe - auto paliło na dotyk -kazałem wymienić na bosch-a - koszt 210 za 4 sztuki
czy podczas wymiany pompy należy demontawać świece żarowe????

wiele się również pisze o nagrzewaniu się naszych śmigaczy...kolejna uwaga fachmana ....mam spalone dwie z trzech elektrod grzewczych odpowiedzialnych za szybsze rozgrzewanie się silnika...narazie to olałem

pozdrawiam...............
ekokk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2009, 12:11   #47
twspee80
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 11-12-2009
Skąd: rzeszów
Model: galaxy mk2
Silnik: 2.8 benzynz gaz
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie Odp: wysoka temp.-brak ogrzewania

temperatura się wogule nie podnośi gdy się autem jedzie na postoju rośnie i wskazówka się podnośi termostat puszcza gdy wskazówka jest w pozycji pionowej ale auto musi stać nie jechać .Zauważyłem ze wąż cienki idący z chłodniczki oleju jest gorący i chłodnica tez a temperatura się nie podnosi mam pytanie czy jest jeszcz jakiś drugi termostat na zasilaniu chłodniczki oleju ,sprawdzałem u kumpla i u niego wąż idący z chłodniczki oleju na chłodnice jest zimny dopuki nie puści termostat i u niego temperatura rosnie normalnie podczas jazdy a umnie stoi na dole wskaznika.
twspee80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2009, 20:19   #48
twspee80
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 11-12-2009
Skąd: rzeszów
Model: galaxy mk2
Silnik: 2.8 benzynz gaz
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie Odp: wysoka temp.-brak ogrzewania

witam czy ktos mi może odpowiedzieć gdzie jest ten mały termostat bo nie wiem piszecie ze są dwa główny już wymieniłem a gdzie ten mały
twspee80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2009, 09:48   #49
ekokk
ford::average
 
Avatar ekokk
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 07-04-2009
Skąd: kędzierzyn-koźle
Model: mondeoIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 150
Domyślnie Odp: wysoka temp.-brak ogrzewania

witam
Parę spostrzeżeń z pierwszych dni eksploatacji po wymianie pompy wody:
Jak pisałem fachowiec stwierdził dwie (z trzech) spalone elektrody grzewcze odpowiedzialne za szybsze grzanie płynu chłodniczego.
Wiele piszecie o falującej temp. silnika podczas jazdy tzn. że podczas postojów (np. pod światłami) temp spada i później znowu rośnie.
Większość sugeruje termostaty mały ,duży lub czujnik. Ja w tamtym roku miałem to samo i też wymieniłem mały termostat –pomogło.
Teraz też zaczyna się to dziać przy jeździe po mieście – temp. faluje i jakoś ciężko i długo się nagrzewa silnik.
Wczoraj jednak myknąłem małą trasę (170 km.) .Po drodze niestety zwolnił mnie zamknięty przejazd kolejowy więc nie gasiłem silnika tylko pełna koncentracja na wskaźniku temp……..i …. proszę stałem dokładnie 12 min. przed semaforem a temp. na wskaźniku ……. ani drgnie….. jak by umarła ? ( temp. otoczenie -3 st.C )
Nasuwa mi się tylko jeden sensowny wniosek (ponowną awarię termostatu wykluczam ):
jeśli przy małych odległościach (miasto) temp. faluje to tylko dlatego że silnik nie potrafi się nagrzać a spalone elektrody pogłębiają awarię . Dużo się mówi o bilansie cieplnym diesla i może po prostu przy obrotach 900-1200 i niskiej temp. (oczywiście nagrzewanie na full) silnik nie wytwarza wystarczającej ilości ciepła więc i temp. spada ( bo czemu po pełnym nagrzaniu i 12 min. postoju temp. ani drgnęła ????)
Bo to że się dłużej nagrzewa bez tych elektrod to chyba jasne. Przecież FORD też musiał widzieć ten problem dodając jakieś dodatkowe dogrzewanie płynu chłodniczego.
Zastanawiam się tylko kiedy owe elektrody się przepaliły - może w lecie i dlatego nie widziałem różnicy…….chyba je jednak wymienię – wie ktoś ile to może kosztować ????
Pozdrawiam……….
ekokk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2009, 10:11   #50
Zawika
ford::professional
 
Avatar Zawika
 
Zarejestrowany: 21-12-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo Sedan Ghia
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 1,362
Domyślnie Odp: wysoka temp.-brak ogrzewania

Cytat:
Napisał ekokk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.chyba je jednak wymienię – wie ktoś ile to może kosztować ????
Pozdrawiam……….
Jakieś 90 do 100 zł za jedna świecę, ale możesz kupić podgrzewacz ze świecami od Renault za 80 zł
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
POZDRAWIAM.
Zawika jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ogrzewanie



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.