Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-04-2018, 18:58   #41
Foxpro
ford::amateur
 
Imię: Sławomir
Zarejestrowany: 02-09-2017
Skąd: Jarocin
Model: Mondeo
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Ciśnienie paliwa usterka 2.5T

Witam wszystkich. W moim mondeo również pojawia się błąd p089. Na początku myślałem, że jest to kwestia emulatora LPG którego nie ma ale w ostatnim czasie zacząłem robić różne testy i na samej benzynie też się błąd pojawia. Check engine nie pojawia się za każdym razem. Forscan pokazuje błąd P089 po kilkunastu sekundach od każdego uruchomienia jednak nie zawsze ten błąd przechodzi w stały błąd. Sprawdziłem ciśnienie paliwa manometrem, przy uruchomieniu jest około 4bar i normuje się na około 3,2bar. Po zgaszeniu silnika ciśnienie spada natychmiast do około 2,3bar i taki stan utrzymuje się długo ponad 25min. Po wyłączeniu silnika nadal powinno być ponad 3bar?

Foxpro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2018, 05:35   #42
Kuba_Łódź
ford::beginner
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 21-02-2017
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2008
Postów: 22
Domyślnie Odp: Ciśnienie paliwa usterka 2.5T

Pewnie masz regulator do wymiany. U mnie z tego co wiem porównywali odczyty z regulatora i z pompy. Na pompie ciśnienie było Ok, a regulator pokazywał jakieś dziwne wartości. Od wymiany ok
Kuba_Łódź jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2020, 10:04   #43
Krzak1
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-09-2016
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2018
Postów: 172
Domyślnie 2.5T błąd P0089 dłąwi na PB

Od ok roku borykam się z problemem niedomagania samochodu na PB, mam założoną instalację staga 300 premium i na LPG wszytko chodzi jak należy dlatego trochę zbagatelizowałem problem po półrocznej nieudanej walce.

A więc do rzeczy:
- Podczas jazdy na LPG wszystko chodzi tak jak należy
- Błąd P0089 podczas jazdy na benzynie, w zasadzie to nie trzeba nawet jechać samochodem, czy włączać silnika tylko parę razy otworzyć samochód (wtedy włącza się tryb diagnostyczny) i błąd gotowy, po jeździe na LPG błąd znika, wiadomo emulator czujnika ciśnienia.
- Zauważyłem, że problem pojawia się gdy np jadę z górki, bez gazu lub po drodze o niewielkim nachyleniu, bądź po prostu hamując silnikiem, pedał gazu całkowicie odpuszczony, gdy energicznie wcisnę gaz samochód robi parę kangurków i potem jedzie normalnie do momentu hamowania silnikiem.
- Po podłączeniu programu (forscan), który pokazuje niestety wartość ciśnienia paliwa w Voltach, podczas hamowania silnikiem Volty jednostajnie idą do góry, natomiast przy dodaniu gazu i szarpnięciu samochodem, jest nagły znaczy spadek na wykresie.
- Wnioskuję z tego, że podczas jazdy bez gazu ucieka ciśnienie w układzie paliwowym i podczas dodania gazu występuję chwilowy brak benzyny jak by sygnał do pompy nie docierał na czas ?

Parę dni temu pojawiły się dwa nowe błędy, "uboga i bogata dawka na biegu jałowym".

Co zostało poczynione:
- Czujnik ciśnienia na listwie nowy oryginalny
- Podmieniony regulator ciśnienia pompy paliwa ze sprawnego samochodu
- Nowa pompa paliwa
Krzak1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2020, 11:55   #44
dlugi91
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-01-2017
Skąd: Pniewy
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.5t + LPG
Rocznik: 2007
Postów: 222
Domyślnie Odp: 2.5T błąd P0089 dłąwi na PB

Sprawdzałeś wtryskiwacze? Ja miałem problem z bogatą/uboga dawka paliwa na b. jałowym jak padł mi wtryskiwacz od gazu. Może u Ciebie jest podobna historia tylko z benzyną.

Wysłane z niewybuchającego Szajsunga
dlugi91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2020, 16:13   #45
Krzak1
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-09-2016
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2018
Postów: 172
Domyślnie Odp: 2.5T błąd P0089 dłąwi na PB

Nie, ale też mi to chodziło po głowie ostatnio, czy czasem któryś wtrysk nie leje i przez to traci ciśnienie na listwie. Muszę skombinować manometr i sprawdzić czy w ogóle listwa trzyma ciśnienie. Mimo wszystko dzięki za sugestie. Bo zaraz po odpaleniu, zanim przełączy na gaz to lekko szarpie na jałowym, ale po chwili się normuje, może nabija ciśnienie i jest już ok. Myślałem, że świece ale raz, że by walił błędem zapłonu a dwa, że na gazie jest wszystko ok.
Krzak1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2021, 20:15   #46
Korniszon12
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-04-2021
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.5
Rocznik: 2008
Postów: 4
Domyślnie Błąd p2178

Witam, 2 razy w odstepie 4 miesiecy zapalił mi sie check engine i wywalił bład na forscanie p2178( zbyt uboga mieszanka na biegu jałowym 1wszy rząd cyl )
Moze mial ktos z tym doczynienia
Auto po zapaleniu chceck engine zachowuje sie normalnie ( odpala na strzał, normalnie przyspiesza itp. )
Korniszon12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2023, 20:16   #47
RealTime
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-07-2009
Skąd: Mazury
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2500
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Proble z Check engine błąd P0089

Witam FORDowską brać. Odgrzeję trochę temat i po krótce opiszę swój problem. Dwaj mechanicy dzisiaj się poddali a ja nadal pozostaję z problemem. Przeczytałem wszystkie możliwe posty na ten temat i na bazie tych wpisów dokonywane były naprawy.
A więc zacznę od początku. Około pół roku temu podczas długiej trasy zaczęło poszarpywać w trakcie jazdy. Żona myślała że może złej jakości paliwa nalała i trochę zbagatelizowaliśmy problem. Po jakimś czasie podczas kolejnej dalekiej trasie objawy się powtórzyły i nawet mondziłek zgasł. Na powrocie zgasł już kilkukrotnie na autostradzie więc użytkowanie stało się niebezpieczne. Zapalił się również check engine. Samochód trafił do mechanika -diagnoza pompa paliwowa. Zakupiony został cały kosz zasilający nowy Continental i wymieniony. Niestety problem się powtórzył kod błędu P0089. Więc wymiana regulatora ciśnienia na listwie wtryskowe(czy tam innego czujnika temp. paliwa)nówka BOSHA i modułu ciśnienia na zbiorniku paliwa (używka 2 szt.). Samochód od tamtej pory jeździ normalnie, nie ma żadnych problemów z odpalaniem ale zapala się check .Jako że nie lubię światełek na liczniku zamówiłem w Fordzie fabrycznie nowy regulator (ten z nad zbiornika) ale niestety check znowu się po kilku uruchomieniach zapalił. Ciśnienie pompy zmierzone 3 bary. Po dwóch godzinach dalej 3 bary. Mechanik opisał mi że podłączyli manometr i kilkukrotnie odpalali samochód. Za którymś razem na biegu jałowym po odpaleniu ciśnienie skoczyło do 3,8 bara i włączył się check. Cały czas pokazuje na kompie błąd P0089. Bracia ratujcie bo opadły mi już ręce. Dodam że jestem laikiem w mechanice a większość wiedzy czerpię z forum.
Mondeo mkIV 2.5T 2008 r.

Ostatnio edytowane przez RealTime ; 03-03-2023 o 20:22
RealTime jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.