Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-02-2008, 11:03   #41
bufetowo
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Model: MONDEO MKIV
Silnik: 2.0 TDCI AUTOMAT
Rocznik: 2008
Postów: 114
Domyślnie Re: Mondeo MKIV - Jakieś nowinki ? (dyskusje)

Paffcio, jeżdziłem na ksenonach w toyocie avensis. Z całą pewnością światło jest jaśniejsze i rzeczywiście lepiej widać. Ale nie masz wrażenia że święcą krócej?, a potem wiązka światła się ukrywa i nic nie widać. Być może to bardzo subiektywne moje wrażenie.
Ponadto chodzi o koszty wymiany związane z wypalaniem się żarówek. Być może bredzę i bredzą znajomi. Tak jak wyżej pisałem są "dwie szkoły" tego oświetlenia

bufetowo jest offline  
Stary 15-02-2008, 11:07   #42
wesmond
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 08-07-2007
Skąd: Gorzów Wlkp
Model: Focus Active
Silnik: 1,5 PB 150 PS
Rocznik: 2019
Postów: 289
Domyślnie Re: Mondeo MKIV - Jakieś nowinki ? (dyskusje)

Cytat:
Napisał PAFFCIO
Cytat:
Napisał wesmond
Coś dodam od siebie w zakresie nowinek: :fcp5
Wszystkie mondasy z biksenonami mają zostac wezwane do ASO na "regulację biksenonów" :fcp27
Ponoć każde ASO dostało takową subskypcję od Ford Polska.
.....no to się zaczeło :fcp27
Hmmm no to by tłumaczyło dlaczego tak często w nocy walą mi tirowcy długimi po oczach...
choć z drugiej strony nieco "miękkną" gdy im się odwzajemnię :fcp13

No ale listę masz sporaśną... a Twoje autko nie ma nic wspólnego z RIP gerconos'em? :fcp12
To co sygnalizujesz ewidentnie wskazuje na jakieś "ułomności" w izolacji wiązek lub gniazd czyli generalnie słabo widzę możliwości naprawy bo przecież instalacji nowej nie położą...choć, czego Ci życzę, mam nadzieję się mylę...
Pozdrawiam
Wg mnie wicek polega w drzwiach kierowcy i tamtejszym panelu sterowania bo po akcji łokieć-pięść-łokieć- pomogło. Wg mnie to wilgoć co można usunąć zwykłym zaizolowaniem kostek np. smarem technicznym tak aby nie kompensowała się woda. Reszta to pryszcze.
Do gerconsa braaaaaaakujeee mi ochochcooo :fcp2
....jeszcze.
wesmond jest offline  
Stary 15-02-2008, 11:10   #43
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Re: Mondeo MKIV - Jakieś nowinki ? (dyskusje)

Ja miałem xenony w BMW5 i w ogóle nic nie widziałem, a w aso (Austria) sprawdzali i mówili że jest OK :fcp6
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline  
Stary 15-02-2008, 11:14   #44
TiM
ford::professional
 
Avatar TiM
 
Zarejestrowany: 03-12-2007
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TDCi 125/144KM 340/403Nm :) chip by heko
Rocznik: 12.2007
Postów: 1,278
Domyślnie Re: Mondeo MKIV - Jakieś nowinki ? (dyskusje)

Panowie! No co Wy! Ja mam xenony pierwszy raz w życiu i uważam że są rewelacyjne!!! Zero porównania ze światłami halogenowymi! Wiązka jest jasna, precyzyjna i daleka. Byc moze, trochę oslepiają w lusterkach, ale to efekt tego ze dają duzo jasniejsze swiatło niż większośc aut, a nie dlatego ze walą za wysoko lub na wszystkie strony. Jak dla mnie to rewelka!
__________________
G - Car solution
TiM jest offline  
Stary 15-02-2008, 11:27   #45
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,526
Domyślnie Re: Mondeo MKIV - Jakieś nowinki ? (dyskusje)

i tej wersji będziemy się trzymać :fcp26

Cytat:
Napisał bufetowo
Paffcio, jeżdziłem na ksenonach w toyocie avensis. Z całą pewnością światło jest jaśniejsze i rzeczywiście lepiej widać. Ale nie masz wrażenia że święcą krócej?, a potem wiązka światła się ukrywa i nic nie widać. Być może to bardzo subiektywne moje wrażenie.
Ponadto chodzi o koszty wymiany związane z wypalaniem się żarówek. Być może bredzę i bredzą znajomi. Tak jak wyżej pisałem są "dwie szkoły" tego oświetlenia
Czy świecą krócej? hm... myślę, że to kwestia poprawnego ich ustawienia. W Mondziaku nie mam takiego wrażenia. Tak jak pisałem wcześniej, wręcz przeciwnie. Gdy jadę szybciej wydaje mi się, że podnosząc się światełka świecą nawet dalej niż przy niższych prędkościach. Co do ceny...to kwestia oceny i korzyści. Dużo jeżdżę, często nocą więc jakość oświetlenia ma dla mnie znaczenie. Tak, ksenony są droższe w wymianie lecz...coś za coś, poza tym tak szczerze: po jakim czasie wymienia się ksenony?
Poza tym...samochód to koszty i tego nic nie zmieni :fcp2
__________________
PAFFCIO jest offline  
Stary 15-02-2008, 15:17   #46
TiM
ford::professional
 
Avatar TiM
 
Zarejestrowany: 03-12-2007
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 TDCi 125/144KM 340/403Nm :) chip by heko
Rocznik: 12.2007
Postów: 1,278
Domyślnie Re: Mondeo MKIV - Jakieś nowinki ? (dyskusje)

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Tutaj jest fajny, prosty opis kilku zagadnień dot. xenonów.
Szczególnie polecam komentaże na dole strony, ale to raczej dla zwolenników niby-xenonów z Allegro. :fcp4
__________________
G - Car solution
TiM jest offline  
Stary 15-02-2008, 19:01   #47
antrobius
ford::average
 
Avatar antrobius
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 31-12-2007
Skąd: Rumia
Model: mondeo mkV
Silnik: EcoBoost 1,5
Rocznik: 2016
Postów: 56
Domyślnie Re: Mondeo MKIV - Jakieś nowinki ? (dyskusje)

Właśnie wróciłem po trzech dniach jazdy po Polsce. Mój mondeo doszedł do 7500 km. Według mnie ksenony są rewelacyjne!!! Mam po raz pierwszy w życiu i jestem bardzo zadowolony. Jak do tej pory ustawiają się i nie zauważyłem jakichkolwiek problemów. Kolejną rzeczą, która sprawia przyjemność w czasie jazdy, to doświetlanie boków. Na uliczkach osiedlowych jest to super!!! Światła główne pozostają tam, gdzie przyzwyczailiśmy się, by były, a po bokach widać więcej.
Po dwóch i pół miesiącach jazdy, nie mam podstaw do narzekań.
Jedynie woda cieknąca przy otwieraniu bagażnika drażni. Jednak czytałem już tu gdzieś, że to nie jest do poprawienia. Taka już "uroda" tej konstrukcji.
Mam TITANIUM X i dobrałem trochę do jego standardu, aby polepszyć sobie użytkowanie.
Trochę nie mogę się połapać z alarmem i centralnym zamykaniem.
1) po załączeniu alarmu mam nadal otwarty wlew paliwa - w instrukcji jest napisane, że OFF.
2) gdy pilot pozostanie w bagażniku, można go zatrzasnąć - w instrukcji napisali, że NIE.

Może źle interpretuję to, co napisano. Miałem już przykrą przygodę z pozostawieniem pilota w bagażniku i czekanie wielogodzinne na dowiezienie zapasu do odległej miejscowości od domu.
__________________
Życie jest piękne
antrobius jest offline  
Stary 15-02-2008, 19:45   #48
azet
ford::professional
 
Avatar azet
 
Zarejestrowany: 21-12-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk IV
Silnik: 1,6
Rocznik: mikołaj '07
Postów: 1,397
Domyślnie Re: Mondeo MKIV - Jakieś nowinki ? (dyskusje)

Cytat:
Napisał antrobius
Właśnie wróciłem po trzech dniach jazdy po Polsce. Mój mondeo doszedł do 7500 km. Według mnie ksenony są rewelacyjne!!! Mam po raz pierwszy w życiu i jestem bardzo zadowolony. Jak do tej pory ustawiają się i nie zauważyłem jakichkolwiek problemów. Kolejną rzeczą, która sprawia przyjemność w czasie jazdy, to doświetlanie boków. Na uliczkach osiedlowych jest to super!!! Światła główne pozostają tam, gdzie przyzwyczailiśmy się, by były, a po bokach widać więcej.
Po dwóch i pół miesiącach jazdy, nie mam podstaw do narzekań.
Jedynie woda cieknąca przy otwieraniu bagażnika drażni. Jednak czytałem już tu gdzieś, że to nie jest do poprawienia. Taka już "uroda" tej konstrukcji.
Mam TITANIUM X i dobrałem trochę do jego standardu, aby polepszyć sobie użytkowanie.
Trochę nie mogę się połapać z alarmem i centralnym zamykaniem.
1) po załączeniu alarmu mam nadal otwarty wlew paliwa - w instrukcji jest napisane, że OFF.
2) gdy pilot pozostanie w bagażniku, można go zatrzasnąć - w instrukcji napisali, że NIE.

Może źle interpretuję to, co napisano. Miałem już przykrą przygodę z pozostawieniem pilota w bagażniku i czekanie wielogodzinne na dowiezienie zapasu do odległej miejscowości od domu.
hehe to i tak miałeś szczęście że miałeśdrugi kluczyk, mi proponowali za drugiego 400 zł, jakoś się udało i dali gratis, co wtedy by było jakbyś miał tylko jeden ?
co do klapki od baku, na stronce reklamowej Mondeo, pokazane jest jak wkładanie pistoletu od dystrybutora otwiera wlew paliwa, tę całą zapadkę, więc chyba klapka jest cały czas otwarta, dopiero pistolet otwiera wlew,. panowie doszli do wniosku że nikt więcej nie będzie kombinował dla iluś tam litrów paliwa, myślę że nawet nasypanie do tak zamkniętego wlewu cukru i próba szybkiego włożenia pistoletu nie otworzy wlewu.a działo to tak jak na rysunku, wkłądamy pistolet i tylko taka grubość , nie inna potrafi otworzyć zapadkę, zaznaczoną żółtą strzałką. to ten słynny patent forda
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg paliwo c.jpg (84.8 KB, 1133 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg paliwo b.jpg (124.5 KB, 1128 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg paliwo a.jpg (125.2 KB, 1133 wyświetleń)
__________________
azet jest offline  
Stary 15-02-2008, 21:01   #49
torque
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-12-2006
Skąd: NS
Postów: 93
Domyślnie Re: Mondeo MKIV - Jakieś nowinki ? (dyskusje)

A z tym kluczykiem to nie jest tak, ze jeśli nie dopłacisz dostajesz zwykły kluczyk bez pilota, a jak dopłacisz to masz dwa takie same?
__________________
Renault Laguna III Kombi 2.0 dCi Privilege
torque jest offline  
Stary 15-02-2008, 21:26   #50
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,526
Domyślnie Re: Mondeo MKIV - Jakieś nowinki ? (dyskusje)

Cytat:
Napisał antrobius
Mam TITANIUM X i dobrałem trochę do jego standardu, aby polepszyć sobie użytkowanie.
Trochę nie mogę się połapać z alarmem i centralnym zamykaniem.
1) po załączeniu alarmu mam nadal otwarty wlew paliwa - w instrukcji jest napisane, że OFF.
2) gdy pilot pozostanie w bagażniku, można go zatrzasnąć - w instrukcji napisali, że NIE.

Może źle interpretuję to, co napisano. Miałem już przykrą przygodę z pozostawieniem pilota w bagażniku i czekanie wielogodzinne na dowiezienie zapasu do odległej miejscowości od domu.
Nie do końca. Jak pewnie "nie zauważyłeś" ja z resztą również, w instrukcji opisano system z czujnikiem zbliżeniowym w klamkach drzwi przednich. Sądziłem, że kupując Ford FreeKey dostanę właśnie to. Nic bardziej mylnego. Gdy zamawiałem Mondziaka nie było dostępnej tej opcji. Co do zasady autko z tym systemem "namierza" położenie kluczyka i "otwiera" drzwi z tej strony z której podchodzisz. Co więcej, jak wyczuje, że kluczyk (jedyny aktualnie zsynchronizowany) jest wewnątrz pojazdu to nie pozwoli zamknąć drzwi drugim itp. nie dojdzie również do sytuacji by alarm sam się wzbudził co dzieje się jak zostawisz na jakiś czas otwarte autko.

Co do zatrzaśnięcia w bagażniku....ale jak?? przecież w mondziaku nie ma zamka w bagażniku (przynajmniej w sedanie) nie ma więc jak "zatrzasnąć" w nim czegokolwiek :fcp2
__________________
PAFFCIO jest offline  
Zamknięty Temat

Tagi
mondeo mk4 , nowinki



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.