Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-02-2013, 18:33   #481
wojtbf1
F1 fan
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 25-05-2008
Skąd: ok.Stargard
Model: Edge ST
Silnik: 2.7 na dwóch turbinach 335 KM
Rocznik: 2019
Postów: 1,033
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał pawelmisiek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co do serwisu to nie wiecie ile by kosztowalo uzyskanie pinu ?
Zadzwonienie i zapytanie nic nie będzie Cię kosztowało.....
W poprzednim MK3 w BEMO Szczecin zapłaciłem 80 PLN-ów.....

__________________
Bądż NIEBIESKI-zarejestruj się i wstąp do klubu

[B]Było MONDEO MK4 2.0 TDCi Titanium X....był S-MAX 2.0 240KM Titanium S ...czas na nowe..[B]
wojtbf1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2013, 09:33   #482
medyk88
ford::advanced
 
Avatar medyk88
 
Imię: mICHAŁ
Zarejestrowany: 01-02-2012
Skąd: WWA
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 212
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

120 pln - przerabiałem to

ma ktoś jakiegoś lika do najnowszej wersji mapy??
medyk88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2013, 15:30   #483
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,062
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał medyk88 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ma ktoś jakiegoś lika do najnowszej wersji mapy??
I tak można 123 raz: NIE MA MAP W NECIE DO TRAVELPILOT FX i NX!!! MAPY DO TYCH URZĄDZEŃ SĄ ZABEZPIECZONE I TRZEBA MIEĆ ORYGINALNY NOŚNIK Z MAPĄ!!!
Nośnik (SD lub DVD) nie musi być nowy - może być używany, bo nie ma czegoś takiego jak przypisanie nośnika do urządzenia. Każdy oryginalny nośnik związany jest z licencją na jego używanie - więc kto ma ten używa legalnie.

Natomiast jeśli chodzi o link do zakupu mapy NX 2013 - służę uprzejmie: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 10-02-2013 o 15:34
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2013, 21:03   #484
jas!ek
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-10-2009
Skąd: W-wa
Model: Mondeo MK4 Titanium Kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 58
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Jeżeli dobrze rozumiem, to wraz z nową mapą jest też aktualizacja samego oprogramowania NXa?
Czy ktoś może napisać, co zmieniło się w oprogramowaniu (najlepiej w stosunku do wersji 5.1 (czy 5.3?) - czyli najnowszej dostępnej w tym temacie?
Albo, jeżeli nie wiecie jakie są zmiany, to opiszcie funkcje nowego oprogramowania...
Gdzieś mignęło mi, że ktoś wspominał o punktach pośrednich, o ulubionych...? Czy wyszukiwanie po adresie w końcu działa jak powinno (czyli kolejne litery zawężają zakres)?

Jeżeli w tym zakresie udało się choć trochę nadgonić przepaść do nawigacji przenośnych ;-), to bardzo wzrośnie moja motywacja zakupu nowej wersji.
jas!ek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2013, 14:55   #485
KrisSzy
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-09-2010
Skąd: Warszawa Ochota
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Ecoboost / Powershift
Rocznik: 2010
Postów: 156
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

W swoim aucie posiadam nawigację NX z mapą z 2012 na DVD. Zakładam więc że ma SP 5.3 bo nawigacja zaktualizowała się po włożeniu nowego nośnika.

Ostanio miałem okazję ostatnio pojeździć autem zastępczym z nawigacją NX (w wersji na kartę) z polskim VC i mam wrażenie że działała trochę inaczej niż moja nawigacja (np możliwość przesuwania mapy palcem ,etc). Nie miałem niestety jak sprawdzić z którego roku posiada mapę. Mam natomiast zdjęcia wersji systemu (przyciśnieciu NC+Menu) i wygląda to zupełnie inaczej niż u mnie:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pytanie w takim razie czy jest może nowy SP ? Czy wymaga to zmiany / aktualizacji SW przez IDS ? Czy jest to różnica wynikająca z faktu że ja mam NX-a na DVD a tne był z mapami na karcie ?
KrisSzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2013, 15:00   #486
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,062
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał jas!ek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli dobrze rozumiem, to wraz z nową mapą jest też aktualizacja samego oprogramowania NXa?...
Z karty aktualizuje się jedynie oprogramowanie nawigacyjne - oprogramowanie podstawowe (MAIN) urządzenia aktualizuje się tylko tak jak to pisano przy upgrade SP...

Cytat:
Napisał KrisSzy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Pytanie w takim razie czy jest może nowy SP ? Czy wymaga to zmiany / aktualizacji SW przez IDS ? Czy jest to różnica wynikająca z faktu że ja mam NX-a na DVD a tne był z mapami na karcie ?
Na pewno jest to różnica wynikająca z faktu, że był to NX SD PLUS, choć nie wyklucza to faktu, że jest może jakiś nowy SP, który jeszcze nie "wyciekł" do netu...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 11-02-2013 o 15:02
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2013, 15:09   #487
jas!ek
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-10-2009
Skąd: W-wa
Model: Mondeo MK4 Titanium Kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 58
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z karty aktualizuje się jedynie oprogramowanie nawigacyjne - oprogramowanie podstawowe (MAIN) urządzenia aktualizuje się tylko tak jak to pisano przy upgrade SP...
Myślałem, że wraz z nową mapą dostaje się całość oprogramowania. Ale to w sumie nie istotne względem mojego pytania, bo oprogramowanie podstawowe jak rozumiem zarządza radiem, CD, klimą itp a nie samymi funkcjami nawigacyjnymi.

To w takim razie moje pytanie powinno dotyczyć różnic w funkcjach między oprogramowanie z mapy 2008 i 2013.
jas!ek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2013, 15:24   #488
KrisSzy
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-09-2010
Skąd: Warszawa Ochota
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Ecoboost / Powershift
Rocznik: 2010
Postów: 156
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Dzięki za odpowiedź. Wydawało mi się że na płycie DVD jest ostatni SP.

Sprawdzę w takim razie co mam w swoim aucie w MAIN_VER_SW i NAV_VER_SW

Mapy na 2012 mam, więc mapy na 2013 raczej nie kupię, raczej dopiero na 2014 bo różnica w zwartości map (autostrady, etc) może być pomijalna.

Pytanie czy serwis forda ma dostęp do SP w wersji późniejszej niż 5.3 i będzie chciał odpłatnie zaktualizować SW samego urządzenia. Nawigacja działa całkiem dobrze jak na moje potrzeby ale brak niektórych funkcjonalności jest lekko irytujące.


Update:

Znalazłem na niemieckim forum odpowiedź. Jest update ale tylko do nxów z kartą pamięci.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ciekawe czy dla wersji z DVD też sie coś pokaże.

Ostatnio edytowane przez KrisSzy ; 12-02-2013 o 10:44 Powód: Aktualizacja info o SP
KrisSzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2013, 19:51   #489
iwan18
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDci
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Witam

W grudniu zakupiłem MK4 z nawigacją NX. Mapy posiadam z 2008r.

Niestety ale po włączeniu nawigacji otrzymuje komunikta " Please insert oryginal data disk ".

Zakupiłem nawet drugą mapę z 2008r i ten sam problem ;/

Po sprawdzeniu wersji softu okazuje się że mam:
MAIN_VER_SW: 0433_080310
REG_VERSION: DI_SWNAVI6.4C1P7.3

Próbuje od dłuzszego czasu ustalić co jest nie tak z NAVI ale domniemam tylko że być może ktoś używał nowszej mapy z 2010 i teraz mapa z 2008r nie będzie działać na tej wersji SW ?

Czy ktoś może to potwierdzić oraz ewentualnie pomóc w rozwiązaniu zagadki i ewentualnym przywróceniu do starszej wersji SW ?

Z góry dziękuje za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
iwan18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2013, 21:23   #490
medyk88
ford::advanced
 
Avatar medyk88
 
Imię: mICHAŁ
Zarejestrowany: 01-02-2012
Skąd: WWA
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 212
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I tak można 123 raz: NIE MA MAP W NECIE DO TRAVELPILOT FX i NX!!! MAPY DO TYCH URZĄDZEŃ SĄ ZABEZPIECZONE I TRZEBA MIEĆ ORYGINALNY NOŚNIK Z MAPĄ!!!
Nośnik (SD lub DVD) nie musi być nowy - może być używany, bo nie ma czegoś takiego jak przypisanie nośnika do urządzenia. Każdy oryginalny nośnik związany jest z licencją na jego używanie - więc kto ma ten używa legalnie.

Natomiast jeśli chodzi o link do zakupu mapy NX 2013 - służę uprzejmie: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
sorki źle się sprecyzowałem
dzięki za linka

aha gadałem z jakas firma z krk i twierdza że za 500pln dołożą jezyk polski i najnowsze mapy

podpucha jakas??
medyk88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
blaupunkt , kuga , mondeo mk4 , navigacja , nawigacja , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.