Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-03-2018, 14:04   #4761
disaster3
ford::average
 
Avatar disaster3
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 31-12-2015
Skąd: Warszawa
Model: Focus III FL/Mondeo V
Silnik: 1.5 EB (183 KM)/1.5 EB (165 KM)
Rocznik: 2015/2019
Postów: 187
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

przypomnij mi, jeździłeś Arteonem 2.0TSI 4x4 280KM? Jeśli tak, to jak to się zachowuje na drodze i w trasie? Czy jest to też komfortowy samochód na dłuższe trasy?

Zastanawia mnie jeszcze porównanie do 430ix-drive GC, w kwocie katalogowej ok. 260k PLN Arteon będzie lepiej wyposażony natomiast z tego co wiem to na osobę fizycznę więcej niż 8-9% rabatu się nie dostanie, natomiast na BMW od 16-20% jest ponoć realne. Wiem, że BMW będzie mniejsze ale akurat to nie jest problem.

__________________
Moja Foczka
disaster3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2018, 14:36   #4762
anastazyy
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-11-2010
Skąd: łódź
Model: FIesta MK7, Superb III
Silnik: 1,4 Pb/2,0pb
Rocznik: MK7 2015,SIII 2018
Postów: 401
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał biner Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A zawiasy poprawili ?bo stuka podobno niemiłosiernie czytałem na forum wymieniają jakieś tuleje ale to nie pomaga.W B8 też z tylu dobija.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
nie odczuwałem dobijania.

Co do 2.0 TSI jest jeden ogar na forum skody który zrobił z tego 444KM i lata już ponad rok. Silnik i skrzynia wytrzymuje.

Bump:
Cytat:
Napisał latar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mondeo EB budzi moje wątpliwości. Jest za wolny jak na swoją moc, ma za wysokie spalanie i nie ma aktywnej redukcji hałasu. 2.0TSI od VAGa jest tu dużo lepszy.

Czy trzeba się obawiać dwulitrowej wysilonej benzyny? Na pewno nie 2.0 TSI. Moje zrobione na 350KM przeżyło bez zająknięcia 48kkm. 20kkm u mnie ze średnią prędkością 113km/h. Ze 40 razy przynajmniej przejechałem nim 100km poniżej 30'. Pierwsze 28kkm przeżył u młodego chłopaka smagającego chyba ostrzej niż ja. Jestem pewien, że żaden dwulitrowy diesel by tego nie przetrzymał.


A wracając do wartości Vignale to według mnie najwięcej oferuje najbardziej nadziane z TwinTDCi. Właśnie takie za 150+k. To jest baaaaardzo mocna alternatywa do premium E z dwulitrowymi dieslami. Dla niektórych tylko znaczek kiepski.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Jeżeli ktoś nie chce mieć już diesla to VAG wydaje się jedyną słuszną alternatywą w pieniądzach do 170k
anastazyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2018, 15:59   #4763
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Nie mam benzyny we krwi i być może tego nie czuję. Ale na co komuś Superb 280KM 4x4 z regulowanym zawiasem za prawie 200 tyś zł że by się jako tako prowadził? Do jakiej jazdy to auto służy - poza dumą z posiadania auta które może wykręcić 6 sek do setki i rozpędzić się teoretycznie, gdzieś na jakiejś autostradzie do 250 km/h ? Jeśli ktoś lubi benzynę, osiągi i frajdę z jazdy to niech weźmie za te pieniądze Mustanga z prawie pięcioma paczkami pod maską, Vką i napedem na tył. Że co? - nie ma bagażnika i tylnej kanapy. A ten Superb to jest z kierowcą firmowym, czy na kanapie wozimy na ostro dzieciaki lub teściową? Czy może chodzi o ten dreszczyk emocji że zostawimy za sobą jakiegoś niskiego, podrasowanego golfa 3 lub 4, względnie wypicowaną na sobotę BMKę?

Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 07-03-2018 o 16:03
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2018, 16:25   #4764
niko123
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-03-2008
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 TI-VTC
Rocznik: 2009
Postów: 236
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

mazda 6 2018 targi Geneva - 2,5 automat 200 ps . 165 tys zl ale całkowicie full czyli wszystko co można w mondeo ma max w cenniku.( zresztą jest tek teraz ciągle ).

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ktoś pisał że mondeo bezkonkurencyjne cenowo ?
Prosze zrobić mondeo za 145 tys zl jak mazda.
Dokadnie wszystkie asystenty, podgrzewania, itp wszystko co można wymysleć za 165 tyś z felgami 19'' gwarancja 5 lat, nawet z rabatami 18% mondeo wyjdzie wiecej.
Czy ktoś kupił mondeo w najbogatrzej wersji + max wsztstkie dodatki płatne na 100% ? bo tyle kosztuje mazda 6 2,5 automat a wy że nie ma konkurencji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Superb też wyjdzie taniej od mondeo.- rabaty 10%.
Mazda 3% ale co z tego jak odejmę w fordzie rabat 18% to i tak mondeo za superbem i mazdą.
Mazda full to jest full a mondeo full w cenniku to golas , potem dobieracie dodatki za 20 tys zł i myslicie ze macie auto full a tak naprawde to okrojone auta, bo full to full a ford ma dziwny cennik.
__________________
Regulamin $23

Ostatnio edytowane przez niko123 ; 07-03-2018 o 20:40
niko123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2018, 16:26   #4765
anastazyy
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-11-2010
Skąd: łódź
Model: FIesta MK7, Superb III
Silnik: 1,4 Pb/2,0pb
Rocznik: MK7 2015,SIII 2018
Postów: 401
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie mam benzyny we krwi i być może tego nie czuję. Ale na co komuś Superb 280KM 4x4 z regulowanym zawiasem za prawie 200 tyś zł że by się jako tako prowadził? Do jakiej jazdy to auto służy - poza dumą z posiadania auta które może wykręcić 6 sek do setki i rozpędzić się teoretycznie, gdzieś na jakiejś autostradzie do 250 km/h ? Jeśli ktoś lubi benzynę, osiągi i frajdę z jazdy to niech weźmie za te pieniądze Mustanga z prawie pięcioma paczkami pod maską, Vką i napedem na tył. Że co? - nie ma bagażnika i tylnej kanapy. A ten Superb to jest z kierowcą firmowym, czy na kanapie wozimy na ostro dzieciaki lub teściową? Czy może chodzi o ten dreszczyk emocji że zostawimy za sobą jakiegoś niskiego, podrasowanego golfa 3 lub 4, względnie wypicowaną na sobotę BMKę?
Chodzi o.duże kombi do przewozu dwójki dzieci z całym bagazem. Fan z codziennej jazdy do pracy. Potrzebny był napęd 4x4 moc.jest przy okazji. Nie ma w konfiguracji tego napędu ze slabsza benzyna. Ot takie moje wytłumaczenie. Aaa I.jest to auto za 164k A nie prawie 200k. Jakbym chciał wydać prawie 200 to bym nie kupił skody.
Co do mustanga to pewnie prędzej czy pozniej kupię jako 3 auto do jazdy w weekendy.

Wysłane z mojego LG G6 przy użyciu Tapatalka
anastazyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2018, 16:41   #4766
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał anastazyy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chodzi o.duże kombi do przewozu dwójki dzieci z całym bagazem. Fan z codziennej jazdy do pracy. Potrzebny był napęd 4x4 moc.jest przy okazji. Nie ma w konfiguracji tego napędu ze slabsza benzyna. Ot takie moje wytłumaczenie. Aaa I.jest to auto za 164k A nie prawie 200k. Jakbym chciał wydać prawie 200 to bym nie kupił skody.
Co do mustanga to pewnie prędzej czy pozniej kupię jako 3 auto do jazdy w weekendy.

Wysłane z mojego LG G6 przy użyciu Tapatalka
Ale jaki fan z jazdy możesz jadąc tym do pracy (min 80% czasu w mieście) i wioząc ze sobą dodatkow stadko dopiero co nakarmionych małych pociech na tylnym siedzeniu? Ile potencjału auta wykorzystujesz: 20-30 procent? Tyle co oferuje 1.4 TSI z jedną ośką? Więcej emocji dostarczysz kupując elektryka albo dobrą hybrydę na rozwózkę rodziny i dojazd do pracy. A zaoszczędzoną z ekspolatacji kasę wydasz na wypożyczenie np. Panamery na wypad wakacyjny. Przy wyjazdach rodzinnych to jedyna zaleta taka, że nie musisz narzekać, że trzeba znowu się zatrzymać (średnio raz na 2-3 godziny trasy) na siku bo i tak zbiornik wymaga dotankowania.

Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 07-03-2018 o 16:43
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2018, 16:46   #4767
anastazyy
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-11-2010
Skąd: łódź
Model: FIesta MK7, Superb III
Silnik: 1,4 Pb/2,0pb
Rocznik: MK7 2015,SIII 2018
Postów: 401
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale jaki fan z jazdy możesz jadąc tym do pracy (min 80% czasu w mieście) i wioząc ze sobą dodatkow stadko dopiero co nakarmionych małych pociech na tylnym siedzeniu? Ile potencjału auta wykorzystujesz: 20-30 procent? Tyle co oferuje 1.4 TSI z jedną ośką? Więcej emocji dostarczysz kupując elektryka albo dobrą hybrydę na rozwózkę rodziny i dojazd do pracy. A zaoszczędzoną z ekspolatacji kasę wydasz na wypożyczenie np. Panamery na wypad wakacyjny. Przy wyjazdach rodzinnych to jedyna zaleta taka, że nie musisz narzekać, że trzeba znowu się zatrzymać (średnio oraz na 2-3 godziny trasy) na siku bo i tak zbiornik wymaga dotankowania.
Dzieci rozwozi.zona małym autem (FIESTA). Duże kombi kupione na wszystkie wyjazdy - praktycznie nie ma.weekendu żebyśmy z całym.majdanem gdzieś nie jechali -min 60km. Mam ta przyjemność ze jadąc do pracy i z pracy praktycznie nie stoję w korkach. Poza tym lubię sobie czasem wieczorem pojeździć bez celu. Wolę używać do tego 2.0 to niż 1,4. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego LG G6 przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez anastazyy ; 07-03-2018 o 16:49
anastazyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2018, 16:53   #4768
niko123
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-03-2008
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 TI-VTC
Rocznik: 2009
Postów: 236
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Mojej żonie kupiłem fieste i mam mazde 6 , fiesta w swojej klasie to najlepiej się prowadzące auto, 1.0 140 ps ale jak jedzieee.. pokonywanie zakrętów coś pięknego, testowałem mazde 2 i nie dawała mi tyle radości. o innych nie wspomnę, układ kierowniczy i precyzja skrzyni manualnej to mazda 2 po fieście ale fiesta bije inne małe autka.
Raz jechałem nowa fabia - to było strasznie nudne doświadczenie.
__________________
Regulamin $23
niko123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2018, 17:02   #4769
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Szkoda że na TrafiCar (przyznajmniej w Krakowie) tylko Clio i Corsy. Może ktoś wreście wpadnie na pomysł i zacznie podstawiać coś ciekawszego - jestem pewien, że nawet gdyby korzystanie kosztowało kilka razy więcej niż ten segment B to praktycznie nie stałoby to na poboczu (jak niektóre Trafiki robią to nie raz po kilka dni). A jak w innych miastach - spotkał się ktoś z jakimś budzacym emocję "sharingiem"?
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2018, 17:36   #4770
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał niko123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Prosze zrobić mondeo za 165 tys zl jak mazda.
Zrobiłem. Cennik zaznaczony z góry na dół minus rabat 18%. :-)
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.