Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-04-2010, 12:01   #451
Mario16
ford::average
 
Avatar Mario16
 
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Kielce
Model: Galaxy GHIA
Silnik: 2,3 + LPG
Rocznik: 2002
Postów: 154
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Witam ! Niestety nie doczekałem się na pomoc we wcześniejszym zapytaniu i mam problem. Zakupiłem takie coś i nie komunikuje się z moim autem: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . Mam pełną wersję vag com 409 i 311 . Na 409 zgłasza że auto jest niekompatybilne, natomiast na 311 wyskakuje coś komunikat że ma problem w połączeniu się z kablem choć na teście wszystko OK. Potrafi mi ktoś łopatologicznie wyjaśnić co jest nie tak ??!!

Mario16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2010, 14:08   #452
Grzenio
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-02-2010
Skąd: Małopolska
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI 130PS
Rocznik: 2003
Postów: 143
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

A jak pisałem wielokrotnie, żeby darować sobie te niestabilne chińskie podróbki to mnie nie słuchacie. Lepiej dołożyć trochę grosza i kupić coś lepszego.

Jesli konfigurację sprzętu zrobiłeć prawidłowo i dalej nie działa to oddaj ten interfejs sprzedającemu.
Grzenio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2010, 16:38   #453
Mario16
ford::average
 
Avatar Mario16
 
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Kielce
Model: Galaxy GHIA
Silnik: 2,3 + LPG
Rocznik: 2002
Postów: 154
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Cytat:
Napisał Grzenio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jak pisałem wielokrotnie, żeby darować sobie te niestabilne chińskie podróbki to mnie nie słuchacie. Lepiej dołożyć trochę grosza i kupić coś lepszego.

Jesli konfigurację sprzętu zrobiłeć prawidłowo i dalej nie działa to oddaj ten interfejs sprzedającemu.
Parę stron wcześniej prosiłem o pomoc ale nikt się nie kwapił !! a ja nie mam wieczności ! stefano pisał że na "niebieskim" śmigają, po instalacji kabel jak i program działa nie łączy mi się z AUTEM mam 2 kable i to samo więc to nie wina samego kabla bo obydwa się nie łączą i na obydwu jest to samo !! Firma z "Krakowa" którą polecaliście też nie pomogła !! Auto tydzień temu było podłączone do VAG-com 311 na niebieskim kablu i wszedł w airbag i ABS a teraz nic więc O CO KAMAN ?!? Może wreszcie pomoże ktoś kto ma fest pojęcie lub taką samą jednostkę jak ja i coś konkretnego zapoda chętnie to kupię !! Czekam na pomoc !
Mario16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2010, 19:46   #454
endriu.kom
ford::advanced
 
Avatar endriu.kom
 
Imię: Endriu
Zarejestrowany: 15-08-2007
Skąd: A czy to ważne?...
Model: Galaxy
Silnik: 1.9TDI 115PS
Rocznik: 2001.
Postów: 331
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Jak powinien wyglądać prawidłowo wykres w TDI timing dla silnika AFN?. W necie jest tak namieszane, że już nic nie kumam. Jedni piszą, że jak najbliżej niebieskiej linii inni, że jak najbliżej zielonej (ale pod nią) a inni znowu, że równo w połowie między zieloną a niebieską linią.
endriu.kom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2010, 14:58   #455
MisiekK
ford::average
 
Avatar MisiekK
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 21-02-2007
Skąd: Szczecin-Gdynia
Model: FORD S-MAX MK2 FL
Silnik: 2.0TDCI 150PS
Rocznik: 2020
Postów: 81
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

kilka konkretnych pytań:
- czy instalacja tempomatu wymaga dodatkowych podłączeń oprócz taśmy w kierownicy i zaprogramowania VAGiem?
- czy można gdzieś ustawić rozmiar koła (widziałem to gdzieś na forum chyba Audi), bo zmieniłem kapcie na 205/60/R16 zamaist na /55 i teraz licznik pokazuje dokładnie tyle ile jadę (a chciałbym mieć margines no i spalanie wzrosło).

Tłumaczenie z niemieckiego przydatne ale zrobił je chyba translator online bo większość jest nie do zrozumienia.

Możnaby rozbić ten wątek na VAG/ działy tematyczne bo rośnie i rośnie...
__________________
poprzednio GALAXY MKI 2,8V6, Galaxy MK2 1,9TDI 130PS, Galaxy MK3 2.0TDCI 163PS, Kuga MK2 2.0TDCI 150PS
MisiekK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2010, 16:35   #456
manka77
ford::average
 
Avatar manka77
 
Zarejestrowany: 22-07-2006
Skąd: Tychy
Model: S-MAX
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 74
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Witam
Bawiłem się ostatnio Vag-iem uaktywniając sobie kontrolkę zapięcia pasów w/g instrukcji STEFANO czyli kodowaniem licznika [17]
Miałem 13101 zmieniłem na 15101 i kontrolka zaczęła działać, ale jadać samochodem bez zapiętych pasów komputer nic nie pokazywał o braku zapięcia.
Pytanie czy w Galaxy oprócz kontrolki jest sygnalizacja niezapiętych pasów ???

Idąc dalej zabawą Vag-iem doczytałem na forum o WSKAZANIACH SERWISOWYCH a tam mam liczbę 0- Stały termin bez czujnika poziomu oleju (QG0) , więc spróbowałem zamiast O dać 2 - Stałe z czujnikiem poziomu oleju (QG2) i uruchomiłem ponownie stacyjkę po zapisie. Powstała mi liczba z 15101 na 15121.
Po włączeniu stacyjki zaczęła migać kontrolka ciśnienia i poziomu oleju (pomarańczowa)
sygnał dźwiękowy i napis OIL SENSOR WORKSHOP.
Później odczytałem błędy i wyskoczył błąd
Software Coding: 15121
Work Shop Code: WSC 05311
1 Fault Found:
00562 - Sensor for Oil Level/Temperature (G266)
30-00 - Open or Short to B+


Co on oznacza ?
Pytanie czy powinienem włączać ten czujnik czy nie, a jeśli tak to co powinienem zrobić aby usterka znikła?

SORRY za chaos w moim poście.
manka77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2010, 22:06   #457
MisiekK
ford::average
 
Avatar MisiekK
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 21-02-2007
Skąd: Szczecin-Gdynia
Model: FORD S-MAX MK2 FL
Silnik: 2.0TDCI 150PS
Rocznik: 2020
Postów: 81
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

kolego jakbyś poczytał wcześniej opisałem problem i sam sobie po dłuzszym czasie odpowiedziałem - miałem ten komunikat bo brak u mnie czujnika oleju - u Ciebie też dlatego sie pojawił jak włączyłeś tryb z jego testowaniem (powiązane jest to jak zauważyłeś z rodzajem liczenia wizyt serwisowych).
Nie wyobrażaj sobie że cokolwiek odpalisz VAgiem to zadziała - nawet tempomat żeby załączyć musi mieć fizycznie manetkę.
__________________
poprzednio GALAXY MKI 2,8V6, Galaxy MK2 1,9TDI 130PS, Galaxy MK3 2.0TDCI 163PS, Kuga MK2 2.0TDCI 150PS
MisiekK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2010, 22:48   #458
Marcus171
ford::average
 
Avatar Marcus171
 
Zarejestrowany: 18-09-2009
Skąd: 100-lica
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI 90KM
Rocznik: 1999
Postów: 79
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Jesli chodzi o te kabelki obd to trzeba pamietac ze podlaczamy zawsze do tego samego gniazda usb na ktorym zostal podlaczony i zainstalowany za pierwszym razem bo inaczej nic nie bedzie dzialalo.
Marcus171 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2010, 11:30   #459
Mario16
ford::average
 
Avatar Mario16
 
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Kielce
Model: Galaxy GHIA
Silnik: 2,3 + LPG
Rocznik: 2002
Postów: 154
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Cytat:
Napisał Marcus171 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jesli chodzi o te kabelki obd to trzeba pamietac ze podlaczamy zawsze do tego samego gniazda usb na ktorym zostal podlaczony i zainstalowany za pierwszym razem bo inaczej nic nie bedzie dzialalo.
Jeśli to jest odpowiedź do mojego postu to nadmieniam że u mnie nie ma problemu z połączeniem kabla do laptopa tylko komunikacji programu VAG za pomocą kabla OBDII z SAMOCHODEM i jego podzespołami jak chociażby ABS czy AIRBAG !!
Mario16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2010, 12:44   #460
Marcus171
ford::average
 
Avatar Marcus171
 
Zarejestrowany: 18-09-2009
Skąd: 100-lica
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI 90KM
Rocznik: 1999
Postów: 79
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

No właśnie o to mi chodzi ponieważ jeśli podłączysz kabel do innego gniazda usb niż to na którym został on zainstalowany to nie będzie komunikacji z autem, ja właśnie tak miałem.
A druga sprawa to ustawienie portu com musi być na com 2 i dobrze jest zmniejszyć czas dostępu.
Marcus171 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka , elektryka , interfejs diagnostyczny , kod



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.