Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-11-2018, 07:24   #451
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Nowy Focus 2018 - wyciek zdjęć przed premierą

Cytat:
Napisał Redziu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powiem szczerze ze nie wyobrazam sobie focusa st line na 16 calach.. to poprostu nie wyglada, a to ze spalanie lekko wieksze czy przyspeszenie to juz sa minimalne roznice, ktorych potencjalny kowalski nie zauważy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niższego komfortu też oczywiście nie odczuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wzruszyła mnie twoja historia....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał palusik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przyspieszenie w granicach 0,1-0,5 jest nieodczuwalne w codziennym użytkowaniu. 18 wiadomo że zawsze pogorszą komfort, dlatego wziąłem adaptacyjne zawieszenie, nauczony jazdą Leonem na 18 cala czy innymi autami z naleśnikami a nie oponami.
To nie chodzi tylko o głupie 0,1-0,5 s, a ogólnie o dynamikę, gorszą elastyczność, znacznie większą mękę przy dochodzeniu do wyższych prędkości czy do v.max......całokształt jest gorszy, bo do tego dochodzi gorszy komfort, wyższe spalanie, szybsze zużycie hamulców i zawieszenia, onanizować się można jedynie wyglądem, fele 18" z oponami 235 w aucie o mocy 150-180 KM do niczego nie są potrzebne poza szpanowaniem wyglądem, ale każdy se robi co chce.....mam to w dupie...., sygnalizuję jedynie problem dla naśladowców.....
Kompromisem dobrym w tym aucie są 215/50R17 i to jest absolutnie sensowny max....


Ostatnio edytowane przez zombie6 ; 26-11-2018 o 07:34
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2018, 08:13   #452
mskgs
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-07-2015
Skąd: Kraków
Model: Mazda 3
Silnik: 2.0 Skyactiv-G 150 KM
Rocznik: 2022
Postów: 313
Domyślnie Odp: Nowy Focus 2018 - wyciek zdjęć przed premierą

Strasznie na siłę próbujesz wcisnąć swoje zdanie, mimo że gość Ci już któryś raz pisze, że jemu wady z tytułu posiadania felg 18" nie przeszkadzają. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mskgs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2018, 09:31   #453
palusik
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 09-10-2018
Skąd: Katowice
Model: Focus
Silnik: 1.5
Rocznik: 2019
Postów: 8
Domyślnie Odp: Nowy Focus 2018 - wyciek zdjęć przed premierą

Na dodatek bez rzetelnych informacji, pomiarów i danych. Kolega sprzedaj swoje zdanie, a to jak wiadomo jest jak dupa, każdy ma swoje. Dodatkowo to: "....." i błędy. Jak chcemy kogoś przekonać do swojego zdania to trzeba zacząć od pisania dobrze w danym języku.

Pomijając już kwestie zrozumienia innego człowieka. Dla niektórych wygląd jest ważniejszy niż spalanie czy prędkość maksymalna. Focus nie jest autem do szybkiej jazdy, nic w tym aucie nie nadaje się do tego. Od tego są zupełnie inne auta i zupełnie inna cena.

Ostatnio edytowane przez palusik ; 26-11-2018 o 09:36
palusik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2018, 14:56   #454
megatomasz
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 20-03-2013
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 3
Domyślnie Odp: Nowy Focus 2018 - wyciek zdjęć przed premierą

Koledzy,
nie znam się więc wtrącę swoje 3gr. Przy szerszych oponach auto prowadzi się bardziej 'gokartowo', co kto lubi. Mi to odpowiada, ale ze względu na przebiegi muszę liczyć koszty spalania i walce 235, pomimo fajnego wyglądu, nie wchodzą w grę. To, że vmax się zmniejsza to oczywiste, ale pominęliście kwestię hamowania. Na 18-tkach z szerokością 235 na równej drodze zatrzymacie się szybciej, na kocich łbach taka opona może trochę skakać i wydłużyć drogę hamowania. Co kto lubi.
megatomasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2018, 18:09   #455
palusik
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 09-10-2018
Skąd: Katowice
Model: Focus
Silnik: 1.5
Rocznik: 2019
Postów: 8
Domyślnie Odp: Nowy Focus 2018 - wyciek zdjęć przed premierą

Kto co lubi

W każdym razie: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Test adaptacyjnych świateł, trochę "domowy" ale widać.
palusik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2018, 20:14   #456
Redziu
ford::beginner
 
Avatar Redziu
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 09-11-2013
Skąd: Bydgoszcz
Model: MK 4
Silnik: 1.5 EB 182KM
Rocznik: 2018
Postów: 33
Domyślnie Odp: Nowy Focus 2018 - wyciek zdjęć przed premierą

Cytat:
Napisał zombie6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niższego komfortu też oczywiście nie odczuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wzruszyła mnie twoja historia....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:

To nie chodzi tylko o głupie 0,1-0,5 s, a ogólnie o dynamikę, gorszą elastyczność, znacznie większą mękę przy dochodzeniu do wyższych prędkości czy do v.max......całokształt jest gorszy, bo do tego dochodzi gorszy komfort, wyższe spalanie, szybsze zużycie hamulców i zawieszenia, onanizować się można jedynie wyglądem, fele 18" z oponami 235 w aucie o mocy 150-180 KM do niczego nie są potrzebne poza szpanowaniem wyglądem, ale każdy se robi co chce.....mam to w dupie...., sygnalizuję jedynie problem dla naśladowców.....
Kompromisem dobrym w tym aucie są 215/50R17 i to jest absolutnie sensowny max....
Urzekło mnie to co napisales Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ile razy bede jechal Vmax ? ile razy ruszam od 0-100km/h w miescie ? Jaka jest ogromna rożnica w spalaniu ? Gdybym patrzyl na spalanie bym nie bral Ecoboosta 182KM w benie tylko diesla 120 i tyle ? Twoje argumenty poprostu do mnie nie przemawiaja chociaz sa racjonalne. Chodzi o to ze nie wszyscy sa tacy jak Ty eko oszczedni ludzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pozdrawiam

Bump:
Cytat:
Napisał mskgs Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Strasznie na siłę próbujesz wcisnąć swoje zdanie, mimo że gość Ci już któryś raz pisze, że jemu wady z tytułu posiadania felg 18" nie przeszkadzają. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzieki widze ze chociaż ktos mnie rozumie i wie ze nie tylko w aucie liczy sie spalanie i komfort, frajda z jazdy na 18 w zakretach robi swoje. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał palusik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kto co lubi

W każdym razie: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Test adaptacyjnych świateł, trochę "domowy" ale widać.
Te światła działają zajebiście testowałem w nocy z kumplem. Przykładem jest to ze mam długie światła jadąc za nim, które oświetlają pobocze jemu i mi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W momencie kiedy nadjeżdża auto z naprzeciwka, światła automatycznie obniżają się z lewej strony a na aucie przede mną widać taki czarny kwadrat zapobiegający oślepianiu auta poprzedzającego. Może nie są to tanie lampy ale jest to element w tym samochodzie, który robi na mnie największe wrażenie.

Ostatnio edytowane przez Redziu ; 26-11-2018 o 20:26
Redziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2018, 21:20   #457
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Nowy Focus 2018 - wyciek zdjęć przed premierą

Teraz uogólnię ale za dużo już tej zarazy na drogach: Nienawidzę adaptacyjnych świateł w innych samochodach niż ten którym jadę!

Już mnie to wkurza totalnie. Jedzie taki kierownik za mną i pomimo, że mam fotochromatyczne boczne lusterka to co chwilę wali mi swoimi długimi po nich bo mu paluch nie nadąża. Moje lusterka też nie zdążą się dopasować jak co chwilę wali i nie wali, wali i nie wali. Wnerw. Najpierw próbuję mu dać do zrozumienia depcząc z dużą częstotliwością po hamulcu ale nie zwalniając tylko migając stopami. Jeśli nie ogarnie to mrygam swoimi długimi przed siebie. Jeśli dalej nie ogarnia to wymuszam aby mnie wyprzedził i jadę za nim na długich. Już wtedy mam wnerwa jak 150. A w każdym samochodzie mam czym świecić.

Mijanie takie samochodu z naprzeciwka jest w porządku na drodze jednojezdniowej dwupasmowej. Każdy inny przypadek to koszmar i ból oczu. Zdecydowanie najgorzej jest na autostradach i ekspresówkach. Kierownik takiego high tecu myśli, że jest cacy ale nie jest. Kamera patrzy zbyt wąsko. Nie widzi, że 3 pasy na lewo coś jedzie a jak widzi to z opóźnieniem. I wali ten taki i owaki długimi. A już całkowity dramat robi się kiedy bariera kompensacyjna zasłania światła samochodów jadących z naprzeciwka. Na naszych autostradach są też takie śmieszne wysokie bariery między jezdniami. Osobówki się nie widzą ale kierowcy tirów siedzą powyżej tego czegoś. Oczywiste jest, że ich światła są schowane więc bam po oczach.

Paluch zasłaniający jest beznadziejny, projektorowe lepsze, matrycowe ledy jeszcze lepsze ale żadne z tych rozwiązań nie jest doskonałe. Jedne oślepiają bardziej, drugie mniej ale dostając regularną salwę po oczach cud, że łeb nie pęka.

Błagam was, wyłączajcie to na ekspresówkach i autostradach. Taki mam tryb, że rocznie haraczę 50-60kkm w nocy i cierpliwość mi się dawno skończyła :/
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2018, 21:24   #458
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Nowy Focus 2018 - wyciek zdjęć przed premierą

No, i to jest rzetelny głos rozsądku, oparty na doświadczeniu. A reszta wiary jara się byle czym nowym, w myśl szczeniackiej zasady "byle dalej, szybciej, mocniej czy jaśniej" itp.

Ta adaptacja jest siusiaka warta i też mnie wnerwia. Tylko na razie pasywnie (bo mało jeżdżę, 40 km mam do pracy), ale ilość tych gniotów na drogach się zwiększa i ciężko będzie z tym spokojnie żyć.

Ostatnio edytowane przez weuek ; 26-11-2018 o 21:27
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2018, 07:25   #459
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Nowy Focus 2018 - wyciek zdjęć przed premierą

Cytat:
Napisał Redziu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chodzi o to ze nie wszyscy sa tacy jak Ty eko oszczedni ludzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pozdrawiam
Ty naprawdę nie czytasz ze zrozumieniem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale nie ma sensu kontynuować rozmowy, bo merytoryczne argumenty i tak są niegrzecznie wycinane, gdyż komuś nie pasują....żenada....

Bump:
Cytat:
Napisał palusik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nieistotny bełkot.
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2018, 08:04   #460
palusik
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 09-10-2018
Skąd: Katowice
Model: Focus
Silnik: 1.5
Rocznik: 2019
Postów: 8
Domyślnie Odp: Nowy Focus 2018 - wyciek zdjęć przed premierą

Cytat:
Napisał latar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz uogólnię ale za dużo już tej zarazy na drogach: Nienawidzę adaptacyjnych świateł w innych samochodach niż ten którym jadę!

Już mnie to wkurza totalnie. Jedzie taki kierownik za mną i pomimo, że mam fotochromatyczne boczne lusterka to co chwilę wali mi swoimi długimi po nich bo mu paluch nie nadąża. Moje lusterka też nie zdążą się dopasować jak co chwilę wali i nie wali, wali i nie wali. Wnerw. Najpierw próbuję mu dać do zrozumienia depcząc z dużą częstotliwością po hamulcu ale nie zwalniając tylko migając stopami. Jeśli nie ogarnie to mrygam swoimi długimi przed siebie. Jeśli dalej nie ogarnia to wymuszam aby mnie wyprzedził i jadę za nim na długich. Już wtedy mam wnerwa jak 150. A w każdym samochodzie mam czym świecić.

Mijanie takie samochodu z naprzeciwka jest w porządku na drodze jednojezdniowej dwupasmowej. Każdy inny przypadek to koszmar i ból oczu. Zdecydowanie najgorzej jest na autostradach i ekspresówkach. Kierownik takiego high tecu myśli, że jest cacy ale nie jest. Kamera patrzy zbyt wąsko. Nie widzi, że 3 pasy na lewo coś jedzie a jak widzi to z opóźnieniem. I wali ten taki i owaki długimi. A już całkowity dramat robi się kiedy bariera kompensacyjna zasłania światła samochodów jadących z naprzeciwka. Na naszych autostradach są też takie śmieszne wysokie bariery między jezdniami. Osobówki się nie widzą ale kierowcy tirów siedzą powyżej tego czegoś. Oczywiste jest, że ich światła są schowane więc bam po oczach.

Paluch zasłaniający jest beznadziejny, projektorowe lepsze, matrycowe ledy jeszcze lepsze ale żadne z tych rozwiązań nie jest doskonałe. Jedne oślepiają bardziej, drugie mniej ale dostając regularną salwę po oczach cud, że łeb nie pęka.

Błagam was, wyłączajcie to na ekspresówkach i autostradach. Taki mam tryb, że rocznie haraczę 50-60kkm w nocy i cierpliwość mi się dawno skończyła :/
Ciekawe spojrzenie, nie wiedziałem. Chyba mało jeżdżę*bo nie doświadczam tego. Sam wziąłem te światło w pakiecie i się tak nie zastanawiałem nad tym. Będę pamiętał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
palusik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.