Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-11-2017, 20:03   #4401
qlszef
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 29-01-2009
Skąd: Katowice
Model: Lexus ES. Był Mondeo MKIV 1.8TDCI oraz Mondeo MKV Hybrid
Silnik: hybrid
Rocznik: 2021
Postów: 54
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

piekantrop - ja nie mówiłem nigdzie że A4 jest słabo zmontowany. Mnie nie podoba się dizajn wnętrza. Wiadomo, że to subiektywne. Oblookałem kilka droższych wersji i nie wyrwało mnie z butów. Za to C klasa nawet w podstawie mi się podoba. I to nie jest ta że ulega magii Mercedesa. Poprzednia C klasa wg mnie była absolutnie słaba wewnątrz i tu znowu mam na myśli desing

qlszef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2017, 20:48   #4402
leszek
ford::professional
 
Zarejestrowany: 25-02-2004
Model: mk5 mk3 mkI
Silnik: 2,0, V6 1,8
Rocznik: 15,04 95
Postów: 1,328
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał prokop123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2.0 EB 240 KM nie ma 7.5 do setki ?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
mi na oscylatorze wyszło 7,0/100km program Torque Lite w zimę idzie zejść poniżej 7s
leszek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2017, 22:28   #4403
proarnes
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-05-2017
Skąd: Kraków
Model: Citroen C5
Silnik: HDi
Rocznik: 2010
Postów: 0
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał qlszef Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
piekantrop - ja nie mówiłem nigdzie że A4 jest słabo zmontowany. Mnie nie podoba się dizajn wnętrza. Wiadomo, że to subiektywne. Oblookałem kilka droższych wersji i nie wyrwało mnie z butów. Za to C klasa nawet w podstawie mi się podoba. I to nie jest ta że ulega magii Mercedesa. Poprzednia C klasa wg mnie była absolutnie słaba wewnątrz i tu znowu mam na myśli desing
ciekawa dyskusja sie wywiązała. sam rozglądam się obecnie za autem. jestem neutralny bo nigdy nie jezdziłem ani fordem ani audi. wygląd i design to kwestia gustu ale wykonczenie i materiały mkV i A4 zupełnie inna liga. podobnie jeśli chodzi o multimedia i ich obsługę. w A4 ekran nie jest dotykowy i nie ma zupełnie takiej potrzeby bo touchpad i pokrętło działą świetnie - miałem A4 na cały dzien na testy wiec troche się tym pobawiłem

na poczatku byłem nastawiony na mkV ale niestety automat w silnikach benzynowych jest slaby i to właściwie wyeliminowało dla mnie ten samochód. po przeczytaniu tej dyskusji musze jeszcze wybadac klase C.
proarnes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2017, 00:10   #4404
pitekantrop
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-11-2016
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 82
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Nigdy nie zapomnę tego rozczarowania po odbyciu jazdy próbnej mk5 2.0 EB 203 KM A/T. Powiedziałem sprzedawcy, że słabo ciągnie jak na 160 KM, bo myślałem, że to 1.5 EB. Jak mi powiedział, że to jest 2.0 203 KM, to mnie zatkało. Potem sprawdziłem w katalogu - prawie 9 s do setki, jak w 150-konnym Passacie. Okropna wydajność, jak w jakimś amerykańskim krążowniku (w sumie to nim trochę jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). Chyba bym wolał manuala, niż taki zamulony automat, w którym kick-down trwa wieki. Nie rozumiem, dlaczego w benzynach nie ma skrzyń PS. W wielu miejscach widać, że Mondeo to amerykański projekt odstający trochę technologicznie od Europy i gdyby nie ten bad-look i legendarne prowadzenie to chyba kiepsko by z nim było. Na szczęście w TDCI jest PS, bo Mondeo TDCI to król wśród samochodów dla przedstawicieli handlowych w Niemczech i UK, więc musieli ogarnąć temat skrzyni, albo się zwijać z Europy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez pitekantrop ; 13-11-2017 o 00:38
pitekantrop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2017, 00:30   #4405
fordes
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 05-04-2010
Skąd: małopolska
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 209
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał pitekantrop Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie rozumiem, dlaczego w benzynach nie ma skrzyń PS
One nie lubią zbyt wysokich obrotów.
fordes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2017, 07:36   #4406
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał pitekantrop Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Coś kręcicie z tym A4. Siedziałem w tym w salonie i było to najbardziej dopracowane do perfekcji wnętrze jakie widziałem w segmencie D.
Jakie aspekty bierzesz pod uwagę mówiąc "najlepiej dopracowane wnętrze". Ja odnoszę się do wrażeń pasażera / kierowcy. Moga być subiektywne - ale co uważasz że tą perfekcję, jakie aspekty? Mówi się o jakości materiałów, ale jak to się ocenia i mierzy?

Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 13-11-2017 o 07:49
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2017, 08:21   #4407
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał proarnes Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w A4 ekran nie jest dotykowy i nie ma zupełnie takiej potrzeby bo touchpad i pokrętło działą świetnie - miałem A4 na cały dzien na testy wiec troche się tym pobawiłem.
To ja pisałem, że jest dotykowy ale chyba wyprzedziłem trochę fakty. Widziałem w robocie jak chłopaki mieli na stole ~10'' ekran z Audi. Był dotykowy do tego miał kontroler. Oni tam na niskim poziomie w systemie coś grzebią. Mówili, że do A4. Myślałem, że aktualnego ale może do lifta albo następnej generacji. Nie wnikałem.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] to są rzeczy których nie da się zmierzyć. Jakość materiałów jakie miałaby kryteria? Ciężko skalę ustalić ale już spasowanie i dopasowanie elementów bardzo łatwo odczuć osobiście. Wystarczy wsiąść na kilka minut. Wszystko czego się dotyka i szarpie w Audi jest jakieś takie solidniejsze. Jak przyciskasz jakiś przycisk to rusza się tylko przycisk a nie przycisk i cały panel. Jak opierasz łokieć na podłokietniku to ugina się tylko pianka pod skórą. Jak ciągniesz za uchwyt żeby zamknąć drzwi to tylko zawias się rusza. W MK5 np jak pociągniesz za niego to rusza się on względem podłokietnika tak o jakieś 0,2-0,5mm.
Ja nie mówię, że to jakiś problem. Póki nie trzeszczy to z pewnością żaden. Pewnie 90% ludzi nawet nie zwróci na to uwagi. Jest coś we wnętrzach Audi, że ma się wrażenie jazdy czymś lepszym jakościowo. Stylistycznie mi nie pasuje.

A tak dla porównania to zastanawiałem się latem czy nie kupić nowej Serii 5 G30. Wziąłem ją na 2 tygodnie do pojeżdżenia, zrobiłem ponad 3kkm. I jeśli chodzi o wnętrze to tak:
- części dzielonego podłokietnika o siebie ocierały pod obciążeniem (jak się na niego oparłem) i piszczały, wystarczyło by pewnie jakimś mleczkiem do skóry posmarować i byłoby po sprawie ale w samochodzie który miał 2 miesiące i 1kkm przebiegu to słabo
- jak się naciskało klawisze skrótów wokół pokrętła iDrive to cały panel lekko się też uginał
- uchwyt do zamykania drzwi składał się z dwóch elementów, wystarczyło go chwycić żeby trzeszczało
- manetka do włączania wycieraczek była źle odlana i miała na rancie zadzior, którym można było się solidnie drapać w palucha

Kiedyś jeździłem Serią 3 (wiadomo, że to kaszana jakościowa). Była świeżutka. Kanapa nie rozkładana. I co? I kolebotała i dzwoniła na nierównościach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała

Ostatnio edytowane przez latar ; 13-11-2017 o 08:25
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2017, 08:56   #4408
pitekantrop
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-11-2016
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 82
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakie aspekty bierzesz pod uwagę mówiąc "najlepiej dopracowane wnętrze". Ja odnoszę się do wrażeń pasażera / kierowcy. Moga być subiektywne - ale co uważasz że tą perfekcję, jakie aspekty? Mówi się o jakości materiałów, ale jak to się ocenia i mierzy?
Takie, że nie byłem w stanie się przyczepić do żadnego szczegółu.

Minimalistyczna stylistyka, wszystko uporządkowane i ergonomiczne. Miękkie materiały wysokiej jakości, równo spasowane. Całokształt sprawiał luksusowe wrażenie. Dla mnie aktualnie wnętrze nr 1 w segmencie.
pitekantrop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2017, 20:31   #4409
qlszef
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 29-01-2009
Skąd: Katowice
Model: Lexus ES. Był Mondeo MKIV 1.8TDCI oraz Mondeo MKV Hybrid
Silnik: hybrid
Rocznik: 2021
Postów: 54
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

latar - co masz na myśli że seria 3 to taka kaszana? Pytam z ciekawości bo nie mam ani nie planuję zakupu takiego autaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z tą jakością to moim zdaniem jest tak jak opisał kolega Latar. Spasowanie jest dość łatwo samemu ocenić a co do materiałów co ja to dzielę tak: są auta które mają sporo we wnętrzu takiego plastiku jak tacka z McDonalds. Ten plastik jest taki śliski, twardy itp. To cec***e materiały niskiej jakości. A są też plastiki (tworzywa) które w dotyku są takie gumkowate. Ostatnio utkwiło mi w pamięci coś takiego w Lexusie IS. Nawet jeśli plastik nie jest taki gumkowaty to jego powierzchnia i tak nie jest totalnie śliska. To dość łatwo wyczuć. W takim A4 nie zauważyłem plastiku w stylu wspomnianej tacki. Klasa C ma natomiast cały panel mocno plastikowy, który może imitować drewno, może być pokryta pianko black itp. Ten element potrafi skrzypieć jak się go (nawet lekko) przyciśnie. Podczas jazdy, nie wydaje dźwięków. Czy jest tani? ciężko mi powiedzieć. Ale zwróćcie uwagę na przyciski panelu środkowego zarówno w C klasie jak i w A4. Jest tak jak pisał Latar. To samo odnośnie włącznika świateł. W MKV to nasze kółko jest jakby pośpiesznie nadziane na jakiś wystający króciec. W takim A4 lub klasie C, te włączniki chodzą z takim lekkim oporem. Dla mnie to też jest jakiś wyznacznik jakości.

Oddajmy jest MKV sprawiedliwość.....nasz Mondeo za 150tyś to już ma wiele dodatków a przede wszystkim jest spoooorym samochodem. A4 i klasa C to......wielkościowo Focus.

Zresztą tak dla przykładu, bo jestem trochę zainteresowany C klasą to stworzyłem sobie konfigurację pod siebie. Wg konfiguratora Mercedesa prezentuje się to tak:

-silnik 1.6 - 129 KM. Wiem słaby, ale mnie to nie martwi.
- dach panoramiczny otwierany
- skóra prawdziwa (jakkolwiek to brzmi bo mają też w ofercie sztuczną)
- skrzynia automat 9G
- fotele grzane i wentylowane
- światła LED dynamiczne
- lakier metalic
- aktywny tempomat
- elektrycznie regulowane fotele z pamięcią

łącznie cena przekroczyła nieznacznie 175 tyś

Nie ma tu navi. Można ją kupić za około 4 tyś lub za 1,5zł jest coś co pozwala jakoś zgrać smartfona z ekranem tak, że możemy wyświetlać sobie np google maps. Takie powiedzmy mirrorlink. Navi za te 4 tyś to jest Garmin, który kupuje się na zasadzie karty SD. No jak w większości marek. Merc ma jednak swoją topową navi, którą nazywa COMMAND i to kosztuje 13 tyś!!! Jest też wtedy możliwość przeglądania stron www i takie tam bajery. Dodam jakoś dość mało śmieszną ciekawostkę, że chcąc dobrać gustowny analogowy zegarek, który będzie się znajdował na desce rozdzielczej, trzeba dobrać właśnie wspomniany COMMAND. Sam zegarek to cena 200zł pod warunkiem, że kupisz navi za 13 tyś. Absurd. Inaczej zegarka nie zamówisz.


Nie ma tu jeszcze alarmu, nie ma felg (ten przykładowy stał na 16' stalowych). Pamiętajmy też że zabrałem najmniejszy silnik. Gdyby dobrać 2.0 benzyna 184 KM to cena rośnie o 20 tyś czyli dobijemy do 200tyś za auto wielkości ......Focusa.

Także C klasa oraz A4 raczej nie są konkurencją dla MKV ani wielkościowo ani cenowo. Można jednak brać pod uwagę taką alternatywę i ja biorę ale mam świadomość, że chcę kupić coś wielkości Focusa i zapłacić za szeroko rozumianą jakość....trzy razy tyle co za FokeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Z tym, że mnie akurat nie chodzi o to, żeby mieć Mercedesa tylko strasznie podoba mi się wnętrze C klasy. Świetnie się w nim czuję. To tak subiektywnie. Gdyby takie wnętrze oferował TATA też bym rozważył. Ale to już chyba gdzieś tam pisałemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Chociaż, trzeba jeszcze wziąć pod uwagę ewentualny rabat jaki można dostać w salonie, choć nie wiem na ile można liczyć.
Fakt, że Mondeo w salonie też widziałem za ponad 200tyś, to może nie byłem zbyt obiektywny pisząc że MKV nie jest cenową konkurencją dla klasy C.

Ostatnio edytowane przez qlszef ; 13-11-2017 o 20:48
qlszef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2017, 08:15   #4410
proarnes
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-05-2017
Skąd: Kraków
Model: Citroen C5
Silnik: HDi
Rocznik: 2010
Postów: 0
Domyślnie Odp: Mondeo 2015 vs konkurencyjne auta

cenowo nie ma co porównywac mkV do A4, klasy C czy bmw 3, to inna półka. porównalne wersje wyposażenia wyjda conajmniej 30% drożej a do tego w im bogatsze wyposażenie to różnica bedzie wieksza. jeśli chodzi o rabaty w fordzie i w Audi można wywalczyć porównywalne

to co fajnego daje klasa premium to możliwość personalizacji pewnych elementów np. zmiany wykonczenia wnętrza - ja na przykład nie lubie skóry i chciałbym standardowe materiałowe fotele. w wielu modelach (to akurat nie dotyczy mkV) w wyższych wersjach jest to niemożliwe - wszędzie ładuja skaj i nazywają to skórą. to samo jeśli chodzi o powszechne ostatnio wykonczenia z piano black, których chętnie bym uniknął Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

jesli chodzi o bmw 3, to też się interesowałem i testowałem. trzeba przyznać ze podstawowe wersje wyposażenie wypadają słabo np. na tle takiego A4. wyższe wersje, szczególnie pakiet M, bardzo mi sie podoba natomist cena wtedy robi się bardzo duża. mechanicznie, z tego co się orientowałem to też szału nie ma, potrafią się sypać różne rzeczy dość szybko.
proarnes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.