Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-11-2014, 17:23   #431
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Odp: Podniesienie mocy 1.6 ecoboost 150KM?

Mnie nie interesuje co reszta sobie duma, ja wiem natomiast doskonale co napisałem a czego nie.
Natomiast Ty starałeś się mi wcisnąć nie moje wypowiedzi jako argumenty przeciwko moim słowom, co jedynie powoduje u mnie agresora, bo nic gorszego dla mnie nie ma, niż manipulacja wyrywkami wypowiedzi i wpieranie nie moich słów /czynów, co intensywnie uskuteczniasz, a czemu ja nie popuszczę, bo to po prostu KŁAMSTWO i CHAMSTWO.

Potem mi wypalasz z jakimś robieniem IC... kolejne KŁAMSTWO.

To sorry ale kim Ty dla mnie możesz być po takich chamskich mistyfikacjach, jak jedynie tchórzliwym, kłamliwym kundlem, kąsającym na oślep po kostkach.


No wybacz, ale tak się zachowujesz i tak jesteś odbierany. To czesty problem ludzi, którzy najpierw coś robią bez zastanowienia, a dopiero później reflektują jakiego ****a narobili...

Ale co się stało, to się nie odstanie i opinię w mojej ocenie wyrobiłeś sobie wystarczająco klarowną. Notuje w pamięci aby się wiecej nie pchać w dysputy z takimi osobnikami - nie moja piaskownica.

Żegnam - bez wyrazów szacunku.

Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2014, 17:39   #432
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Podniesienie mocy 1.6 ecoboost 150KM?

Struna,

starałem się moim ostatnim wpisem dotrzeć do tego, w czym się nie zrozumieliśmy, ale nawet na to nie reflektujesz i nadal kontynuujesz rzucaniem obelg w moją stronę. Postaram się je jeszcze przez jakiś czas ignorować.

Ochłoń, przeczytaj dokładnie cały wątek począwszy od strony 41. i spróbuj sformulować mniej, lub bardziej merytoryczną odpowiedż.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2014, 19:31   #433
markiz99
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-05-2014
Skąd: gdańsk
Model: focus mk3
Silnik: 1.6 EB 150
Rocznik: 2014
Postów: 29
Domyślnie Odp: Podniesienie mocy 1.6 ecoboost 150KM?

To tak wracając do tematu :-D Też sobie zrobiłem w zeszłym tygodniu setup 200/320.
Najlepiej wydana kasa w tym półroczu.
Bolączka powyżej 4000 tyś obr ustała, teraz jest drugi wiatr, pięknie się dokręca.

Takie tam zmierzone osiągi na odcinku testowym dla porównania - seria 181-2 km/h bez pasażerów, po modzie w tym samym miejscu 195-6 z dwoma około 95 kg każdy.
Seryjny v-max męczony kilometrami, teraz jest obojętnie przechodzony na 6tce przy gazie na tzw. minimalne wyprzedzanie autostradowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ale najbardziej ważne jest ogólne wrażenie, to jest w końcu silnik nadgonił całą resztę...prawie, bo mam nieodparte wrażenie, że kolejne 30-40KM wcale nie byłoby zbyt dużo dla tego auta.
To jest szokujące dla mnie, że w zasadzie najtańsza taczka klasy compact może dawać tyle frajdy podczas wycieczki po wsi i to nawet nie w hot-wersji. Jeszcze całkiem niedawno do wyboru były flaki z olejem lub jedna wielka podsterowność, a tu proszę - nawet przestałem zwracać uwagę na to elektryczne wspomaganie rodem z logitecha Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
markiz99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2014, 20:00   #434
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Podniesienie mocy 1.6 ecoboost 150KM?

Pierwotny urok opadnie i się przekonasz, że te 30-40 koni by było na heble, IC czy zawieszenie za dużo... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale jeżeli zmienisz amory, sprężyny, wrzucisz większy IC i większe tarcze, to jak najbardziej Foka da radę. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Przecież Heko ma ST, które nie wiele się różni i radzi sobie z ponad 300KM.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2014, 20:14   #435
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Odp: Podniesienie mocy 1.6 ecoboost 150KM?

Nie wiele się różni.... Weź spojrzyj w specyfikację techniczną zamiast kolejne bajki płodzić.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2014, 20:19   #436
markiz99
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-05-2014
Skąd: gdańsk
Model: focus mk3
Silnik: 1.6 EB 150
Rocznik: 2014
Postów: 29
Domyślnie Odp: Podniesienie mocy 1.6 ecoboost 150KM?

Ja jestem za stary żeby ulegać pierwotnym urokom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Prędzej mi ręka uschnie niż zmienię ten zawias na jakiś twardszy.
markiz99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2014, 20:47   #437
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Podniesienie mocy 1.6 ecoboost 150KM?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - wróć na razie do poprzedniego tematu, za nim zaczniesz się wypowiadać na następny. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i że by nie było nie porozumień, to napisałem NIE WIELE się różni, co nie oznacza, że się NIE RÓŻNI w cale...

Jeżeli radzisz sobie z angielskim, to polecam ten opis obu zawieszeń z wymienionymi różnicami, że by nie było, że jestem gołosłowny:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Dla leniwych - inne amory i sprężyny, większe heble, kilka drobnych zmian konstrukcyjnych - w tym oczywiście najważniejsza - wspomaganie. Z grubsza - 90% zawieszenia identyczna do standardowej wersji. Resztę można załatwić zakupem części z ST, które pasują plug&play. Wsjo zgodne z moją wypowiedzią.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - to było tylko na margo 200KM i + następne 30-40KM.

Ostatnio edytowane przez Atlis ; 05-11-2014 o 20:53
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2014, 21:49   #438
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Odp: Podniesienie mocy 1.6 ecoboost 150KM?

Elektroniczna szpera - to rozumiem też sobie dokupisz...
Ehhh..

Temat poprzedni - dla mnie nie ma tematu, nie mam zamiaru z Tobą polemizować, nie dorównuję Twej wiedzy i elokwencji, więc pokornie chowam głowę w piach własnej głupoty, niekompetencji i braku znajomości podstawowych zasad fizyki oraz mechaniki płynów czy gazów.

Pokonałeś mnie - ja jestem ten gorszy.

Dziękuję za uwagę.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2014, 22:17   #439
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Podniesienie mocy 1.6 ecoboost 150KM?

Jeżeli chodzi ci o "elektroniczną szperę", którą Ford nazywa TVC (Torque Vectoring Control), bo innej Focus ST nie ma, to mają ją wszystkie Focusy, nawet najtańszy 1.6 85KM Ambiente za cenę 3x niższą od ST. A więc nic dokupywać nie trzeba. Dzięki niej wszystcy zmieniamy klocki co 40tys maks.

BTW gaz to też płyn... nie ważne. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2014, 12:48   #440
_Big_Mac_
ford::advanced
 
Avatar _Big_Mac_
 
Zarejestrowany: 11-04-2013
Skąd: Wrocław
Model: Focus III kombi
Silnik: 1.6 ecoboost 150 @ 182
Rocznik: 2013
Postów: 242
Domyślnie Odp: Podniesienie mocy 1.6 ecoboost 150KM?

Cytat:
Napisał heko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
turbobeny po chipie znacznie lepiej jeżdżą na 98, na 95 korygują sobie mapy zapłonu i tracą troszkę mocy
Nasze Foki mają jakieś czujniki oktanów, że wiedzą że przy danym paliwie sobie mogą pozwolić na bardziej agresywną mapę?

Czy prosto z fabryki, bez chipa, też to zachodzi?
_Big_Mac_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ecoboost , focus , mk3



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.