Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-09-2008, 06:57   #421
vtec
ford::advanced
 
Avatar vtec
 
Zarejestrowany: 16-11-2007
Skąd: Wawa
Model: było Mondeo ST220, Focus ST MK2, ST MK3, Focus RS MK2, STi Blob PPP, jest Konik GT i inne na F
Silnik: 2.0-5.0
Rocznik: 2015 wzwyż
Postów: 372
Domyślnie Re: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Nie wiem czemu moje pytanie wczorajsze zostalo wyrzucone/skasowane??? Administrator nie wie co kasuje???? Pytalem sie czemu z tylu DENSO sa dwie wtyczki anteny FM? Ktora jest od czego i po co dwie?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg navi denso tył.JPG (78.7 KB, 2161 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg wszystkie wtyczki denso .jpg (135.7 KB, 2150 wyświetleń)

__________________
Wracam do Forda
vtec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2008, 07:26   #422
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Nie wiem czemu moje pytanie wczorajsze zostalo wyrzucone/skasowane???
moderator wie co kasuje.
Jeśli piszesz posta, to nie wpisuj "del" i piszesz zaraz nowego posta, tylko jak juz edytujesz jeden, to zrób tak edycje, aby nie było dwóch postów jeden za drugim.
Szanuj prace innych.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2008, 08:57   #423
vtec
ford::advanced
 
Avatar vtec
 
Zarejestrowany: 16-11-2007
Skąd: Wawa
Model: było Mondeo ST220, Focus ST MK2, ST MK3, Focus RS MK2, STi Blob PPP, jest Konik GT i inne na F
Silnik: 2.0-5.0
Rocznik: 2015 wzwyż
Postów: 372
Domyślnie Re: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał Slawko
Cytat:
Nie wiem czemu moje pytanie wczorajsze zostalo wyrzucone/skasowane???
moderator wie co kasuje.
Jeśli piszesz posta, to nie wpisuj "del" i piszesz zaraz nowego posta, tylko jak juz edytujesz jeden, to zrób tak edycje, aby nie było dwóch postów jeden za drugim.
Szanuj prace innych.
Ok boss, cos wczoraj nie chcialo zaladowac.

Doprecyzowujac moje pytanie odnosnie anteny, chodzi o to iz w momencie wymiany odbionika GPS na dachu, Panowie w serwisie urwali lacznik z antena FM w podstawce, a zeby wymienic podstawke, nalezy wymienic caly kabel, czyli jakies 700zl, takze chce odlaczyc ta antenke na dachu, zakupic wewnetrzna i zamontowac gdzies w rejonie schowka. Na allegro sa tylko anteny na szybe, a potrzebuje czegos mniejszego, ktos moze poleci??
__________________
Wracam do Forda
vtec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2008, 21:13   #424
rederik
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-11-2007
Skąd: Poznań
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 115
Rocznik: 2004
Postów: 28
Domyślnie Re: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał vtec
Nie wiem czemu moje pytanie wczorajsze zostalo wyrzucone/skasowane??? Administrator nie wie co kasuje?? Pytalem sie czemu z tylu DENSO sa dwie wtyczki anteny FM? Ktora jest od czego i po co dwie?
Samochód wyposażony w DENSO ma dwie anteny - jedna od zwykłego odbioru radia, druga od komunikatów TMC dla nawigacji. Natomiast, która wtyczka jest która to nie wiem. Przedzwoniłbym zwykłym miernikiem. Radiowa jest na dachu, TMC wklejona w kombi w prawą tylną szybę bagażnika (nie wiem jak w sed/hbk).

Pozdrawiam
Bartek
rederik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2008, 09:33   #425
Jarek_Onet
ford::advanced
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 04-07-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo
Silnik: 2.2 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 392
Domyślnie Re: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał rederik
Cytat:
Napisał vtec
Nie wiem czemu moje pytanie wczorajsze zostalo wyrzucone/skasowane??? Administrator nie wie co kasuje?? Pytalem sie czemu z tylu DENSO sa dwie wtyczki anteny FM? Ktora jest od czego i po co dwie?
Samochód wyposażony w DENSO ma dwie anteny - jedna od zwykłego odbioru radia, druga od komunikatów TMC dla nawigacji. Natomiast, która wtyczka jest która to nie wiem. Przedzwoniłbym zwykłym miernikiem. Radiowa jest na dachu, TMC wklejona w kombi w prawą tylną szybę bagażnika (nie wiem jak w sed/hbk).

Pozdrawiam
Bartek
Nie wszystkie nawigacje DENSO mają dwa gniazda, najczęściej wystepująca wersja DENSO ma jedno gniazdo. Zdarzały się również wersje DENSO gdzie gniazdo radiowe jest podwójne w wersji Fordowskiej i takiej ogólnej. Gniazdo do TMC to rzadkość.
__________________
Jarek_Onet
Jarek_Onet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2008, 11:04   #426
docento
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał rederik
Cytat:
Napisał vtec
Nie wiem czemu moje pytanie wczorajsze zostalo wyrzucone/skasowane??? Administrator nie wie co kasuje?? Pytalem sie czemu z tylu DENSO sa dwie wtyczki anteny FM? Ktora jest od czego i po co dwie?
Samochód wyposażony w DENSO ma dwie anteny - jedna od zwykłego odbioru radia, druga od komunikatów TMC dla nawigacji. Natomiast, która wtyczka jest która to nie wiem. Przedzwoniłbym zwykłym miernikiem. Radiowa jest na dachu, TMC wklejona w kombi w prawą tylną szybę bagażnika (nie wiem jak w sed/hbk).

Pozdrawiam
Bartek

Ta a do odbioru RMF-FM jeszcze inna
dobra bez żartów , układ wielu anten znany jest od dawna i nie tylko w fordzie (vw t5 multivan ma ich bodajże 3 tylko do radia), ma to nazwę diversity antena .
W fordowskim radiu są dwa moduły tunerów radiowych i dwa lub jedno (s-max) gniazdo antenowe . Chodzi po prostu o poprawę odbioru fm zwłaszcza tych słabych sygnałów
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2008, 14:34   #427
g_stachura
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-07-2008
Skąd: Kraków
Postów: 24
Domyślnie Re: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

używam denso z mapą 2007/08 chodzi ok , tylko algorytm wyboru trasy jest kiepski , za wszelką cenę stara sie prowadzić głównymi krajowymi w ostateczności poprowadzi trzycyfrówką . na mieście to samo prowadzi tylko główną ulicą ,jakby nie istniały inne. Czy ma to związek z softem nawigacji ?mam wgrany oryginalny z końca 2003r. i czy wgranie nowego coś zmieni ?
g_stachura jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2008, 16:07   #428
smook
ford::advanced
 
Avatar smook
 
Zarejestrowany: 09-06-2008
Skąd: Kraków
Model: C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 263
Domyślnie Re: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał g_stachura
Czy ma to związek z softem nawigacji ?mam wgrany oryginalny z końca 2003r. i czy wgranie nowego coś zmieni ?
Ja mam podobne odczucia, niestety często algorytm jest niespecjalnie mądry. Soft mam z 2005
smook jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2008, 20:40   #429
sygulap
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: mondeo ghia x
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 46
Domyślnie Re: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Niestety ja mam podobnie , mozna go jakoś zmienić , dzisiaj np: z Kłodzka do W-wy uparcie chciał mnie prowadzić przez Czechy :fcp1
sygulap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2008, 12:44   #430
safelock
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 29-05-2007
Skąd: Rybnik
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.8
Rocznik: 2009
Postów: 95
Domyślnie Re: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Witam grupowiczów. Pojawil sie umnie problem z czytnikiem plyt DVD do map z navi. Otóż nie widzi żadnej plyty i nie wysówa mi płyty znadującej sie w niej? miał już ktoś z was podobny problem??
safelock jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
denso , focus , ford , map , nawigacja , radio , s-max , tmc



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.