Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-03-2010, 22:40   #401
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,676
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Cytat:
Napisał FABIO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nikt nie wie ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wie, ale nie bardzo ci podam, abys nie popsuł sobie silnika jak pójdziesz bawić sie w VAGu w adaptację.
Zresztą to co piszesz to wygłada na uszkodzony czujnik temperatury, ze podnoszą się obroty przy starcie, a pózniej obniżaja. Jak czytasz te swoje obroty z zegarów czy z VAGa?
Pozdr.


Ostatnio edytowane przez Stefano ; 12-03-2010 o 22:46
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2010, 08:18   #402
FABIO
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-12-2009
Skąd: Śląsk
Model: galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 1997
Postów: 67
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wie, ale nie bardzo ci podam, abys nie popsuł sobie silnika jak pójdziesz bawić sie w VAGu w adaptację.
Zresztą to co piszesz to wygłada na uszkodzony czujnik temperatury, ze podnoszą się obroty przy starcie, a pózniej obniżaja. Jak czytasz te swoje obroty z zegarów czy z VAGa?
Pozdr.
obroty czytam z zegarów
ale już obniżyłem w ten sposób:
01 Silnik
Adaptacja
Kanał 2
i zmieniłem wartość z 32768 na 32743 i troszke sie obniżyło poniżej 1000obr
i zauważyłem że teraz jak schodzi z obrotów w czasie jazdy naprzykład jak dojeżdżam do świateł to schodzi czasem do o.k 800obrotów (tak na oko) i staje powoli troszke przed kreską 1000obrotów

Oto znowu moje pytanie, czy zrobiłem dobrze i czy tak ma byc ?
Pozdrawiam
FABIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2010, 11:27   #403
MisiekK
ford::average
 
Avatar MisiekK
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 21-02-2007
Skąd: Szczecin-Gdynia
Model: FORD S-MAX MK2 FL
Silnik: 2.0TDCI 150PS
Rocznik: 2020
Postów: 81
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

II. KIEROWNICA MULTIFUNCYJNA.

Jesli chcemy sobie dołozyc taką kierownicę to trzeba to zakodować, aby działały z niej tempomat i audio;
Chciałem przy okazji zmiany kiery na skórzaną (wszyscy znają problem obtartych kierownic) zamontować multimedialną, jednak okazało sie ze od Mondeo nie pasuje otwór montażowy, a Galaxy MKII nie ma sterowania tempomatu w kierownicy tylko w zespole przełączników.
Mógłby ktoś zamieścić zdjęcia takiej wersji ze sterowaniem audio i tempomat, oraz opis co należy po kolei zaprogramować żeby taki komplet zadziałał?

W ogóle przydałby się taki dział VAG- tutoriale (;-)).
__________________
poprzednio GALAXY MKI 2,8V6, Galaxy MK2 1,9TDI 130PS, Galaxy MK3 2.0TDCI 163PS, Kuga MK2 2.0TDCI 150PS
MisiekK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2010, 22:21   #404
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Cytat:
Napisał MisiekK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a Galaxy MKII nie ma sterowania tempomatu w kierownicy tylko w zespole przełączników.
No co ty jak nie ma mam leży na półeczce i czeka na lepsze czasy nie doczekał się montarzu w zeszłe wakacje może teraz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Były takie wersje i to sporo .
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2010, 10:03   #405
Grzenio
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-02-2010
Skąd: Małopolska
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI 130PS
Rocznik: 2003
Postów: 143
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Mam dwa pytania:

1. W jaki sposób przeliczyć przebieg samochodu kożystając z ABS'u? Wiem, że jest to możliwe ale nigdy mi się to nie udało (czyt. nie umiem). Przeliczałem przebiegi z pompy wspomagania ale nie z ABS ale w moim Galaxy nie moge się połaczyć ze wspomaganiem. Są tam jakieć "count" ale nijak nie moge przeliczyć na km (podobno gdzieś są zapisane obroty kół, które przelicza się przez obwód koła).

2. Jak VAG'iem odczytać numer silnika - widzę kilka numerów ale nie wiem, który to numer silnika.
Grzenio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2010, 18:04   #406
marwyk
ford::professional
 
Avatar marwyk
 
Zarejestrowany: 11-07-2006
Skąd: Kraków
Model: VW SHARAN
Silnik: 1.9tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

A możesz napisać jak przeliczyć przebieg z pompy wspomagania?
marwyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2010, 20:02   #407
doktorek35
ford::advanced
 
Avatar doktorek35
 
Zarejestrowany: 11-01-2009
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDi 90 KM 1Z
Rocznik: 1997
Postów: 289
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Cytat:
Napisał doktorek35 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,posiadam zwykły licznik bez MFA i wskażników otwartych dzrzwi itp.W wiązce mam opcjonalnie 2 wtyczki,więc zakupiłem tanio licznik od angola (tarcza oczywiście w milach) podłączyłem i wszystko działa ok.Ze swojego liczydła przełożyłem tylko tarczke prędkościomierza wraz z temperatura.Tu właśnie pojawia się problem-te dwa wskażniki przekłamują wskazywane wartości.Pytanko-czy Pan VAG może to poprawić?I jak to zrobić?Jeżeli jest to możliwe to proszę o dokładniejsze instrukcje w tym temacie gdyż słabo kumam te sprawy.Dziękuje !!!
Ponawiam swoje powyższe pytanie!
doktorek35 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2010, 22:10   #408
Grzenio
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-02-2010
Skąd: Małopolska
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI 130PS
Rocznik: 2003
Postów: 143
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Cytat:
Napisał marwyk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A możesz napisać jak przeliczyć przebieg z pompy wspomagania?
Pompa wspomagania zlicza motogodziny, które przeliczas odpowiednio (w zależności gdzie samochód jeździł: trasa czy miasto) przez średnią prędkość. Jeżeli wyjdzie Ci, że samochód jeździł ze średnią prędkością 20km/h to wiadomo, że licznik kręcony.
Przebadałem wiele samochodów (Audi Skody i VW) i zazwyczaj średnia prędkość wychodzi ok 50-60 km/h - miałem borę, która miała przejechane na liczniku 170kkm a pompa pokazała 5600 motogodzin (w rzeczywistości samochód miał przejechane prawie 300tys.)
Nie wiem jednak dlaczego w Galaxy nie moge połączyć się z pompą wspomagania (łączę się tylko z silnikiem, ABS i klimą).
Grzenio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2010, 06:31   #409
marwyk
ford::professional
 
Avatar marwyk
 
Zarejestrowany: 11-07-2006
Skąd: Kraków
Model: VW SHARAN
Silnik: 1.9tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

A gdzie w VW jest czas pracy pompy, które to okienko? Mam takiego pod domem z udokumentowanym przebiegiem 160 tys. km ale ze sterownikiem silnika nie mogę się połączyć żeby w nim przebieg sprawdzić, za słaby mam sprzęt - nie mówię tu VAG-comie
marwyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2010, 07:13   #410
Grzenio
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-02-2010
Skąd: Małopolska
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI 130PS
Rocznik: 2003
Postów: 143
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

W tej chwili dokładnie nie przypomnę sobie a nie mam przy sobie sprzętu.
Wchodzisz w grupę 16 i w bloki pomiarowe - na pewno zauważysz (choćby po jednostce) które to motogodziny (powinieneś mieć przy tym przebiegu ok 2600).
Ja ostatnio sprawdzałem polówkę z 2008r a mam VAG'a z Viakena za 90zł i bez problemu odczytał motogodziny.
Grzenio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka , elektryka , interfejs diagnostyczny , kod



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.