Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-11-2014, 12:47   #31
jarekfxsilver
ford::advanced
 
Avatar jarekfxsilver
 
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: Głogów
Model: Focus mk3 ST / C-max II
Silnik: 2.0 ecoboost +290KM,490Nm / 1.5 ecoboost 150KM
Rocznik: 2013 / 2018
Postów: 316
Domyślnie Odp: Gwarancja na karoserię??

Byłem dzisiaj w aso Ford RE-WO w Lubinie i ku mojemu zdziwieniu facet zaraz zakwalifikował tę mikro korozję do roboty w ramach gwarancji, zerknął tylko na książkę serwisową czy są przeglądy regularne i poprosił mnie o tel. do nich z końcem listopada żeby umówić się na termin usunięcia usterki. Pytam się czy nie chce kserować książki i sprawdzać po vin prawdziwość wpisów a on się zaśmiał i mówi że jak będzie auto robione to wtedy przez Ford Polska to zweryfikuje centrala i jeżeli będzie coś nie tak to zapłacę za to a jak wpisy są prawdziwe to Ford bierze to na siebie. I tak jak pisałem, po cholerę komu jakieś karty przeglądów powłoki jak wsio mają w systemach do zweryfikowania. No to sprawę uważam za zamkniętą bo serwis spisał się z błyskawiczną diagnozą i kwalifikacją auta do naprawy na koszt Forda. A co do korozji mocowania przedniego nadkola do nadwozia to nic tam nie ma, poprosiłem serwisanta żeby dokładnie obejrzał ze mną auto i centymetr po centymetrze w różne narożniki zerkaliśmy i wsio jest wolne od rudej. Ps. przed oględzinami mierzył mi całą powłokę lakierniczą czujnikiem czy auto nie było malowane ale tak jak mu mówiłem jest dziewicze i kupowałem go w aso niemieckim z salonu aut używanych z gwarancją więc nie ma prawa być tam wad ukrytych bo jaja by im niemieckie sondy pourywały i tym różni się nasz aso od ich.


Ostatnio edytowane przez jarekfxsilver ; 10-11-2014 o 12:50
jarekfxsilver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2014, 19:22   #32
iras76
ford::average
 
Avatar iras76
 
Zarejestrowany: 30-04-2011
Skąd: SBE
Model: FF2FL
Silnik: 1,6B
Rocznik: 2010
Postów: 117
Domyślnie Odp: Gwarancja na karoserię??

Odkręć nadkole (2 śrubki) odegnij je i sprawdź wewnątrz miejsce w którym opiera się o podwozie/przykręcone jest od strony podwozia.
Bez demontażu nie zauważysz tego.
Jeśli masz czysto to bezpiecznie jest usunąć metalową spinkę i przykręcić do samego plastiku.
__________________
Foka w biedzie co nie jedzie
iras76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2014, 16:38   #33
jarekfxsilver
ford::advanced
 
Avatar jarekfxsilver
 
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: Głogów
Model: Focus mk3 ST / C-max II
Silnik: 2.0 ecoboost +290KM,490Nm / 1.5 ecoboost 150KM
Rocznik: 2013 / 2018
Postów: 316
Smile Odp: Gwarancja na karoserię??

Powiem tak, w sobotę z ciekawości rozkręcę to :-) a jak coś będzie to i ten temat dam im do roboty :-) lepiej za jednym zamachem niż lecieć znowu za jakiś czas. Ps. siostra ze szwagrem też mają focusa mk2 tyle że z 2007 r. i tam tylko leją paliwo, bieżące wymiany, myjnia raz na 3tyg. no jak co 2tyg. to już święto i mają jakiś trafiony egzemplarz czy co bo korozja obca jest temu autu :-)
W sumie ja obecny egzemplarz żony ostro zakonserwowałem w nadkola, podwozie, tapicerkę ściągałem, w profile zamknięte solidną dawkę też dostał konserwacji więc myślę że na tej klapie temat powinien się zakończyć na jakiś ładny czas. 6kg środków konserwujących w niego wpakowałem tak jak kiedyś w poprzednika mk1 który po 8 roku miał malowaną właśnie tylko tylną klapę :-) i w wieku 13 lat poszedł dalej do rodziny bo stan był jego super. Żona będzie musiała go mieć z 5lat bo za rok jak zmieniam swoje auto :-) (bravo II 1.4 T-jet sport, po remapie lekkim ze 150 = 173konie)
jarekfxsilver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2014, 18:32   #34
jarekfxsilver
ford::advanced
 
Avatar jarekfxsilver
 
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: Głogów
Model: Focus mk3 ST / C-max II
Silnik: 2.0 ecoboost +290KM,490Nm / 1.5 ecoboost 150KM
Rocznik: 2013 / 2018
Postów: 316
Domyślnie Odp: Gwarancja na karoserię??

Dzisiaj pojechałem do garażu zerknąć w kolejne miejsce styku plastiku z metalem a dokładniej zderzak z błotnikiem i po ściągnięciu zderzaka (błyskawicznie się go demontuje, dwa kołki plastikowe od spodu auta, po dwie śruby w każdym nadkolu mocujące filcowe nadkole za którymi jest po jednej nakrętce bezpośrednio trzymającej zderzak oraz dwie śruby jak otworzy się klapę bagażnika) okazało się że są mikro ryski na metalu ale bez korozji czy czegoś niepokojącego, odczyściłem pięknie rozpuszczalnikiem krawędź blachy stykającej się ze zderzakiem i przykleiłem taśmę na piance dwustronną do amortyzacji i żeby zderzak już nie skrobał po błotniku. Uważam że warto to zrobić bo roboty na max. 1,5h a problem ze zdartym lakierem odchodzi. W sobotę ściągnę przedni zderzak i miejsce styku zderzaka z błotnikiem przednim tez tak zabezpieczę :-)
jarekfxsilver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2014, 15:21   #35
kkooccuurr
ford::average
 
Avatar kkooccuurr
 
Zarejestrowany: 28-12-2009
Model: Ford
Silnik: 2.0 TDCi, 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 117
Domyślnie Odp: Gwarancja na karoserię??

Podczepię się pod temat. Podczas ostatniego przeglądu karoserii Ford znalazł uszkodzenia mechaniczne 2 elementów (bez rdzy, szczegóły [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]) które nakazał usunąć w celu przedłużenia gwarancji na następny rok. Czy naprawę muszę wykonać w autoryzowanym serwisie (tak wynika z papierka który mi dali) czy też mogę zrobić to we własnym zakresie/warsztacie a do salonu podjechać tylko by pokazać naprawione elementy i odebrać pieczątkę?
kkooccuurr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2014, 19:18   #36
volf31
ford::average
 
Avatar volf31
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 06-11-2012
Skąd: Piaseczno
Model: Mondeo mk IV, Nissan Micra K13
Silnik: 2.0 TDCi (163KM), 1.2 (80KM)
Rocznik: 2011, 2014
Postów: 128
Domyślnie Odp: Gwarancja na karoserię??

Zapewne różne ASO różnie do tego podchodzą. Przy tegorocznym przeglądzie stwierdzono odprysk na błotniku przy lampie - kazali naprawić. U nich 1000 zł za element i 2 tygodnie bez auta, ale była możliwość naprawy we własnym zakresie. Ostatecznie podbili gwarancję z wyłączeniem tej usterki. Mogę to naprawić i jechać do nich aby wyłączenie wykreślili, ale postanowiłem sprawę zostawić do następnego przeglądu.
volf31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.