Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-12-2013, 12:18   #31
rodxynek
ford::advanced
 
Avatar rodxynek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-01-2013
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Model: S-max / Sharan
Silnik: 2,0 tdci / 1,8t
Rocznik: 2007 / 2001
Postów: 319
Domyślnie Odp: dmuchawa tył - klimatronik dwustrefowy

A gdzie jest ten plastikowy trójnik z termostatem - przed tylnym kołem przy progu, czy jeszcze w komorze silnikowej?
Jak ustawię na tylnej dmuchawie choćby jedną kreskę i 18 st. to silnik momentalnie traci temperaturę i już się nie dogrzewa.

rodxynek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2013, 22:38   #32
goozik
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-07-2013
Model: mk2
Silnik: auy
Rocznik: 2002
Postów: 31
Domyślnie Odp: dmuchawa tył - klimatronik dwustrefowy

Raczej nie ma takiej części,chyba że kolega igorek ma jej numer katalogowy(przecież skądś tą informację tj;o dodatkowym termostacie wziął-no nie?)
Dla mnie sprawa jest jasna- nie ma zdjęcia części ,albo nr-u to taka część NIE ISTNIEJE,...
goozik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2013, 08:46   #33
galo
ford::advanced
 
Avatar galo
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-04-2009
Skąd: Bełchatów
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2007
Postów: 492
Domyślnie Odp: dmuchawa tył - klimatronik dwustrefowy

Cytat:
Napisał goozik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dla mnie sprawa jest jasna- nie ma zdjęcia części ,albo nr-u to taka część NIE ISTNIEJE,...
Istnieje

Cytat:
Napisał rodxynek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A gdzie jest ten plastikowy trójnik z termostatem - przed tylnym kołem przy progu, czy jeszcze w komorze silnikowej?
w komorze silnika..........bardzo rzadko spotykana część nic nie warta - miałem go.

Cytat:
Napisał rodxynek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak ustawię na tylnej dmuchawie choćby jedną kreskę i 18 st. to silnik momentalnie traci temperaturę i już się nie dogrzewa.
przypuszczam że na tylną nagrzewnice masz jakieś odcięcie elektrozaworem i dlatego tak się dzieje ale to trzeba obejrzeć czy niema czegoś po drodze na wężach.
galo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2013, 10:33   #34
rodxynek
ford::advanced
 
Avatar rodxynek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-01-2013
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Model: S-max / Sharan
Silnik: 2,0 tdci / 1,8t
Rocznik: 2007 / 2001
Postów: 319
Domyślnie Odp: dmuchawa tył - klimatronik dwustrefowy

Właśnie przy progu przed tylnym kołem mam zawór podciśnieniowy. Sterowany z zaworkiem (jak N75) w komorze silnika. Ale nie wiem na ile całość jest sprawna.
rodxynek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2013, 10:53   #35
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: dmuchawa tył - klimatronik dwustrefowy

Cytat:
Napisał goozik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Raczej nie ma takiej części,chyba że kolega igorek ma jej numer katalogowy(przecież skądś tą informację tj;o dodatkowym termostacie wziął-no nie?)
Dla mnie sprawa jest jasna- nie ma zdjęcia części ,albo nr-u to taka część NIE ISTNIEJE,...
Zanim coś napiszesz skorzystaj z opcji szukaj u nas, były fotki numery podawane i to nie raz. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2013, 18:39   #36
galo
ford::advanced
 
Avatar galo
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-04-2009
Skąd: Bełchatów
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2007
Postów: 492
Domyślnie Odp: dmuchawa tył - klimatronik dwustrefowy

Cytat:
Napisał rodxynek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Właśnie przy progu przed tylnym kołem mam zawór podciśnieniowy. Sterowany z zaworkiem (jak N75) w komorze silnika. Ale nie wiem na ile całość jest sprawna.
skoro po załączeniu tylnej dmuchawy masz problem z dogrzaniem silnika to raczej jest jest sprawny.

Zastanawiam się jak działa ten zaworek czy przy wyłączonym tylnym nadmuchu rurki są ciepłe do zaworka i może za nim też......................wydaje mi się że gdzieś kiedyś było na tym forum pisane o nim ale nie bardzo wiem nawet co.

Ostatnio edytowane przez galo ; 31-12-2013 o 18:47
galo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2013, 20:35   #37
rodxynek
ford::advanced
 
Avatar rodxynek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-01-2013
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Model: S-max / Sharan
Silnik: 2,0 tdci / 1,8t
Rocznik: 2007 / 2001
Postów: 319
Domyślnie Odp: dmuchawa tył - klimatronik dwustrefowy

Problem polega na tym, że wystarczy z tyłu ustawić totalne minimum (temperatura i nadmuch), aby silnik stracił na temperaturze. A co do ciepłoty rurek - nawet nie mam tego kiedy sprawdzić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Szczęśliwego 2014.
rodxynek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2014, 22:07   #38
igorek44
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 09-11-2013
Skąd: Leszno
Model: Galaxy GhiaX
Silnik: 2,3 LPG
Rocznik: 1999
Postów: 4
Domyślnie Odp: dmuchawa tył - klimatronik dwustrefowy

Cytat:
Napisał rodxynek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
silnik stracił na temperaturze
a nie jest to wina tego że nagle do obiegu (po otwarciu tego zaworka) trafia całkiem sporo płynu i to bardzo zimnego radykalnie obniżając temperaturę silnika. Druga sprawa to że termostat na silniku powinien zareagować na ten spadek temp. ale na to też trzeba trochę czasu. Może termostat w silniku bardzo wolno reaguje.
igorek44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2014, 21:08   #39
goozik
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-07-2013
Model: mk2
Silnik: auy
Rocznik: 2002
Postów: 31
Domyślnie Odp: dmuchawa tył - klimatronik dwustrefowy

Cytat:
Napisał wojtekn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zanim coś napiszesz skorzystaj z opcji szukaj u nas, były fotki numery podawane i to nie raz. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sorki ! Mój błąd nie sprawdziłem motoru benzynowego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A! Jak mam coś doradzić- to proponuje koledze zaizolować rurki alu do nagrzewnicy tylnej,(jeśli takowe są w tym modelu :0)

Ostatnio edytowane przez goozik ; 02-01-2014 o 22:21
goozik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2016, 12:11   #40
malaki
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-10-2009
Skąd: Krosno
Model: sharan smax
Silnik: 1,9 140 km -ford 163km
Rocznik: 1998-2012
Postów: 127
Domyślnie Klimatronik - naprawa panelu

Nie działa mi tylna dmuchawa.Podłożyłem inny panel klimatronic i wszystko chodzi.
Czy ktoś wie jak ,ewentualnie podpowie albo naprawi taki panel.Dodam ze producent to siemens
malaki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.