Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-02-2010, 11:41   #31
Spiller
ford::average
 
Avatar Spiller
 
Zarejestrowany: 21-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford S-Max Titanium
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 185
Domyślnie Odp: Lepsze żarówki

Ja o d kilku lat jeżdżę na Philips Night Guide i nie chcę innych.

Spiller jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2010, 11:42   #32
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Odp: Lepsze żarówki

Cytat:
Napisał mr_yagooda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
masz kolego zle ustawione swiatla. mnie w xenonach nic bardziej nie denerwuje niz nie zpoziomowane swiatlo. na filmiku widac to jak zjezdzasz z progu.
Były trochę źle ustawione (przez ASO!), ale tego akurat za bardzo nie widać jak zjeżdżam z progu. Jedno było trochę za nisko, drugie trochę za wysoko. Jak mi to poprawili potem na zwykłym przeglądzie to subiektywnie zaczęły oświetlać znacznie lepiej. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Rijndael ; 01-02-2010 o 11:49
Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2010, 11:43   #33
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Odp: Lepsze żarówki

Cytat:
Napisał lisec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Święta prawda, nic bardziej wku....cego nie ma jak domorosłe przeróbki na pseudo ksenony bez zastosowania obowiązkowych przeróbek poziomowanie i oczyszczanie reflektora.
Sama wymiana na żarnik ksenonowy tylko oślepia innych na naszych nierównych drogach...
Piszesz o sobie? Bo chyba nie o mnie?
Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2010, 12:41   #34
lisec
ford::average
 
Avatar lisec
 
Imię: Gregor
Zarejestrowany: 12-02-2009
Skąd: Warszawa
Model: MK 5 Mondeo Titanium
Silnik: 2.0TDCi Powershift
Rocznik: 2016
Postów: 105
Domyślnie Odp: Lepsze żarówki

Cytat:
Napisał Rijndael Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Piszesz o sobie? Bo chyba nie o mnie?
Mówię o domorosłych przeróbkach świateł halogenowych na pseudo ksenony.

Regulacja fabryczna jest po to i działa tak żeby nie oślepiać...

Przy przejeździe przez progi zawsze zmienia się kąt padania światła a tego u Ciebie nie

widać...

Jeśli przerabiałeś halogenowe reflektory na pseudo ksenony to mówiłem też o Tobie.

Ja mam serię, ksenonków do firmówki nie udało mi się załatwić.
lisec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2010, 13:10   #35
Tjara
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-10-2009
Skąd: Białystok/Szwecja
Model: Mondeo Ghia/Mondeo ST220/ Mondeo MKIV Wszystkie kombi
Silnik: 2,5 benzynka V6/3,0 220KM/ 2,5T
Rocznik: 2004/2007/2009
Postów: 175
Domyślnie Odp: Lepsze żarówki

Witam,
Jesienią też o to pytałem. był też test żarówek w "Auto Świat" . Wybrałem Philips Blue Vision. Po zmianie natychmias udałem się na ustawienie światełek. Zawsze tak robię, bo wiem jak źle ustawione potrafią wkurzyć. Same żarówki, świecą bardziej białym światłem od zwykłych , ktore miałem wcześniej. Nie dają światła niebieskiego (pseudoksenonowego) i dobrze, bo wcale nie chodzilo mi o taki efekt. Oświetlają drogę dużo lepiej, szarówka, deszcz, a na wiosce w ciemnościach na zasypanej śniegiem drodze, jest bosko. Mam je dopiero 3-4 miesiące, więc trudno sie wypowiadać o trwałości. Kolejną sprawą jest cena. moim zdaniem jest trochę przecholowana, a wstawiłem je do świateł mijania i drogowych. Każdy powinien sobie przekalkulować czy warto tyle przepłacać. Jak ktoś nie ma kasy to nic się nie stanie jeśli zostanie przy zwykłych. Ja na pewno spróbuję jeszcze innych chciałbym zobaczyć na żywo Night Guide.
Pozdro
Tjara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2010, 13:48   #36
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Lepsze żarówki

Ja mam osramy night breaker i nawet dają radę. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2010, 18:31   #37
Kipa
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Bytom
Model: Mondeo 5DR MK4
Silnik: 2,0 145 KM
Rocznik: 2009
Postów: 343
Domyślnie Odp: Lepsze żarówki

No to i ja swoje "osram" - zobaczymy jak zaświecą.
Kipa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2010, 18:40   #38
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Odp: Lepsze żarówki

Cytat:
Napisał lisec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Regulacja fabryczna jest po to i działa tak żeby nie oślepiać...
Bzdura, samopoziomowanie w większości aut robi automatycznie wyłącznie to, co normalnie robi się ręcznie pokrętłem -- dostosowuje wysokość świateł do obciążenia auta. W nielicznych modelach koryguje także wysokość świecenia podczas jazdy, natomiast wstępną regulacje trzeba w każdym przypadku przeprowadzić ręcznie, co jak widać w moim przypadku przerosło możliwości ASO. Niemniej ustawili je zasadniczo na moja niekorzyść, świeciły gorzej niż by mogły.

Cytat:
Napisał lisec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy przejeździe przez progi zawsze zmienia się kąt padania światła a tego u Ciebie nie widać...
Bzdura, tak się dzieje może w paru modelach aut, w Mondeo absolutnie nie.

Cytat:
Napisał lisec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli przerabiałeś halogenowe reflektory na pseudo ksenony to mówiłem też o Tobie.
To są w 100% oryginalne xenony z mk3 ze spryskiwaczami i samopoziomowaniem, co zresztą jest napisane w opisie do filmiku, którego nie zrozumiałeś.

Ostatnio edytowane przez Rijndael ; 01-02-2010 o 18:42
Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2010, 19:08   #39
Rondel
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-01-2009
Skąd: Bełchatów
Model: Mondeo Mk3 Kombi GhiaX
Silnik: 2.0 TDCI 96KW
Rocznik: 2004
Postów: 133
Domyślnie Odp: Lepsze żarówki

Ja od dłuższego czasu jeżdżę z żarówkami Osram Night Breaker. Wcześniej używałem Philips Night Guide, ale wg mnie były trochę słabsze. Moim zdaniem Osram jest OK. Co do ksenonów w fordzikach ( chodzi mi o fabryczne) to nie powaliły mnie na kolana... W porównaniu do Octavi II to świeciły słabo...
Rondel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2010, 21:49   #40
lisec
ford::average
 
Avatar lisec
 
Imię: Gregor
Zarejestrowany: 12-02-2009
Skąd: Warszawa
Model: MK 5 Mondeo Titanium
Silnik: 2.0TDCi Powershift
Rocznik: 2016
Postów: 105
Domyślnie Odp: Lepsze żarówki

Cytat:
Napisał Rijndael Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bzdura, samopoziomowanie w większości aut robi automatycznie wyłącznie to, co normalnie robi się ręcznie pokrętłem -- dostosowuje wysokość świateł do obciążenia auta. W nielicznych modelach koryguje także wysokość świecenia podczas jazdy, natomiast wstępną regulacje trzeba w każdym przypadku przeprowadzić ręcznie, co jak widać w moim przypadku przerosło możliwości ASO. Niemniej ustawili je zasadniczo na moja niekorzyść, świeciły gorzej niż by mogły.


Bzdura, tak się dzieje może w paru modelach aut, w Mondeo absolutnie nie.


To są w 100% oryginalne xenony z mk3 ze spryskiwaczami i samopoziomowaniem, co zresztą jest napisane w opisie do filmiku, którego nie zrozumiałeś.
Kolego po co te przepychanki po co wrzucasz filmik z MK3??Może nie doczytałem opisu ale po co wrzucać coś co nie dotyczy MK4???
To widocznie miałem do czynienia z lepszymi samochodami bo i w volvo s60 i octavii II zawsze przy progach przy zmianie obciążenia samochodu przy jeździe po wybojach czy na śpiących policjantach zawsze było widać korekcję świateł po to żeby nie oślepiać.
Na naszych drogach mnie to wkurzało bo jadąc po średnio nierównej drodze tylne pracujące zawieszenie zbyt często powodowało skrócenie snopa świecącego światła co przyczyniało się do znacznego ograniczenia pola oświetlania drogi.
lisec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.