Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-05-2019, 12:24   #31
Fiestaczek
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-12-2015
Skąd: Ruda Śląska
Model: Focus MK3 Titanium, Kuga 3 PHEV ST Line X
Silnik: 1.6 EcoBoost 182PS, PHEV
Rocznik: 2011, 2020
Postów: 110
Domyślnie Odp: Kamera cofania a Sony 4,2”

Sukces!
Po wymianie ekranu/radia na 5" i niewielkich przeróbkach, zaprzyjaźniony znający się nie wytrzymał mojego marudzenia i zrobił co trzeba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Spojrzał znającym się okiem na zebrane przeze mnie schematy i zawyrokował Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przed operacją: aktywacja kamery w Forscanie powoduje zniknięcie wizualizacji czujników parkowania, ale piszczą.

Główną przyczyną był brak masy na przewodzie z kamery - do złącza po stronie kamery docierał kabelek masy, ze złącza po stronie auta nie wychodził ów przewód (załączniki "zlacze.jpg", "uziemienie.jpg" i "schemat.jpg" + legendarny już PDF "Ford 2011 wiring"). Szybki test i od razu sukces: IPM-B przestał raportować błąd komunikacji, FCDIM wyświetlił pusty interfejs kamery (czarny obraz + błąd w FCDIM) i komunikat na ekranie o braku sygnału. 50% sukcesu! Po połączeniu roboczo skrętką do złącza Fakra w FCDIM pojawił się obraz! Montaż tymczasowy na rzeczonej skrętce (da się bez problemu przejść kablem w szczelinie pod uszczelkami drzwi do przodu, za schowek, zza schowka do FCDIM) i kamera śmiga.

Pozycja samej kamery w blendzie powinna być jak na obrazku "kamera_pozycja.jpg" - w samym plastiku jest lekkie zagłębienie; przed cięciem sugeruję przyłożyć wszystko, w moim wypadku dosłownie o 1mm za blisko klamki i trzeba było kastrować klamkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co było potrzebne w moim przypadku:
- wymiana FCDIM na 5" (wziąłem komplet z powodu panelu; radio/ACM BM5T-18C815-XM + ekran/FCDIM EM5T-18B955-DA)
- moduł kamery BM5T-19H423-CB finis 1729748
- 2 kołki Finis 3001337 (można użyć czegoś innego; sam moduł ma na krawędziach "uszy" do których te kołki pasują; sama karoseria ma zaklejone taśmą dwa otwory, do których rzeczone kołki pasują)
- ramka kamery finis 1747479
- wiązka tylnej klapy BV6T-14D466-AAD finis 1753861
- kamera BM5T-19G490-CC
- złącze Fakra ("Z") lub dowolne "gołe" bez plastikowej końcówki
- 5m kabla (koncentryczny; my użyliśmy skrętki i nie był to najlepszy pomysł)
- aktywacja ForScan-em (w Central config zmieniamy na "Engineering (all editable)" i szukamy "Camera" i zmieniamy na "With camera (accessory only)")

Efekt końcowy: "kam_widok.jpg"

Dodatkowe informacje: próbując pozbyć się błędu kamery (spowodowanego brakiem uziemienia, sigh) znalazłem na forum ForScana takie coś:
Cytat:
Have been decoding the IPMB data for a ford focus 2013 european spec;

7B1-01-01 A B C
A:
0077 for a ST
0045 for a "normal" focus
B:
1202 for a wagon
1302 for a hatchback
C: checksum

7B1-02-01 A B C
A:
0101 No-PDC + manual gearbox
0201 PDC aft + manual gearbox
0203 PDC aft + automatic gearbox
0501 PDC fore and aft
B:
0100 LHD
0200 RHD
C: checksum

7B1-02-02: 0000 BC for all modules the same data
7B1-03-01: 51C8 D5 for all modules the same data

7B1-04-01 A B
3 options so far:
0C3C 0308
0C00 05CE
0C3C 050A
not a clue what this does.... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I skończyłem z takim czymś:
Cytat:
7B1-01-01: 0045 1302 13
7B1-02-01: 0101 0100 00C3
7B1-02-02: 0000 BC
7B1-03-01: 51C8 D5
7B1-04-01: 0C0F 03DB
Nic nie eksplodowało i działają mi skrętne linie pomocnicze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wydaje mi się, że jeszcze coś mam nie tak ustawione albo albo stworzyłem niepoprawną kombinację (opis poniżej)... Ważna uwaga: linie pokazują się tylko przy zamkniętym bagażniku!

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , dziękuję za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Teraz o niepoprawnej kombinacji: mam LKA (pomoc w utrzymaniu w pasie ruchu), radio z nawigacją, czujniki parkowania przód/tył, dodaną kamerę cofania.
1) pokazywanie informacji nawigacyjnych działa tylko sekundę, zanim się uruchomi LKA - czy tak powinno być? Dzieje się tak nawet kiedy LKA jest ustawione przyciskiem na "OFF"
2) wyłączenie kamery przyciskiem "Close" zamyka widok z kamery; nie da się go ponownie otworzyć inaczej niż wrzucając ponownie wsteczny
3) brak wizualizacji czujników parkowania inaczej niż przy włączonej kamerze cofania; wcześniej stojąc w kolejce np do McDrive mogłem "na milimetry" podjechać przodem
4) zastosowanie skrętki było błędem; przy niskim oświetleniu obraz traci synchronizację klatek (plan na przeróbkę na koncentryk); taki urok NTSC
5) przycisk "P.Pilot" nic nie robi; do czego powinien służyć? Włączenie/wyłączenie czujników mam przyciskiem sprzętowym...
6) lewy przycisk jest "pusty"; czy coś tam powinno być?
7) co to "PDC aft" i "PDC fore"? Teraz jak na to patrzę, to może czujniki parkowania...?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg zlacze.jpg (46.8 KB, 71 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg uziemienie.jpg (95.1 KB, 75 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg schemat.jpg (89.4 KB, 82 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg kamera_pozycja.jpg (74.7 KB, 80 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg kam_widok.jpg (90.0 KB, 105 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez Fiestaczek ; 20-05-2019 o 12:45
Fiestaczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2019, 13:45   #32
Fiestaczek
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-12-2015
Skąd: Ruda Śląska
Model: Focus MK3 Titanium, Kuga 3 PHEV ST Line X
Silnik: 1.6 EcoBoost 182PS, PHEV
Rocznik: 2011, 2020
Postów: 110
Domyślnie Odp: Kamera cofania a Sony 4,2”

No i wykrakałem, przestawiłem 7B1-02-01 na 0501 0100 i kamera się odwróciła do góry nogami. Przywróciłem poprzednią wartość (0101 0100) i nic się nie stało. Zrobiłem reset modułu, to samo. Znów wczytałem starą konfigurację, kamera w ogóle przestała działać z błędem
Cytat:
===IPMB DTC B115E:49-0B===
Code: B115E - Camera Module

Additional Fault Symptom:
- Internal Electronic Failure

Status:
- DTC Present at Time of Request
- Malfunction Indicator Lamp is Off for this DTC

Module: Image Processing Module B

===END IPMB DTC B115E:49-0B===
Czyżbym usmażył kamerę?
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , czy mógłbyś się podzielić swoją konfiguracją AS-BUILT IPM-B? Byłbym wdzięczny...
Fiestaczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2019, 14:13   #33
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,726
Domyślnie Odp: Kamera cofania a Sony 4,2”

Długo się nie nacieszyłeś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odpowiadając na pytania:
1) Sprawdzałeś ustawienia w liczniku? Masz oryginalny z 2011? One miały 3 opcje do wyboru dla navi - Off, na żądanie i zawsze wł.
2) U mnie działa fizyczny przycisk od czujników - włącza obraz kamery i wizualizację przodu. Co ciekawe na wstecznym mogę wyłączyć czujniki tym przyciskiem, zostawiając obraz kamery.
3) Mam rocznik 2011 i jak wyżej, przyciskiem włączam.
4) Ja dla odmiany mam koncentryka zamiast skrętki i jest ok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (ale złącze LVDS HSD)
5) On powinien włączać te kwadraty wizualizacji czujników z tyłu.
6) powiększenie cyfrowe - lupa.
7) co to "PDC aft" i "PDC fore"? Aftermarket, foreign? Strzelam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

p.s. stary masz soft tego wyświetlacza.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2019, 15:41   #34
Fiestaczek
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-12-2015
Skąd: Ruda Śląska
Model: Focus MK3 Titanium, Kuga 3 PHEV ST Line X
Silnik: 1.6 EcoBoost 182PS, PHEV
Rocznik: 2011, 2020
Postów: 110
Domyślnie Odp: Kamera cofania a Sony 4,2”

Bo jestem psują parszywą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1) Licznik mam z 2011, w opcjach mam tylko checkbox „Navigation info”... Po wsadzeniu radia z navi zaznaczyłem w CCC wyświetlacz z nawigacją... Sam soft w zegarach po magicznej akcji serwisowej na płyn chłodniczy (która zubożyła grafiki LKA, nie ma już kropek przy informacji o zjechaniu, są zawsze linie!)
2) fizyczny też u mnie działa, ale jak nie ma obrazu z kamery (nie wrzucisz wstecznego), to nie ma wizualizacji
3) j/w
4) do poprawki, i tak będę musiał wymienić kamerę ;/
5) u mnie nic nie robi ;/
6) u mnie ni ma ;/
7) jak wpisałem w Google „PDC aftermarker” to pokazało czujniki parkowania; zakładam, że „fore” = przód, „aft” = tył

Jak nowszy soft wgrać?

Pytanie poza konkursem, kamera EM5T podejdzie? Zobacz ofertę: FOCUS MK3 C-MAX MK2 KAMERA COFANIA - NOWA ORYGINAŁ [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ta, którą zepsułem była BM5T (od RobSona, na obecnej aukcji nie ma nawet zdjęcia naklejki ;/ Zobacz ofertę: FORD FOCUS III MK3 KAMERA COFANIA ORYGINAŁ [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] )

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , czy mógłbyś się podzielić swoją konfiguracją IPM-B z C-Maxa?

Ostatnio edytowane przez Fiestaczek ; 20-05-2019 o 19:15
Fiestaczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2019, 19:52   #35
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,373
Domyślnie Odp: Kamera cofania a Sony 4,2”

Cytat:
Napisał Fiestaczek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@edmun , czy mógłbyś się podzielić swoją konfiguracją AS-BUILT IPM-B? Byłbym wdzięczny
bardzo chętnie ale na razie jestem pod morfina w szpitalu po operacji. może jutro wyjdę to Ci podrzucę co i jak
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2019, 20:00   #36
Fiestaczek
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-12-2015
Skąd: Ruda Śląska
Model: Focus MK3 Titanium, Kuga 3 PHEV ST Line X
Silnik: 1.6 EcoBoost 182PS, PHEV
Rocznik: 2011, 2020
Postów: 110
Domyślnie Odp: Kamera cofania a Sony 4,2”

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bardzo chętnie ale na razie jestem pod morfina w szpitalu po operacji. może jutro wyjdę to Ci podrzucę co i jak
Aj, mam nadzieję, że nic poważnego... To nic pilnego, ważniejsza rekonwalescencja. Zdrowia!
Fiestaczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2019, 20:14   #37
dandii
ford::average
 
Imię: daniel
Zarejestrowany: 26-09-2015
Skąd: Środa wlkp
Model: s-max Titanium s Focus mk3
Silnik: 2.2 tdci 1.0 ecoboost
Rocznik: 2011 2014
Postów: 176
Domyślnie Odp: Kamera cofania a Sony 4,2”

Cytat:
Napisał Fiestaczek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i wykrakałem, przestawiłem 7B1-02-01 na 0501 0100 i kamera się odwróciła do góry nogami. Przywróciłem poprzednią wartość (0101 0100) i nic się nie stało. Zrobiłem reset modułu, to samo. Znów wczytałem starą konfigurację, kamera w ogóle przestała działać z błędem


Czyżbym usmażył kamerę?
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , czy mógłbyś się podzielić swoją konfiguracją AS-BUILT IPM-B? Byłbym wdzięczny...

Jeżeli robisz konfiguracje modułu, kamera musi być odłączona. Nawet ucds wysypie Tobie kamerę,
Musisz zapisać konfigurację na odłączonej kamerze a następnie podłączyć kamerę i zresetować błędy, inaczej uwalisz kamerę .

Bump: Masz tutaj trochę opisane na rosyjskim forum https://ffclub.ru/topic/257824/jump_3150/
dandii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2019, 23:31   #38
Fiestaczek
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-12-2015
Skąd: Ruda Śląska
Model: Focus MK3 Titanium, Kuga 3 PHEV ST Line X
Silnik: 1.6 EcoBoost 182PS, PHEV
Rocznik: 2011, 2020
Postów: 110
Domyślnie Odp: Kamera cofania a Sony 4,2”

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , czyli moja już jest do wymiany, tak? Tak czy siak dzięki za informację, przyda się jak przyjdzie drugi egzemplarz...
Fiestaczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2019, 23:46   #39
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,373
Domyślnie Odp: Kamera cofania a Sony 4,2”

Cytat:
Napisał Fiestaczek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To nic pilnego,
jestem po operacji. sporo morfiny dostałem i mam niezle odloty bo coś mi jeszcze dali. jutro nawet jeśli wyjdę to raczej nie dam rady nic sprawdzic. wyślij mi proszę PW w środę co mogę dla Ciebie zrobić. pozdrowienia

p.s. morfina jest zaczepista... choć mam problemy z utrzymaniem się w pionie. (nie chcesz też wiedzieć ile czasu pisałem żeby coś napisać)
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2019, 10:49   #40
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,726
Domyślnie Odp: Kamera cofania a Sony 4,2”

Cytat:
Napisał Fiestaczek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@boncio , czy mógłbyś się podzielić swoją konfiguracją IPM-B z C-Maxa?
Gdybym tylko miał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja nie mam oemowej kamery, tylko chińską i tym samym nie mam modułu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dlatego pisałem, że mam ekran z zielonym złączem 4-pin LVDS HSD.
Oczywiście mam błąd, ale w niczym mi to nie przeszkadza. No i nie mam wizualizacji tylnych czujników. Natomiast mimo to zauważyłem, że mając kamerę znacznie bliżej podjeżdżam autem niż tylko na czujnikach.

Jak rozumiem kopię do licznika też zapisałeś? Wielu tu pisze, że nie ma potrzeby, tymczasem u mnie dopiero po zapisie kopii kamera zadziałała.

A soft wyświetlacza aktualizuje się np. kupując nowe mapy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wtedy zamiast napisów, są ikonki do 4 przycisków funkcyjnych.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg kamera.jpg (42.8 KB, 98 wyświetleń)
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
kamera



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.