Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-10-2016, 09:46   #31
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Oświetlenie podłoża z lusterek - Puddle Lamps

Cytat:
Napisał fabi76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czuje że pobór prądu jest za mały i samochód odłącza zasilanie myśląc ze żarówka jest przepalona. Mozę ktoś ma inny pomysł dlaczego się tak dzieje?
A możesz spróbować zmierzyć napięcie na samych drutach przy odłączonej lampce? Tak z kilka razy włączając i wyłączając zapłon? Myślę, że wyniki mogłyby dużo podpowiedzieć w czym jest problem.

kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2016, 11:20   #32
leszek
ford::professional
 
Zarejestrowany: 25-02-2004
Model: mk5 mk3 mkI
Silnik: 2,0, V6 1,8
Rocznik: 15,04 95
Postów: 1,328
Domyślnie Odp: Oświetlenie podłoża z lusterek - Puddle Lamps

wydaje mi się że jest spadek napięcia przy otwieraniu lusterek to jak tanie chińskie kseony raz świeca raz nie raz jedna, a nieraz dwieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
opóźnienie zapalania chyba pomoże po rozłożeniu lusterek
leszek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2016, 12:02   #33
fabi76
ford::beginner
 
Avatar fabi76
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 27-11-2013
Skąd: Gorzów Wlkp.
Model: Mondeo mk5 Titanium
Silnik: 1,5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 28
Domyślnie Odp: Oświetlenie podłoża z lusterek - Puddle Lamps

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A możesz spróbować zmierzyć napięcie na samych drutach przy odłączonej lampce? Tak z kilka razy włączając i wyłączając zapłon? Myślę, że wyniki mogłyby dużo podpowiedzieć w czym jest problem.
I tak właśnie tak zrobię jak piszesz, tylko na razie grypa mnie rozłożyła więc musi to poczekać.

Cytat:
Napisał leszek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wydaje mi się że jest spadek napięcia przy otwieraniu lusterek to jak tanie chińskie kseony raz świeca raz nie raz jedna, a nieraz dwieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
opóźnienie zapalania chyba pomoże po rozłożeniu lusterek
Ale np. jak drzwi mam zamknięte (nie centralnym) to lusterka są rozłożone. W monecie otwarcia klamką, lampki też powinny chyba się zapalić? Opóźnienie zapalania , jest taka opcja?.
fabi76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2016, 21:10   #34
robert LC
ford::advanced
 
Avatar robert LC
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 19-02-2012
Skąd: Chełm
Model: MK4 Titanium -->Fusion Titanium
Silnik: 140KM -->240KM
Rocznik: 2008 -->2014
Postów: 261
Domyślnie Odp: Oświetlenie podłoża z lusterek - Puddle Lamps

Cytat:
Napisał fabi76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak już przyszły z Chin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Efekt bardzo fajny ale widoczny oczywiście tylko jak jest ciemno. Niestety jest inny problem. Nie za każdym razem napis się zapala po rozłożeniu lusterek. Napis podświetla dioda led i światełka zachowują się tak jak wtedy gdy w oryginalnych lampkach dałem ledy. Raz się paliły raz nie. Od razu po podpięciu do kabelków nawet nie błysło, dopiero kilkukrotne odpalenie zapłonu pomogło i zaczęły święcić ale nie za każdym razem. Odpięcie lampki czy wyjęcie diody nie powoduje wyświetlenia żadnego błędu. Czuje że pobór prądu jest za mały i samochód odłącza zasilanie myśląc ze żarówka jest przepalona. Mozę ktoś ma inny pomysł dlaczego się tak dzieje?
Zakupiłem to samo tylko jak sprawdzałem miernikiem przed połączeniem to było 12V problem może być inny :/
robert LC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2016, 10:30   #35
leszek
ford::professional
 
Zarejestrowany: 25-02-2004
Model: mk5 mk3 mkI
Silnik: 2,0, V6 1,8
Rocznik: 15,04 95
Postów: 1,328
Domyślnie Odp: Oświetlenie podłoża z lusterek - Puddle Lamps

ale sprawcie napięcie jak jest wszystko podłączone i jak włączacie otwieranie samochodu kilka razy czy macie powyżej 12V czy poniżej
leszek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2016, 11:22   #36
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: Oświetlenie podłoża z lusterek - Puddle Lamps

napiecie moze miec znacenie, ale rownie dobrze obojetne czy 10, 12 czy 14V moze byc pod granica wartosci pradu jaka rozpoznaje modul.
Mam tak samo w MK4. Po wlozeniu LEDow do lusterek a nastepnie dodaniu lampek LEDowych do drzwi, zaswieca sie tylko jeden z nich. Zasada jest taka, ze jesli puddle sie juz swieci (otwarcie zamkow) to lampka w drzwiach tylko mignie i gasnie. Jesli puddle nie swieca a otworze drzwi, zaswieca sie lampka w drzwiach, a puddle juz nie.
Po wymianie puddle na zwykla zarowke wszystko swieci jak ma (wlacznie z ledowa lampka w drzwiach).
Mozliwe ze mozna by oszukac modul zmieniajac parametry ukladu RC zawartego w CANbus. Ale na to nie mialem czasu a rezultat tez bez gwarancji sukcesu.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2016, 22:46   #37
djremo
ford::advanced
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 21-04-2006
Skąd: Głogów
Model: S-Max MK2 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 180HP
Rocznik: 2016
Postów: 482
Domyślnie Odp: Oświetlenie podłoża z lusterek - Puddle Lamps

Mam ledy w lusterkach i drzwiach i wszystko działa jak powinno

Wytaptalkowane z Eldżi Gie Cztery
djremo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2016, 22:50   #38
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,376
Domyślnie Odp: Oświetlenie podłoża z lusterek - Puddle Lamps

zalezy od modulow i/lub parametrow "ukladu canbus" w diodach
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2016, 22:56   #39
djremo
ford::advanced
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 21-04-2006
Skąd: Głogów
Model: S-Max MK2 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 180HP
Rocznik: 2016
Postów: 482
Domyślnie Odp: Oświetlenie podłoża z lusterek - Puddle Lamps

Diody są bez modułów canbus, zwykle za 3 zł

Wytaptalkowane z Eldżi Gie Cztery
djremo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2016, 08:40   #40
leszek
ford::professional
 
Zarejestrowany: 25-02-2004
Model: mk5 mk3 mkI
Silnik: 2,0, V6 1,8
Rocznik: 15,04 95
Postów: 1,328
Domyślnie Odp: Oświetlenie podłoża z lusterek - Puddle Lamps

Cytat:
Napisał djremo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Diody są bez modułów canbus, zwykle za 3 zł

Wytaptalkowane z Eldżi Gie Cztery
tylko diody bez projektora?
leszek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.