Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-10-2014, 07:09   #31
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Zmowa milczenia? Nie wymieniaj oleju w samochodzie!

Z tymi wymianami oleju w warsztatach różnie bywa. Mam znajomego mechanika (sam zresztą pracował kiedyś w ASO), który twierdzi, że w niektórych serwisach wymiana oleju polega na odessaniu zużytego przez kanał inspekcyjny (miejsce na bagnet). Bez wymiany filtrów! Kup tu potem serwisowane auto...

__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2014, 07:55   #32
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Zmowa milczenia? Nie wymieniaj oleju w samochodzie!

Wymiana wymianie nierówna. W większości warsztatów spuszczają olej, wymieniają filtr i wlewają nowy a są np. warsztaty gdzie jeszcze pod ciśnieniem wydmuc***ą zużyte resztki i dopiero wtedy widać jaki gnój tam siedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2014, 18:41   #33
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Zmowa milczenia? Nie wymieniaj oleju w samochodzie!

Cytat:
Napisał kocur Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
są np. warsztaty gdzie jeszcze pod ciśnieniem wydmuc***ą zużyte resztki i dopiero wtedy widać jaki gnój tam siedzi
Ciekawe, ciekawe, ale gdzie się z tym ciśnieniem podłączają?
Dmuchają przez bagnet? Przez korek wlewu oleju? Przez odmę?

Oglądałem swoją miskę olejową od środka, przy przebiegu około 230kkm, oglądałem smoka olejowego, wałki rozrządu i nie było śladu po tym gnoju. Pytanie więc gdzie on normalnie siedzi, skoro aż dmuchać trzeba, żeby wylazł?
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2014, 20:16   #34
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Zmowa milczenia? Nie wymieniaj oleju w samochodzie!

Słyszałem już o kilku - będę osobiście to napisze gdzie "mi" wsadzili dmuchawę w mondku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2014, 19:37   #35
maciek8791
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-06-2010
Skąd: łódź
Model: Ford SMAX
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 122
Domyślnie Odp: Zmowa milczenia? Nie wymieniaj oleju w samochodzie!

Cytat:
Napisał wrzoch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciekawe, ciekawe, ale gdzie się z tym ciśnieniem podłączają?
Dmuchają przez bagnet? Przez korek wlewu oleju? Przez odmę?

Oglądałem swoją miskę olejową od środka, przy przebiegu około 230kkm, oglądałem smoka olejowego, wałki rozrządu i nie było śladu po tym gnoju. Pytanie więc gdzie on normalnie siedzi, skoro aż dmuchać trzeba, żeby wylazł?
Istnieją zlewarki do oleju gdzie po prostu stawiasz pod podnośnikiem i olej spływa oraz zlewarko-wysysarki - które dodatkowo mają sondę do wysysania oleju. Sądze wsadzasz i wyciągasz wszystko pod ciśnieniem. Może to o to chodziło bo o przedmuchiwaniu nie słyszałem, chociaż wszystko możliwe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maciek8791 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2015, 09:45   #36
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,139
Domyślnie Odp: Zmowa milczenia? Nie wymieniaj oleju w samochodzie!

Coś (z prawdy ) w tym artykule jest bo np. w skrzyniach biegów niektórych samochodów (JAPONIA) nie zaleca sie wymiany oleju .
Ja osobiście na własnej skórze( moim MITSUBISHI ECLIPSE) przez 12 lat w skrzyni biegów manualnej nie wymieniłem nigdy oleju , jedynie co to kontrolowałem co kilka lat poziom i troszkę dolałem może 70 gram dla pewności .Przejechałem nim w tym czasie ok 250 tyś . km. i nigdy nie było żadnych zgrzytów czy innych problemów ze skrzynią biegów lub sprzęgłem.
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.