Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-11-2012, 14:35   #31
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,050
Domyślnie Odp: Włączanie klimy w zimie

Uparty jesteś...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest napisane, ale Ty Ciągle wiesz lepiej... Powodzenia!
Różnica między nami jest taka, że ja miałem to "szczęście", iż w tym FF1 z podpisu 2 (dwa) razy wymieniali mi w Katowicach w Multeximie spreżarkę klimy na gwarancji i pamiętam jeszcze te różne pytania i dociekania... Aby nie było pytań - wymieniali sprężarki w lecie (nie przez zimowe trzymanie klimatronika włączonym ciągle na 21,5st. - tak miałem zawsze i jakoś mnie nie przekonasz że można inaczej...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.).

__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 19-11-2012 o 14:38
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2012, 21:42   #32
ford_user
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-01-2010
Model: Focus MK2
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 103
Domyślnie Odp: Włączanie klimy w zimie

Cytat:
Napisał mjprzem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
-uwierz mi na słowo że twój czynnik z klimatyzacji ulotnił sie nie dlatego ze nie uzywales sprezarki ale dlatego ze poprostu miałes dziurawy układ.
.
To jak wytłumaczysz mi fakt, że od dwóch lat nie musiałem uzupełniac czynnika, klimatyzacja pracuje poprawnie, a tak jak napisałem, poza uzupełnieniem czynnika dwa lata temu nic innego nie robiłem (nie były nawet wymienane żadne zaworki).
Wcześniej co rok musiałem uzupełniac czynnik, bo było pusto.
ford_user jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2012, 07:17   #33
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Włączanie klimy w zimie

mozna i jest wiele mozliwosci...

a chociazby naprzyklad taka ze czynnik ulatnial ci sie prze zaworek-a moze po wymianie ktos mocniej dokrecil zaslepke.

inna to taka ze zaworek mial jakąś nieczystosc na uszczelce i podczas dodawania czynnika lub oleju ta zanieczystosc lub smiec gdzies dalej poleciała i zrobilo sie szczelnie.

jeszcze inna to taka ze winny był oring na jakiejś złączce i tez podczas wymiany-uzupałniania oring się przesunął najpierw do wewnątrz za sprawą podcisnienia a następnie spowrotem na zewnątrz-za sprawą cisnienia ale mogł juz tym razem lepiej sie dopasowac. (takich oringow jest wiele w układzie)

Jest naprawde wiele mozliwosci i poprostu sie ciesz ze tak ci sie udało bez szukania dziury w całym. Normalnie nabicie czynnika powinno wystarczac minimum na 5 latek.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2012, 08:00   #34
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Włączanie klimy w zimie

Panowie to złożony układ ciśnieniowo-hydrauliczno pneumatyczny (chyba można go tak nazwać) z dużą ilością połączeń porównywanie go do tego z lodówki nie ma sensu bo tamten jest powiedzmy dużo szczelniejszy(lutowany sprężarka z silnikiem w zalutowanej puszce) miejsc i przyczyn uszczerbku czynnika może być wiele(jak zauważył Mjprzem) a to czy włączymy na chwilę kompresor czy nie i co jaki czas naprawdę nie ma znaczenia są instalacje które traktowane po macoszemu działają kilka lat i takie gdzie po roku trzeba uzupełnić czynnik. Ale nie dajmy się zwariować,jeśli ktoś sie lepiej poczuje niech włączy sobie co jakiś czas jedno jest pewne poniżej 4 C się nie włączyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2014, 17:21   #35
Bartollo
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 24-02-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus 1,6 tdci
Silnik: 1,6 tdci 90 KM
Rocznik: 2010
Postów: 7
Domyślnie Odp: Włączanie klimy w zimie

U mnie gdy tylko przełączam na ciepło lub zimno klima ręczna załącza się sama bez względu na temperaturę zew. więc raczej wyłączam.
Ale czy jest konieczne i rozsądne jest wyłączanie ?
Bo słyszałem , że jak dmucham ciepłym powietrzem do kabiny to i tak klima nie jest włączona. Możliwe to ? choć jest a/c podświetlone (czyli włączone) ?
Bartollo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2014, 18:34   #36
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie Odp: Włączanie klimy w zimie

Klima jest włączona, bo klima to nie tylko chłodzenie, ale i osuszacz, który jest bardzo przydatny w wilgotne dni. Nie wiem skąd wzięło się przekonanie, że klima to tylko zimny nawiew. Owszem, takie przeznaczenie, ale przekręcenie na ogrzewanie wcale jej nie wyłącza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec ?
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2014, 20:45   #37
radial
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-02-2013
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 TDCi 66KW
Rocznik: 2005
Postów: 8
Domyślnie Odp: Włączanie klimy w zimie

Cytat:
Napisał mojmistrz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Klima jest włączona, bo klima to nie tylko chłodzenie, ale i osuszacz, który jest bardzo przydatny w wilgotne dni. Nie wiem skąd wzięło się przekonanie, że klima to tylko zimny nawiew. Owszem, takie przeznaczenie, ale przekręcenie na ogrzewanie wcale jej nie wyłącza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zgadza się, ale osuszacz jest w układzie i służy do osuszania czynnika. Do osuszania powietrza służy zjawisko fizyczne zwane kondensacją pary wodnej. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

I tak, w mojej instrukcji serwisowej (focus mk2 '05) jest zapis żeby każdego miesiąca chociaż na pół godziny załączyć klimatyzację. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
radial jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2014, 21:34   #38
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie Odp: Włączanie klimy w zimie

Cytat:
Napisał radial Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I tak, w mojej instrukcji serwisowej (focus mk2 '05) jest zapis żeby każdego miesiąca chociaż na pół godziny załączyć klimatyzację.
Bo tak powinno się robić, jak masz, to używaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dłużej posłuży. Ja sam często załączam klimatyzację i nic przy niej nie robiłem od prawie 3 lat. Czynnik w niezmienionym stanie od zakupu, poprzednia właścicielka też mi nic nie wspominała o tym, że go uzupełniała. Tylko odgrzybianie i nowy filtr kabinowy, tyle.
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec ?
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2014, 21:38   #39
radial
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-02-2013
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 TDCi 66KW
Rocznik: 2005
Postów: 8
Domyślnie Odp: Włączanie klimy w zimie

Cytat:
Napisał mojmistrz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bo tak powinno się robić, jak masz, to używaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dłużej posłuży. Ja sam często załączam klimatyzację i nic przy niej nie robiłem od prawie 3 lat. Czynnik w niezmienionym stanie od zakupu, poprzednia właścicielka też mi nic nie wspominała o tym, że go uzupełniała. Tylko odgrzybianie i nowy filtr kabinowy, tyle.
Skąd kolega wie że czynnik w niezmienionym stanie?
radial jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2014, 23:52   #40
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Włączanie klimy w zimie

Panowie jak to czytam to tylko uśmiech na mym ryju się rysuje-poczytajcie i nie popadajcie w skrajności w żadnym kierunku
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.