Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-03-2016, 12:07   #31
rubra
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-06-2013
Skąd: Duczki
Model: mondeo MK4
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 8
Domyślnie Odp: Silnik nie pali - totalna awaria

Poddaję się, to nie Polonez.
Moje zdolności elektryka samochodowego nie przeszły tej próby.
Jutro ASO.
Dzięki wszystkim za pomoc. Idę składać mondzia.

rubra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2016, 14:26   #32
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,169
Domyślnie Odp: Silnik nie pali - totalna awaria

Może być jeszcze jedna przyczyna.

Komputer ma coś takiego ( mogę być nieprecyzyjny co do nazwy ), jak stabilizator napięcia lub regulator napięcia. Wygląda jak czarny płaski prostokącik z wieloma pinami wlutowany w płytkę komputera.
Jak on padnie objawy są identyczne z tymi które występują przy kłopotach z kabloteką w wiązce głównej, z tym że kabloteka w wiązce głównej daje jakieś sygnały zanim auto zdechnie, a ten piździk jak padnie to koniec.
Dodatkowo jak padnie programy serwisowe nie łącza się z komputerem, po przekręceniu zapłonu nie widać temperatury zewnętrznej, menu Conwers w teście pokazuje też bzdury zamiast temperatury silnika.
Wiązkę elektryk robił mi dwa razy , tego piździka jeden raz, tak więc to nie bajki. Ostatnio miałem kłopoty z masą w wiązce.
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2016, 17:11   #33
rubra
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-06-2013
Skąd: Duczki
Model: mondeo MK4
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 8
Domyślnie Odp: Silnik nie pali - totalna awaria

U mnie pokazuje wszystko, temperaturę, test też ok. Po podłączeniu kompa nawet próbuje odpalać. Jest jeszcze jeden aspekt: po włączeniu zapłonu i dźwignia z parkingu, włącza się alarm i komunikat o serwisie skrzyni biegów.
Może skrzynia biegów zmarła?
Tak czy inaczej jutro A S O.
rubra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2016, 12:51   #34
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,169
Domyślnie Odp: Silnik nie pali - totalna awaria

Fura sprawna ? Jeśli tak, napisz co było i za ile , niech potomni wiedzą i nie panikują.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2016, 13:56   #35
rubra
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-06-2013
Skąd: Duczki
Model: mondeo MK4
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 8
Domyślnie Odp: Silnik nie pali - totalna awaria

795 zlociszy. Przetarty kabelek OBD <>skrzynka bezpieczników za schowkiem pasażera. Gdzieś na przegrodzie. Taki werdykt.
A cena oczywiście po rabacie, a w cenie pastowanie opon.
Ale też po wizycie w ASO spalanie spadło.
W złym i dobro znaleźć można.
rubra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2016, 08:08   #36
WUJEK_CHMIELU
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-04-2014
Model: galaxy mk3
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 8
Domyślnie Odp: Re: Silnik nie pali - totalna awaria

Cytat:
Napisał kawonde Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

Chcialbym odgrzac kotleta bo objawy podobne ale caly czas "nie pali".
Pacjent to MK4 2.0TDC z 2009 roku.
Pewnego poranka powiedzial ze nie odpali i zaczela sie nierowna walka:
Akumulator naladowany, 2 kluczyki sprawdzone, rozrusznik nowy (kreci jak wymusze na przekazniku R1), przekazniki pozamieniane i bezpieczniki tez sprawdzone.
Caly czas sa bledy:
P2505 - ECM/PCM Power Input Signal
oraz
P0A09 - DC/DC Converter Status Circuit Low Input

PCM wybebeszony i napiecie dostaje (na T2-G4 i T3-C3) takie same jak jest aktualnie na akumulatorze 12.4V, masa wszedzie sprawdzona i poprawiona.
Wtyczki do PCM wyczyszczone.
PCM wizualnie hermetycznie zamkniety chociaz podczas wyciagania w obudowie bylo troche wody i kable byly wilgotne. Pozniej PCM siedzial dzien w domu na kaloryferze.

Gruba wiazka idaca z PCM na zagieciu sprawdzona i kilka kabli poprawionych bo w palcach sie rozlecialy!

Niestety samochod caly czas nie chce odpalic ;-(

Czy macie jeszcze jakies pomysly co sprawdzic/naprawic?

Dziekuje i pozdrawiam,







Miałem taką samą awarię zaraz po poskładaniu naprawionych kabli w wiązce głównej, wsiadam do auta odpalam a tam cisza....... żadnych kontrolek itd. podłączyłem forscan i takie same błędy jak kolega.... tragedia szukałem w bezpiecznikach nawet jak to kolega stwierdził w wiązce OBD, komputer dostawał stałe zasilanie, załamka,..... sprawdzałem przejścia z wtyczek PCM do skrzynki i znalazłem jeden który nie miał przejścia-http://forum.fordclubpolska.org/images/icons/icon4.gif !!!zółto niebieski!!! http://forum.fordclubpolska.org/images/icons/icon4.gif dochodził w wtyczki T1 pozycja bodajże C3 do środkowego przekażnika,

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


wymiana na nowy i bum auto żyje...!!!!
WUJEK_CHMIELU jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2016, 13:50   #37
fauxkalel
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-10-2015
Model: Mondeo mk II
Silnik: 2.0 Zetec-E
Rocznik: 1998
Postów: 1
Domyślnie Odp: Silnik nie pali - totalna awaria

Dzień dobry!/Dobry wieczór!
Podobny problem:
P2505
P0A09
P0562
Samochód nie zapala choć kręci.
Przy kręceniu nie pokazuje obrotów na diagnostyce (jak chodzi na plaku to obrotomierz też nie pokazuje).
Czujnik podkładany nowy, zasilanie 5v i masa na nim jest, ale na pinie sygnalowym pojawia sie tylko jeden impuls jak zaczyna się kręcić.
Jakies pomysly?
fauxkalel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2017, 20:03   #38
PepecK
ford::average
 
Avatar PepecK
 
Zarejestrowany: 11-11-2006
Skąd: Starachowice
Model: S-max
Silnik: 1,8 TDCi 125KM
Rocznik: 2007
Postów: 72
Domyślnie Odp: Silnik nie pali - totalna awaria

Witam mój S-max 1,8tdci 2007r kilkanaście dni temu nie zapalił, kręcił ale nie zapalił, po podłączeniu zestaw błędów: P2505 P0A09 P0562 P0A94, błędy skasowane, rozruch bezproblemowy. Trzy dni później to samo i tak samo. Kilka dni później w czasie jazdy przy prędkości około 100km/h na licznikach zaświeciło się wszystko co tam tylko było, chyba włączył się tryb awaryjny auto się zatrzymało, szczęśliwie była to późna noc więc mały ruch i nic złego się nie stało. Po zatrzymaniu i podłączeniu kompa widać serie błędów ale bez rozczulania je skasowałem i jazda dalej. Po dotarciu na miejsce auto stało dwa dni i kolejnego - kręci nie zapala, błędy te opisane powyżej ale nie dają się skasować. Zaprzyjaźniony geniusz elektryk/elektronik/mechanik po zapoznaniu się z wpisami z tego wątku i po własnych doświadczeniach w podobnych sytuacjach doszedł do wniosku że w tym przypadku winę ponosi któryś przewód zasilający sterownik silnika i miał rację w jednej z wiązek jeden z przewodów był utleniony gdzieś w środku wiązki. Dołączam kilka zdjęć które pokazują obszar w jakim był przewód oraz lokalizację sterownika, komputera - obok czy raczej pod zbiornikiem spryskiwacza z lewej strony między kołem a zderzakiem.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg ster1.jpg (96.3 KB, 247 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg ster2.jpg (48.6 KB, 257 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg ster3.jpg (41.9 KB, 273 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg ster4.jpg (91.3 KB, 284 wyświetleń)
PepecK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2018, 09:02   #39
Hteb
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 05-10-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Galaxy MkII
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 28
Domyślnie Odp: Silnik nie pali - totalna awaria

Niestety i mnie to dopadło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A że mam automat więc laweta...ech... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg WhatsApp Image 2018-02-12 at 09.20.57.jpg (11.4 KB, 127 wyświetleń)
Hteb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2018, 22:22   #40
LeonnMondeo
ford::beginner
 
Imię: Leonn
Zarejestrowany: 13-04-2016
Skąd: Sieradz
Model: MONDEO
Silnik: 2.0 I
Rocznik: 2007
Postów: 38
Domyślnie Odp: Silnik nie pali - totalna awaria

U mnie już walczę z Mondeo MK4 od około 3 tygodni. Założyłem nawet nowy wątek [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ale jak na razie naprawa bez rezultatu. Zrobiłem już chyba wszystko co możliwe oprócz sprawdzenia wiązki...

jak sprawdzacie wiązkę? Miernikiem po schemacie czy widać uszkodzenie gołym okiem lub przy przejechaniu przewodem w palcach no i najważniejsze pytanie czy po odkręceniu lampy i filtra powietrza udaje sie zlokalizować takie uszkodzenie z góry bo nie mam kanału ani podnośnika..
LeonnMondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.