Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-06-2007, 07:14   #31
PP
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-08-2006
Skąd: POMORZE
Model: Focus Ghia kombi
Silnik: 1,8 TDDI 90KM
Rocznik: grudzień 1999
Postów: 415
Domyślnie

W Gdańsku w ASO krzyżak z kielichem to 700zł(na zamówienie), ja kupowałem całą półoś z w/w elementami za 590zł w zamienniku z gwarancją roczną, przy montażu pasowała jak oryginał. Jeżdże do dziś na tej półosi.
Pozdro

PP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2007, 13:48   #32
JUREK40
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-06-2006
Skąd: POZNAŃ
Postów: 159
Domyślnie

Witam mam pytanie po jakim przebiegu siadaja półosie.Pisał tu jeden pan że przejechał 66.000km.To swiadczy że firma ford sie psuje.Jak po takim przebiegu półosie są do wymiany.Miałem Oriona nie narzekałem przejechałem 200.000km i nic , ale na focusa narzekam przebieg 34.000km i wszystko trzeszczy.Zaznaczam bezwypadkowy udokumentowany i sprawdzony.
JUREK40 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2008, 08:19   #33
artgas
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-10-2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Focus MK3
Silnik: 1.5 TDCI 120PS
Rocznik: 2016
Postów: 15
Domyślnie Re:

Cytat:
Napisał piotrex22
Cytat:
Napisał artgas
Za komplet 2 kompletnych półosi zapłaciłem 1079 zł
To rzeczywiście bardzo tanio. Za wymianę jednej tylko (długiej) półosi wraz z instalacją zapłaciłem w ASO - 1800 PLN. Jak druga półoś zakończy swoje życie to pójdę z torbami, bo normalnie ceny w ASO są po prostu szalone. Czy są gdzieś droższe ASO niż ma FORD ? :fcp27
ASO z tego tytułu (powiedzieli mi zblżoną kwotę) wykluczyłem na wstepie. Od wymiany zrobiłem na tych półosiach od Eurodrivershaft 75 tyś. km i nie mam najmniejszych powodów do narzekań. Poprzednie oryginały wytrzymały 190 tyś. km więc nie sądzę aby te było nie było zamienniki spisały sie gorzej. Ja unikam ASO na rzecz warsztatów wyspecjalizowanych ale bez autoryzacji, jest takowy "ABC Focus" w Krakowie ze sklepem internetowym. Po VIN'ie kupisz u nich dowolną częśc w przyzwoitej cenie. Same ceny usług są też przyzwoite bo 50% niższe od tych w ASO. Co do ASO to jestem właśnie w trakcie reklamacji (AT Szumilas w Sosowcu) usługi wymiany tarcz którą to spartaczyli przez nieodczyszczenie piast - więc ASO nie zawsze znaczy jakość.
__________________
Art
artgas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2008, 08:23   #34
artgas
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-10-2006
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Focus MK3
Silnik: 1.5 TDCI 120PS
Rocznik: 2016
Postów: 15
Domyślnie Re:

Cytat:
Napisał JUREK40
Witam mam pytanie po jakim przebiegu siadaja półosie.Pisał tu jeden pan że przejechał 66.000km.To swiadczy że firma ford sie psuje.Jak po takim przebiegu półosie są do wymiany.Miałem Oriona nie narzekałem przejechałem 200.000km i nic , ale na focusa narzekam przebieg 34.000km i wszystko trzeszczy.Zaznaczam bezwypadkowy udokumentowany i sprawdzony.
Ja wymieniłem po 190 tyś km. Myślę, że to jednak sprawa indywidualna.
__________________
Art
artgas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.