Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-09-2010, 16:43   #31
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Buja tyłem na nierównościach dlaczego ??

Cytat:
Napisał jewro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie ten rocznik 2001 tddi nie ma z tyłu tulei metalowo gumowych
może jakieś konkrety? jeśli mówisz o ramie zawieszenia to w kombi nie ma a w sedanie/hb są. a jeśli mówisz o wahaczach to są tuleje.

jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2010, 20:17   #32
Lasko1990
ford::average
 
Avatar Lasko1990
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 17-01-2010
Skąd: Zwoleń
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 87
Domyślnie Odp: Buja tyłem na nierównościach dlaczego ??

ethernal ty miales 14 % i 50 cos tam... a ja mam po 80 % lewa strone jak i prawa...
Lasko1990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2010, 22:57   #33
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Buja tyłem na nierównościach dlaczego ??

Cytat:
Napisał Lasko1990 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ethernal ty miales 14 % i 50 cos tam... a ja mam po 80 % lewa strone jak i prawa...
Ale to oznacza tylko że amory są ok i nie ma luzów "w pionie" (np. łączniki stabilizatora i same stabilizatory są na 99% ok) natomiast gumy/tuleje stabilizatorów mogą być do wymiany (te za parenaście/paredziesiąt złotych sztuka) jak również takie gumowo/metalowe tulejki, ale czy tak jest to musisz na diagnostyce zawieszenia sprawdzić. Bo testy na stacji diagnostycznej powinny się odbywać w dwóch płaszczyznach: pionowej i poziomej, a doswiadczony (i dobry) diagnosta wykryje gdzie jest problem... przynajmniej ja mam takie doświadczenia. Sprawdź jeszcze (jesli tego nie robiłeś) zbieżność kół.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2010, 19:55   #34
Lasko1990
ford::average
 
Avatar Lasko1990
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 17-01-2010
Skąd: Zwoleń
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 87
Domyślnie Odp: Buja tyłem na nierównościach dlaczego ??

Zbieżność odbiega o 1 mm od tego jak jest napisane w książce a więc tego się czepiać też nie można niedługo zbiore się do sprawdzenia tych gum...
Lasko1990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2010, 21:48   #35
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: Buja tyłem na nierównościach dlaczego ??

najlepiej pojechać na diagnostykę... mój mondek dziś poległ na przeglądzie i tu ważna rada dla wszystkich, sprawdźcie czy nie macie luzów na śrubach wózka przedniego, jak i tylnych łączników i tulei z tyłu bo właśnie przez to moje mondełoo właśnie ostatnimi czasy sobie pływało.
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2010, 19:10   #36
Lasko1990
ford::average
 
Avatar Lasko1990
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 17-01-2010
Skąd: Zwoleń
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 87
Domyślnie Odp: Buja tyłem na nierównościach dlaczego ??

Cytat:
Napisał maestro06 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
najlepiej pojechać na diagnostykę... mój mondek dziś poległ na przeglądzie i tu ważna rada dla wszystkich, sprawdźcie czy nie macie luzów na śrubach wózka przedniego, jak i tylnych łączników i tulei z tyłu bo właśnie przez to moje mondełoo właśnie ostatnimi czasy sobie pływało.
heh pojechałem na stacje diagnostyczna przy ktorej znajduje sie odrazu warsztat (jedna firma : ,,Perfect Service'') gdy wyslano mnie do diagnosty w celu sprawdzenia zawieszenia szarpaki itd...no i szanowny pan diagnosta stwierdzil ze buja z powodu tego iz sa tuleje slabie i sworzen (2 tuleje lewe i sworzen oraz 2 tuleje prawe) skoro diagnosta tak stwierdzil nie chcialem sie spierac tyl wyszedl elegancko zbieznosc odbiegala o 1 mm od tego jak jest napisane w ksiazce amory po 80 % przod i tyl...poszedlem do warsztatu zamowili mi czesci umowilem sie na wymiane no i po zrobieniu nic nie wyszlo na lepsze tylko jest tak samo...zajrze do paru rzeczy z tylu ktore wyczytalem na forum od was porozbieram sam i spojrze na to bo im sie nie chcialo a kase wzieli...i jesli sie wybiore do tamtego warszatu to po to zeby cos przykrecic zadnych komplikacji bo sie nie znaja a kasuja...
Lasko1990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2010, 21:10   #37
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Buja tyłem na nierównościach dlaczego ??

Mi chodziło nie o te tuleje które są po obu stronach (gumowo metalowe) tylko o same gumowe (tanie). Jest ich w sumie 4szt. (2 z przodu i 2 z tyłu). Coś takiego:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Z tego co piszesz to tego Ci nie wymienili. W tym przypadku lepiej kupić oryginalne lub markowe (np. Febi-Bilstein - ja mam takie) niż 2 razy tańsze no name bo bedziesz wymieniał co 5 tys km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2010, 21:18   #38
Lasko1990
ford::average
 
Avatar Lasko1990
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 17-01-2010
Skąd: Zwoleń
Model: Mondeo MK III
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 87
Domyślnie Odp: Buja tyłem na nierównościach dlaczego ??

Szczerze mowiac to juz mam dosc tego wszystkiego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale to pewnie takie chwilowe podlamanie mysle ze po ogledzinach tego jak to wyglada od spodu zairzejnia do tych wszystkich gadzetow dojde co wady...nie mam zamiaru kupywac co chwile jakis czesci bo wymienie pol samochodu wydam 3 tysiace a wada bedzie warta 200 zl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to tak dla porownania...a jak nie dojde co i jak to nie bede jezdzil w zime bo jak mnie jebn** kiedys na lodzie albo sniegu tak w poprzek odrazu i sie zatrzymam u sasiada na plocie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lasko1990 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2010, 08:40   #39
AdamJ.
ford::advanced
 
Avatar AdamJ.
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-09-2010
Skąd: Szczecin
Model: BMW E38 - siódema ;)
Silnik: 3,5 V8
Rocznik: 1998
Postów: 371
Domyślnie Odp: Buja tyłem na nierównościach dlaczego ??

witam.

w niedziele wracając z nimiec miałem podobne wrażenie jakby "pływał".

Pojechałem do stacji diagnostycznej na sprawdzenie zawieszenia szarpanie amory itp...nic nie wykazało, ale pan był tak miły i powiedział ze często przyczyna leży w rozmiarze opon (chodziło o koleiny) i rodzaj amortyzatorów z tyłu-ja mam gazowe i to moze byc problem-radził zmienić na olejowe i mówił ze moze spręzyny straciły juz swoje "właściwości"....w weekend cos beda mi tam grzebac więc dam znać czy jest lepiej.

pzdr
AdamJ. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2010, 09:04   #40
AKuba
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-06-2010
Skąd: Poznań
Model: Mondeo III kombi
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 402
Domyślnie Odp: Buja tyłem na nierównościach dlaczego ??

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zbiornik paliwa, który przy okazji wyczyściłem z brudu
Dużo było osadu? Krajowego czy zachodniego?
__________________
AKuba
Mondeo III 2005 kombi, 2,2 TDCi
AKuba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.