Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-01-2017, 22:04   #31
minciu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Model: Focus + Focus
Silnik: 1.8 TDCI + 1.8TDCI
Rocznik: 2002 + 2008
Postów: 222
Domyślnie Odp: 2.0tdci PS wysokie spalanie

Podciśnienie ma to do siebie, że prędzej taką rurkę doszczelni jak zrzuci.

Normalnie to i bez opaski powinno sie jakoś trzymać, jak rura nie jest zbyt sztywna, na styk. Ale jak jest to nie wiemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie mam tego motoruGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

minciu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2017, 22:10   #32
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: 2.0tdci PS wysokie spalanie

Cytat:
Napisał minciu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podciśnienie ma to do siebie, że prędzej taką rurkę doszczelni jak zrzuci.
Podciśnienie kurczy węże. Nadciśnienie je wydłuża i puchnie.
Akurat w tym przypadku się z Tobą nie zgodzę, bo podciśnienie jeśli oba końce, które łączy wąż są nieruchome, to podciśnienie duże może wąż nieodpowiednio zakręcony zdjąć.

Cytat:
Napisał minciu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale jak jest to nie wiem Nie mam tego motoru
Ja też nie, chociaż podobny. Może się wreszcie doczekamy zdjęcia, albo chociaż opisu który filtr powietrza kolega ma? Okrągły?
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2017, 22:26   #33
nazarko1984
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 20-04-2015
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy MK4
Silnik: 2.0 TDCI 150KM-> 180KM Powershift
Rocznik: 2016
Postów: 45
Domyślnie Odp: 2.0tdci PS wysokie spalanie

Filtr jest powiedzmy prostokątny.
Tym razem dokręciłem kluczykiem 8-ką więc na pewno jest mocno.
Poza tym ostatnim razem jak dokręcałem wkrętakiem płaskim to też sprawdzałem czy jest ciasno zaciśnięta opaska i nie mogłem ręką zsunąć rury.
dzisiaj tez sprawdziłem sam filtr bo myślałem że może jest brudny aczkolwiek wymieniany w grudniu ale był ok.
Zastanawiam się na EGRem czy przypadkiem nie zatyka się czasem i gdy turbo potrzebuje powietrza jest takie podciśnienie że aż zrywa wąż- rurę dolotu.
Tylko czy turbo jest powiązane z dolotem?
nazarko1984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2017, 05:13   #34
minciu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Model: Focus + Focus
Silnik: 1.8 TDCI + 1.8TDCI
Rocznik: 2002 + 2008
Postów: 222
Domyślnie Odp: 2.0tdci PS wysokie spalanie

Cytat:
Napisał wrzoch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podciśnienie kurczy węże. Nadciśnienie je wydłuża i puchnie.
Akurat w tym przypadku się z Tobą nie zgodzę, bo podciśnienie jeśli oba końce, które łączy wąż są nieruchome, to podciśnienie duże może wąż nieodpowiednio zakręcony zdjąć.


Ja też nie, chociaż podobny. Może się wreszcie doczekamy zdjęcia, albo chociaż opisu który filtr powietrza kolega ma? Okrągły?
Na pewno każde auto jest inne, ale zdarzyło mi się w 2 autach nie dokręcić opasek dolotu i wszystko siedziało "szczelnie".Na pewno rura sama nie spadła nigdy. W silnikach benzynowych bez turbo. Akurat często tam zaglądałem z różnych powodów.

Bump:
Cytat:
Napisał nazarko1984 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zastanawiam się na EGRem czy przypadkiem nie zatyka się czasem i gdy turbo potrzebuje powietrza jest takie podciśnienie że aż zrywa wąż- rurę dolotu.
Tylko czy turbo jest powiązane z dolotem?

Ludzie zatykają blaszką EGRy i nic nie spadaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Otwarty EGR dorzuca spalin z wydechu w dolot, co skutkuje zmniejszeniem przepływu powietrze przez Twoją rurę, która spada.

Poproś kogoś, żeby na postoju na ręcznym spróbował obciążyć silnik, a Ty popatrz czy za bardzo się nie wychyla.
minciu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2017, 21:36   #35
nazarko1984
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 20-04-2015
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy MK4
Silnik: 2.0 TDCI 150KM-> 180KM Powershift
Rocznik: 2016
Postów: 45
Domyślnie Odp: 2.0tdci PS wysokie spalanie

Sugerujesz poduszki pod silnikiem?
Poduszki raczej nie bo nie mają związku z zamuleniem silnika- tak jak by brakowało powietrza.
Może jakiś zaworek podciśnienia?
Dzisiaj np. szedł jak zły, bez przycięć.
Trudny temat.
nazarko1984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2017, 21:58   #36
minciu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Model: Focus + Focus
Silnik: 1.8 TDCI + 1.8TDCI
Rocznik: 2002 + 2008
Postów: 222
Domyślnie Odp: 2.0tdci PS wysokie spalanie

auto Ci zamula bo spada rura i przez przepływomierz nie leci powietrze tylko bokiem.

Tak to przynajmniej przedstawiłeś. Czyli nie zmulanie zrzuca rurę.. zmulanie to efekt spadnietej ruryGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
minciu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2017, 08:12   #37
nazarko1984
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 20-04-2015
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy MK4
Silnik: 2.0 TDCI 150KM-> 180KM Powershift
Rocznik: 2016
Postów: 45
Domyślnie Odp: 2.0tdci PS wysokie spalanie

O widzisz, to jest myślGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wpadłem na to. Rzeczywiście może tak być bo ja zaglądam pod maskę jak już jest po wywaleniu błędu.
Narazie dokręciłem kluczem opaskę i od wtorku jest spokój.
Czyli jednak temat poduszki pod silnikiem tez jest realny.
Będę obserwował jak się będzie dalej zachowywał.

Mam pytanie odnośnie EGR-a, zawór normalnie jest otwarty czy zamknięty- mam na myśli zanim nabierze temperatury?
nazarko1984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2017, 08:33   #38
minciu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Model: Focus + Focus
Silnik: 1.8 TDCI + 1.8TDCI
Rocznik: 2002 + 2008
Postów: 222
Domyślnie Odp: 2.0tdci PS wysokie spalanie

Wszystko zależy od obciążenia.

Y = zakres otwarcia (U samej góry jest całkowicie zamknięty (0% otwarcia i brak przepływu spalin do kolektora dolotowego) . Im niżej, tym bardziej otwarty EGR.)
X = zakres obrotów silnika.

http://www.forum.alfaholicy.org/zala..._jazdy-egr.jpg

Zakres pracy to nie 0-1, tylko procent otwarcia od 0 do 100%

Teraz pytanie co rozumiesz poprzez normalnie?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Normalnie na biegu jałowym otwiera się najbardziej. Czy ciepły czy zimy. Jak wciskasz to się zamyka. Tak jakoś mniej więcej.


Poduszki sobie obczaj przy okazji. Bo skoro zrywa Ci rurę z filtra, to musi coś ją mocno ciągnąć. Szkoda by było gdyby teraz najsłabszym elementem okazała się obudowa filtra albo rura i coś urwało/ułamało.
minciu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2017, 08:53   #39
nazarko1984
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 20-04-2015
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy MK4
Silnik: 2.0 TDCI 150KM-> 180KM Powershift
Rocznik: 2016
Postów: 45
Domyślnie Odp: 2.0tdci PS wysokie spalanie

Podłączałem kompa żeby właśnie zobaczyć zachowanie EGR-a i właśnie pokazuje mi 0%. Może przez chwilę przygazowania pokazało sie ok. 15% ale poźniej dalej było 0%.
Zrobiłem nawet pomiar na 3-im biegu od 1500rpm do prawie 4000rpm i ciągle było 0%.
Pytam o temperaturę dlatego że przy pomiarze temperatura silnika było ok 60C.
nazarko1984 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2017, 09:01   #40
minciu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Model: Focus + Focus
Silnik: 1.8 TDCI + 1.8TDCI
Rocznik: 2002 + 2008
Postów: 222
Domyślnie Odp: 2.0tdci PS wysokie spalanie

Silnik jak się rozgrzeje to chyba mniej używa EGRa. Ja tam mapke pracy wkleile tylko jako przyklad. Inny silnik. Chodzi o sam fakt, że EGR pracuje różnieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak się ładnie zamyka do 0% to fajnieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

EGR bym się nie czepiał.

Ostatnio edytowane przez minciu ; 26-01-2017 o 09:14
minciu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.