Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-10-2010, 14:43   #31
Biernaś
ford::advanced
 
Avatar Biernaś
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 26-11-2008
Skąd: Syców
Model: Galaxy; Transit 2014; Transit 2015
Silnik: 1.9 TDI 150 KM; 2.2 155 KM; 2.2 125 KM
Rocznik: 10.2005 r.; 2014 r.; 2015 r.
Postów: 450
Domyślnie Odp: luz przegubu wewnętrzego

Ale Ty piszesz, że u Ciebie poprawa niewielka. U mnie zdecydowana. Na początku myślałem, że krzyżak musi się ułożyć w smarze i drgania znikną ale mija ponad tydzień i delikatne drgania występują na 2. biegu w zakresie 1500 - 2000 obr./min. Przedtem na każdym biegu w pełnym zakresie obrotów - szczególnie męczące przy załadowanym aucie.

Biernaś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2010, 21:09   #32
onkel2
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-09-2007
Skąd: podlaskie
Model: Galaxy TREND
Silnik: 1.9TDI AUY 143 PS
Rocznik: 2001
Postów: 35
Domyślnie Odp: luz przegubu wewnętrzego

Witam
dodam i swoje pięć groszy
śledzę temat i sam już nie wiem co podejrzewać.
Piszecie o przegubach i tych krótkich przedłużkach półośki i w sumie nie wiem co można u mnie do tego podpasować .Problem był i jest
gdyż początkowo było tylko lekkie wibracje podczas przyspieszania ok 80-100km, potem wymieniłem kpl półoś uzywaną i podobnie. W miedzy czasie zdecydowałem się na wymiane kpl sprzeęgła nowego LUK (2200zł) i dalej nic wszystko podobnie tak samo (* podczas jazdy około 20km czuje jakbym kaczką się poruszał _ jakby guz w oponie - zakładam że koła oki po licznych wymianach całych kpl kól ).Po przejechaniu koleinych 8tys km ( nowe sprzęgło) poczułem w momencie jazdy np na 3 biegu i odpuszczeniu gazu jak by dżwiek robił się Huuuuuuuuuu i po obniżeniu prędkości ustawał . Jak przyspieszam okolice 100-1200 czuje wibracje jakbym zjechał na krawędż jezdni pobocza ten namalowany ttttttttt..... jak odpuszczę to zanika . powoli wymiękam - mechanicy mówią - możemy wymieniać po kolei >
Teraz mam pytanie _ O CO TU CHODZI ???
Byłem Na hamowni bo autko po wirusie i obawiałem się że może za mocny program ale wyszło 144 KM ( 116 seria) i 338Nm także to w( normie) nie przesadzoneTeraz na 1 i 2 biegu w okolicach 1000 -2000 obr zcuję straszne drgania - jakieś boczne). Można jeszcze czepiać się wtrysków PD ale komp pokazuje że norma. ?.?nie zgłasza błędów.
Czy ktoś z Was ma na to jakies lekarstwo? bo powoli odchodzę od zmysłów .
Jak delikatnie wibrowało kiedyś przy określonej prędkości mówiłem sobie że tak mam być ale teraz mnie to wk.... maglownica tez dostała już jakichś luzów ale to mnie tak nie martwi ..
HELP MEE....
pozdr
onkel2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2010, 17:36   #33
Lukasz26C
ford::average
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 03-06-2010
Skąd: Szczecin/Norwegia
Model: Ford Galaxy III
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 61
Domyślnie Odp: luz przegubu wewnętrzego

Cytat:
Napisał onkel2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
dodam i swoje pięć groszy
śledzę temat i sam już nie wiem co podejrzewać.
Piszecie o przegubach i tych krótkich przedłużkach półośki i w sumie nie wiem co można u mnie do tego podpasować .Problem był i jest
gdyż początkowo było tylko lekkie wibracje podczas przyspieszania ok 80-100km, potem wymieniłem kpl półoś uzywaną i podobnie. W miedzy czasie zdecydowałem się na wymiane kpl sprzeęgła nowego LUK (2200zł) i dalej nic wszystko podobnie tak samo (* podczas jazdy około 20km czuje jakbym kaczką się poruszał _ jakby guz w oponie - zakładam że koła oki po licznych wymianach całych kpl kól ).Po przejechaniu koleinych 8tys km ( nowe sprzęgło) poczułem w momencie jazdy np na 3 biegu i odpuszczeniu gazu jak by dżwiek robił się Huuuuuuuuuu i po obniżeniu prędkości ustawał . Jak przyspieszam okolice 100-1200 czuje wibracje jakbym zjechał na krawędż jezdni pobocza ten namalowany ttttttttt..... jak odpuszczę to zanika . powoli wymiękam - mechanicy mówią - możemy wymieniać po kolei >
Teraz mam pytanie _ O CO TU CHODZI ???
Byłem Na hamowni bo autko po wirusie i obawiałem się że może za mocny program ale wyszło 144 KM ( 116 seria) i 338Nm także to w( normie) nie przesadzoneTeraz na 1 i 2 biegu w okolicach 1000 -2000 obr zcuję straszne drgania - jakieś boczne). Można jeszcze czepiać się wtrysków PD ale komp pokazuje że norma. ?.?nie zgłasza błędów.
Czy ktoś z Was ma na to jakies lekarstwo? bo powoli odchodzę od zmysłów .
Jak delikatnie wibrowało kiedyś przy określonej prędkości mówiłem sobie że tak mam być ale teraz mnie to wk.... maglownica tez dostała już jakichś luzów ale to mnie tak nie martwi ..
HELP MEE....
pozdr

Kup dwa nowe przeguby wewnętrzne lub sprawdź który z nich ma luzy zakładam ze ten od pasażera bo ponoć częściej padają i wymień na NOWY , jeśli masz wymieniać wszystko po kolej wymień wewnętrzny i myślę ze będzie po kłopocie
Lukasz26C jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2010, 21:22   #34
Jarek G.
ford::professional
 
Avatar Jarek G.
 
Imię: Ja
Zarejestrowany: 27-12-2007
Skąd: Polska
Model: Galaxy Mk2 Trend, Mk3 Titanium
Silnik: 1,9 TDI, 2,0 TDCi
Rocznik: 2001, 2009
Postów: 1,192
Domyślnie Odp: luz przegubu wewnętrzego

Cytat:
Napisał Lukasz26C Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wymień wewnętrzny i myślę ze będzie po kłopocie
No niestety u mnie "nie po kłopocie". Wewnętrzny, po stronie pasażera wymieniłem a drgania pozostały. I tu zaczynają się schody. Czekam na podpowiedzi.
Pozdro. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jarek G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2010, 16:22   #35
rici520
ford::advanced
 
Avatar rici520
 
Zarejestrowany: 11-06-2010
Skąd: Sandomierz
Model: Galaxy MkII
Silnik: 2,3 benzyna+lpg
Rocznik: 2003
Postów: 221
Domyślnie Odp: luz przegubu wewnętrzego

Jarek G.Jak tam walka na polu drgan.Co wogole wymieniles do tej pory (oczywiscie pytam tylko o uklad napedu)?
rici520 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2010, 23:40   #36
Jarek G.
ford::professional
 
Avatar Jarek G.
 
Imię: Ja
Zarejestrowany: 27-12-2007
Skąd: Polska
Model: Galaxy Mk2 Trend, Mk3 Titanium
Silnik: 1,9 TDI, 2,0 TDCi
Rocznik: 2001, 2009
Postów: 1,192
Domyślnie Odp: luz przegubu wewnętrzego

W dalszym ciągu jestem na nasłuchu. Wymieniony prawy wewnętzrny przegub i nadal -lekkie poprzeczne drganie. Najbardziej odczuwalne przy dodawaniu gazu na II-gim biegu w granicach 1600-2000 obrotów.
I w dalszym ciągu jestem głupi.
Pozdro. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jarek G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2010, 06:38   #37
rici520
ford::advanced
 
Avatar rici520
 
Zarejestrowany: 11-06-2010
Skąd: Sandomierz
Model: Galaxy MkII
Silnik: 2,3 benzyna+lpg
Rocznik: 2003
Postów: 221
Domyślnie Odp: luz przegubu wewnętrzego

Witam!
Przygladales sie czy nie ma luzu na lozysku podpory.A druga rzecz jak sie maja zabkiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w wieloklinie? Nie slychac zadnych stukow przy ruszaniu?
Przyjzyj sie zdjeciom z tego forum [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i porownaj czy przy wymianie wewnetrznego przegubu nie widziales u siebie takiego rdzawego nalotu na przedluzeniu walka napedowego,ktore wchodzi do skrzyni.
pozdrowieniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rici520 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2010, 10:37   #38
Jarek G.
ford::professional
 
Avatar Jarek G.
 
Imię: Ja
Zarejestrowany: 27-12-2007
Skąd: Polska
Model: Galaxy Mk2 Trend, Mk3 Titanium
Silnik: 1,9 TDI, 2,0 TDCi
Rocznik: 2001, 2009
Postów: 1,192
Domyślnie Odp: luz przegubu wewnętrzego

Szczerze powiem, że wymieniając przegub nie poszedłem dalej i nie sprawdziłem stanu podpory, nalotu itd. Po prostu będę musiał jeszcze raz to dokładnie przebadać. O wynikach poinformuję.
Pozdro. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jarek G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2010, 21:46   #39
Biernaś
ford::advanced
 
Avatar Biernaś
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 26-11-2008
Skąd: Syców
Model: Galaxy; Transit 2014; Transit 2015
Silnik: 1.9 TDI 150 KM; 2.2 155 KM; 2.2 125 KM
Rocznik: 10.2005 r.; 2014 r.; 2015 r.
Postów: 450
Domyślnie Odp: luz przegubu wewnętrzego

Cytat:
Napisał Jarek G. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najbardziej odczuwalne przy dodawaniu gazu na II-gim biegu w granicach 1600-2000 obrotów.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie też czuć lekkie drgania na II biegu w zakresie 1500 - 2000 obr/min.
Co to może być? Lewy przegub wewnętrzny wymieniony. Niczego więcej nie sprawdzałem bo myślałem, że wymiana przegubu wewnętrznego pomoże. Dzisiaj jechałem 180 km/h i było czuć lekkie drżenie kierownicy. Dodam, że 20 października miałem przegląd i diagnosta nie stwierdził żadnych luzów zawieszenia
Biernaś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2010, 22:45   #40
Jarek G.
ford::professional
 
Avatar Jarek G.
 
Imię: Ja
Zarejestrowany: 27-12-2007
Skąd: Polska
Model: Galaxy Mk2 Trend, Mk3 Titanium
Silnik: 1,9 TDI, 2,0 TDCi
Rocznik: 2001, 2009
Postów: 1,192
Domyślnie Odp: luz przegubu wewnętrzego

Cytat:
Napisał Biernaś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
diagnosta nie stwierdził żadnych luzów zawieszenia
Wg mnie to nie wina zawieszenia ale przeniesienia napędu. Poczekajcie jeszcze trochę a dojdę do tego. Muszę bo zbliża się wyjazd na narty (1600 km w jedną stronę), więc muszę mieć sprawne autko.
Pozdro. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jarek G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.