Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-08-2016, 11:15   #31
spenser696969
ford::advanced
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 16-11-2014
Skąd: SOCHACZEW
Model: Focus mk3
Silnik: 1,6 TDCI z DPF
Rocznik: 2011
Postów: 307
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

Cytat:
Napisał Krzyschu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Natomiast u mnie woda do wnętrza dostawała się przez otwór, w zaślepce karoserii (w lewym schowku bagażnika komb pod gąbkowym wypełnieniem), którym to magicy z ASO wprowadzili do wnętrza przewody od czujników cofania. Panowie wykonali w gumowej zaślepce krzyżyk i przepchali przewody. W efekcie można było zobaczyć przez pozostawione dziury co leży pod samochodem.
U mnie ta sama sytuacja była uszczelniłem ten otwór ale nadal się dostaje woda.

Bump:
Cytat:
Napisał Krzyschu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie papierowe uszczelnienie jeszcze trzyma ale na przyszłość od środka nakleiłem dodatkowe.
Można wiedzieć gdzie te uszczelnienie się znajduje, albo fotkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. z góry dzięki.

spenser696969 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2016, 12:07   #32
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,978
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

Jest gdzieś na początku tematu fotorelacja
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2016, 12:52   #33
spenser696969
ford::advanced
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 16-11-2014
Skąd: SOCHACZEW
Model: Focus mk3
Silnik: 1,6 TDCI z DPF
Rocznik: 2011
Postów: 307
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

Cytat:
Napisał krzys1968 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest gdzieś na początku tematu fotorelacja
Tylko zdjęcia dotyczą kombi a ja mam hb i jest trochę inaczej
spenser696969 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2016, 13:13   #34
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,978
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

Cytat:
Napisał spenser696969 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko zdjęcia dotyczą kombi a ja mam hb i jest trochę inaczej
Kolega w 2 poscie pisze o HB
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2016, 17:38   #35
All Bandy
ford::amateur
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 08-10-2016
Skąd: Krosno
Model: FOCUS mk3
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Postów: 3
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

Cytat:
Napisał fordario77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Kiedyś miałem taki sam przypadek jak Ty kolego; okazało się, że to był pęknięty wężyk od tylnego spryskiwacza. PozdrawiamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Woda w spryskiwaczu ma kolor zwykle niebieski, zapach i smak (próbować ostrożnie nie łapczywie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). Ponadto jeśli jest ona w bagażniku to nie ma jej wówczas w zbiorniczku spryskiwacza... Proste? A zatem to nie jest ta przyczyna.

Bump:
Cytat:
Napisał fordario77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Kiedyś miałem taki sam przypadek jak Ty kolego; okazało się, że to był pęknięty wężyk od tylnego spryskiwacza. PozdrawiamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał SLIP Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ok, gdyby ktoś chciał usunąć tą wku...ającą awarię to piszę co nastąpiło u mnie:
Samochód oddałem do blacharza (po wcześniejszym kontakcie czy mieli do czynienia z czymś takim wcześniej), pozdejmował wszystkie plastiki w bagażniku, zderzak tylny, okazało się, że tak jak pisał @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] woda dostawała sie przez otwory montażowe nad lampami - TERAZ UWAGA - fabrycznie zaślepione są one w fabryce PAPIEREM, tak, dobrze czytacie, PAPIEREM, nawet nielakierowanym, po pewnym czasie papier zaczyna przeciekać i wiemy dobrze co się wtedy dzieje... Gość zakleił te otwory klejem do szyb, 24h schnięcia, znowu testy czy nie cieknie i załatwione Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy Kolego sprawa została załatwiona? Gdzie była przyczyna. Czy masz model MK3 bo tu wszyscy na forum poruszają do znudzenia problem z MK2.
All Bandy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2016, 18:11   #36
gkowalczyk
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 08-05-2016
Skąd: Kraków
Model: FORD FOCUS MK3 2011+
Silnik: 1.6TDCI 140kM
Rocznik: 2012
Postów: 100
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

W ford focus mk3 kombi przyczyną nie jest otwór w listwie mocowania zderzaka, a otwór/dziura powstała na połączeniu elementów dachu(fabryczna masa uszczelniająca wykruszyła się ). Kupiłem masa uszczelniającą z Bolla + po wyschnięciu pomalowałem to farbą zaprawkową i jest jak na początku .
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Ford-Focus-1.5-TDCI-kombi-test-grupy-PGD-21-16486.jpg (98.6 KB, 992 wyświetleń)
gkowalczyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2016, 21:05   #37
All Bandy
ford::amateur
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 08-10-2016
Skąd: Krosno
Model: FOCUS mk3
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Postów: 3
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

Cytat:
Napisał gkowalczyk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W ford focus mk3 kombi przyczyną nie jest otwór w listwie mocowania zderzaka, a otwór/dziura powstała na połączeniu elementów dachu(fabryczna masa uszczelniająca wykruszyła się ). Kupiłem masa uszczelniającą z Bolla + po wyschnięciu pomalowałem to farbą zaprawkową i jest jak na początku .

Duża była Kolego ta szczelina? Możesz dokładnie przybliżyć to miejsce na fotografii? U mnie cieknie z prawej strony ale widzę że pokazuje się i na lewej. We wnęce kola zapasowego mogę wozić karpie na święta. Gdzie jest zatem ta nieszczelność. A... i w tylnym podłużnym profilu w samym rogu samochodu widoczny tylko od spodu jest czarny okrągły korek (taka plastikowa zaślepka). Jak go otworzę to we wnętrzu profilu wyczujemy coś w rodzaju filcowego wyciszenia (takie jak to na bokach nadkoli w bagażniku - szare splecione z rożnych nici wyciszenie, na którym jest czarne ozdobne poszycie). I takie identyczne właśnie cholerne wyciszenie które znajduje się w tym profilu jest totalnie mokre, że aż cieknie...
Ma ktoś z Szanownych Kolegów jakiś pomysł skąd ta woda się bierze? Mile widziane fotografie....
Odnoszę wrażenie, że któryś z odpływów wody jest zatkany i wodas porostu się może piętrzyć w bagażniku i rozlewać się aż do wnęki koła zapasowego.

Bump:

Ostatnio edytowane przez All Bandy ; 20-10-2016 o 07:07
All Bandy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2016, 11:21   #38
Shreq
ford::average
 
Imię: Z
Zarejestrowany: 19-04-2015
Skąd: Y
Model: F
Silnik: 1
Rocznik: 2
Postów: 112
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

Cześć Kolego,

Widzę, że jesteś z Krosna. Napisz mi na PW namiary i się umówimy na mieście to Ci pokażę w którym miejscu jest ten problem. Miałem dokładnie to samo (czyli wykruszona masa pomiędzy spawami poszycia - koło lewego mocowania amortyzatora od klapy - szczelina niespełna 1 mm).

Pozdrawiam
Tomek

Ostatnio edytowane przez Shreq ; 14-10-2016 o 11:23
Shreq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2016, 11:56   #39
trotom
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-03-2016
Model: Ford Focus III
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 6
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

Mam niestety to samo... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał maciejczapla Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na 200 procent woda wyciekała z otworu zaznaczonego na zdjęciu (tutaj zgodzę się że było on zatkany zwykłym papierem fabrycznie ,który przepuszczał)
Na którym zdjęciu? Nie mogę za cholerę znaleźć... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał krzys1968 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest gdzieś na początku tematu fotorelacja
Są tylko dwa zdjęcia z których nic nie mogę wywnioskować...
trotom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2016, 21:53   #40
gkowalczyk
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 08-05-2016
Skąd: Kraków
Model: FORD FOCUS MK3 2011+
Silnik: 1.6TDCI 140kM
Rocznik: 2012
Postów: 100
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

Na widocznym srebrnym laczeniu bagaznika miedzy zawiasem a silownikiem klapy
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20161017_191540.jpg (91.3 KB, 1269 wyświetleń)
gkowalczyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.