Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-05-2018, 17:16   #31
Wiltord
ford::amateur
 
Imię: Witek
Zarejestrowany: 04-10-2016
Model: ka
Silnik: 1,3
Rocznik: 2000
Postów: 1
Domyślnie Odp: Tutorial - montaż kamery cofania Kombi

witam
zgodnie z planem na forum zamontowałem wiązkę z kamerą, czy automatycznie ma zadziałać kamera? czy trzeba coś jeszcze w komputerze zrobic

pozdrawiam

Wiltord jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2018, 17:18   #32
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Tutorial - montaż kamery cofania Kombi

Trzeba jeszcze kompem aktywować
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2018, 17:19   #33
Danio's
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-08-2016
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 201X
Postów: 480
Domyślnie Odp: Tutorial - montaż kamery cofania Kombi

jeżeli nie była aktywowana to musisz ja aktywować. jak coś to mogę Tobie w tym pomóc.
Danio's jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2018, 21:54   #34
WoojO
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-03-2015
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2015
Postów: 465
Domyślnie Odp: Tutorial - montaż kamery cofania Kombi

A tak zapytam na szybko. Jeśli mam podłączoną kamerę ale jeszcze jest nie aktywowana to w momencie wrzucenia wstecznego coś pojawi się na ekranie? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
WoojO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2018, 22:03   #35
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: Tutorial - montaż kamery cofania Kombi

nic sie nie pojawi.
__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2018, 23:07   #36
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,160
Domyślnie Odp: Tutorial - montaż kamery cofania Kombi

Czujniki parkowania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2018, 18:51   #37
dbbest
ford::beginner
 
Avatar dbbest
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Kraków - Rzeszów
Model: Mondeo mk5 Titanium, Fiesta mk7 STline, + Ford Flota (Mondeo mk4,mk5, FF2,3,4, Connect, Custom)
Silnik: 1.5 EB 160ps, 1.0 EB 100ps
Rocznik: 2011,2016,2016
Postów: 45
Domyślnie Odp: Tutorial - montaż kamery cofania Kombi

Czy ktoś mógłby podać nr. wiązki klapy pod kamerę dla HB, manual?
dbbest jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2018, 20:55   #38
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,062
Domyślnie Odp: Tutorial - montaż kamery cofania Kombi

Cytat:
Napisał dbbest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... nr. wiązki klapy pod kamerę dla HB, manual?
Nie ma. Nie da się kupić.
Jedyna wiązka do kupienia jest pod klapę elektryczną i trzeba ją samemu przerabiać pod klapę manualną... Numery były już podawane parę razy.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2018, 17:58   #39
oslowek
ford::advanced
 
Avatar oslowek
 
Imię: Ondraszek
Zarejestrowany: 03-12-2008
Skąd: Poznań
Model: Mondeo Kombi mk5 ST-Line manual / Fiesta mk7 Platinum X manual
Silnik: 2,0 TDCi DW10F 150KM/180KM / 1,0 Ecoboost 100KM
Rocznik: V 2017 / II 2014
Postów: 204
Domyślnie Odp: Tutorial - montaż kamery cofania Kombi

W końcu kamera kupiona z wiązką klapy (500,-) - zamontowana w 2,5h (nie było to takie trudne i kołki tapicerki nie ucierpiały). Instrukcja z pierwszego postu Kolegi d3n13d była rewelacyjna i prowadziła jak po sznurku - szacun Kolego !!!
Po poskładaniu wszystkiego z powrotem, uaktywniłem sobie kamerę forscanem w APIM, BCMi i PSCM i działa - widzę przestrzeń za autem na wyświetlaczu sony :-)

Uwagi praktyczne na bazie własnych doświadczeń (dla kombi z elektryczną klapą!):

1. Przy kupowaniu używanej wiązki warto zwrócić uwagę czy plastiki utrzymujące słonia w klapie czy nadwoziu nie mają złamanego jakiegoś z czterech ząbków. Ja taką wiązkę kupiłem i przelotki gumowe nie trzymały się szczelnie po montażu / odstawały (było spore szanse na wlewanie się wody do klapy lub pod podsufitkę kabiny, bo przewody mocno prężą na przelotki). Musiałem zdemontować całkowicie jeszcze raz całą wiązkę i przekładać nieuszkodzone plastiki z mojej wiązki (wyjąłem je delikatnie podważając ząbki od środka, bez szarpania niszczącego). Da się każdy plastik bez problemu przełożyć z obu stron wiązki (są różne z każdej strony) - przed wciśnięciem w nadwozie czy klapę osadzić plastik w gumie i następnie mocno docisnąć gumy przy montażu w otworach nadwozia, aby dobrze ząbki zachwyciły blachę!

2. Faktycznie instalację w klapie trzeba wymieniać całą na wersję z kamerą, bo nie jest uniwersalna (brakuje wtyczki) ale znaczka ford nie trzeba ruszać w kombi i można blendę kupić dowolnego koloru, bo tylko plastik z oświetleniem i kamerą się wymienia a jest na 4 zatrzaskach zamocowany do blendy.

3. Maskownice klapy czy słupka nie trzymają się wyłącznie kołkami do nadwozia ale też zaczepami do sąsiadujących maskownic - najpierw trzeba pokonać opór tych zaczepów a dopiero potem kołków :-)

4. Największy problem przy demontażu - wyciśnięcie dwóch białych kołków, które dodatkowo trzymają blendę do klapy bagażnika (poza 6 nakrętkami) - ten etap zajął mi najwięcej czasu, aby ich nie uszkodzić. Wyjątkowo sztywne i nie chcące współpracować.

5. Nie trzeba ściągać też, jak było w pierwszym poście, całego czarnego boczku (prowadnicy rolety bagażnika). Trzeba wyczepić tylko kilka pierwszych zaczepów i odciągnąć ostrożnie, aby nie złamać, aby umożliwić zdjęcie białej pionowej maskownicy słupka w celu obniżenia podsufitki.

6. Do odkręcenia rączek tapicerki klapy trzeba długiej "7" nasadki a nie "8", jak napisano w pierwszym poście :-)

7. Podsufitkę, zdejmując tylko maskownicę tylnego lewego słupka bagażnika, da się bezpiecznie opuścić na tyle, że wsadzi się tam ręce do rozpięcia wtyczek i wyczepienia jedynego mocowania wiązki do dachu, bez ryzyka złamania podsufitki, które byłoby widoczne po powtórnym zmontowaniu. Uwaga na wtyczkę na tylnej szybie, aby jej nie złamać - przechodzi bez problemu przez nacięcie w podsufitce!

8. Po podpięciu wszystkich kabli klapa się nie zamknie elektrycznie ani z pilota ani z przycisku! Trzeba wolno ręcznie ją zamknąć (siłownik się nie uszkodzi) aż zachwyci zamek. Potem można ją już otworzyć z pilota czy przycisku na klapie i wszystko śmiga w obie strony. To z własnego doświadczenia, bo myślałem, że coś zepsułem lub nie podłączyłem a nigdzie o tym nie wyczytałem.

9. Oczywiście na końcu kasowanie jednorazowych błędów, które komp złapie przy rozpinaniu wtyczek.
__________________
Mondeo Kombi mkV ST-Line Euro6 2017 TDCi 150KM/180KM manual 170000km / Fiesta mkVII Platinium X Euro5 2014 Ecoboost 100KM manual 48000km

Ostatnio edytowane przez oslowek ; 21-06-2018 o 18:52
oslowek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2018, 12:58   #40
gregorij
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-11-2009
Model: Focus MK2 1.8 => Mondeo MK4 2.0 TDCI 2009r => Mondeo MK5 2015 2.0 150KM=>180KM
Silnik: 2.0 TDCI 150KM =>180KM
Rocznik: 2015
Postów: 4
Domyślnie Odp: Tutorial - montaż kamery cofania Kombi

Do kombi z klapą el. wskazane są dwie kompatybilne wiązki.
2002435 (DG9T-17N400-GM) lub 1917876 (DG9T-17N400-GL)

Nie znalazłem informacji od czego zależy dobór właściwej.
Obecnie mam EL (bez kamery) i chcę dokupić w aso, tylko którą.
Rozebrałem już klapę i brakuje mi tej szarej kostki do wtyczki od wiązki kamery co wychodzi z blendy (kamera już też zamontowana).

(kombi, klapa el, kamera, keyless)
gregorij jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.