Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Blacharstwo/lakiernictwo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-06-2011, 20:36   #31
Zibi 42
ford::beginner
 
Avatar Zibi 42
 
Imię: Euzebiusz
Zarejestrowany: 08-06-2011
Skąd: Bytom
Model: Transit T 300
Silnik: 2500 TD
Rocznik: 1993
Postów: 19
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

Witam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A u mnie kolejny problem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zgrzewy blach pod progami wyglądały dobrze , dopóki nie zacząłem ich czyścić . Farba schodziła jak masło i odsłaniała kolejne pokłady rudego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wyczyściłem , pomalowałem hammeraydem , przeszlifowałem i prysłem podkładem , ale to od strony zewnętrznej. Czym doradziłbyś prysnąć od strony podłogi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W ogóle chciałbym po malowaniu na czysto przemalować to czymś takim jak był kiedyś BITEX , no może troche lepszym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zibi 42 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2011, 06:37   #32
Magik123
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 01-10-2007
Model: Volvo
Silnik: spalinowy
Rocznik: nie młody
Postów: 5,297
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

Baranek, lub cos ze stajni BOLL-a, jest tego pełno, omijaj bitexy i inne podobne cuda.
Magik123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2011, 20:36   #33
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

Witam. Mam takie pytanko, kiedyś jadąc za ciężarowym autem, posypały się z niego jakieś drobne kamyczki i mam kilka odprysków na lakierze wielkości ok. 2 mm średnicy, odprysną chyba cały lakier do blachy.
Czy jest jakiś sposób na to, czy malowanie całego elementu.
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2011, 13:31   #34
Magik123
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 01-10-2007
Model: Volvo
Silnik: spalinowy
Rocznik: nie młody
Postów: 5,297
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

Bardzo dokładne zaprawki, np igła itp nastepnie polerka mechanicznie, ale i tak bedzie to znac. Dokłądnie to tylko lakierowanie całego elementu, lub lakierowanie samego przodu i zrobienie przejscia na stary lakier, da sie spokojnie, wazne a zeby nowy lakier był idealnie dobrany, inaczej bedzie plama w roznicy kolorow.
Magik123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2011, 09:49   #35
kundziel
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Czarna Białostocka
Model: mondeo
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1996
Postów: 300
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

kolega magik dobrze podpowiedział. Jeżeli chcesz to możesz zrobić zaprawki, po to żeby korozja się nie wdała. Lecz będzie to niestety delikatnie widać. Natomiast w przypadku, gdy chcesz aby nie było znaku musisz polakierować maskę, lecz to odradzam z tego względu, ze jeśli masz mało tych odprysków to to się najzwyczajniej nie opłaca.

Odp. dla "wujek sam" . Widać na zdjęciu, że ładnie Ci poszła korozja. Jeżeli nie chcesz mieć znaku.. musisz na te łączenie blach dać taki pasek pasty uszczelniającej do profili i zgrzewów - szerokość powinna odpowiadać oryginalnej szerokości (podejrzyj na innych drzwiach). Żeby to zrobić musisz odpowiednio dociąć dyszę tubki. I jednostajnym ruchem wyciskaj i prowadź pistolet. Jeżeli wżery sięgają dalej niż sięga pasek, musisz niestety wyszpachlować, lub wlać kilka grubych warstw podkładu i zrównać powierzchnię. Niestety nie obejdzie się bez malowania.


Odp. dla Zibi 42. Zamiast hameraydu na rdzę używaj farb reaktywnych, tlenkowych ( corina, lub podkładów okrętowych) na progach sprawdzają się najlepiej. A z doświadczenia wiem, że hamerayd to ****o jakich mało. Od strony podłogi musisz wyczyścić rdzę, walnąć farbką i tak jak kolega doradził użyj baranka, może być BOLL, IVAT - nie żałuj na te środki.. bo później będziesz miał poprawki. Po skończonej robocie w profile zamknięte pryśnij coś w stylu fluidolu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kundziel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2011, 10:53   #36
kundziel
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Czarna Białostocka
Model: mondeo
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1996
Postów: 300
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

a tu pokażę kilka fotek swego mondka. Tak wygląda auto, które za rok osiągnie pełnoletność Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ostatnio był na sprzedaż, lecz zrezygnowałem z tego zamiaru. Dobrych aut się nie sprzedaje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1.JPG (17.9 KB, 162 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2.JPG (22.7 KB, 150 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 3.JPG (26.1 KB, 151 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg P6030500.JPG (32.3 KB, 157 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg P6030502.JPG (24.3 KB, 150 wyświetleń)
kundziel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2011, 22:03   #37
rifleman
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-02-2011
Skąd: Kielce
Model: Focus Mk1
Silnik: 1.8 TDCI Zetec
Rocznik: 2001
Postów: 9
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

Witam!
Mam pytanie. Chcę odświeżyć felgi aluminiowe. Klar na nich trochę przy matowiał, miejscami mam odpryski do gołego aluminium (po wewnętrznej stronie feli).
Chcę nałożyć podkład nie na całe fele, ale tylko od wewnątrz na całość, a na wierzchu tam gdzie tego potrzeba, dokłądnie chyba 2-3 miejsca.
Mogę to załatwić od razu epoksydowym, czy na klar nie przyjmie?
rifleman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2011, 11:08   #38
kundziel
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Czarna Białostocka
Model: mondeo
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1996
Postów: 300
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

na lakier podkład śmiało się przyjmie. Musisz tylko zmatować powierzchnię - na alusach zrób to szczególnie dokładnie, tak żeby była maksymalna przyczepność. Od środka chcesz podkładować całe ? z tego co wiem to mało co tego środka widać.. chyba, że zlazł cały lakier - wtedy trzeba, na gołe aluminium można malować, aczkolwiek powierzchnia musi być perfekcyjnie przygotowana i nie zawsze to dobrze wychodzi.
kundziel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2011, 16:53   #39
El Nino
ford::advanced
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 19-03-2010
Skąd: Chorzów, Katowice, Ruda Śląska
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 202
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

Czym usunął "zapylony" na lakierze spray? chodzi o to, że ktoś coś kombinował i prysnął tak mało zgrabnie, że zamiast gładkiego lakieru jest taka szorstka mgiełka/pyłek po sprayu ewidentnie. Papier na mokro czy rozpuszczalnik? Jeżelipapier to jak potem przywrócić blask temu fragmentowi? bo podejrzewam że bedzie zmatowiały.
__________________
Ford Mondeo Mk4 2008 Kombi v. Titanium 2.0 145KM
El Nino jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2011, 06:30   #40
kundziel
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Czarna Białostocka
Model: mondeo
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 1996
Postów: 300
Domyślnie Odp: Jestem lakiernikiem. Chętnie posłużę radą

niestety rozpuszczalnik nie wiele tu pomoże.. musisz zmatować (papier 1500/2000 - wodny) i wypolerować .
kundziel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.