Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-09-2013, 06:38   #31
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 kombi z LPG, Wrocław

Cytat:
Napisał olleo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mimo wieku nie ma grama rdzy. Co zrobić, żeby nie mieć tego problemu w mondeo?
Kupić noweGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2013, 06:44   #32
olleo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-07-2006
Model: Mondeo MK3 & Forester 2.5XT
Silnik: 1.8 & 2.5XT
Rocznik: 2005 & 1999
Postów: 9
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 kombi z LPG, Wrocław

Z nowym masz inny problem - te wszystkie wymienione wady (korozja, zużycie, awarie itp.) nie sa warte 60-80tys. zł.
olleo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2013, 06:53   #33
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 kombi z LPG, Wrocław

A co innego mamy Ci napisać. Tobie nie pasuje wszystko od opon zaczynając, a na dachu kończąc.

Uparłeś się kupić auto do 10 tysi i wymaganie postawiłeś-IDEAŁ.Takich aut nie ma. Jak poprawisz sobie korozję to jej będzie to chyba oczywiste

Wrzucasz link do auta po remoncie silnika i nie pasuje Ci,że przed remontem olej brał. A po co ktoś remont robił i pierścienie wymieniał?? Pomyśl....

Kupujesz nasto letnie auto i zawsze będzie w nim coś do roboty.
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2013, 09:35   #34
olleo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-07-2006
Model: Mondeo MK3 & Forester 2.5XT
Silnik: 1.8 & 2.5XT
Rocznik: 2005 & 1999
Postów: 9
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 kombi z LPG, Wrocław

Mam czas, to moge marudzić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wiesz, kasa, to naprawdę sprawa drugorzędna, ale przyjmuję pewien pułap, bo nie sztuka przepłacić 3x, a na kasie nie śpię, żeby sobie ze spokojnym sumieniem parę k wywalić w błoto. Dlatego jakieś kryterium opłacalności trzeba przyjąć.

Rozglądam się po ulicach i naprawdę nieliczne egzemplarze Mondeo mają jakąś widoczną rdzę przy drzwiach, nadkolach, czy progach, dlatego wybrzydzam. Tym bardziej, że (co prawda biorąc pod uwagę generację i technologię bez porównania) np. Renault Laguna I, który też biorę pod uwagę, występuje w cenach 6-7k za bardzo zadbany egzemplarz.

Zastanawiam się, wybrzydzam, przebieram, by wybrać najlepszą opcję - nie pali się, by wybrać pierwszą lepszą i spędzic kilka tygodni w warsztatach, bo akurat na warsztaty, to ja nie mam czasu - przynajmniej jeszcze pół roku będę się zajmował głównie budowaniem domu. Kto budował, ten wie, ile czasu wolnego brakuje.
olleo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2013, 20:47   #35
olleo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-07-2006
Model: Mondeo MK3 & Forester 2.5XT
Silnik: 1.8 & 2.5XT
Rocznik: 2005 & 1999
Postów: 9
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 kombi z LPG, Wrocław

Pomożecie ocenić, czy tym progom i drzwiom coś jest? Wyglądają ok, choć może z jedna rdzawa plamka mi się przywidziała?
http://i.snag.gy/XYOwg.jpg
http://i.snag.gy/xUyQx.jpg
http://i.snag.gy/8DSEG.jpg
http://i.snag.gy/xLowz.jpg
http://i.snag.gy/cfVg5.jpg
http://i.snag.gy/W4NZP.jpg
olleo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2013, 21:25   #36
kaczy344
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-07-2008
Model: MONDEO
Silnik: 1.8 HE
Rocznik: 2001
Postów: 37
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 kombi z LPG, Wrocław

kurde dzisiaj przeglądałem ogłoszenia z autami z mojego rocznika i podobnych do '03 i stwierdzam że ja jeden mam jakiś mega przebieg. 90% wystawionych aut z przebiegiem 150-180kkm. Chyba poprostu trzeba iść za modą i skręcić do właściwych przebiegów licznik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. No masakra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kaczy344 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2013, 21:26   #37
olleo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-07-2006
Model: Mondeo MK3 & Forester 2.5XT
Silnik: 1.8 & 2.5XT
Rocznik: 2005 & 1999
Postów: 9
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 kombi z LPG, Wrocław

Kaczy344 nie przejmuj się przebiegiem. Jestem pewien, że nikt go nie bierze poważnie pod uwagę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

p.s. mój Forester ma prawdziwe 220kkm przy wieku blisko 15 lat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
p.p.s. moja stara Nubira (jeździ nią ojciec) ma prawdziwe 137kkm przy wieku równo 13 lat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
p.p.p.s. ojca stary już nieistniejący Hyundai Pony miał prawdziwe 108kkm przy wieku 15 lat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez olleo ; 02-09-2013 o 21:28
olleo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2013, 06:57   #38
G0 Mułek
ford::advanced
 
Avatar G0 Mułek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 14-01-2011
Skąd: Przyjaźń k. Gdańska
Model: Ranger Wildtrak
Silnik: 2.0 Bi-Turbo 213KM
Rocznik: 2021
Postów: 176
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 kombi z LPG, Wrocław

Jak nie chcesz rdzy to nie szukaj Forda. Niestety każde mondeo powoli zaczyna mieć pęcherzyki. Mój z 2003r już zaczynał mieć nalot na progach. A zakup mondeo do 10000 zł to porażka i to w dieslu. Ja bym pomyślał na białym z forum tym bardziej, że wiadomo co i jak i odnalazł się właściciel.
G0 Mułek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2013, 08:43   #39
olleo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-07-2006
Model: Mondeo MK3 & Forester 2.5XT
Silnik: 1.8 & 2.5XT
Rocznik: 2005 & 1999
Postów: 9
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 kombi z LPG, Wrocław

Biorę białego pod uwagę, ale nie tylko rdza jest kryterium. Szukam jeszcze czegoś z ciut lepszym wyposażeniem, m.in. szybkami elektrycznymi z tyłu, ale nie przeczę, podgrzewana przednia szyba też się przydaje w naszym klimacie.
olleo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2013, 18:39   #40
G0 Mułek
ford::advanced
 
Avatar G0 Mułek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 14-01-2011
Skąd: Przyjaźń k. Gdańska
Model: Ranger Wildtrak
Silnik: 2.0 Bi-Turbo 213KM
Rocznik: 2021
Postów: 176
Domyślnie Odp: Mondeo MK3 kombi z LPG, Wrocław

To za dobry egzemplarz połóż 12000 najmniej jak długo będziesz szukał. Ja swojego TDCi sprzedałem za 11000 z przebiegiem 250000 ale do zrobienia i to praktycznie odrazu była dwumasa oraz tarcze i klocki przód. Jakieś 3500 zł. Kupujący wiedział o usterkach. Zresztą nie ukrywałem tego jak dzwonili zainteresowani. Wtryski były dobre, nie wiadomo na jak długo jeszcze.
W benzynie praktycznie jak zrobiony remont silnika to nie powinno być problemów na gazie. Zawieszenie to powiedzmy pikuś.

Ostatnio edytowane przez G0 Mułek ; 03-09-2013 o 18:41
G0 Mułek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.