Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ranger
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-02-2023, 09:12   #31
bartolini9
ford::average
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 30-06-2022
Skąd: Gdańsk
Model: Ranger
Silnik: 2.0 BiTurbo
Rocznik: 2022
Postów: 59
Domyślnie Odp: Jak z trwałością i awaryjnością 2.0 213 biturbo oraz 10 biegową skrzynią

U mnie przez 8 tys km spalanie średnie jest 10.9 więc podobnie.

Trasa Gdańsk - Kłajpeda 800km , śr. prędkość 120-140 km/h - 9.8l/100km (na Wranglerach) , w listopadzie 2022

Ta sama trasa na Yokohama Geolandar wyszło 10.3l/100km - luty 2022

Wczoraj leciałem ze Szczecina do Gdańska, blisko 400km, za to bardzo dynamicznie, warunki pogodowe kiepskie, na trasach szybkich 140-150km/h, na pozostałych tyle ile się dało, plus 40 minut w korku na obwodnicy Trójmiasta, spalanie 11.4l/100km.

Generalnie spalaniem jestem dość zaskoczony, myślałem, że będzie więcej. Poruszam się raczej dynamicznie.

bartolini9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2023, 09:29   #32
SAR37
ford::advanced
 
Avatar SAR37
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-05-2022
Skąd: Kraków
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 213KM Bi-Turbo
Rocznik: 2021
Postów: 202
Domyślnie Odp: Jak z trwałością i awaryjnością 2.0 213 biturbo oraz 10 biegową skrzynią

Mam identyczne spalanie (w granicach tolerancji błędu) - na Wranglerach „wykręcałem” nawet 9,0 L/100 km przy powolnej jeździe do 90 km/h w sznurze aut.
Też lubię dynamiczną jazdę aby silnik nadmiernie się nie „zamulił”. Diesel potrzebuje czasami przegnać „kocury z rury”Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez SAR37 ; 18-02-2023 o 09:31
SAR37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2023, 15:00   #33
SAR37
ford::advanced
 
Avatar SAR37
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-05-2022
Skąd: Kraków
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 213KM Bi-Turbo
Rocznik: 2021
Postów: 202
Domyślnie Odp: Jak z trwałością i awaryjnością 2.0 213 biturbo oraz 10 biegową skrzynią

Update: już po naprawie gwarancyjnej zapocenia - pokrywa zamontowana (widać szary silikon na brzegach), jest nowy pasek napędu pompy płynu chłodzącego (bo „technologicznie” należy przeciąć stary), wszystko poskładano wzorowo. Jako, że to naprawa gwarancyjna to wyszło całe ZERO złotych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To tylko potwierdza, że Ford Euro Car, to jeden z najlepszych ASO Forda w Krakowie!
SAR37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2023, 15:15   #34
joker149
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 31-01-2023
Skąd: Józefów
Model: Renger
Silnik: 2.0
Rocznik: 2022
Postów: 3
Domyślnie Odp: Jak z trwałością i awaryjnością 2.0 213 biturbo oraz 10 biegową skrzynią

Witam
Posiadam Forda Rangera wersji Wiltrak 2022r, czy ktoś może mi napisać gdzie znajduje się reset oleju ?? gdyż w ustawieniach nie mam tej zakładki , która jest pokazywana na filmikach z YouTube.
Co do spalania obecnie mam przejechane 1900km średnie 9,6 na trasie przy spokojnej jeździe zszedłem do 8,1
joker149 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2023, 09:40   #35
SAR37
ford::advanced
 
Avatar SAR37
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-05-2022
Skąd: Kraków
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 213KM Bi-Turbo
Rocznik: 2021
Postów: 202
Domyślnie Odp: Jak z trwałością i awaryjnością 2.0 213 biturbo oraz 10 biegową skrzynią

Jak nie ma zakładki to pozostaje reset za pomocą kombinacji jednoczesnego naciśnięcia pedału hamulca i przyspieszenia tylko przy włączonym zasilaniu (zapłonie).
SAR37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2023, 19:51   #36
bartolini9
ford::average
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 30-06-2022
Skąd: Gdańsk
Model: Ranger
Silnik: 2.0 BiTurbo
Rocznik: 2022
Postów: 59
Domyślnie Odp: Jak z trwałością i awaryjnością 2.0 213 biturbo oraz 10 biegową skrzynią

Jakiej firmy filtry stosujecie w swoich taczkach ? Zakupiłem komplet filtrów OEM… i tego jaka jest jakość tego szmelcu to nie będę nawet komentował. Przynajmniej takie wrażenie sprawiają materiały z których zostały wykonane. A komplet 600 zł. Kwintesencją jest filtr kabinowy, który nie wiem czy cokolwiek jest w stanie filtrować oprócz kurzu.
bartolini9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2023, 20:06   #37
SAR37
ford::advanced
 
Avatar SAR37
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-05-2022
Skąd: Kraków
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 213KM Bi-Turbo
Rocznik: 2021
Postów: 202
Domyślnie Odp: Jak z trwałością i awaryjnością 2.0 213 biturbo oraz 10 biegową skrzynią

Z racji serwisowania gwarancyjnego w ASO, używam filtra oleju OEM. Filtr powietrza - Mann (sprawdzony i skuteczny w wielu poprzednich autach), filtr kabinowy - początkowo OEM, ale potem Mann a teraz Filtron, z wymianą co kwartał (wiadomo: Kraków). W cenie jednego OEM mam trzy Filtrony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Filtr paliwa mam zamiar wymienić w lecie - Mann lub OEM - jeszcze zobaczę.
SAR37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2023, 21:35   #38
bartolini9
ford::average
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 30-06-2022
Skąd: Gdańsk
Model: Ranger
Silnik: 2.0 BiTurbo
Rocznik: 2022
Postów: 59
Domyślnie Odp: Jak z trwałością i awaryjnością 2.0 213 biturbo oraz 10 biegową skrzynią

Cytat:
Napisał SAR37 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z racji serwisowania gwarancyjnego w ASO, używam filtra oleju OEM. Filtr powietrza - Mann (sprawdzony i skuteczny w wielu poprzednich autach), filtr kabinowy - początkowo OEM, ale potem Mann a teraz Filtron, z wymianą co kwartał (wiadomo: Kraków). W cenie jednego OEM mam trzy Filtrony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Filtr paliwa mam zamiar wymienić w lecie - Mann lub OEM - jeszcze zobaczę.
Co do filtra oleju OEM przy serwisowaniu co te 10-12 tys km to jeszcze okej i zgadzam się. Podobnie z paliwowym powiedzmy co 40 tys. (w ASO serwisujesz co 20 tys czy częściej? dajesz im własny olej?)

Ale ten kabinowy to dramat. Zero dodatkowej warstwy antyalergicznej czy z węglem aktywnym. W sumie jedynie filtr Manger i Kavo ma jakąś warstwę dodatkową. Reszta na jedno kopyto chyba.

Ostatnio edytowane przez bartolini9 ; 10-03-2023 o 21:48
bartolini9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2023, 06:14   #39
SAR37
ford::advanced
 
Avatar SAR37
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-05-2022
Skąd: Kraków
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 213KM Bi-Turbo
Rocznik: 2021
Postów: 202
Domyślnie Odp: Jak z trwałością i awaryjnością 2.0 213 biturbo oraz 10 biegową skrzynią

Serwis olejowy robię w ASO co 10 kkm. Wszystkie materiały (filtr oleju i olej) biorę od nich - Ford Euro Car PGD. W Krakowie to jeden z bardziej kompetentnych i sprawdzonych serwisów.
Co do filtra kabinowego: w poprzednich autach używałem żółtego Mann’a antyalergia i węglowych Bosch - niestety, w krakowskim klimacie, po pół roku i tak śmierdziały, niezależnie od zastosowanych „wodotrysków”. W Rangerze zdziwiło mnie, że nie ma filtra węglowego. A i sama kieszeń na filtr kabinowy, po zastosowaniu oryginalnego, nie jest jakoś specjalnie szczelna pomiędzy dolotem a wentylatorem. Dlatego olałem temat „super hiper” filtra i wymieniam regularnie, co 3 miesiące, na zwykły Filtrona. Jest OK.
SAR37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2023, 12:23   #40
kapi81
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-08-2011
Skąd: olsztyn
Model: mondeo
Silnik: 2,0 ON
Rocznik: 2015
Postów: 14
Domyślnie Odp: Jak z trwałością i awaryjnością 2.0 213 biturbo oraz 10 biegową skrzynią

Cytat:
Napisał mlodyksiegowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW , A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!! , MASZ JESZCZE "CYT.SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego ) jeżeli już......


Ja nie patrzę na niego jak na osobówkę i nie porównuję w ten sposób, lubię po prostu jak wszystko działa - np jeśli jest klimatyzacja automatyczna chciałbym aby była automatyczną a nie ręczną (gdybym chciał ręczną to kupiłbym samochód z ręczną klimatyzacją).
Ale nie o tym chciałem napisać, to co mnie najbardziej frustruje to ASO - choć teraz zmieniłem i na pewno jest lepiej (od tego w Bydgoszczy) zobaczymy - w piątek jadę na aktualizację softu skrzyni i silnika (dziś pisali, że coś wyszło więc chcą wgrać może problem zostanie rozwiązany - moje szuranie, nie wiem czy oglądałeś filmik)

Co do trwałości, chyba nie będzie źle - też chce dokupić 2 lata gwarancji (już jestem umówiony z doradcą). Jeśli chodzi o silnik uczulano mnie na pasek rozrządu, który się zrywa (mechanik w ASO i serwis siedzący tylko w Fordach). Jeśli chodzi o wtryskiwacze to sprawdzałem w ASO - jeden kosztuje około 700-800zł więc również bez dramatu....
Mnie martwi skrzynia 10biegowa ponieważ jak pisałem wcześniej Ford traktuje ją jako element wymienny (nienaprawialny) skutkiem czego nie można kupić części do tego nawet w ASO. Dzwoniłem do kilku firm robiących automaty i potwierdzili, jedni powiedzieli iż robili kiedyś taki automat ale części były ściągane z USA (tam podobno jest wszystko). No ale zobaczymy jak to będzie może za 4 lata coś się zmieni, dla pocieszenia dodam, że nowa skrzynia w ASO kosztuje ok 24tys zł brutto + jak się odda starą to chyba urywają 3tys zł (myślałem, że jest gorzej - aczkolwiek jeśli biorą stare to znaczy, że je chyba regenerują --> takie moje przemyślenie)
Mozna kupić mi się posypała skrzynia i kupiłem całe sterowanie nowe coś około 4 koła i konwertery prawie 2 koła, stare musiałem oddać.

Bump:
Cytat:
Napisał mlodyksiegowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW , A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!! , MASZ JESZCZE "CYT.SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego ) jeżeli już......


Ja nie patrzę na niego jak na osobówkę i nie porównuję w ten sposób, lubię po prostu jak wszystko działa - np jeśli jest klimatyzacja automatyczna chciałbym aby była automatyczną a nie ręczną (gdybym chciał ręczną to kupiłbym samochód z ręczną klimatyzacją).
Ale nie o tym chciałem napisać, to co mnie najbardziej frustruje to ASO - choć teraz zmieniłem i na pewno jest lepiej (od tego w Bydgoszczy) zobaczymy - w piątek jadę na aktualizację softu skrzyni i silnika (dziś pisali, że coś wyszło więc chcą wgrać może problem zostanie rozwiązany - moje szuranie, nie wiem czy oglądałeś filmik)

Co do trwałości, chyba nie będzie źle - też chce dokupić 2 lata gwarancji (już jestem umówiony z doradcą). Jeśli chodzi o silnik uczulano mnie na pasek rozrządu, który się zrywa (mechanik w ASO i serwis siedzący tylko w Fordach). Jeśli chodzi o wtryskiwacze to sprawdzałem w ASO - jeden kosztuje około 700-800zł więc również bez dramatu....
Mnie martwi skrzynia 10biegowa ponieważ jak pisałem wcześniej Ford traktuje ją jako element wymienny (nienaprawialny) skutkiem czego nie można kupić części do tego nawet w ASO. Dzwoniłem do kilku firm robiących automaty i potwierdzili, jedni powiedzieli iż robili kiedyś taki automat ale części były ściągane z USA (tam podobno jest wszystko). No ale zobaczymy jak to będzie może za 4 lata coś się zmieni, dla pocieszenia dodam, że nowa skrzynia w ASO kosztuje ok 24tys zł brutto + jak się odda starą to chyba urywają 3tys zł (myślałem, że jest gorzej - aczkolwiek jeśli biorą stare to znaczy, że je chyba regenerują --> takie moje przemyślenie)
Mozna kupić mi się posypała skrzynia i kupiłem całe sterowanie nowe coś około 4 koła i konwertery prawie 2 koła, stare musiałem oddać.
kapi81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.