Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-09-2012, 12:49   #31
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: Podnoszą się obroty do 4tyś

Cytat:
Napisał korek007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Też przymierzam się do wymiany. Ostatnio dwa razy podczas jazdy wskazówka prędkościomierza opadła na kilkanaście sekund do zera. Nawet już nabyłem w drodze zakupu VSS.
Witam ponownie.
No i jestem po wymianie VSS. Operacja przebiegła bezboleśnie i trwała jakieś 15 minut, no może ze 2 więcej. Zastanawia mnie jednak jedno: czujnik ten powinien podnosić trochę obroty silnika, gdy samochód toczy się na luzie. U mnie tego nie było przed wymianą czujnika, jak również nie ma po wymianie. Czy ktokolwiek wie cokolwiek na ten temat ?

korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2012, 19:12   #32
vxz80
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-03-2009
Skąd: POLSKA
Model: Focus Mk1 / C-max
Silnik: 2.0 LPG 131km/ 2.0 145km
Rocznik: 1999 / 2005
Postów: 327
Domyślnie Odp: Podnoszą się obroty do 4tyś

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Potencjometra nie naprawisz, tylko nowy lub używany,jak ten otworzysz, to tylko
na złom. Potencjowetr można było sprawdzić, odłaczając wtyczkę prądową, jak sie nic nie zmienia to to może być przyczyna.
tzn jak sie nic nie zmienia ? a jak sie zmieni to na co moze sie zmienic ? bo jak na dobre to po co go podlanczac ? mozna jezdzic bez i bedzie ok ?
vxz80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2012, 21:42   #33
arturros15
ford::beginner
 
Imię: rafał
Zarejestrowany: 26-08-2012
Skąd: poznań
Model: Focus
Silnik: 18 16v
Rocznik: 1998
Postów: 13
Domyślnie Odp: Podnoszą się obroty do 4tyś

Udało mi się rozwiązać problem z falującymi obrotami.
Otóż piszę co należy zrobić.
Logujemy się na allegro, robimy kilka zdjęć z samochodem w roli głównej, wystawiamy ogłoszenie w dziale sprzedam. Teraz należy tylko cierpliwie czekać na szczęśliwego nabywcę. Ja osobiście tak zrobiłem.
Troszkę ironicznie to napisałem bo po prostu ręce opadają. Co to za samochód którego nie potrafi naprawić serwis. Nawet pan Henio nie dał rady. Czujnik na czujniku, kontrolka na kontrolce. Po co to wszystko??? Już wiem. Dla ekologii.
Padła mi z tym samochodem psycha, i miałem 2 wyjścia. Wieszać się lub sprzedać forda. Wybrałem to drugie. Niech się teraz martwi kolejny "szczęśliwy" właściciel.

A koledzy ostrzegali. Nie kupuj FORDA. Teraz wiem. mieli rację....
Pozdrawiam.
arturros15 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2012, 22:12   #34
nieznajomy
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-08-2012
Skąd: Sopot
Model: Focus MK1 Kombi
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 43
Domyślnie Odp: Podnoszą się obroty do 4tyś

Koledzy powinni iść do telewizji, bo z pewnością zrobiliby karierę zastępując wróżbitę Macieja.

Jak nie chcesz żadnej "zbędnej" elektryki, to bierz malucha.
nieznajomy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.