Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-08-2014, 18:37   #31
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Jak przerobić fabryczne Webasto na uruchamianie z pilota w kluczyku

Skoro pompa wodna elektryczna jest w każdym mdo4/smax czyli każdy dogrzewacz można przy pomocy konfiguracji auta zamienić w ogrzewanie postojowe i widać ktoś to wlasnie tak przewidział,by mozna to było zrobić bez dostawiania czegokolwiek,tylko i wyłącznie zmiana konfiguracji auta.

mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2014, 19:02   #32
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,062
Domyślnie Odp: Jak przerobić fabryczne Webasto na uruchamianie z pilota w kluczyku

Nic tylko przestawić konfigurację i udowodnić, że się da... Masz wszelkie niezbędne narzędzia.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2014, 19:05   #33
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Jak przerobić fabryczne Webasto na uruchamianie z pilota w kluczyku

Bardzo chętnie to zrobię,tylko muszę mieć pacjenta... a i od razu sprawdziłbym ,czy można pilota dostawić do przedlifta bo obecnie mam kilka sztuk pilotów+centralek u siebie na stanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2014, 00:12   #34
wildthink
ford::average
 
Avatar wildthink
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 17-06-2014
Skąd: Orzesze
Model: Mondeo mk4 kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 138
Domyślnie Odp: Jak przerobić fabryczne Webasto na uruchamianie z pilota w kluczyku

No to chyba się do Ciebie zgłoszę, bo kupiłem auto bez pilota do webasto. Pytanie, czy da się bezproblemowo "obcego" pilota ze sterownikiem pożenić?

Ostatnio edytowane przez deku ; 03-01-2018 o 12:57
wildthink jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2014, 02:08   #35
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Jak przerobić fabryczne Webasto na uruchamianie z pilota w kluczyku

Cytat:
Napisał wildthink Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanie, czy da się bezproblemowo "obcego" pilota ze sterownikiem pożenić?
Bez najmniejszego kłopotu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2014, 07:43   #36
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Jak przerobić fabryczne Webasto na uruchamianie z pilota w kluczyku

No ja mam pacjenta z dogrzewaniem. Będę w domu to sprawdze elmconfigiem czy coś da się tam zrobić. Problem jedynie w temperaturze zewnętrzej. Trzeba się będzie zerwać w środku nocyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Do Gdańska niestety po pilota nie podjade, nie bardzo się kalkuluje a urlop cholera już miałem:/
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2014, 08:45   #37
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Jak przerobić fabryczne Webasto na uruchamianie z pilota w kluczyku

Jeśli chodzi o temperaturę zewnętrzną to ktoś pisał,że musi być poniżej 15 stopni by webasto zechciało się uruchomić , jak dla mnie jest to dziwne ograniczenie bo uniwersalne zestawy załączają sie zawsze- nie mają żadnych ograniczeń temperatury zewnętrznej,tymbardziej,że ogrzewanie należy załączyć przynajmniej raz w miesiącu na okoli 10 minut,by je rozruszać.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2014, 09:38   #38
gin555
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-07-2013
Skąd: Częstochowa
Model: S-max
Silnik: kopciuch 163 KM PS
Rocznik: 2010
Postów: 151
Domyślnie Odp: Jak przerobić fabryczne Webasto na uruchamianie z pilota w kluczyku

a w instrukcji obsługi maxa nie ma ani słowa o tym żeby odpalać raz na miesiąc, mimo że w innym aucie też mam webasto i tam wyraźnie napisano żeby faktycznie uruchamiać co miesiąc
w maxie nie ma szans odpalić w lecie, min. 15 st. i naładowany aku. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gin555 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2014, 16:44   #39
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Jak przerobić fabryczne Webasto na uruchamianie z pilota w kluczyku

Cytat:
Napisał latar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jestem w delegacji, zrobie w czwartek.
I jak tam zdjęcia ?
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2014, 18:37   #40
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Jak przerobić fabryczne Webasto na uruchamianie z pilota w kluczyku

Zanim zaglądne pod maske to w nocy sprawdzę przestawienie konfiguracji w BCM. Udało mi się okiełznać ELMConfiga i interfejs na STN1110. Przestawiłem z dogrzewnicy na ogrzewanie postojowe. Odpaliłem i zaczęło normalnie buczeć jakto webasto ale raz, że silnik był w miarę nagrzany a dwa że na dworze 19C więc zaraz zgasło. Żadnego info na ekranie Conversa. Błędów nie zdążyłem sprawdzić bo dzieci płacząGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wyskocze w nocy albo z rana i zobacze co i jak.

Jutro zrobię zdjęcia bo więcej czasu będzie. Nie wiem gdzie jest ta nagrzewnica ani jak wygląda więc najpierw muszę się przygotować.

BUMP No jest jeszcze inna sprawa którą będę musiał ogarnąć a która może nie pozwolić odpalić nagrzewnicy. Coś mi drenuje aku. Podejrzewam, że to dokładany hak albo raczej moduł przyczepy. Niby jest orgyginalny ale na pewno nie wyjechał tak z fabryki. Mam Titanium S i żeby go zamontować to serwis musiał wyciąć dziurę pod niego w "dyfuzorze".

Ostatnio edytowane przez deku ; 03-01-2018 o 12:57
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.