Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-02-2012, 13:41   #31
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Zamiana klimy manualnej na klimatronik-dziwny wyświetlacz sterowania

Czy nastawniki do sterowania przesłonami w to są oryginały od forda-focus z klimatroikiem ? Czyli poza mocowaniem nic nie zmieniałeś?

mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2012, 14:04   #32
helinhok
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-02-2012
Skąd: brasil
Model: focus
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie Odp: Zamiana klimy manualnej na klimatronik-dziwny wyświetlacz sterowania

Cytat:
Napisał mjprzem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy nastawniki do sterowania przesłonami w to są oryginały od forda-focus z klimatroikiem ? Czyli poza mocowaniem nic nie zmieniałeś?

Silnik jest oryginalny, gorący silnik został zmodyfikowany powietrza
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2 biały bieg zastąpione
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Studiował na zmianę miejsca [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
helinhok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2012, 15:53   #33
wlotop3237
ford::beginner
 
Avatar wlotop3237
 
Imię: w
Zarejestrowany: 10-08-2009
Skąd: Dębica
Model: fokus
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 16
Domyślnie Odp: Zamiana klimy manualnej na klimatronik-dziwny wyświetlacz sterowania

Witam
Ja wstawiłem coś takiego
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
tak to wygląda
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak w foczce
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po próbach jestem zadowolony działa bardzo fajnie
Jeżeli temperatura przekroczy nastawy o 0.1 stopnia następuje włączenie klimy. Temp. zdąży jeszcze wzrosnąć o około 0.5 stopnia. Wyłączenie klimy następuje po spadku temp. o 0.1 poniżej nastawionej. Temp. spadnie jeszcze o około 1,3 stopnia ( bezwładność klimy ) i tak w koło. Jest możliwość ustawienia zakresu powyżej i niżej nastaw np. + - 0.6 ( od -4 do + 5) stopnia.

. Roboty nie ma strasznie dużo. Trochę demontażu panelu przełączników, radia trochę lutowania ( zasilanie plus i minus z zasilania gniazda zapalniczki) poszukiwanie kabelka przez który jest podawany plus na przekaźnik klimy ( w przełączniku klimy zielono-czerwony ) wykonanie pudełka na termoregulator.
Polecam bo fajny bajerek i przydatny. I paliwka trochę zaoszczędzę bo jednak klima trochę go pobiera. Dawniej klima chodziła non-stop a ja dodawałem ogrzewania. Ale jak jechałem w cieniu to już było zimno a na słońcu znowu gorąco. Teraz z tym spokój zawsze ta sama temperatura.

Ostatnio edytowane przez wlotop3237 ; 29-08-2012 o 10:37
wlotop3237 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2012, 18:03   #34
mark_TDDI
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-09-2007
Skąd: far far away
Model: RS500
Silnik: mocny
Rocznik: 2012
Postów: 177
Domyślnie Odp: Zamiana klimy manualnej na klimatronik-dziwny wyświetlacz sterowania

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mialem climatronic w Focusie
Jest to niemożliwe, ponieważ Ford nigdy nie używał nazwy climatronic. To nazwa układu automatycznej klimatyzacji, aut grupy VAG.
Ja na działanie automatycznej klimatyzacji w foce z 2008 roku nie narzekam...Po porównaniu jej wydajności (a w zasadzie możliwości schłodzenia wnętrza w funkcji czasu) twierdzę, że samochody klasy premium nie mają takich możliwości, jakie ma plebejski ford.
__________________
odzyskałem rozum, zdrowie i pieniądze - sprzedałem ostatniego forda i zmieniłem koncern na VAG
mark_TDDI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2012, 21:12   #35
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Zamiana klimy manualnej na klimatronik-dziwny wyświetlacz sterowania

helinhok
a ja myslalem ze jakos zamieniles tylko sterowanie ale ty cale uklady wentylacji rozumiem ze zmieniles Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mialem sie pytac o szczegóły chociarz i tak jestem zadowolony ze swego manuala wiec pewnie i tak nie zamienie ale z ciekawosci.... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


wlotop3237-znam twoje rozwiazanie i uwazam ze takie rozwiazanie jest bardziej enegooszczedne od klimatronika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo faktycznie est i wykorzystuje sprezarke nie caly czas ale wowczas kiedy zachodzi potrzeba.

mark_TDDI
bo latwiej sie pisze "klimatronik" jak "automatyczna klimatyzacja" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2017, 18:08   #36
pacp
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-02-2017
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK4
Silnik: DW10C 163KM
Rocznik: 2012
Postów: 339
Domyślnie Odp: Zamiana klimy manualnej na klimatronik-dziwny wyświetlacz sterowania

Witam Was wszystkich. Wybaczcie, że odkopuje temat, ale ten wydaje mi się najbardziej odpowiedni do moich pytań.

1. Za co odpowiedzialne są dwa czujniki temperatury (A3) zaznaczone na żółto na rysunku w załączniku? Domyślam się, że za pomiar temperatury ale dlaczego są tam dwa i który w takim razie jest za jaki pomiar odpowiedzialny?

2. Na zdjęciu widoczne trzy serwomechanizmy (A2). Dwa górne działają u mnie na pewno przy odpowiednich konfiguracjach nawiewów. Tego trzeciego na samym dole nie mogę niczym ruszyć. Przy zadaniu jakiego nastawu powinien zadziałać?


Chodzi o forda focusa mk1 1.6 benzyna 100KM 2003. Prawa strona samochodu bardziej chłodzi niż lewa - zarówno nadmuch na szybę jak i boczne kratki oraz nogi. Ogrzewanie działa równomiernie. Czynnik jest bo prawa strona lodowata.

Szukam więc przyczyny a i poznać chce co mi tam czym rusza..

Pozdrawiam.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSCF5985tylc.jpg (79.2 KB, 31 wyświetleń)
pacp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.