Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-09-2018, 19:32   #31
robstef
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-10-2012
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2007
Postów: 5
Domyślnie Odp: Duratec 2.0 PB 145KM - Nierówna praca silnika po odpaleniu

Witam .Jeżdżę z tymi dolegliwościami juz 6 lat.Na samym początku jak go kupiłem to pierwsza rzecz co zrobiłem to wymieniłem świece i czujnik położenia wału(oryginał) i nic to nie dało!!Odpuściłem sobie choć powiem ze jest to denerwujące jak czasami są problemy z zapalaniem czy nierównymi obrotami..

robstef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2018, 22:29   #32
Arek Bo
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Duratec 2.0 PB 145KM - Nierówna praca silnika po odpaleniu

Mam to samo... Jeżeli ktoś upora się z problemem koniecznie niech podzisli sie wiedzą co zrobić, co sprawdzić aby wyeliminować ten problem.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2018, 06:12   #33
matsen
ford::average
 
Avatar matsen
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 09-04-2015
Skąd: Węgierska Górka
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 165
Domyślnie Odp: Duratec 2.0 PB 145KM - Nierówna praca silnika po odpaleniu

Cześć,

Też borykam się z tym problemem od kilku lat, o dziwo w zimie takich problemów nie ma. Wsiadam rano do samochodu, odpalam i obroty spadają do 200 potem 1200 potem do 400 do 1200 i normują się po kilku sekundach, po wrzuceniu jedynki auto ma wyczuwalną Turbo dziurę chociaż turbo nie ma (Duratec 2.0) wymieniłem krokowca na nowego, zrobiłem adaptację (3min wolne obroty i 2 minuty obroty 1200) na drugi dzień wsiadam do samochodu i eureka, autko odpaliło bez żadnych falowań obrotów, brak turbo dziury po prostu uśmiech na twarzy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum...... kolejnego dnia objawy powróciły znów....... ehhh... może adaptację spartaczyłem?
matsen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2018, 17:15   #34
Gienek88
ford::average
 
Avatar Gienek88
 
Imię: Gienek
Zarejestrowany: 08-06-2017
Skąd: Goleniów
Model: MkIV Titanium X
Silnik: 2.0 145km + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 82
Domyślnie Odp: Duratec 2.0 PB 145KM - Nierówna praca silnika po odpaleniu

Też się z tym męcze, mam objawy podobne do przedmówcow, ale bez problemów z odpalaniem i falowaniem obrotów. Mianowicie na zimnym silniku ( tylko na zimnym) muszę dodać więcej gazu żeby ruszyć, bo lekko dodając gaz obroty spadają zamiast rosnąć. A druga przypadłość, myślę że związana z tym samym, to na niskich obrotach (do 2500-3000) i zimnym silniku auto strasznie zamula, wciskając gaz nawet w podłogę bardzo powoli przyspiesza, jak już przekroczy ww. obroty to jedzie normalnie. Tak jest na każdym biegu i do momentu aż wskazówka temperatury silnika pokaże 90st. Na ciepłym zamulania brak.
Ktoś wie co to może być?
Gienek88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2018, 09:43   #35
Gregi86
ford::professional
 
Avatar Gregi86
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 22-04-2017
Skąd: Holandia
Model: focus C-max/ mondeo mk4
Silnik: 1.8 PB/ 2.0 TDCI
Rocznik: 2005/2008
Postów: 1,564
Domyślnie Odp: Duratec 2.0 PB 145KM - Nierówna praca silnika po odpaleniu

Na dzien dobry czyszczenie przepustnicy, jezeli nic sie nie zmieni to do wymiany zawor EGR. Zacina sie i dusi silnik spalinami
Gregi86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2018, 19:45   #36
Nitrouss
ford::beginner
 
Avatar Nitrouss
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 05-10-2014
Skąd: Garwolin
Model: Mondeo MK4 Titanium
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2007
Postów: 33
Domyślnie Odp: Duratec 2.0 PB 145KM - Nierówna praca silnika po odpaleniu

Termostat ew. przepływomierz powietrza ale kolega wyżej również ma racje.
Nitrouss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2018, 14:40   #37
Gienek88
ford::average
 
Avatar Gienek88
 
Imię: Gienek
Zarejestrowany: 08-06-2017
Skąd: Goleniów
Model: MkIV Titanium X
Silnik: 2.0 145km + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 82
Domyślnie Odp: Duratec 2.0 PB 145KM - Nierówna praca silnika po odpaleniu

Cytat:
Napisał Gregi86 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na dzien dobry czyszczenie przepustnicy, jezeli nic sie nie zmieni to do wymiany zawor EGR. Zacina sie i dusi silnik spalinami
Przepustnica była czyszczona, map sensor też, dolot ściągałem w celu sprawdzenia klapek - wszystko ok, zaworki podcisnienia też raczej sprawne (mierzone miernikiem oraz odłączałem wężyki). Teraz muszę sprawdzić EGR, tylko zimno teraz bez garażu.

A co ma termostat do przyspieszenia?
Gienek88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2018, 17:14   #38
Gregi86
ford::professional
 
Avatar Gregi86
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 22-04-2017
Skąd: Holandia
Model: focus C-max/ mondeo mk4
Silnik: 1.8 PB/ 2.0 TDCI
Rocznik: 2005/2008
Postów: 1,564
Domyślnie Odp: Duratec 2.0 PB 145KM - Nierówna praca silnika po odpaleniu

W jednym c-maxie wada zaworkow wyszla mierzac miernikiem, przy drugim dopiero nasluc***ac i odlaczajac wtyczki/wezyki ze sie wieszal
Gregi86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2018, 13:57   #39
mefisto72
ford::average
 
Imię: Darth Mondeo
Zarejestrowany: 08-08-2012
Skąd: Gryfino-Pniewo
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2000cm benzin/lpg
Rocznik: 2012
Postów: 91
Domyślnie Odp: Duratec 2.0 PB 145KM - Nierówna praca silnika po odpaleniu

Witam.
Cieszę się że trafiłem na ten temat bo myślałem już że jestem sam z takim problemem jak opisujecie. U mnie przedstawia się on następująco. Odpalam rano auto i gdybym chciał od razu ruszyć to zadławiłby się spalinami a nawet potrafił wystąpić efekt strzału z wydechu. Problem ten mija gdy nagrzeje auto gdzieś tak do 2, 3 minut. Później jest już ok. Sprawdziłem co się dało. Przede mną regulacja zaworów i wymiana szklanek. Mechanik nie znalazł żadnej przyczyny. Diagnozował co się dało. Przepustnica wyczyszczona, świece primo etc..... Jestem ciekaw co będzie po tej całej pierestrojce. Luzy na jednym cylindrze już 0,5 a reszta 0.20 /fabrycznie ma być podobno 0,35/ , powtarzam co usłyszałem bo nie znam się na tyle. Usłyszałem też smutny komentarz że większe zużycie zaworów to wina instalacji LPG która generalnie do tych aut średnio się nadaje. Czekam na efekty. Impreza nie jest tania bo to będzie kwota ok. 1tys /oby się na tym skończyło/. Na LPG przejechałem 80tys. km. Piszę Wam to wszystko bo być może ktoś miał podobne objawy do moich a problem leżał zupełnie gdzie indziej a taka sytuacja jest możliwa. Dlatego nie wiem czy dobrze postępuję?
mefisto72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2018, 20:56   #40
pgrob
ford::professional
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4 kombi ghia
Silnik: 2.0 Pb + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 1,103
Domyślnie Odp: Duratec 2.0 PB 145KM - Nierówna praca silnika po odpaleniu

Cytat:
Napisał mefisto72 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Luzy na jednym cylindrze już 0,5
0,5 czy 0,05?
pgrob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
2.0pb , duratec , nie odpala



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.